Článek

Ministr Jurečka: Chceme se Zambií navázat v oblasti chovu skotu. Teď k nim vyvážíme býčí sperma

 
Setkáním se svým zambijským protějškem Givenem Lubindou ve čtvrtek zahájil ministr zemědělství Marian Jurečka návštěvu Zambie. V pátek se připojil k prezidentovi Zambijské republiky Edgarovi Lunguovi na Zemědělské a obchodní výstavě v Lusace. Ministr Jurečka chce cestou podpořit rozvoj budoucí spolupráce zejména v oblasti zemědělství a obchodu.
02.08.2015 13:26 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (423 článků)
Podobné články

Ministr Jurečka zamíří do Zambie, podívá se na inseminaci skotu

 
Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) zamíří v příštím týdnu na pracovní návštěvu africké Zambie. Podívá se na farmy s masným skotem a mléčné farmy v Lusace a Mazabuce. Navštíví i inseminační stanici skotu, která byla vybavena v rámci rozvojové spolupráce mezi ČR a Zambií. Se svým protějškem Givenem Lubindou bude jednat o možnostech dodávek materiálu pro umělou inseminaci skotu.
24.07.2015 19:31 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (423 článků)

Březina (KDU-ČSL): Ve věci zadržovaných Čechů v Zambii by měla zakročit EU

 
Kauza českých občanů v Zambii. Vyzval jsem komisařku Ashton, aby EU zasáhla ve prospěch českých občanů zadržovaných v Zambii.
15.11.2011 19:00 |

podobné články

Češi zadržení v Zambii oslavili Silvestr doma. Soud pokračuje bez jejich přítomnosti

 
AKTUALIZOVÁNO. Tři Češi, kteří byli zadržováni v Zambii kvůli údajné špionáži, jsou doma. Informaci České televize dnes potvrdil mluvčí ministerstva zahraničí Vít Kolář. Podle něj bude soudní proces v Zambii pokračovat bez jejich přítomnosti. Podle Koláře jsou muži v pořádku a oslavili Silvestra se svými rodinami. Ministerstvo současně doufá, že se prokáže jejich nevina.
01.01.2012 16:15 |

podobné články

Čech zadržený v Zambii: Vězení bychom nejspíš nepřežili

 
Jiří Cetel je jedním z Čechů, kteří byli dva měsíce drženi v Zambii. Budou tam souzeni pro špionáž za to, že si fotili letadlo československé výroby u místního vojenského letiště. V minulých dnech se dostali při utajené akci zpět do ČR. V rozhovoru pro Právo Cetel mimo jiné popsal podmínky věznění v Zambii.
02.01.2012 04:30 |

podobné články

Státní veterinární správa: Evropou se šíří nebezpečná virová nákaza skotu

 
Evropou se šíří nebezpečná virová nákaza – nodulární dermatitida skotu. V loňském roce byla nákaza potvrzena v Řecku, kam byla zavlečena z Turecka. Jednalo se o první potvrzený výskyt nemoci v Evropě. V dubnu letošního roku se rozšířila do Bulharska a Makedonie a následně i do dalších zemí balkánského poloostrova. Nákaza rychle postupuje a hrozí její zavlečení i do dalších zemí včetně České republiky. Státní veterinární správa (SVS) proto situaci bedlivě sleduje a připravuje se na možnost zavedení preventivní vakcinace. Nákaza není přenosná na člověka, může však způsobit citelné ztráty chovatelům skotu.
19.08.2016 09:15 |

podobné články

Ministr Jurečka: Chystáme pro příští rok nové podpory chovatelům dojného skotu

 
Nové podpory z národních zdrojů určené pro chovatele dojného skotu připravuje na příští rok Ministerstvo zemědělství.
12.07.2015 11:31 |

podobné články

Úřady v Zambii se začaly ptát po Češích podezřelých ze špionáže

 
Po osudech tří Čechů zadržených loni v Zambii kvůli údajné špionáži se začaly pídit tamní úřady. Trojice se totiž koncem prosince po dvou a půl měsících od zadržení vrátila do Česka, okolnosti návratu ale zůstávají nejasné. List Zambia Daily Mail dnes na svém webu uvedl, že informace o jejich návratu do ČR nemá zambijský ministr zahraničí ani místní právní zástupce české trojice. Zambijský ministr vnitra, který by zřejmě mohl vědět víc, je mimo Lusaku a není prý s to se kvůli tomu k věci vyjádřit.
05.01.2012 10:55 |

podobné články

Ministr Jurečka: Chceme podporovat aktivní chovatele, nikoli zavírání chovů

 
Ministr zemědělství Marian Jurečka dnes v Praze jednal s eurokomisařem pro zemědělství a rozvoj venkova Philem Hoganem o evropském balíčku na pomoc producentům mléka a vepřového masa, o zjednodušení pravidel Společné zemědělské politiky (SZP) a přípravě na ukončení systému kvót na výrobu cukru v EU.
12.09.2016 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (423 článků)

