Článek

Ministr Babiš: Nehraju si na Pikoru. Resortní program plním

 
Tak jsem se v blogu Markéty Šichtařové dočetl, že jako ministr financí úplně selhávám. Hospodaření státu prý vedu řeckou cestou k bankrotu.
29.05.2016 21:15 |

podobné články

Podobné články

Interní protikorupční program ERÚ - aktualizace pro rok 2017

 
ERÚ v Interním protikorupčním programu rozpracovává Rámcový resortní interní protikorupční program a Akční plán boje s korupcí na rok 2017 na podmínky ERÚ a stanovuje povinnost každoročně vyhodnotit stav a způsob plnění úkolů obsažených v Programu spadajících do jeho působnosti.
20.04.2017 12:05 |

podobné články

Ministr Stropnický: Hrozí nový zdroj migrantů přicházejících do Itálie, protože část z nich může volit i cestu přes moře z Albánie

 
Tento týden ministr obrany Martin Stropnický během své jednodenní pracovní cesty jednal se svojí italskou resortní kolegyní Robertou Pinotti. Hlavními tématy byly otázky spojené s migrační krizí a společné řešení v rámci EU a NATO, výměna zkušeností a spolupráce v boji proti Islamskému státu, blížící se Varšavský summit a vzájemná průmyslová spolupráce. Jednání bylo rovněž ovlivněno teroristickými útoky v Bruselu, které ministři společně odsoudili a vyjádřili soustrast rodinám obětí. Poslední český ministr obrany oficiálně navštívil Itálii v roce 1999.
26.03.2016 14:56 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1498 článků)

Babiš: Cícer skončí v čele Finančního analytického útvaru, nahradí do Kazda

 
Ředitel Finančního analytického útvaru ministerstva financí Milan Cícer ve funkci končí, ministr financí Andrej Babiš (ANO) již má jeho nástupce. Cícer podle Babiše odchází na vlastní žádost, z rodinných důvodů požádal o přeložení do Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Babiš to dnes řekl v České televizi. Uvedl také, že by měla být obnovena finanční policie. Ředitel Finančního analytického útvaru (FAÚ) ministerstva financí Milan Cícer ve funkci končí, ministr financí Andrej Babiš (ANO) již má jeho nástupce. Měl by jím být Libor Kazda, bývalý vedoucí plzeňské expozitury protikorupční policie. Cícer podle Babiše odchází na vlastní žádost, z rodinných důvodů požádal o přeložení do Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Babiš to dnes řekl v Otázkách Václava Moravce České televize. Uvedl také, že by měla být obnovena finanční policie. Kazda dnes na dotaz ČTK textovou zprávou sdělil, že zatím nechce žádné skutečnosti komentovat. 
02.02.2014 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (9375 článků)

Ministr Drábek: Plním heslo o transparentnosti v praxi

 
Jaromír Drábek odpovídá na otázky o svém majetku bulvárnímu deníku Blesk
27.04.2012 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1070 článků)

Ministr Němeček: Plním další slib pacientům, prodlužujeme pobyty v lázních

 
Lázeňský pobyt u těžkých nemocí automaticky o týden delší než dosud, možnost opakovaných léčebných pobytů a zcela otevřené možnosti z hlediska délky pobytu pro dětské pacienty. To jsou hlavní změny, které od příštího roku přinese vládou schválená novela zákona o veřejném zdravotním pojištění, připravená ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem.
04.09.2014 08:20 |

podobné články

Resortní volební program ANO

 
Státní rozpočet, daně, penzijní systém Stát není dobrý hospodář. V poskytování svých služeb občanům stát selhává. Jeho aparát je rozsáhlý, pomalý a byrokratický. Naším cílem je stát, který bude štíhlý, levný a bude dobře sloužit občanům. Úspory, kterých bychom dosáhli zrušením zbytečných, duplicitních a nic nepřinášejících institucí a procesů, jsou odhadovány na desítky miliard korun ročně.
22.09.2013 17:30 |

podobné články

Babiš souhlasí s konáním mimořádné schůze sněmovny ke kauze Čapí hnízdo

 
Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) vyzve poslance hnutí ANO, aby schválili program mimořádného jednání Poslanecké sněmovny ke kauze Čapí hnízdo. Babiš to dnes řekl České televizi a televizi Prima. O svolání schůze požádala koncem minulého týdne pravicová opozice spolu s Úsvitem s Blokem proti islámu. K mimořádnému jednání má dolní komora parlamentu zasednout ve středu 23. března. Babiš už dříve slíbil, že na něm zveřejní majitele farmy Čapí hnízdo z doby, kdy společnost žádala o evropské dotace.
18.03.2016 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (9375 článků)

Babiš zrušil náhle program. Musel do nemocnice IKEM

 
Ministr financí a vicepremiér Andrej Babiš (ANO) přerušil v úterý svůj program a odjel do IKEM. Dopoledne měl být přitom s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) na volebním sněmu Hospodářské komory. Na akci ho narychlo nahradil místopředseda hnutí ANO a ministr životního prostředí Richard Brabec.
16.05.2017 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (9375 článků) , Bohuslav Sobotka (9046 článků) , Richard Brabec (275 článků)

