Článek

Mistrovství světa doprovodí v Praze dopravní manévry

 
Od 1. do 17. května čekají Prahu 9, kde sídlí O2 arena, nevídané manévry. Kvůli MS v hokeji neprojede přilehlými ulicemi nikdo bez dopravní povolenky Prahy 9. Strážníci budou stát na každém rohu, metro pojede častěji a tramvají více. Kvůli fanklubům se místní moc nevyspí.
21.04.2015 13:31 |

podobné články

Podobné články

Rusko pořádá cvičné manévry na Baltu, se situací na Krymu prý vůbec nesouvisí

 
Cvičnými raketovými a dělostřeleckými střelbami dnes zahájilo mohutné vojenské manévry válečné loďstvo ruské baltské flotily. Oznámila to agentura Interfax s odvoláním na mluvčího flotily Vladimira Matvejeva. Scénář cvičení podle oficiální zprávy předpokládá útok nepřátelských lodí a ponorek. Souběžně s námořním cvičením začaly na pevnině i manévry ruských motostřeleckých jednotek.
03.03.2014 14:45 |

podobné články

Ruská armáda cvičí v Kaliningradu, NATO pořádá manévry v Pobaltí

 
Ruská armáda v úterý zahájila cvičné manévry v Kaliningradské oblasti. Nedaleko odtud přitom pořádá vojenské cvičení NATO. Rusové neskrývají, že manévry provádí současně s aliancí naprosto cíleně. 
10.06.2014 11:55 |

podobné články

Rusové s Číňany pořádají námořní manévry ve Středomoří, NATO cvičí v Baltu

 
Rusové a Číňané provádějí společné námořní cvičení ve Středozemním moři. Oba státy přitom uvádějí, že jejich společné manévry nejsou proti nikomu zaměřeny. Naproti tomu osm států NATO začalo s námořním cvičením v Baltském moři kousek od Kaliningradu. Údajně má jít o pravidelnou vojenskou akci Severoatlantické aliance, která s rusko-čínskými manévry nijak nesouvisí. 
11.05.2015 18:01 |

podobné články

NATO pořádá manévry na západě Ukrajiny. Moskva to chápe jako provokaci

 
Asi dva tisíce vojáků z osmnácti zemí Severoatlantické aliance (NATO) se účastnilo cvičení na západě Ukrajiny. Armádní manévry s kódovým označením Saber Guardian/Rapid Trident-2015 jsou podle ukrajinského tisku významnou mezinárodní podporou Kyjeva. Úřady v Moskvě označily tyto manévry za "ukázku provokace" Severoatlantické aliance a zároveň jako podporu ukrajinské vlády. 
20.07.2015 13:35 |

podobné články

ČT: Hokej na webu živě, s komentářem a celé mistrovství se skrytými titulky

 
Letošní mistrovství světa v ledním hokeji přinese několik novinek. Česká televize odvysílá všech 64 zápasů nadcházejícího šampionátu na svém webu živě, poprvé navíc všechny doprovodí komentářem. Každé utkání, ale i další pořady k mistrovství, budou nově také opatřeny skrytými titulky.
02.05.2015 11:06 |

podobné články

Jethro Tull v Česku doprovodí Janáčkův komorní orchestr

 
Hudebníky legendární britské skupiny Jethro Tull doprovodí na jejich dvou koncertech v České republice smyčcové kvarteto ostravského Janáčkova komorního orchestru. Dvoje housle, viola a violoncello budou znít společně s rockem 2. června za zdmi středověkého hradu Helfštýna na Přerovsku a o den později v Kongresovém centru v Praze.
24.01.2011 16:30 |

podobné články

Obama a Medveděv v Praze: Čekají nás zase manévry?!

 
Připravte se na policejní manévry a totální kolaps dopravy v Praze. Americký prezident Barack Obama a jeho ruský protějšek Dmitrij Medveděv, se totiž chystají podepsat dohodu o jaderném odzbrojení.
05.12.2009 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2408 článků) , Dmitrij Medveděv (324 článků)

