Článek

Ministr dopravy má nápad: Tratě nezrušíme, prodáme je

 
Ministr dopravy Pavel Dobeš (VV) zastavil plány Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) na zrušení některých regionálních tratí. Místo rušení chce uspořádat velký výprodej tratí, podle SŽDC jich může být nabídnuto až 30. Informuje o tom v pondělí deník E15. Od loňského roku se do správního řízení o zrušení dostalo 11 tratí, všechna řízení ale zkomplikovala řada spolků, obcí nebo soukromých firem.
12.09.2011 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (510 článků)
Podobné články

SŽDC: Revitalizace tratě z Rokycan do Nezvěstic výrazně zlepšila její parametry

 
Správa železniční dopravní cesty slavnostně ukončila revitalizaci tratě Rokycany – Nezvěstice v úseku z Rokycan do Příkosic. Hlavním přínosem projektu je zvýšení traťové rychlosti a zkrácení jízdních dob. Stavba dále přispěla ke zvýšení bezpečnosti, jízdního komfortu a provozní spolehlivosti tratě.
25.01.2018 13:35 |

podobné články

Zelení: Stát chce rušené tratě zpeněžit, místo aby zajistil jejich další provoz

 
Strana zelených nesouhlasí s tím, že se Ministerstvo dopravy snaží zlikvidovat málo používané železniční tratě za každou cenu. Strana zelených požaduje, aby při případné privatizaci jednotlivých tratí byl vždy preferován záměr zachovat provozuschopnost dráhy, pro budoucnost je to důležitější než zanedbatelný finanční příjem z prodeje nejvyšší nabídce.
02.12.2011 14:35 |

podobné články

Zelení: Stát chce rušené tratě zpeněžit, místo aby zajistil jejich další provoz

 
Strana zelených nesouhlasí s tím, že se Ministerstvo dopravy snaží zlikvidovat málo používané železniční tratě za každou cenu.
04.12.2011 09:55 |

podobné články

Škoda (SZ): Obnově trati nic nestojí v cestě. Začal sběr podpisů pod petici

 
Dnešním dnem začal sběr podpisů pod petici za záchranu tratě Českým středohořím, která byla poškozena ničivým sesuvem před dvěma lety. Požadavky jsou v petici směřované ministerstvu dopravy stanoveny dva: okamžité zahájení obnovy tratě souběžně s dostavbou D8 a zahájení provozu železnice na celém úseku trati 097 od začátku platnosti nového jízdního grafikonu v prosinci 2015.
29.06.2015 15:16 |

podobné články

Prachař by při zvolení do Senátu chtěl zůstat ministrem dopravy

 
Ministr dopravy Antonín Prachař (ANO) má zájem kandidovat na podzim do Senátu a po svém případném zvolení by chtěl nadále zůstat šéfem dopravy. O jeho kandidatuře ale zatím není stále definitivně dohodnuto, řekl dnes sám Prachař na setkání s novináři u příležitosti 100 dní ve funkci ministra dopravy. Do září v čele rezortu dopravy ministr slíbil připravit zákon o drahách a do července zahájit transformaci společnosti Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) po vzoru rakouské firmy Asfinag.
14.05.2014 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Prachař (125 článků)

Bárta: Stravenky nezrušíme. Bátora je Kalouskův bílý psík

 
Předseda poslaneckého klubu Věcí veřejných Vít Bárta se v rozhovoru pro server iDNES.cz vyjádřil ke kauze Bátora, kterého označuje za zástupný problém, který ministr financí Miroslav Kalousek používá, aby nemusel zdanit hazard. Zároveň říká, že VV nebudou pro zrušení stravenek.
21.08.2011 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6319 článků) , Vít Bárta (2829 článků)

Našel se alkohol s vysokým obsahem metanolu. Prohibici nezrušíme, řekl Heger

 
Krizový štáb na svém úterní zasedání rozhodl, že se zatím nebudou uvolňovat mimořádná opatření týkající se zákazu nalévání a prodeje tvrdého alkoholu. Na tiskové konferenci to oznámil ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09).
18.09.2012 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Resort dopravy potichu ruší tratě

 
Sedm tuzemských regionálních železničních tratí možná zanikne, ministerstvo dopravy je poslalo do správního řízení o zrušení. Celkem se počet tratí navržených na zrušení může zvýšit až na 13. Vyplývá to z dokumentů ministerstva dopravy. Kritici tohoto záměru označili jeho načasování na období kolem komunálních voleb za úmyslné a nešťastné.
18.10.2010 14:40 |

podobné články

Kontroloři kritizují Česko za železnice. Ministerstvo viní „véčkaře“ Bártu

 
Zavádění evropského systému řízení železniční dopravy na české tratě vázne. Zabezpečení ETCS má jen 22 kilometrů tratí, přitom loni to podle původních plánů ministerstva dopravy mělo být víc než 1300 km. Oznámil to dnes Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Poukázal také na to, že u komunikačního systému GSM-R vznikl monopol jednoho dodavatele. Za zpoždění u ETCS může dřívější vedení resortu a také pomalý vývoj technologie, uvedlo ministerstvo dopravy.
27.02.2017 10:15 |

podobné články

Sklenák (ČSSD): Ministr dopravy Bárta rozhodoval ukvapeně a nezodpovědně

 
Ačkoliv se odcházející ministr dopravy Vít Bárta prezentuje jako schopný a úspěšný manažer a ministr dopravy, většina politiků, ale i odborníků v oblasti dopravy, jeho odchod vítá.
19.04.2011 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2829 článků)

Hojda (KSČM): Vydrží nově připravovaný ministr dopravy alespoň rok?