Ministr Besser: Nehodlám vystavit stát dalšímu možnému riziku soudních sporů

 
Ministr kultury Jiří Besser se rozhodl respektovat doporučení resortní rozkladové komise, které umožní demolici domu čp. 1601/II, dvorní části hotelu Jalta a torza bývalé Akciové tiskárny. Uliční fasády hotelu Jalta a bývalé Akciové tiskárny zůstanou zachovány.
26.05.2011 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Besser (319 článků)

Vondra před odletem: Jedu splatit dluh národa vůči Mašínům

 
Na středeční pohřeb protikomunistického odbojáře Ctirada Mašína se vypraví jediný zástupce české vlády, ministr obrany Alexandra Vondra. Do amerického Clevelandu odcestuje vládním speciálem spolu se senátory Jaromírem Štětinou a Tomáše Grulichem. Zeslulému Ctiradu Mašínovi i jeho bratru Josefovi ministr udělí nejvyšší resortní vyznamenání – Zlatou lípu. „Rozhodl jsem se tak splatit dluh, který český národ k Mašínům má,“ vysvětluje Vondra. Naráží na fakt, že bratři Mašínovi jsou veřejností nadále přijímání velmi rozporuplně a část Čechů je označuje za vrahy.
24.08.2011 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Grulich (22 článků) , Alexandr Vondra (1112 článků) , Jaromír Štětina (266 článků) , Josef Mašín (86 článků)

Ministr obrany udělí vyznamenání Mládkové, Hilgertové či Benešovi

 
Mecenášce umění Medě Mládkové, kajakářce Štěpánce Hilgertové či neurochirurgovi Vladimíru Benešovi dnes ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) předá nejvyšší resortní ocenění řád Zlaté lípy. V Národním památníku na pražském Vítkově udělí při příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu 48 různých vyznamenání.
26.10.2012 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1112 článků) , Štěpánka Hilgertová (36 článků)

Ministr Picek ocenil v Paříži veterány z řad krajanů

 
Ministr obrany Vlastimil Picek ve čtvrtek 27. června navštívil v Paříži při příležitosti Dne ozbrojených sil památník československých legionářů na hřbitově Pere Lachaise. Poté se na zastupitelském úřadě setkal s krajany a dvěma z nich předal nejvyšší resortní vyznamenání.
27.06.2013 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Picek (274 článků)

Ministr obrany ocenil statečné lékaře, ale i náčelníka generálního štábu

 
Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) dnes ocenil 32 osobností Záslužným křížem ministra obrany. Nejvyšší resortní vyznamenání získali například zdravotníci, kterým se na začátku září podařilo zabránit krveprolití v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) v Praze, blízcí spolupracovníci ministra a také náčelník generálního štábu Petr Pavel. Ten se však ceremoniálu neúčastnil.
27.10.2014 18:21 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1498 článků) , Petr Pavel (392 článků)

Ministr Stropnický: Je důležité za sebou nechat pozitivní stopu

 
Ministr Martin Stropnický předal v pondělí 27. října nejvyšší resortní vyznamenání - Záslužné kříže ministra obrany ČR a pamětní listy.
28.10.2014 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1498 článků)

Nekritizujte zpravodajské služby veřejně! Generál Šándor varuje politiky před rizikem

 
ROZHOVOR Politici by neměli veřejně kritizovat zpravodajské služby, lákají tím problémové osoby do republiky. I to si myslí bezpečnostní analytik Andor Šándor. Zároveň považuje za špatné, že je BIS podřízena vládě. „Jasně by měl být stanoven resortní ministr, v tomto případě přichází v úvahu ministr vnitra nebo premiér,“ říká Šándor, který se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz pozastavil nad tím, proč jsme na islámský radikalismus nereagovali dřív.
17.01.2015 20:07 |

podobné články

Ministr Dientsbier: Politici v Ostravě jsou odvážní

 
Ostravu včera pracovně navštívil ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier. V ostravské radnici ho přijali primátor Tomáš Macura a resortní náměstek primátora Zbyněk Pražák. Přítomen byl lokální konzultant vládní Agentury pro sociální začleňování pro MS kraj Martin Navrátil.
06.03.2015 11:01 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Navrátil (19 článků)

Babiš chce podat trestní oznámení na nemocnici, kterou vedl ministr Němeček

 
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) chystá trestní oznámení kvůli hospodaření ostravské fakultní nemocnice, kterou v minulosti vedl ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD). S tím má Babiš dlouhodobě spory. Babiš informaci o trestním oznámení zveřejnil na svém internetovém blogu.
10.11.2014 13:06 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (9375 článků) , Svatopluk Němeček (362 článků)

Mirka Čejková míří do Londýna, bude z ní studentka

 
Odchod z televizního zpravodajství otevřel Mirce Čejkové možnosti, o kterých se jí ani nesnilo. "Plním si svůj sen, začala jsem studovat," říká. Moderování ani televize se ale úplně nevzdává. Pro svoji kamarádku majitelku butiku s extravagantní francouzskou módou právě moderovala módní přehlídku.
25.09.2009 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Mirka Čejková (204 článků)

Příhodová (ODS): Pohár ministra jako lék proti neohrabanosti některých dětí

 
Opakování je matka moudrosti a tak ještě jednou k úvaze nápad nejlepšího ministra školství....přikládám znovu, plním slib daný právě trenérům mládeže.
26.10.2011 09:30 |

podobné články