Článek

Ministr Dientsbier: Politici v Ostravě jsou odvážní

 
Ostravu včera pracovně navštívil ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier. V ostravské radnici ho přijali primátor Tomáš Macura a resortní náměstek primátora Zbyněk Pražák. Přítomen byl lokální konzultant vládní Agentury pro sociální začleňování pro MS kraj Martin Navrátil.
06.03.2015 11:01 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Navrátil (22 článků)
Podobné články

Okamura: Sleduji cirkus, který spustil ministr Dientsbier

 
Sleduji cirkus, který spustil ministr Dientsbier a následně část ČSSD kolem tábora v Letech.
05.08.2014 19:35 |

podobné články

Okamura: Kavárenský intelektuál Dientsbier žije mimo realitu

 
Ministr pro lidská práva Jiří Dientsbier (ČSSD) je kavárenský intelektuál, který se stává ministrem menšin, aniž by znal realitu a znal problémy lidí, prohlásil poslanec a předseda hnutí Úsvit přímé demokracie Tomio Okamura v nedělním diskusním pořadu Partie. Reagoval tak na to, že vláda odmítla jeho návrh na omezení výše příspěvku za bytovou jednotku podle cen místně obvyklých. Kabinet předloze vyčítá řadu formálních chyb a poukazuje na to, že připravuje vlastní novelu.
23.03.2014 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2013 článků)

Hulinský: Že se Dientsbier schovává za otce? To bych se urazil

 
Podle šéfa pražské ČSSD Petra Hulinského zapůsobí jeho kandidát na primátora Jiří Dientsbier ml. díky vlastním schopnostem, a ne kvůli známému otci, jak si myslí marketingový odborník.
04.07.2010 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Hulinský (128 článků)

Už i mladý Dienstbier míří ke kandidatuře na křeslo prezidenta

 
Do volebního klání o prezidentské křeslo se dost pravděpodobně přidá nová tvář – senátor ČSSD Jiří Dientsbier. Šéfovi strany Bohuslavu Sobotkovi ho navrhl poslanec David Rath. Konečné slovo sice ještě nepadlo, ale Dientsbier má na kandidaturu velké šance, informuje deník Právo.
10.02.2012 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků) , David Rath (4393 článků) , Jiří Dienstbier st. (754 článků) , Jiří David (97 článků)

Odvážní politici: Útok na Roma je rasismus, Rom s mačetou rasista není

 
Na severu Čech ve šluknovském výběžku se stupňuje napětí mezi většinovým českým obyvatelstvem a nepřizpůsobivou romskou minoritou kvůli brutálním rasistickým útokům Romů na Čechy v poslední době. Redakce ParlamentníchListů.cz oslovila politiky, zda je romským rasistickým agresorům a takzvaným pravicovým extremistům měřeno stejným metrem, a pokud ne, zda to nemůže vyvolávat další konflikty.
26.08.2011 16:15 |

podobné články

U ČSSD se slaví. Dientsbier ale přiznal, že prý mu táta radil realismus

 
ROZHOVOR V útrobách Lidového domu je veselo. Politici lidové demokracie berou současné volby jako vítězství levice a moc se nezamýšlejí nad budoucností. ParlamentníListy.cz v tomto smyslu vyzpovídaly Jiřího Dientsbiera, kandidáta ČSSD na prezidenta.
13.10.2012 20:00 |

podobné články

Ministr Dientsbier: Prohlídky nahých osob, poutání k předmětům... Budeme o tom diskutovat

 
Ministr Dienstbier ke zprávě Výboru proti mučení Rady Evropy o situaci v ČR.
01.04.2015 04:36 |

podobné články

Svoboda slova je těžko snesitelná, vzkázal Dientsbier Úsvitu po trestním oznámení

 
Strana Úsvit – Národní koalice v úterý podala trestní oznámení na ministra pro lidská práva Jiřího Dientsbiera. Uvedla to ve svém tiskovém prohlášení. Podle strany se ministr pokoušel prosadit, aby společnost Facebook umožnila působení „cenzora“ placeného vládou ČR. Ministr obvinění odmítá. Podle něj se zástupci společnosti jednal jen o spolupráci při identifikaci nenávistného obsahu.
02.08.2016 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Svoboda (307 článků) , Jiří Svoboda (307 článků)

Změňte název, vyzval soud údajné doněcké zastoupení v Ostravě

 
Nedávno otevřené Zastupitelské centrum Doněcké lidové republiky v Ostravě se bude muset přejmenovat. Vyzval ho k tomu rejstříkový soud při Krajském soudu v Ostravě. Ten už spolku, který vede Nela Lisková označující se jako honorární konzulka, zaslal výzvu ke změně jména. Informaci serveru euro.cz ČTK dnes potvrdila mluvčí Krajského soudu v Ostravě Lucie Olšarová.
30.09.2016 18:55 |

podobné články

Masakr v redakci Charlie Hebdo: Tohle jsou tváře obětí teroru!

