Článek

Ministr obrany: České firmy by se měly alespoň zčásti podílet na každé zakázce

 
Představitelé ministerstva obrany a armády se tento týden setkali se zástupci českých zbrojních firem na druhé národní vyzbrojovací konferenci, aby představili plán dalších investic a pokračovali v dialogu o spolupráci.
25.10.2015 19:31 |

podobné články

Podobné články

Projekt zemí V4 na společné radary padl. Česko vypíše vlastní tendr

 
Česko si nepořídí mobilní radiolokátory ve společném projektu se zeměmi Visegrádské čtyřky. České Ministerstvo obrany vypíše vlastní otevřené výběrové řízení za 1,5 až 1,7 miliardy korun. ČTK to v úterý sdělil mluvčí ministerstva Petr Medek. Na zakázce se mají podílet české firmy. Zemím V4 se ale podařilo dohodnout na jednotné charakteristice systému.
30.09.2014 13:00 |

podobné články

Ministerstvo obrany: Článek o zakázce na výcvik posádek hrubě zkresluje realitu

 
Dnešní článek deníku Právo má za cíl vyvolat v čtenářích pochybnosti o zakázce na výcvik vrtulníkových posádek. Naprosto zbytečně. Jedná se o pokračování výcviku na trenažérech, který úspěšně probíhá už řadu let. Škoda, že se autorky vůbec neobtěžovaly oslovit s dotazy Ministerstvo obrany.
06.11.2017 11:30 |

podobné články

Ministerstvo obrany se ohrazuje proti spojování s firmou Omnipol. O zakázce na protiletadlový systém prý jednalo zcela samostatně

 
Ministerstvo obrany reaguje na text ParlamentníchListů.cz o zakázce na protiletadlový systém RBS-70NG pro českou armádu. Text přinášíme v plném znění.
13.04.2018 15:35 |

podobné články

České firmy na Slovensku drtí tamní konkurenci: Měly dvojnásobné tržby

 
České firmy na Slovensku měly ve srovnání s průměrem slovenského trhu dvojnásobně vyšší tržby. Činily v průměru 102 milionů Kč, zatímco u slovenských společností asi 47 milionů Kč. Mírně lepších výsledků dosáhly české firmy na Slovensku i v rentabilitě a v zadluženosti, když dokázaly splácet své závazky rychleji než ostatní firmy.
25.01.2015 13:21 |

podobné články

Odhalení náměstkyně: Vondra o zakázce vše věděl

 
Ministr obrany Alexandr Vondra věděl v době českého předsednictví Evropské unii o podezřelé zakázce zadané firmě Promopro, která stát přišla na tři čtvrtě miliardy. Potvrdila to jeho tehdejší náměstkyně Jana Hendrichová.
29.01.2011 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1124 článků)

Firmy z ČR by se podle prezidenta Asada mohly podílet na obnově Sýrie

 
Firmy z České republiky by se mohly po skončení války podílet na budoucí rekonstrukci Sýrie. Prohlásil to syrský prezident Bašár Asad v exkluzivním rozhovoru s Literárními novinami, který vyjde právě dnes. Praha byla prý objektivnější než většina evropských států a to bez ohledu na skutečnost, že česká vláda a činitelé byli vystaveni tlaku, aby se Sýrií přerušili vztahy. Asad v rozhovoru rovněž hájí své kroky a kritizuje Západ.
15.01.2015 06:11 |

podobné články

Na zakázce ministerstva se podílely firmy Šiškova přítele, píše deník

 
Mezi subdodavatelskými firmami, které se bez výběrového řízení podílely na zakázce vývoje a správy nových výplatních systémů sociálních dávek pro úřady práce, byly i společnosti patřící příteli zatčeného a odvolaného náměstka ministerstva práce Vladimíra Šišky. Informuje o tom dnešní Mladá fronta Dnes (MfD).
04.10.2012 06:35 |

podobné články

Obrana si nechá postavit speciální meteorologické vozidlo

 
Ministerstvo obrany si nechá postavit speciální vůz s meteorologickou stanicí. Bude vybaveno základní balistickou a protistřepinovou ochranou. Postaveno má být na podvozku Iveco. O zakázce, která bude přímo zadána Vojenskému technickému ústavu, tento týden informoval vládu ministr obrany Martin Stropnický (ANO). Zakázka bude stát 28 milionů korun, sdělil ČTK mluvčí ministerstva obrany Petr Medek.
02.04.2016 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1657 článků)

Speciál Aha!: Tajemství hvězd seriálů! Jan Šťastný z Ordinace se porval v parku: Nedořekl jsem větu a... Tekla ze mě krev!

 
Herec Jan Šťastný (44) v současné době kraluje žebříčku nejoblíbenějších seriálových herců. Zčásti za to může vděčit tomu, že hraje v nyní nejoblíbenějším seriálu Ordinace v růžové zahradě, zčásti tomu, že jeho výrazné stopy jsou i v seriálech Pojišťovna štěstí a Náměstíčko. Hlavní ale samozřejmě je jeho herecké umění, díky kterému ho lidé zbožňují. O důvod víc ho trochu vyzpovídat!
21.03.2010 12:15 |

podobné články

Ústecký mítink zklamal, zčásti i kvůli prudkému dešti

 
Útok na špičkové výkony se na atletickém mítinku v Ústí nad Labem změnil ve fiasko. Zčásti za to mohl přívalový déšť, který se těsně před začátkem na stadion snesl a promáčel i atletické dráhy, k tomu se přidaly i špatné výkony a smůla hlavních hvězd. Překážkář Petr Svoboda místo útoku na český rekord do cíle doklopýtal bez vyzuté tretry, jamajský sprinter Lerone Clark zase zaběhl jen průměrný čas 10,32.
14.07.2010 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Svoboda (511 článků) , Petr Svoboda (502 článků) , Petr Svoboda (511 článků)

