Článek

Mladí lékaři mizí do ciziny i farmaceutických firem. Jiří popsal jejich potíže

 
Medici v Česku mají těžký start, míní mladý lékař Jiří Šedo. Podle něj musí podstoupit namáhavé atestační kolečko, chodí na stáže do nemocnic v cizích městech a slouží mnohem víc přesčasů, než je legální. Podle Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR odchází do zahraničí přibližně každý pátý mladý lékař.
19.06.2017 23:10 |

podobné články

Podobné články

Heger chce skoncovat s cestami lékařů za peníze farmaceutických firem

 
Kongresové turistice lékařů za peníze farmaceutických firem zvoní hrana. Ministr zdravotnictví Leoš Heger ji chce rázně useknout.
19.01.2011 04:15 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Drsná zpověď lékařky: Nežádoucí účinky vakcín a nátlak farmaceutických firem

 
JINÝMA OČIMA Pediatrům jsou záměrně předkládány dezinformace o nežádoucích účincích vakcín, navíc dostávají peníze za počet naočkovaných dětí. Každá vakcína je ale schopna způsobit třeba neurologické problémy. Stát za to však nechce přijmout zodpovědnost. To vše se děje pod tlakem farmaceutických firem. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz o tom otevřeně promluvila lékařka Ludmila Eleková.
19.04.2014 12:50 |

podobné články

Šokující slova lékařky: Děsivá neznalost, zamlčování negativních účinků vakcín, tlak farmaceutických firem...

 
REPORTÁŽ Pediatrům jsou předkládány dezinformace o nežádoucích účincích vakcín. Děje se tak pod tlakem farmaceutických firem. V uherskohradišťském kině Hvězda o tom v pátek hovořila MUDr. Ludmila Eleková, kterou pacienti nedávno zvolili lékařkou roku. Před asi stovkou posluchačů zpochybnila také účinnost očkovávání, jehož přínos k ústupu nemocí je prý minimální. Za vymýcení chorob totiž podle ní vděčíme úplně něčemu jinému.
13.06.2015 09:11 |

podobné články

Do naha, tedy ne tak docela. Lékaři a farmaceuti poodhalí své vztahy

 
Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP) podle informací serveru ihned.cz buduje databázi, ve které se budou moci občané dozvědět, za co všechno dostávají lékaři od farmaceutických firem zaplaceno. Jde o dobrovolný počin třiceti firem, které chtějí být transparentnější. A Úřad na ochranu osobních údajů na rozdíl od dřívějšího pokusu není proti. Podívejte se proč.
31.10.2014 22:00 |

podobné články

Kolik dostáváme od farmaceutických firem? Do toho nikomu nic není, tvrdí lékaři

 
Od příštího roku by měl začít fungovat on-line katalog, ve kterém budou farmaceutické firmy uvádět, se kterými lékaři spolupracují a co za to dostávají. Proti tomu se ale bouří onkologové, anesteziologové a lékaři intenzivní medicíny. Prý vytvoří falešný obraz o provázanosti lékařů a farmaceutického průmyslu.
08.10.2015 13:35 |

podobné články

Lékaři dál utíkají do ciziny. Letos odešla pětina z absolventského ročníku

 
Nejen kvůli lepšímu platu odchází zhruba pětina absolventů českých lékařských fakult za prací do ciziny. Stále častěji tam ale odcházejí i zkušení lékaři, upozornil web České televize s tím, že Ministerstvo zdravotnictví ve snaze tento trend když ne zvrátit, tak alespoň zmírnit chystá od listopadu zvýšení platu lékařům a zdravotním sestrám ve státních nemocnicích o 3,5 %.
05.10.2014 10:46 |

podobné články

Politická mládež založila platformu. Bez ANO a komunistů

 
Společně táhnout za jeden provaz se v pátek rozhodli Mladí sociální demokraté (MSD), Mladí konzervativci (MK), Mladí zelení, TOP tým, Mladí lidovci a Mladí křesťanští demokraté (MKD). I když mají na politiku rozdílné názory, jejich zástupci podepsali memorandum a zavázali se společně vést mladé k zájmu o politiku.
15.05.2015 23:06 |

podobné články

Každý sedmý lékař nepovažuje 15.000 Kč od firem za úplatek

 
Skoro každý sedmý lékař nepovažuje dary či jiné výhody v hodnotě do 15.000 Kč za rok od farmaceutických firem za úplatek. Podobně se vyjádřili i lékárníci. Dary do 150.000 Kč ročně nejsou korupcí pro dvě procenta lékařů a jedno procento lékárníků.
28.02.2011 07:50 |

podobné články

Agentura CzechTrade s úspěchem prezentuje české firmy na zahraničních veletrzích

 
Desítka českých firem se díky zahraniční kanceláři agentury CzechTrade v Düsseldorfu může prezentovat na německém veletrhu BAUMA, největší akci svého druhu se zaměřením na oblast stavebnictví. Italské zastoupení zase pro Českou republiku získalo status „Country of Honour“ na letošním ročníku veletrhu Cosmofarma v Bologni, který se soustředí na prezentaci farmaceutických firem
12.04.2016 22:20 |

podobné články

Jiří Krampol: Svinstvo! Babičky nemají na léky, to mě prostě...

