Článek

MK ČR: Náměstkyně Smolíková na zasedání Rady pro vzdělávání, mládež, kulturu a sport

 
31. května 2016 se v Bruselu uskutečnilo řádné zasedání Rady, která jednala o digitálním přístupu k evropskému kulturnímu dědictví a dalších otázkách.
02.06.2016 21:21 |

podobné články

Podobné články

MŠMT: Státní tajemník se zúčastnil Rady pro vzdělávání v Bruselu

 
Ve dnech 22. - 23. 5. 2017 se v Bruselu uskutečnilo pravidelné zasedání Rady Evropské unie pro vzdělávání, mládež, kulturu a sport. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy na jednání zastupoval státní tajemník Jindřich Fryč.
28.05.2017 15:50 |

podobné články

Evropská unie by měla více investovat do vzdělávání, říká komisař

 
Země Evropské unie by měly zvýšit výdaje na vzdělávání. Za nedávné hospodářské krize totiž právě tato oblast často patřila k těm, kde se škrtalo nejdříve, upozornil eurokomisař pro školství, kulturu, mládež a sport Tibor Navracsics. Novinářům dnes představil každoroční hodnocení toho, jak si v oblasti školství a vzdělávání vedou členské země EU. Českou republiku materiál hodnotí celkově kladně, upozorňuje ale na potřebu vyššího zapojení znevýhodněných dětí, včetně těch z romských rodin.
12.11.2015 13:31 |

podobné články

Žena s rakovinou: Prodali mě i s bytem!

 
V těžké situaci se ocitla Darina Smolíková (55) z Jirkova. Město v dražbě prodalo byt, v němž žena žije přes deset let. Bez ohledu na to, že nebyl zadlužený a žena je těžce nemocná – osm let se léčí s rakovinou! Nová majitelka Kateřina Zitová (35) nyní po ní chce dvojnásobný nájem a podepsat smlouvu na roční užívání. To Smolíková odmítá. Nová majitelka jí už odpojila teplou vodu a dala výpověď.
13.10.2010 05:35 |

podobné články

Stříbrná Alena Smolíková: Po Talentmanii na mě LETÍ CHLAPI!

 
Hostem pondělního ON-LINE rozhovoru na serveru tn.cz byla od 20:00 do 21:00 Alena Smolíková, majitelka talentované border kolie, která umí tancovat. V Talentmanii těsně skončily na druhém místě.
06.12.2010 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Alena Smolíková (14 článků)

Finalistka »Talentu« Alena Smolíková s fenkou Jerry: Z každého vystoupení má poškrábaná záda

 
Tenhle tandem není možné přehlédnout. Hravá psí slečna Jerry a její panička Alena Smolíková (27) uhranuly televizní národ vystoupením s létajícími talíři. Psík skáče, chytá talíře, dělá kotrmelce a svede plno dalších kousků. Dnes večer vrcholí finále soutěže Česko Slovensko má talent, kam obě postoupily. Jaké přichystaly překvapení?
08.12.2013 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Alena Smolíková (14 článků)

Jiří Mihola (KDU-ČSL) se setkal se zástupci Asociace pro domácí vzdělávání

 
Předseda Poslaneckého klubu KDU-ČSL a místopředseda Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu PČR Jiří Mihola se ve středu 18. 2. 2015 setkal se zástupci Asociace pro domácí vzdělávání, s nimiž projednal možnosti legislativní přípravy novely školského zákona zahrnující domácí vzdělávání žáků na druhém stupni ZŠ.
19.02.2015 12:55 |

podobné články

Ministryně Valachová: Vzdělávání významně rozvíjí občanské sebeuvědomění

 
Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová se dnes v Bruselu zúčastnila zasedání Rady Evropské unie k oblasti vzdělávání. Ministři zemí EU zde mimo jiné diskutovali o tématu „Vzdělávání a uprchlická krize: přínos občanského a jazykového vzdělávání“.
28.02.2016 06:40 |

podobné články

NKÚ: Za nástroje hodnocení kvality vzdělávání zaplatilo MŠMT 1,2 miliardy korun

 
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil, jakým způsobem Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT), Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání (CZVV) a Česká školní inspekce (ČŠI) používaly v letech 2011 až 2016 peníze na rozvoj vzdělávání v České republice, především pak na nástroje hodnocení kvality vzdělávání na základním a středním stupni vzdělávání.
10.04.2017 09:05 |

podobné články

Na sport nejsou peníze, musíme ucpat díry v cedníku, říká šéf podvýboru pro mládež

 
Předseda podvýboru pro mládež a sport Jiří Holeček (ANO) je toho názoru, že by bylo zapotřebí navýšit prostředky pro financování sportovních aktivit dětí v České republice. To by mělo být také hlavním tématem vznikajícího zákona o podpoře sportu, řekl v rozhovoru pro Novinky.
24.03.2014 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Holeček (20 článků)