BABÍ LÉTO V ČESKU: Hrad Sloup vytesaný do skály

 
Tedy zčásti a zčásti vystavěný na 32 metry vysokém skalním suku. Romantici, rodiny s dětmi či romantici s dětskou duší budou u vytržení.
10.09.2012 10:15 |

podobné články

Na Šluknovsku zase pochodovali nacionalisté, Romy jen provokovali

 
Rok po vzedmutí protiromských nálad opět pochodovali Varnsdorfem nacionalisté. S protiromskými hesly spojila svou předvolební kampaň Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) a nakonec přilákala asi 200 až 250 lidí, zčásti místních, zčásti svých skalních sympatizantů z celého Česka.
15.09.2012 21:55 |

podobné články

Ministerstvo ruší Národní institut dětí a mládeže

 
Ministerstvo školství chce v příštím roce zrušit Národní institut dětí a mládeže (NIDM). Náměstek ministra pro sport Jan Kocourek řekl, že agendu převezmou zčásti úředníci ministerstva, zčásti neziskové spolky a také nově vytvořená organizace.
21.11.2012 16:15 |

podobné články

Kdo nahradí Fialovou a Voříška? Modelka a manekýn!

 
Deníku Aha! se podařilo zjistit, kdo by mohl v »nováckých« Televizních novinách nahradit duo Markéta Fialová (40) – Karel Voříšek (47). Tito ostřílení moderátoři museli skončit, zčásti kvůli údajné spolupráci s StB, zčásti kvůli věku. A horkými favority na jejich křesla jsou dosavadní moderátorka Odpoledních Televizních novin Renáta Czadernová (27) a současný průvodce Sportovními novinami Petr Suchoň (28). Definitivně ale rozhodnuto není...
22.11.2012 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Renáta Czadernová (203 článků) , Markéta Fialová (224 článků) , Karel Voříšek (380 článků) , Petr Suchoň (57 článků) , Karel Fiala (93 článků) , Karel Fiala (59 článků)

Sporná práce politika CSU z Prahy je prý zčásti klasický plagiát

 
Doktorská práce generálního tajemníka bavorské vládní Křesťanskosociální unie (CSU) Andrease Scheuera, za kterou na Univerzitě Karlově získal takzvaný malý doktorát, je minimálně zčásti klasickým plagiátem. Nedělníku Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung (FAS) to řekl německý ombudsman pro vědu Wolfgang Löwer. Sporná práce by podle něj měla být přezkoumána a tento profesor práv z Bonnu očekává, že tak Univerzita Karlova také učiní. O to samé chce univerzitu požádat i sám Scheuer.
20.01.2014 16:30 |

podobné články

Noviny: Drábkova reforma zdecimovala sociální práci s nejchudšími lidmi

 
Stát často vyplácí dávky pomoci v hmotné nouzi podvodníkům. Jen za poslední dva roky narostly dávky pro chudé o desítky procent. Informuje o tom dnešní MF Dnes s tím, že doplatek na bydlení vzrostl za poslední tři roky 3,5krát. „Zčásti kvůli nárůstu nezaměstnanosti, zčásti však kvůli rozmáhajícímu se byznysu s ubytovnami, kdy se jejich majitelé naučili ve spolupráci s klienty vyšponovat cenu,“ uvádí list.
03.04.2014 12:55 |

podobné články

Premiér potvrdil ve sněmovně prodej bitevníků L-159 do Iráku

 
Poslanci dnes odpoledne sice načali ústní interpelace na ministerského předsedu Bohuslava Sobotku, ovšem po zhruba čtvrt hodině je museli přerušit na deset minut. V jednacím sále totiž nebyl dostatečný počet poslanců a sněmovna tak nebyla usnášeníschopná. Poslanci ale během té doby projednali interpelaci Karla Fiedlera z Úsvitu ohledně prodeje bitevníků L 159. Vláda totiž letadla chce prodat zčásti do Iráku a zčásti americké firmě Draken International.
30.10.2014 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Premiér potvrdil ve sněmovně prodej bitevníků L-159 firmě Draken a do Iráku

 
Poslanci dnes odpoledne sice načali ústní interpelace na ministerského předsedu Bohuslava Sobotku, ovšem po zhruba čtvrt hodině je museli přerušit na deset minut. V jednacím sále totiž nebyl dostatečný počet poslanců a sněmovna tak nebyla usnášeníschopná. Poslanci ale během té doby projednali interpelaci Karla Fiedlera z Úsvitu ohledně prodeje bitevníků L 159. Vláda totiž letadla chce prodat zčásti do Iráku a zčásti americké firmě Draken International.
30.10.2014 16:56 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Čtyři páry očí a gymnastické výkony: Perfektní lovci pavoučí říše

 
Když se řekne pavouk, většina lidí si představí křižáka, jak někde v koutě tká svou pavučinu. Vůbec nejpočetnější pavoučí čeledí jsou ovšem skákavky – zčásti úchvatná, zčásti děsivá skupina malých pavouků s téměř dokonalým zrakem lovící svou kořist dlouhými přesně mířenými skoky.
30.06.2015 16:46 |

podobné články