 
Uznávaní kreslíři, odvážní policisté nebo třeba »obyčejný« údržbář. To jsou lidé, které povraždili islámští teroristé. Zůstali po nich zdrcené manželky, plačící děti a zoufalí rodiče. Jaké jsou jejich příběhy?
08.01.2015 19:36 |

podobné články

Nový "občan" opomíjí registrované partnerství, vyčetl Dientsbier Pospíšilovi

 
Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) obhajoval v Událostech, komentářích nový občanský zákoník. Senátor Jiří Dienstbier (ČSSD) příliš výtek, kromě formálních, neměl. Vyzdvihl hlavně fakt, že registrované partnerství zůstalo ve speciálním zákoně.
09.11.2011 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1830 článků) , Jiří Pospíšil (1830 článků) , Jiří Dienstbier st. (754 článků)

Volfová: Jiří Dientsbier je ministrem protektorátní vlády?

 
Ministr Dienstbier uvedl, že jeho prioritou je zrušení výjimky udělené České republice na summitu EU v říjnu 2009.
30.01.2014 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dienstbier st. (754 článků) , Jiří Dienstbier ml. (26 článků)

„Lokaj“ Dientsbier šokoval. Díky němu bude ohrožen i váš majetek, varují pravičáci

 
Ministr nastupující vlády Jiří Dienstbier z ČSSD se ve čtvrtek nechal slyšet, že jeho prioritou je zrušení výjimky, kterou pro nás v roce 2009 vyjednal prezident Václav Klaus. Ta garantovala i to, že nedojde ke zpochybnění Benešových dekretů. Pokud by výjimka byla zrušena, mohl by být ohrožen majetek českých občanů, varuje Česká Suverenita.
30.01.2014 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků) , Jiří Dienstbier st. (754 článků) , Jiří Dienstbier ml. (26 článků)

Okupace, agrese, neakceptovatelné, řádil Dienstbier v rozhlase kvůli Krymu. A už plánuje sankce

 
Ministr pro lidská práva Jiří Dientsbier z ČSSD považuje odtržení Krymu od Ukrajiny za neakceptovatelný krok a trvá na tom, že je území poloostrova okupováno ruským vojskem. Prohlásil to v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu.
06.03.2014 17:55 |

podobné články

Rouček z ČSSD: Ukažte mi zemi, která zastaví obchodní vztahy s Ruskem!

 
Ukazuje se, že ministr pro lidská práva Jiří Dientsbier (ČSSD) jde ve svých postojích vůči Rusku dál než jiní jeho spolustraníci. Místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček čtenáři ParlamentníchListů.cz odpověděl, že obchody s Ruskem se v žádném případě nemají zastavit. Je zřejmé, že na ekonomické sankce za agresi na Krymu má mnohem umírněnější názor. „Ukažte mi jedinou zemi na světě, která by zastavila obchodní vztahy s Ruskem,“ napsal.
07.03.2014 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Libor Rouček (212 článků)

Vládní vzpoura: Dientsbier nechce "mrzačit" služební zákon

 
Situace kolem služebního zákona se dnes ve vládě výrazně vyhrotila. Ministr pro legislativu Jiří Dienstbier (ČSSD) nejprve odmítl, aby se jeho legislativci podíleli na dalších úpravách normy, s jejíž dohodnutou podobou Dienstbier nesouhlasí.
08.08.2014 13:30 |

podobné články

Zatímco Dienstbier přijel z Kladna do Lidového domu, pražská ČSSD už prý vyjednává jinde

 
Ministr pro lidská práva Jiří Dientsbier (ČSSD) také přijel do Lidového domu, aby sledoval společně s vedením sociálních demokratů výsledky voleb. Dorazil z Kladna, jak přiznal, relativně spokojený s tím, jak se výsledky voleb zatím vyvíjejí.
11.10.2014 19:06 |

podobné články

ČSSD schválila ženské kvóty. A Dienstbier tepe stranu za uzurpování moci

 
Na kandidátkách do krajských voleb by mělo figurovat 40 procent žen. Řadoví straníci by rovněž měli mít větší šanci ovlivnit složení kandidátních listin, dohodlo v sobotu předsednictvo ČSSD. Mezi kritiky nového volebního řádu patří například Jiří Dientsbier, ministr pro legislativu lidská práva. Větší vliv řadových straníků prý zůstane pouhou formalitou a nic se nezmění.
05.09.2015 13:05 |

podobné články

Fiala (ODS): V otázce migrační krize bych očekával jednotný postup vlády

 
Ministr pro lidská práva Jiří Dientsbier dnes na tiskové konferenci prohlásil, že by Česká republika měla po odmítnutí kvót přijmout sedm tisíc uprchlíků, ale může to být i patnáct tisíc.
16.09.2015 18:16 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Fiala (122 článků) , Jiří Fiala (122 článků)