Článek

Miroslav Pořízek: Končíme, panstvo!

 
V naší Ústavě se praví, že lid je zdrojem veškeré moci v zemi. Jelikož ovšem po roce 1989 se u nás prosadil systém, ve kterém hlavní roli hraje především síla peněz a tím pádem také vliv jejich držitelů, úměrně daný jejich množstvím, měl by se uvedený výrok zásadněji změnit.
19.05.2017 18:25 |

podobné články

Podobné články

Rozčílený Grebeníček: Panstvo lhalo, média mlčela a ulice demonstrovala

 
Poslanec za KSČM Miroslav Grebeníček ve středu v Haló novinách ostře zkritizoval Českou televizi. Důvodem jeho kritiky bylo to, že věnovala pouze minimální pozornost infomování o tom víkendových protivládních demonstracích v centru Prahy. Zúčastnilo se jich na čtyři tisíce lidí, ale jak už to v Česku podle Grebeníčkových slov bývá "nedemokratickým zvykem", většina médií předváděla pouze upřímný zájem a starost o "arogantní panstvo" koaličních stran ODS a TOP 09.
26.10.2011 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Grebeníček (165 článků)

Šéf krajského soudu Pořízek je obviněn ze zneužití pravomocí

 
Předseda brněnského krajského soudu Jaromír Pořízek je kvůli předražené výstavbě justičního areálu obviněný ze tří trestných činů. Měl se dopustit zneužívání pravomoci veřejného činitele, porušování povinností při správě cizího majetku a porušování závazných pravidel hospodářského styku. Uvedl to Český rozhlas.
02.11.2012 15:30 |

podobné články

Soukromníci a Svobodní jdou na jihu Moravy společně do voleb. Proti Haškovi půjde...

 
Strana svobodných občanů a Strana soukromníků České republiky budou společně kandidovat do podzimních krajských voleb v Jihomoravském kraji. Jejich lídrem je podnikatel a ekonom Petr Pořízek ze svobodných, řekl dnes krajský předseda soukromníků Jan Baránek. Pořízek se postaví současnému hejtmanovi Michalovi Haškovi (ČSSD), ale také jeho náměstkovi Romanovi Celému (KDU-ČSL) a dalším kandidátům.
10.05.2016 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2290 článků) , Jan Baránek (9 článků)

Jižní Morava má dvě a půl miliardy dluhů. Dluhy se budou splácet třicet let

 
ROZHOVOR Jednička koalice Svobodných a Soukromníků v Jihomoravském kraji Petr Pořízek se bojí zadlužení kraje. Dluhy se budou splácet třicet let. Zatím neschválené Zásady územního rozvoje kraje brání dokončení dálnice D52 do Rakouska. Pořízek chce ve volbách získat deset procent.
24.06.2016 11:15 |

podobné články

Petr Pořízek: Vládní byrokracie háže lidem klacky pod nohy

 
ROZHOVOR „Práce na obchvatu Břeclavi se zastavily kvůli byrokratické ochraně přírody. Nemůže se začít stavět, dokud nebudou fungovat (!) opatření na kompenzaci zásahů do oblastí Natura 2000. To bude trvat 5 let, možná více. Nesouhlasíme s takovým řešením. Přece některé etapy by se mohly začít stavět rovnou,“ říká mimo jiné Petr Pořízek, lídr kandidátky za Svobodné a Soukromníky v Jihomoravském kraji.
10.08.2016 17:45 |

podobné články

Petr Pořízek (SaS): Stát a kraj kašle na malé a střední vinaře

 
Krajský lídr Petr Pořízek představuje další milované místo našeho kraje.
08.09.2016 15:20 |

podobné články

Komunista: Kdyby ČSSD vyhrála volby, nedostala by ani tichou podporu

 
Skalní příznivec strany KSČM Miroslav Pořízek se v časopisu Dialog veřejně rozhořčoval nad současným postavením komunistické strany. Podle něho ale je naděje na zlepšení, do čela by komunistům mohl paradoxně podle Pořízka dopomoci současný premiér Petr Nečas.
08.07.2012 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9251 článků)

Miroslav Pořízek: Bitva o Moskvu a krach plánů na bleskovou válku

 
Dne 5. září 1941 vydalo vrchní velitelství německé branné moci rozkaz číslo 35 o přípravě k útoku na Moskvu. K němu mělo dojít po splnění hlavních předchozích úkolů. Zejména operace na Ukrajině tvořily v Hitlerových plánech bleskové války zvláštní důležitost. Teprve po jejich úspěšném zakončení se mělo přejít na přelomu září a října k úkolu nejdůležitějšímu – útoku na Moskvu. Ne náhodou soustředili v létě 1941 fašisté na jižní frontě drtivou převahu.
29.09.2016 17:40 |

podobné články

Miroslav Pořízek: Pravidelné televizní školení z demokracie – začínáme v půl sedmé

 
Už jsme si zvykli, že Česká televize je k jakékoliv kritice vůči své práci zcela netečná. Její zaměstnanci, lépe řečeno zaměstnanci nás všech koncesionářů, se rádi staví do role neohrožených strážců svobody a demokracie a vůbec jim nevadí, že značná část veřejnosti k nim dávno ztratila jakoukoliv důvěru a jejich práce si nemá důvod vážit. Arogance některých redaktorů je pak přímo do nebe volající. Jejich politický aktivismus hraničící až s fanatismem, který dnes a denně šíří z televizní obrazovky, zamořují jím veřejný prostor a popírají tak veškeré zásady novinářské etiky, by bylo možné ilustrovat na řadě příkladů. Ten, kdo ČT aspoň občas sleduje, dobře ví, o čem je řeč.
22.11.2016 10:15 |

podobné články

Miroslav Pořízek: Už dnes se máme lépe než zítra a proto je třeba radikální změny