 
Dne 12. listopadu předstoupil na tiskové konferenci ministr dopravy Antonín Prachař společně s místopředsedou vlády ČR Andrejem Babišem a společně prohlásili, že ministr Antonín Prachař odstupuje z vedení Ministerstva dopravy. Současně Andrej Babiš prohlásil, že má připraveného zástupce za ANO na uvolněné místo ministra dopravy a má se jím stát Dan Ťok, generální ředitel firmy SKANSKA.
13.11.2014 10:31 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (11716 článků) , Antonín Prachař (125 článků)

LN: Ministr dopravy Ťok nehodlá po výzvách z ČSSD rezignovat

 
Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) nehodlá po výzvách koaličních kolegů z ČSSD rezignovat. Uvedl to v dnešních Lidových novinách (LN). O možném konci Ťoka kvůli nespokojenosti s jeho prací mluvil v posledních dnech premiér a předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka či ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Ministra dopravy se naopak zastal předseda hnutí ANO a vicepremiér Andrej Babiš. Sobotka se dnes s Ťokem sejde, aby projednali výsledky práce ministra dopravy.
14.11.2016 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (11716 článků) , Bohuslav Sobotka (9418 článků) , Milan Chovanec (1380 článků)

Spadlé stromy blokovaly tratě, náraz zranil průvodčí

 
Bouřky a podmáčená půda komplikují provoz na železnicích. Na tratě včera spadly stromy. Vítr shodil i elektrické vedení.
01.07.2009 09:15 |

podobné články

Jezdit vlakem v Česku je o život. Regionální tratě jsou zarostlé

 
Česká železnice má další velký bezpečnostní problém. Jde o zarostlé tratě. Strojvedoucí si jednak stěžují na to, že musejí několikrát do týdne sami odstraňovat spadané větve z kolejí, a za druhé, že přes hustou vegetaci nevidí návěstidla. Přitom přehlédnutí důležitého znamení může mít fatální následky.
08.10.2010 21:00 |

podobné články

Bauerova žena si vyzkoušela v Oslu tratě, na nichž se rve její muž

 
Za ohromně těžké označila Kateřina Bauerová, manželka české hvězdy v běhu na lyžích Lukáše Bauera, tratě na mistrovství světa v Oslu.
03.03.2011 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Lukáš Bauer (162 článků)

Dělníci našli při rekonstrukci tramvajové tratě v Plzni leteckou pumu

 
Dělníci provádějící v Plzni rekonstrukci tramvajové tratě našli v neděli po půl druhé odpoledne nevybuchlou leteckou pumu. Policejní mluvčí Martina Korandová řekla agentuře Mediafax, že policie vytvořila v okolí bezpečnostní pásmo a odklání dopravu.
24.07.2011 15:35 |

podobné články

LEO Express se chce zúčastnit tendrů na regionální tratě

 
"Tendry na regionální tratě jsou pro nás dostatečně zajímavé, abychom se jich účastnili," řekl majitel firmy Leoš Novotný.
03.06.2012 14:35 |

podobné články

ČD: Historický motorák „Hurvínek“ vyjede o víkendu na jihočeské tratě

 
Milovníci železnice se můžou o tomto víkendu vypravit na výlet historickým motorovým vozem „Hurvínek“. Ten vyrazí na dvě jihočeské tratě, na kterých už pravidelné vlaky nejezdí – v sobotu do Netolic a v neděli do Týna nad Vltavou. Sobotní jízdu je možné spojit s návštěvou řemeslného jarmarku v Netolicích. „Hurvínek" je legendou našich lokálek, populárním se stal např. díky filmům Kalamita nebo Slunce, seno, jahody.
20.05.2014 17:00 |

podobné články

ČD: Historický motorák „Hurvínek“ vyjede o víkendu na jihočeské tratě

 
Milovníci železnice se můžou o tomto víkendu vypravit na výlet historickým motorovým vozem „Hurvínek“. Ten vyrazí na dvě jihočeské tratě, na kterých už pravidelné vlaky nejezdí – v sobotu do Netolic a v neděli do Týna nad Vltavou. Sobotní jízdu je možné spojit s návštěvou řemeslného jarmarku v Netolicích. „Hurvínek" je legendou našich lokálek, populárním se stal např. díky filmům Kalamita nebo Slunce, seno, jahody.
20.05.2014 17:05 |

podobné články