Článek

Ministr obrany USA obvinil iráckou armádu z nedostatku bojovnosti

 
Americký ministr obrany Ash Carter dnes podrobil ostré kritice irácké ozbrojené síly, které neprojevují dostatek bojové vůle, když nechaly padnout před týdnem do rukou bojovníků z Islámského státu (IS) významné město Ramádí na západě země. O to se nyní opět bojuje. Islamisté přitom nepolevují ve své snaze dobývat nové opěrné body - nyní mají pod kontrolou významný hraniční přechod mezi Sýrií a Irákem.
24.05.2015 19:36 |

podobné články

Osobnosti: Carter Carter (40 článků)
Podobné články

Chlapce (8) na pouti chtěl unést neznámý násilník: Zachránil se bojovností

 
Noční můra, kterou žádní rodiče nechtějí prožít! Oklahomská policie zveřejnila děsivé snímky zachycující dospělého muže, který se na pouti pokusil unést osmiletého chlapce. Díky bojovnosti chlapce se mu to naštěstí nepodařilo. Z místa činu ale únosce stihl utéct.
10.01.2017 21:55 |

podobné články

Nečas bude jednat s iráckou delegací o spolupráci

 
Předseda vlády Petr Nečas přijme v pondělí iráckou delegaci, která do Prahy přiletí vyjednávat o politické, obchodní a hospodářské spolupráci. Výprava vedená místopředsedou vlády pro energetické záležitosti Husajnem Šáhristáním se zúčastní fóra českých a iráckých firem, které se bude týkat například oblastí energetiky a investic. Hovoří se i o možnosti prodat zhruba dvě desítky podzvukových letounů L-159 do Iráku.
20.01.2012 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9257 článků)

Extremisté z Al-Káidy údajně zcela ovládli iráckou Fallúdžu

 
Irácká odnož teroristické organizace Al-Káida zcela ovládla iráckou Fallúdžu, okolí města je zatím pod kontrolou vládních jednotek. S odvoláním na iráckého bezpečnostního představitele o tom dnes informovala agentura AFP. Extremisté se snaží obsadit policejní a vojenské posty v západoirácké provincii Anbár, tento týden proti nim armáda vyslala posily. 
04.01.2014 17:05 |

podobné články

Klíčový rok pro Stropnického: Zakázky za miliardy i boj o křeslo

 
Ministerstvo obrany a armádu letos čeká nábor nových vojáků či snaha o uzavření několika velkých zakázek na nákup nové techniky. Parlament bude také schvalovat novely zákonů, které budou mít na armádu či ministerstvo obrany dopad. Vedení státu by také mělo uzavřít smlouvu se Slovenskem o spolupráci při zajištění vzdušného prostoru. Další dění v oblasti obrany ovlivní podzimní volby do Poslanecké sněmovny, které by mohly znamenat změnu na pozici ministra obrany. Znám by také mohl být generál, který příští rok vystřídá ve funkci náčelníka generálního štábu Josefa Bečváře.
07.01.2017 11:50 |

podobné články

USA revidují plán protiraketové obrany v Evropě

 
Spojené státy opět mění plán protiraketové obrany v Evropě. Kvůli problémům a nedostatku peněz ruší jednu z částí štítu, jež měla být v Polsku a Rumunsku. Oznámil to americký ministr obrany Chuck Hagel, podle něhož jde o součást celkové revize plánů protiraketové obrany.
17.03.2013 10:40 |

podobné články

Stínový protějšek strhal ministra Vondru. Likviduje prý armádu i zbrojovky

 
Jan Hamáček, stínový ministr obrany za ČSSD, zhodnotil poločas působení ministra Alexandra Vondry a nenechal na něm nit suchou. Podle něj je Vondrovo ministrování směsí diletantismu a nedostatku odvahy, která v důsledku českou armádu neobyčejně poškozuje.
24.08.2012 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1123 článků) , Jan Hamáček (629 článků)

V kauze tatrovek pro armádu by dnes měl svědčit exvelvyslanec USA

 
Městský soud v Praze dnes bude pokračovat v projednávání kauzy bývalého ministra obrany Martina Bartáka, který společně se svým známým, zbrojařem Michalem Smržem, čelí obvinění v případu údajné korupce při nákupu vozů Tatra pro českou armádu. Před trestním senátem by měl svědčit bývalý velvyslanec USA v Česku a předseda dozorčí rady automobilky Tatra William Cabaniss, jemuž si údajně Barták při služební návštěvě USA v únoru 2008 neúspěšně řekl o úplatek pět milionů dolarů (přes 80 milionů korun).
17.03.2014 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Martin Barták (337 článků)

Ministr Vondra: Jsme potěšeni, že irácké vzdušné síly si vybraly letouny L-159

 
Ministr obrany Alexandr Vondra včera jednal na iráckém ministerstvu obrany s prvním náměstkem generálem Mohanem Háfidem Fahadem o spolupráci mezi Českou republikou a Iráckou republikou.
24.05.2011 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1123 článků)

Pentagon hovoří o možnosti nasazení pozemních sil USA v Iráku

 
Šéf amerického sboru náčelníků štábů Martin Dempsey dnes v americkém Kongresu prohlásil, že v případě neúspěchu rozšířené vojenské kampaně proti radikálům z organizace Islámský stát (IS) v Iráku doporučí zvážit vyslání amerických pozemních sil, které by podpořily iráckou armádu. Americký prezident Barack Obama přitom usiluje o podporu kongresmanů pro plán, jehož cílem je porazit islamisty bez nasazení pozemních bojových jednotek.
16.09.2014 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2404 článků) , Martin Dempsey (6 článků)