 
Sdělovací prostředky, nejen ty tzv. veřejnoprávní, nás dlouhodobě masírují informacemi o tom, jak se stále zvyšuje průměrná mzda, jak se máme všichni čím dál lépe, jak si příznivě stojí hospodářský růst a že máme nejnižší nezaměstnanost v rámci celé EU.
16.01.2017 08:50 |

podobné články

Miroslav Pořízek: S křížkem po funuse

 
ČSSD se prý rozhodla zásadně přehodnotit Bohumínské usnesení z roku 1995, kterým si zakázala spolupráci s několika údajně extrémistickými subjekty (dnes již většinou stejně neexistujícími), včetně KSČM.
18.02.2017 08:55 |

podobné články

Miroslav Pořízek: Babiš - V politice mám velké plány, napřed premiér, potom prezident

 
Andrej Babiš byl nejprve dlouhá léta nepřehlédnutelnou postavou v byznysu. Nyní již několik let je stejně nepřehlédnutelnou postavou v naší politice. Zatím se mu v ní velmi daří, a tak je logické, že si dává postupně další cíle. Hnutí ANO je považováno za vysokého favorita příštích voleb do Sněmovny ve druhé polovině letošního roku. I v minulých volbách dosáhlo viditelných úspěchů. Naposledy zejména v těch krajských loni na podzim.
02.04.2017 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (10879 článků)

Miroslav Pořízek: Babiš není Baťa ani Čuba

 
Jestliže se jeden z nejmocnějších mužů v této zemi při každé příležitosti staví do role velmi úspěšného podnikatele a moudrého vizionáře, který zná recept na všechny těžkosti České republiky a minimálně i EU, je třeba v této souvislosti připomenout několik základních faktů.
25.08.2017 16:15 |

podobné články

Miroslav Pořízek: Blíží se už zase údajně nejdůležitější volby od převratu

 
Pozorný občan si jistě povšiml, že slova o zaručeně nejdůležitějších volbách od roku 1990 razí před každými dalšími volbami zejména zasloužilí političtí harcovníci doslova přilepení ke svým poslaneckým, senátorským či zastupitelským křeslům.
13.09.2017 10:10 |

podobné články

Miroslav Pořízek: ČSSD - cesta od naděje pro dolních deset miliónů do politického propadliště

 
Když se krátce po převratu v březnu 1990 stal prvním předsedou obnovené sociální demokracie z exilu se navrátivší Jiří Horák, strana pod jeho vedením ve volbách roku 1990 na parlamentní křesla ještě nedosáhla.
05.10.2017 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Horák (24 článků) , Miroslav Horák (11 článků)

Miroslav Pořízek: 17. listopad – Mezinárodní den studentstva

 
30. léta minulého století přinesla nejen naší zemi, ale i Evropě a světu vážnou hrozbu ze strany nastupujícího fašismu.
17.11.2017 18:20 |

podobné články

Hoši od Štrbského plesa: Koukejte, chátro... Takhle se baví panstvo!

 
Snobská přehlídka luxusu. Tak to o víkendu vypadalo v okolí slovenského Štrbského plesa. Jezdci tady při turnaji ve sněžném pólu proháněli koně, smetánka dávala na odiv luxusní šperky a kožichy a odpočívala ve vyhřívaných stanech při polévce za 600 korun! Mezi hosty nechyběl lobbista Marek Dalík nebo podnikatel Jan Kočka...
08.02.2010 02:15 |

podobné články

Osobnosti: Marek Dalík (284 článků) , Jan Marek (336 článků)

E3 2012 dojmy: je Star Wars 1313 tech. demo, nebo hra?

 
Lele. Tak to přesně 1313 neznamená. Když se objevila zpráva o registraci domény starwars1313.com, mohl se fandomovský svět přetrhnout ve spekulacích, co jeho panstvo Lucas chystá. Nejvíc se uzavíraly sázky na novou televizní tvorbu. Znalci tušili, že by mohlo jít o něco blízkého lovení lidí na zakázku, protože CT-1313 použil jako pseudonym lovec hlav Bobba Fett na planetě...
19.12.2010 14:10 |

podobné články

Protivládní drsňáci řinčí zbraněmi a vítají Zemana: Teď to začne, panstvo

 
JINÝMA OČIMA Josef Hörl, jeden z lidí spojovaných v minulosti s protivládní Holešovskou výzvou a dnes spíše s tzv. Čtvrtým odbojem, chtěl vybírat nového prezidenta volbou mezi zlem a dobrem – nikoli mezi dvěma zly. Zlo přitom pro něj představoval jak Karel Schwarzenberg (TOP 09), tak původně i Miloš Zeman (SPOZ). I přesto nakonec začíná přicházet nově zvolenému prezidentovi na chuť. Proč? To prozradil ParlamentnímListům.cz stejně jako jeden z původních zakladatelů Holešovské výzvy, Slávek Popelka.
04.02.2013 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3683 článků) , Miloš Zeman (18591 článků)