TOP 09: Podporujeme individuální vzdělávání na druhém stupni základních škol

 
Poslanci TOP 09 chtějí vrátit do školského zákona možnost individuálního vzdělávání pro žáky na druhém stupni základních škol. Předkládají proto pozměňující návrh do novely, kterou dnes projednává sněmovní Výbor pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu.
03.10.2014 14:55 |

podobné články

Pelta a náměstkyně Valachové do vazby. Soud rozhodl

 
Šéf Fotbalové asociace České republiky Miroslav Pelta i náměstkyně ministryně školství pro sport Simona Kratochvílová skončili ve vazbě. Důvodem jsou dotační programy ministerstva školství pro sport. Informaci přinesl zpravodajský server České televize.
05.05.2017 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Pelta (82 článků)

Kraus (ČSSD): Blbý a blbější

 
Už 25. rokem pracuje v českém parlamentu orgán, zabývající se problematikou sportu. Už krátce po volbách v roce 1990 vznikla z iniciativy autora článku Stálá pracovní komise pro mládež a sport, který se též stal jejím prvním předsedou. Tato komise se potom v roce 1995 transformovala do podvýboru pro mládež a sport.
01.12.2014 13:22 |

podobné články

ČEZ Teplárenská myslí nejen na teplo, ale také na kulturu, sport a děti

 
Společnost ČEZ Teplárenská je dlouholetým partnerem regionu kolem Elektrárny Dětmarovice, ve kterém působí. V rámci vlastního rozpočtu, ze zdrojů Skupiny ČEZ a prostřednictvím firemní Nadace ČEZ tam jen za poslední rok podpořila kulturu, sport, děti i seniory částkou přesahující milion korun.
05.07.2017 20:55 |

podobné články

ČEZ Teplárenská podporuje zdravotnictví, sport i kulturu

 
Společnost ČEZ Teplárenská je spolehlivým partnerem regionu v okolí elektrárny Poříčí, ve kterém je dodavatelem tepla. Jen za poslední dva roky zde podpořila kulturu, sport, děti i seniory částkou přesahující šest set tisíc korun.
18.07.2017 07:35 |

podobné články

Ministryně Šlechtová: Předškolní vzdělávání bude díky dotacím dostupnější

 
Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo další výzvy v Integrovaném regionálním operačním programu. Jedná se o výzvu č. 14 „Infrastruktura pro předškolní vzdělávání“ a výzvu č. 15 „Infrastruktura pro předškolní vzdělávání pro sociálně vyloučené lokality“. Obě výzvy jsou určeny pro zařízení péče o děti do 3 let, dětské skupiny, a školská zařízení v oblasti předškolního vzdělávání.
08.12.2015 10:46 |

podobné články

Ministr Zaorálek povede delegaci na zasedání Rady pro zahraniční věci a Rady pro obecné záležitosti v Bruselu

 
Ministr zahraničních věcí ČR Lubomír Zaorálek se ve dnech 15. a 16. února 2016 v Bruselu zúčastní v čele české delegace zasedání Rady pro zahraniční věci a zasedání Rady pro obecné záležitosti.
14.02.2016 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2415 článků)

Ministerstvo zahraničních věcí pořádalo konferenci ke globálnímu rozvojovému vzdělávání v České republice

 
V listopadu se v Černínském paláci uskutečnila konference ke globálnímu rozvojovému vzdělávání s názvem „Rozumíme současnému světu?“. Konferenci v rámci Evropského roku pro rozvoj 2015 uspořádalo Ministerstvo zahraničních věcí ČR ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Českou rozvojovou agenturou, Národním institutem pro další vzdělávání, Národním ústavem pro vzdělávání a Českým fórem pro rozvojovou spolupráci.
21.11.2015 12:26 |

podobné články

Předsedové sektorových rad opět diskutovali na téma Národní soustava kvalifikací

 
Dnes se v sídle Hospodářské komory České republiky v Praze uskutečnilo další zasedání předsedů sektorových rad. Sektorové rady jsou hlavním tvůrcem Národní soustavy kvalifikací, jejímž zadavatelem je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR a realizátorem Národní ústav pro vzdělávání s konsorciem tvořeným Hospodářskou komorou ČR, Svazem průmyslu a dopravy ČR a společností TREXIMA, spol. s r.o. Národní soustava kvalifikací představuje jedinečný nástroj systému dalšího vzdělávání, která umožňuje získat požadovanou kvalifikaci i jinak, než jen v počátečním vzdělávání, tedy ve škole.
20.06.2013 18:00 |

podobné články

Hulinský: ČSSD pro revizi systémů rozdělování peněz pro český sport

 
Zjištění Nejvyššího kontrolního úřadu, podle nějž vyplatilo ministerstvo vnitra v letech 2009 - 2011 část dotací na sport v rozporu s pravidly, nedokázalo zejména vyhodnotit účelnost dotací hlavně pro neziskové organizace, zaměřené na tělesnou výchovu a sport, ukazuje na nejasné rozdělování peněz pro český sport.
07.05.2013 09:05 |

podobné články