Čeští curleři slaví postup z mistrovství Evropy na mistrovství světa

 
Čeští curleři obsadili na mistrovství Evropy ve švýcarském Champéry konečnou sedmou příčku, která jim zajistila postup na mistrovství světa.
10.12.2010 10:20 |

podobné články

Papeže do Česka doprovodí jeho stočlenný doprovod

 
Papeže Benedikta XVI. na jeho cestě do České republiky doprovodí devětadvacetičlenná skupina složená z představitelů Vatikánu, včetně šéfa "vatikánské vlády" Tarsicia Bertoneho, a lidí pracujících pro světové centrum katolíků.
17.09.2009 18:20 |

podobné články

Troškova Doktora od jezera hrochů doprovodí písnička. VIDEOKLIP

 
Nejnovější film Zdeňka Trošky, který se odehrává i v Africe, se pomalu blíží. Doprovodí ho i písnička.
09.02.2010 16:05 |

podobné články

Začátek astronomického podzimu doprovodí návrat babího léta

 
Začátek letošního astronomického podzimu doprovodí podle meteorologů po deštivých dnech návrat babího léta a podle mykologů možná ještě překvapení pro houbaře. Podzimní rovnodennost nastane v pátek 23. září v 10:04 středoevropského času, kdy Slunce vstoupí do znamení Vah. Noci se budou až do zimního slunovratu stále prodlužovat a dny naopak krátit. Letní čas Evropa opustí v neděli 30. října.
20.09.2011 12:55 |

podobné články

Široká veřejnost doprovodí Havla při poslední cestě na Hrad

 
Při poslední cestě na Hrad doprovodí zesnulého exprezidenta Václava Havla ve středu veřejnost. Rodina zve lidi do smutečního průvodu, který začne v 08:00 od odsvěceného kostela svaté Anny. Tam se i dnes přišly poklonit k rakvi prvního českého prezidenta tisíce lidí.
20.12.2011 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4807 článků)

HK ČR: Podnikatelská mise doprovodí Karla Schwarzenberga do Moldavska

 
Hospodářská komora České republiky (HK ČR) organizuje další z doprovodných podnikatelských misí, jejímž cílem bude tentokrát Moldavsko. Na oficiální dvoudenní návštěvě hlavního města Moldavska Kišiněva doprovodí prvního místopředsedu vlády a ministra zahraničních věcí ČR Karla Schwarzenberga celkem 11 zástupců českých firem v čele s HK ČR.
28.02.2013 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3714 článků)

Slečna Kateřina Zemanová doprovodí prezidenta při návštěvě Jihomoravského kraje

 
Slečna Kateřina Zemanová doprovodí ve středu 25. září 2013 svého otce, prezidenta republiky Miloše Zemana, při návštěvě Jihomoravského kraje.
23.09.2013 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20461 článků) , Kateřina Zemanová (271 článků)

Trumpetista Erik Truffaz s ambientním projektem doprovodí mága komiksu Bilala

 
U nás dobře známý ve Švýcarsku narozený trumpetista Erik Truffaz představí ve čtvrtek v pražském Paláci Akropolis výjimečný projekt. S mexickým mistrem zvukových ploch Murcofem a bubeníkem Phillipem Piponem Garciou doprovodí projekce obrazů významného kreslíře komiksů Enkiho Bilala.
03.02.2014 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Bilal (2 články)

Princ George bude poprvé cestovat! Williama a Kate doprovodí do Austrálie

 
Malý princ George, syn britského prince Williama a jeho manželky Kate, který se narodil v létě loňského roku, doprovodí své rodiče příští měsíc na cestu do Austrálie a na Nový Zéland.
03.03.2014 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Princ William (260 článků)

Emocemi nabitá Tanya Tagaq doprovodí projekci filmu Nanuk, člověk primitivní

 
Šestatřicetiletá kanadská zpěvačka Tanya Tagaq patří k nejexpresivnějším vokalistkám dneška. Inuitka narozená za polárním kruhem ve středu v paláci Akropolis doprovodí projekci legendárního němého filmu Nanuk, člověk primitivní.
28.03.2014 10:10 |

podobné články

Rihannu na její ples doprovodí Brad Pitt. Co na to Angelina?!

 
Rihanna na svůj první charitativní ples Diamond Ball získala jako doprovod skutečně velké eso. Na galavečer ji doprovodí manžel Angeliny Jolie. Brad Pitt bude jejím tanečníkem a nabídne jí rámě také po příjezdu na pochod po červeném koberci. Ples bude moderovat slavný americký televizní moderátor Jimmy Kimmel.
27.11.2014 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Brad Pitt (1642 článků) , Angelina Jolie (2045 článků)

Ostravští motorkáři doprovodí americký konvoj

 
Ostravští motorkáři doprovodí v neděli americký vojenský konvoj, který bude projíždět Českou republiku z cvičení v Pobaltí na domovskou základnu v Německu. U polsko-české hranice by se ke konvoji mělo připojit několik desítek motorkářů na amerických strojích Harley-Davidson, řekl dnes ČTK za organizátory akce Martin Stopa.
27.03.2015 20:56 |

podobné články

Osobnosti: Martin Davidson (1 článek) , Martin Davidson (1 článek)