Český europoslanec „zklamal“: Ani 600 tisíc podpisů nedostalo králíky z klecí

 
Králíci jsou vůbec nejčastějším hospodářským zvířetem chovaným v kleci. Evropská legislativa ale podmínky jejich chovů prakticky neupravuje. To by měl změnit europoslanec Stanislav Polčák (STAN), který dostal v Bruselu králíky na starost. Podle něj jsou ale podmínky chovu králíků dostačující a třeba rušit kritizované bateriové klece rozhodně nechce. Přitom právě petici o zrušení chovu v klecích podepsalo na 600 tisíc evropských občanů.
02.07.2016 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Polčák (215 článků)

Prvním místopředsedou lidovců zůstává ministr zemědělství Jurečka

 
Prvním místopředsedou KDU-ČSL zůstává ministr zemědělství Marian Jurečka. Na zlínském sjezdu strany získal dnes 148 hlasů, odevzdáno bylo 278 hlasovacích lístků. Téměř 100 hlasů bylo neplatných. Jurečka porazil svého protikandidáta Miroslava Rovenského, který dostal 33 hlasů. Místopředseda Jan Bartošek kandidaturu stáhl, ucházet se bude o funkci řadového místopředsedy. Jurečka je prvním místopředsedou lidovců od roku 2011.
23.05.2015 15:41 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (423 článků)

Drsná reality show inspirovaná životem v Zambii: Prostitutka hledá manžela

 
Reality show ovládly v posledních letech televizní zábavu na celém světě. A v jihoafrické Zambii rozjeli poměrně unikátní projekt, od něhož si televizní tvůrci slibují obrovskou sledovanost. V jeho rámci hledají prostitutkám manžele a snaží se jim tak změnit život k lepšímu. Do pořadu se přihlásilo osmnáct kněžek lásky.
21.07.2011 18:00 |

podobné články

V Zambii obvinili tři ČECHY ze ŠPIONÁŽE! Udělali náčrtky kasáren...

 
Tři občané České republiky čelí v Zambii obvinění ze špionáže. V případě usvědčujícího rozsudku jim hrozí nejméně 25 let vězení, uvedla v sobotu agentuře Mediafax zástupkyně vedoucího českého zastupitelského úřadu v Zimbabwe Zuzana Beranová.
22.10.2011 08:00 |

podobné články

Zvláštní vyslanec je v kauze zadržených v Zambii optimistou

 
Případ tří Čechů zadržených v Zambii se vyšetřuje, k soudnímu přelíčení, v němž by hrozily vysoké tresty, možná ani nedojde, nabyl dnes v zambijské metropoli Lusace dojmu náměstek českého ministra zahraničí Vladimír Galuška.
25.11.2011 22:50 |

podobné články

Češi v zambijském vězení: Propuštění zdržuje byrokracie

 
Případnému propuštění tří Čechů zadržovaných v Zambii musí předcházet registrace jejich trestních spisů u místního soudu pro trestní věci, které probíhá jen jednou měsíčně. S odkazem na zvláštního zmocněnce Česka v Zambii Vladimíra Galušku o tom v pátek informovalo ministerstvo zahraničních věcí.
25.11.2011 22:55 |

podobné články

Češi jsou ze Zambie doma, soud bude zřejmě pokračovat bez nich

 
Tři Češi, kteří byli zadržováni v Zambii kvůli údajné špionáži, jsou po dvou a půl měsících doma. Ministerstvo zahraničí předpokládá, že soudní proces v Zambii bude pokračovat bez jejich přítomnosti. Doufá ovšem, že se prokáže jejich nevina.
01.01.2012 16:35 |

podobné články

Češi věznění v Zambii jsou doma, ze země odjeli inkognito

 
Trojice Čechů, kteří byli několik měsíců zadržováni v Zambii, kde byli obviněni ze špionáže, slavili Silvestr doma se svými rodinami. Podle informací České televize se ze země dostali v utajení. Jejich návrat do vlasti potvrdil i mluvčí ministerstva zahraničí Vít Kolář.
01.01.2012 16:40 |

podobné články

Češi věznění v Zambii jsou doma, ze země odjeli při utajené akci

 
Trojice Čechů, kteří byli několik měsíců zadržováni v Zambii, kde byli obviněni ze špionáže, slavila Silvestr doma se svými rodinami. Podle informací České televize se muži ze země dostali v utajení. Jejich návrat do vlasti potvrdil i mluvčí ministerstva zahraničí Vít Kolář.
01.01.2012 20:00 |

podobné články

Šándor: Pravdu o Češích v Zambii se nedozvíme

 
Bezpečnostní expert Andor Šándor se vyjádřil ke třem Čechům, kteří byli zadrženi v Zambii kvůli podezření ze špionáže. O tom, jak se dostali domů, se podle něj veřejnost nikdy příliš nedozví.
02.01.2012 14:25 |

podobné články

V Zambii soudí v nepřítomnosti tři Čechy! Byli obviněni ze špionáže

 
V Zambii pokračuje soud se třemi Čechy obviněnými ze špionáže. Trojice mužů se do Česka vrátila za blíže nevysvětlených okolností loni těsně po vánocích. Soud byl odročen.
02.03.2012 15:15 |

podobné články