 
Zdraví by mělo být dostupné všem. A jestli nějaká babička nemá na léky, tak to je svinstvo, které mě uráží, řekl ParlamentnímListům.cz herec a moderátor Jiří Krampol. Podle něj jsou lidé na celém světě oběťmi farmaceutických firem, které se neštítí podvádět.
13.08.2011 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Krampol (639 článků)

Politické mládeže založily asociaci

 
Mládeže ODS, ČSSD, KDU-ČSL, TOP09 a Strany zelených dnes založily Asociaci mládežnických politických organizací (AMPO). Cílem spolku, ve kterém spojí síly Mladí konzervativci, Mladí sociální demokraté, Mladí křesťanští demokraté, Mladí lidovci, TOP Tým a Mladí zelení, je být platformou pro dialog mezi mladými lidmi napříč standardním demokratickým politickým spektrem.
20.11.2015 14:56 |

podobné články

Nemocnice s lékaři z ciziny? Leckdy je to o život

 
Medicínská škatulata jsou v plném proudu. Na Západ míří stále více lékařů z Česka nebo Polska, k nám zase třeba z Ukrajiny nebo z Afriky a Asie. Na tom by nebylo nic divného: lidské tělo je všude stejné a není nejmenší důvod pochybovat o odborné způsobilosti pánů doktorů z ciziny. Ale jak je to s jejich jazykovými znalostmi? Nehrozí kvůli nedorozumění těžké přehmaty, které mohou v krajním případě skončit i smrtí pacienta?
27.07.2017 15:50 |

podobné články

Korupce ve zdravotnictví: Lékařka brala úplatky za předepisování léku!

 
To, že někteří lékaři berou různé pozornosti od farmaceutických firem, se šušká už dávno. Důkaz ale chyběl. Nyní ho Česká televize sehnala.
05.08.2009 05:05 |

podobné články

Novela zákona: Farmaceutické firmy nebudou moci lobbovat u lékařů

 
Ministerstvo zdravotnictví chce omezit lobby farmaceutických firem. Nový zákon o regulaci reklamy zamezí průzkumy trhu a studie, které propagují léky. Lékaři by také nesměly být ovlivňováni při předepisování léků. Vláda bude projednávat novelu na přelomu roku.
03.11.2011 13:25 |

podobné články

Předepisování léků na objednávku farmaceutických firem má skončit

 
Ministerstvo zdravotnictví přišlo s plánem, jak zamezit farmaceutickým firmám v "uplácení" lékařů výměnou za předepisování konkrétních produktů. Resort připravil novelu, která výrazně zpřísní marketingové vztahy mezi lékaři, lékárníky a farmaceutickými firmami. Řádově vyšší budou i sankce, které budou šplhat až do desítek miliónů. Ve čtvrtek to řekl náměstek ministra Martin Plíšek.
03.11.2011 16:25 |

podobné články

Negativní studie léků se zamlčují. Léčíme pak špatně, tvrdí lékař

 
REPORTÁŽ Medicína je bohužel dodnes založená na spoustě domněnek. Lékaři předepisují léky, o kterých ví málo - na choroby, o kterých ví méně - pacientům, o kterých neví vůbec nic. V Olomouci to ve středu řekl studentům Jan Strojil z Lékařské fakulty Univerzity Palackého. Řeč byla také o rizicích spojených s očkováním a komerčních zájmech farmaceutických firem.
11.04.2013 21:00 |

podobné články

Zdravotnictví je fackovacím panákem, komentoval válku Babiše s Němečkem šéf ČLK

 
O tom, zda je v českém zdravotnictví dostatek peněz, co říká sporům ministrů zdravotnictví a financí nebo jak by bylo vhodné upravit spolupráci farmaceutických firem s lékaři, se mluvilo v pondělním vydání pořadu Interview ČT 24, jehož hostem byl prezident České lékařské komory Milan Kubek.
24.11.2014 21:46 |

podobné články

Lékařů, kteří odcházejí do zahraničí, přibývá. A toto je důvod

 
Odchodů lékařů do ciziny letos podle prezidenta České lékařské komory (ČLK) Milana Kubka znepokojivě přibývá. Loni si vyžádalo od komory potvrzení pro práci v zahraničí 330 lékařů, letos v prvním pololetí už 239, řekl ve středu Kubek ČTK. Celkový počet odchodů ještě navyšují mladí doktoři, kteří odejdou ihned po promoci a v Česku vůbec nenastoupí. Loni jich bylo 193. Hlavním důvodem odchodu lékařů do ciziny jsou lepší finanční, ale i pracovní podmínky. Propad zčásti vyrovnávají cizinci, v ČR jich pracují 3000. Celkem je v ČR činných 38.000 lékařů.
13.08.2014 17:15 |

podobné články

Exkluzivně pro eXtra.cz: Jiří Kajínek popsal, jak se jeho partnerce žije s leukemií...

 
Když se dozvěděl o tom, že jeho osudová žena trpí zákeřnou chorobou, otřáslo to s ním. Jiří Kajínek (57) popsal redakci eXtra.cz, jak se o leukemii, kterou trpí jeho partnerka Magda Gubová (65), dozvěděl. A nejen to. Popsal i to, co všechno musí dělat, aby milované osobě ulehčil v těžkém boji s vlastním zdravím.
23.05.2018 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kajínek (743 článků)