Zelení: Plán na řešení nedostatku míst ve školkách

 
Strana zelených (SZ) dnes představila svůj plán na řešení nedostatku míst ve školkách. Zastřešujícím tématem tohoto týdne kampaně je „Kvalita života”. V jeho rámci zelení uveřejnili také informační video, které na problematiku nedostatku míst v předškolních zařízeních upozorňuje. Jen vloni totiž bylo zamítnuto na šedesát tisíc žádostí o umístění dítěte do mateřské školy.
08.10.2013 18:45 |

podobné články

Vondra se setká s náměstkem ministra obrany USA Lynnem

 
Ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) přijme ve středu náměstka ministra obrany USA Williama Lynna. Společně budou hovořit mimo jiné o raketové obraně. USA v ČR plánovaly vybudovat radar systému ochrany proti dalekonosným raketám. Po revizi svých plánů s příchodem administrativy prezidenta Baracka Obamy se na českém území počítá s vystavěním centra, které bude vyhodnocovat data z nového protiraketového "deštníku".
15.06.2011 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2404 článků) , Alexandr Vondra (1123 článků)

Kobza (Úsvit): Islámský stát v Levantě - situace, která nemá hezké řešení

 
Islamisté z celého světa se shromáždili v západním Iráku, aby tam vybudovali islámský stát. Vyzbrojeni americkými zbraněmi z nejrůznějších Obamových „pomocí demokratickým silám“ a ruskými zbraněmi z dědictví po Saddámově armádě, válcují současnou iráckou armádu, kterou již 12 let cvičí a vyzbrojují Spojené státy, na celé čáře.
02.09.2014 08:20 |

podobné články

Irácká armáda se prý chystá zasadit smrtící ránu Islámskému státu. Shání posily

 
Po osvobození města Ramádí čeká iráckou armádu další výzva. Je jí dobytí Mosulu, druhého největšího města a současné hlavní bašty Islámského státu. K tomu však budou potřebovat pomoc Kurdů. Výsledkem by však byl faktický konec chalífátu, který se ISIS snaží obnovit. Informuje agentura Reuters.
29.12.2015 21:06 |

podobné články

ISIS rozpustil 25 lidí v kyselině. Jeho nepřátelům rozežrala vnitřní orgány

 
Teroristé z takzvaného Islámského státu vymysleli další hrůzný způsob popravy. Islamisté zaživa rozpustili v kyselině 25 mužů, kteří údajně byli špiony pracující pro iráckou armádu. K hrůzné události došlo v Mosulu, který je baštou Islámského státu v Iráku.
20.05.2016 11:20 |

podobné články

Iráčané chtějí utáhnout smyčku kolem ISIS. Dobyli město u Mosulu

 
Irácké jednotky v neděli dobyly starověké město Nimrúd, který dva roky ovládal Islámský stát (IS). S odvoláním na iráckou armádu o tom informovala agentura Reuters. Nimrúd leží asi 30 kilometrů od města Mosul, kde pokračuje ofenziva vládních sil, které tam v sobotu získaly kontrolu nad dalšími čtvrtěmi. Armáda je podle Reuters připravena utáhnout smyčku okolo bojovníků IS, brutálně se bránícími ve své irácké baště, a to i ve vlnách sebevražedných útoků podnikaných v autech.
13.11.2016 15:10 |

podobné články

Islamisté zaútočili na iráckou armádu, zabili nejméně 30 lidí

 
Irácká armáda v sobotu odrazila útok bojovníků takzvaného Islámského státu (ISIS) u sunnitského města Širkat jižně od Mosulu. S odkazem na bezpečnostní zdroje to oznámila agentura Reuters.
10.06.2017 19:10 |

podobné články

Ministerstvo obrany prý chtělo úplatek za přidělení zakázek

 
Jednatel společnosti S.P.M. Liberec Štefan Novota tvrdí, že po něm chtěli úředníci ministerstva obrany úplatek za přidělení zakázek na dodávku výstroje pro armádu. Policie už sice případ jednou odložila, ale teď se o něj znovu zajímá kvůli spojitostem s kauzami nákupů vozů Tatra a obrněnců Pandur pro armádu.
20.09.2011 07:30 |

podobné články

Ministerstvo obrany údajně chtělo úplatek za přidělení zakázek

 
Jednatel společnosti S.P.M. Liberec Štefan Novota tvrdí, že po něm chtěli úředníci ministerstva obrany úplatek za přidělení zakázek na dodávku výstroje pro armádu. Píše to deník Mladá fronta Dnes, která získala jeho výpověď. Policie již případ jednou odložila. Nyní se ale o něj znovu zajímá kvůli spojitostem s kauzami nákupů vozů Tatra a obrněnců Pandur pro armádu.
20.09.2011 08:25 |

podobné články

Paroubek: Vyhazování peněz na armádu pokračuje

 
V těchto dnech proběhla v českých médiích informace, že za dva roky uspořádá ministerstvo obrany obří tendr, v kterém bude usilovat o nákup obrněnců za padesát miliard korun pro českou armádu. To je neslýchaná částka, která vlastně kopíruje současný roční rozpočet celého ministerstva obrany.
20.02.2017 14:40 |

podobné články