Článek

Ministr Dienstbier navštíví v Litvínově problematické sídliště Janov

 
Ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier v pondělí 20. dubna pracovně vyjede do dvou severočeských měst - Litvínova a Štětí.
17.04.2015 19:51 |

podobné články

Podobné články

Sídliště Janov: Rozmlácené chodníky, feťáci, školáci s cigaretami. Jde to ještě spravit?

 
Obyvatelé sídliště Janov, jsou jednoduše řečeno zoufalí! Jejich klidné a zcela běžné sídliště se změnilo k nepoznání. Vybydlené budovy jsou vyrabované a zbyly v nich jen odpadky. Z chodníků jsou vytrhané dlažební kostky a v noci se člověk bojí vyjít na ulici. Je vůbec ještě nějaká šance Janov zachránit? My jsme v něm strávili celý den.
04.05.2015 05:05 |

podobné články

Romské ghetto Janov na vlastní kůži

 
Hluk, špínu, rvačky... To všechno zažívá na vlastní kůži Jaroslav Škárka z Věcí veřejných, který se na týden dobrovolně nastěhoval do problematického sídliště Janov v Litvínově.
11.09.2009 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Škárka (521 článků)

Vám práci dají, vy jste bílý, volal o Jílkové Rom. Tady se dělá tolik šaškáren, až je mi z toho mdlo...

 
Stále více občanů má problém uhradit náklady na bydlení. V pořadu "Máte slovo" zaznělo, že by stát měl co nejméně obtěžovat občany, ale měl by se postarat o bezdomovce a dát lidem práci. Jeden z hostů se rozčílil, že by zdejší lidé chtěli pracovat, ale práci jim vzali cizinci. Ministryně práce Marksová (ČSSD) slyšela, že by se měla přestěhovat na problematické sídliště Janov v Litvínově.
22.01.2015 23:02 |

podobné články

Vám práci dají, vy jste bílý, volal u Jílkové Rom. Tady se dělá tolik šaškáren, až je mi z toho mdlo...

 
Stále více občanů má problém uhradit náklady na bydlení. V pořadu "Máte slovo" zaznělo, že by stát měl co nejméně obtěžovat občany, ale měl by se postarat o bezdomovce a dát lidem práci. Jeden z hostů se rozčílil, že by zdejší lidé chtěli pracovat, ale práci jim vzali cizinci. Ministryně práce Marksová (ČSSD) slyšela, že by se měla přestěhovat na problematické sídliště Janov v Litvínově.
22.01.2015 23:07 |

podobné články

Institut plánování a rozvoje: Více parkování a aktivit pro seniory. Místní řekli, jak oživit sídliště

 
Obyvatelům sídliště Vybíralova na Černém Mostě nejvíce vadí špatná organizace vozovek, málo parkování nebo nedostatek zábavy pro seniory. Vzniknout by měly kvalitní pěší cesty uvnitř sídliště a do okolní krajiny nebo plochy pro aktivní odpočinek. Odborníci z Institutu plánování a rozvoje (IPR) včera představili první návrhy, jak sídliště na Černém Mostě oživit.
26.05.2016 20:45 |

podobné články

Janov porazil v derby Sampdorii. Vyhrál i vedoucí Inter

 
FC Janov - Sampdoria Janov 3:0
28.11.2009 23:10 |

podobné články

Policie v Ústeckém kraji řeší možné kupčení s hlasy

 
Podezření z kupčení s hlasy do komunálních voleb prověřuje policie v Litvínově, Bílině na Teplicku a Lovosicích. Nabídku peněz za hlas měli dostat především sociálně slabí, v Lovosicích z městské ubytovny, v Litvínově na sídlišti Janov.
10.10.2014 13:01 |

podobné články

Ministryně Marksová v Litvínově: Od září by mohla být zase zavedena veřejná služba

 
Sociální problémy na sídlišti Janov v Litvínově na Mostecku pomůže řešit úřad práce. Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová (ČSSD) doporučila městu, aby využilo peněz úřadu ke zřízení míst asistentů prevence kriminality nebo domovníků. Novinářům po setkání řekla, že pomoci by obcím a městům mělo i opětovné zavedení veřejné služby.
15.04.2015 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Marksová (451 článků)

Zboříme Janov a lidi sestěhujeme, navrhuje developerská firma

 
Litvínovské sídliště Janov, kde bydlí především sociálně slabé rodiny, chce developerská společnost CPI zbourat. Nájemníky chce sestěhovat do jednoho domu. O dalším využití místa jasno není, CPI tam podle Hospodářských novin postaví něco nového nebo se tam bude těžit uhlí, které pod sídlištěm zbylo.
18.04.2011 11:10 |

podobné články

Sídliště Janov bude možná srovnáno se zemí! Bude se tam TĚŽIT uhlí?

 
Developerská společnost CPI, která vlastní přibližně 600 bytů na litvínovském sídlišti Janov, zvažuje jejich demolici. Píše o tom server ihned.cz
18.04.2011 12:00 |

podobné články

Exekuční mašinérie v Litvínově semlela nevinného

 
Tři skupiny exekutorů vyrazily v pondělí dopoledne do ulic problémového litvínovského sídliště Janov. Dvě skupiny soudních exekutorů se pokoušely vymáhat vyšší pohledávky, včetně nezaplaceného nájemného, skupina úředníků s označením Správce daně hledala neplatiče pokut a vymáhala přeplatky na sociálních dávkách. V síti administrativní mašinérie však uvízl zřejmě i úplně nevinný člověk.
21.09.2009 12:30 |

podobné články

Sídliště Janov: Hrozí malá občanská válka. Romové proti Romům

 
Na nechvalně proslulém sídlišti v Litvínově to vře. Proti nepořádku, za který prý mohou noví nájemníci z řad sociálně slabých, se bouří starousedlíci. Podle šéfa tamního bytového družstva hrozí malá občanská válka. Podobně výbušných lokalit je však v Česku více – ve zhruba 600 společensky vyloučených oblastech žije na 200 tisíc lidí.
17.03.2015 10:55 |

podobné články

K janovské protiromské výzvě, která poputuje k premiéru Sobotkovi, se připojil i Děčín

 
Stavební bytové družstvo Děčín (SBD Děčín) se připojilo k letošní petici občanů sídliště Janov v Litvínově a Mostecké výzvě, která vznikla před sedmi roky. Dnes (pondělí 27. dubna 2015) to oznámilo SBD Děčín a odeslalo dopis příslušného znění premiéru Bohuslavu Sobotkovi. Celé znění dopisu najdete v příloze.
28.04.2015 14:16 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9445 článků)

Opilá žena střílela v Litvínově pistolí z balkonu. Policisté sídliště obklíčili

 
Policisté v neprůstřelných vestách obklíčili panelový dům v litvínovské části Janov. Opilá žena (* 1966) tam z balkonu střílela krátkou střelnou zbraní. S policisty nejdříve vůbec nekomunikovala, později se vzdala. Na případ jako první upozornil server e-mostecko.cz.
18.09.2015 18:30 |

podobné články

Zbořit sídliště a sestěhovat nájemníky, plánuje firma osud Janova

 
Lidi vystěhovat a zbořit sídliště Janov. To je plán firmy CPI, který představila litvínovské radnici. Město by raději dalo přednost opravě bytů.
18.04.2011 09:20 |

podobné články

Peake (VV): Co nás také možná čeká na Šluknovsku

 
Jako má Šluknovsko své romské ubytovny nebo Litvínov sídliště Janov, Krupka na Teplicku má romské sídliště Maršov. To sehrálo podle Transparency International svoji roli v příběhu sociálně vyloučených lokalit tentokrát tím, že při třetím volebním pokusu v Krupce se právě tady kupčilo s hlasy.
21.09.2011 09:55 |

podobné články

Ministr Dienstbier dnes zahájí volební kampaň a navštíví azylový dům

 
Ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier navštíví dnes pracovně krajské město Plzeň.
30.08.2016 12:30 |

podobné články

Ministr Dienstbier pracovně navštíví Karlovarský kraj

 
Ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier navštíví v pondělí 21. 11. 2016 Karlovarský kraj, konkrétně Chodov a Sokolov.
20.11.2016 13:40 |

podobné články

Ministři Valachová a Dienstbier navštíví Liberecký kraj

 
Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová a ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier 7.9.2016 v rámci předvolební kampaně do krajských a senátních voleb navštíví Liberecký kraj.
07.09.2016 08:40 |

podobné články