Článek

Ministr Babiš: Ministerstvu financí jde o úspory veřejných financí. O co jde zdravotním pojišťovnám?

 
Reakce ministra na článek "Babiš bude mít páku na zdravotní pojišťovny" (Zdroj: E15 | 3.3.2016 | Rubrika: Události | Strana: 2 | autor: Adéla Čabanová, Pavel Otto)
13.03.2016 11:30 |

podobné články

Podobné články

MZ dalo k připomínkám normu zpřísňující dohled na pojišťovnami

 
Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) chce uložit zdravotním pojišťovnám od příštího roku povinnost zveřejňovat smlouvy s ambulancemi a nemocnicemi. Sankce bude až deset milionů korun. Ministr chce dále zakázat zdravotním pojišťovnám nábory pojištěnců přes jiné firmy pod pokutou až pět milionů korun. Návrh je na stránkách vlády, připomínky mohou resorty, odbory, zaměstnavatelé a další zaslat do 8. srpna.
15.07.2014 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Svatopluk Němeček (368 článků)

Zdravotním pojišťovnám docházejí peníze

 
Zdravotním pojišťovnám docházejí peníze. Hrozí, že od příštího roku budou muset omezit proplácení některých léčebných úkonů a nebudou schopny včas platit faktury zdravotnickým zařízením.
16.06.2010 20:55 |

podobné články

Vláda jde s reformami na ruku pojišťovnám, stěžují si lékaři

 
Lékaři odmítají, aby jim mohly zdravotní pojišťovny bezdůvodně vypovědět smlouvu. Počítá s tím přitom návrh zdravotnické reformy, kterou dnes České lékařské komoře (ČLK) představil na konferenci v Průhonicích u Prahy ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09). Lékařům se také nelíbí, že by poplatky vybrané od pacientů připadly zdravotním pojišťovnám, reformu označili za nespravedlivou.
16.04.2011 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Elektronická zdravotní pojišťovna usnadní kontrolu lékařských výkonů

 
Léčba opakované angíny, která nikdy neproběhla? Terapie vleklých bolestí zad? Médii před časem proběhly kauzy, kdy lékaři vykazovali zdravotním pojišťovnám výkony, které se nikdy neuskutečnily. A pacienti se – dá se říci konečně - začali zajímat, co vlastně jejich praktikové na jejich jméno pojišťovnám účtují. A jakým způsobem tyto informace získat a také, zda je pojišťovny vůbec mohou poskytovat.
02.10.2014 11:20 |

podobné články

Ministr Němeček předložil vládě novelu zpřísňující dohled nad zdravotními pojišťovnami

 
Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) chce uložit zdravotním pojišťovnám povinnost zveřejňovat smlouvy s ambulancemi a nemocnicemi na internetu a zakázat jim nábory pojištěnců přes jiné firmy. Novelu zákona o veřejném zdravotním pojištění má na programu vláda na svém prvním letošním zasedání 7. ledna. Pojišťovny by také musely poskytovat informace ministerstvům zdravotnictví a financí a omezit své provozní fondy.
01.01.2015 11:22 |

podobné články

Osobnosti: Svatopluk Němeček (368 článků)

Andrej Babiš jak mu „zobák narostl“. Doslovný přepis dnešního vystoupení opravdu hodně naštvaného ministra financí

 
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) si zadělal na pořádný malér. Podle slov koaličního partnera, Ladislava Šincla z ČSSD, si jej poté, co přednesl pozměňovací návrh k zákonu k pojišťovnám, pořádně podal. A nechyběly prý ani kompromitující materiály. To Babiš rozhořčeně vysvětloval na tiskové konferenci svého hnutí.
18.06.2015 13:57 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12413 článků) , Ladislav Šincl (122 článků)

Překvapení: Ministr financí Fischer začal rozdávat a přidávat

 
Největší šanci uspět s požadavkem na navýšení rozpočtu na příští rok má Ministerstvo dopravy. V rozhovoru pro iHNed.cz to naznačil ministr financí v demisi Jan Fischer. Připraven je také navýšit celkové platby zdravotním pojišťovnám za státní pojištěnce o 3,7 miliard korun.
03.09.2013 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1743 článků)

Rezignovali jste na úspory, vmetl Kalousek Babišovi. Vy jste jen kradli, ohradil se ministr

 
Vypjatá atmosféra provázela úterní jednání rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny o vládním konvergenčním programu. Ostře se do sebe pustili ministr financí Andrej Babiš (ANO) a jeho předchůdce Miroslav Kalousek (TOP 09). Podle něj současný kabinet rezignoval na úspory a zvyšuje strukturální deficit. Babiš označil jeho slova za demagogii a lež.
29.04.2014 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12413 článků) , Miroslav Kalousek (6372 článků)

Zubaři chtějí, aby si lidé plomby platili, jinak vypoví smlouvy pojišťovnám

 
Zubaři požadují, aby si pacienti běžné amalgámové plomby platili sami. Pokud by kabinet zubní výplně nevyřadil z úhrad spadajících pod zdravotní pojištění, chce část stomatologů vypovědět smlouvy pojišťovnám a inkasovat platby přímo od pacientů.
06.06.2011 13:10 |

podobné články

Pražské protonové centrum nabízí pojišťovnám levnější alternativu v léčbě prostaty

 
Pražské protonové centrum v těchto dnech vyjednává se zdravotními pojišťovnami podmínky úhrad léčby onkologických pacientů. Vzhledem k velkému množství nemocných čekajících na zákrok nabídlo Centrum pojišťovnám levnější úhrady vybraných typů karcinomu prostaty, které jsou vhodné pro ozařování. Cena léčby pomocí protonů je tudíž nižší, než cena současné moderní fotonové radioterapie.
13.02.2013 14:10 |

podobné články

Povinné ručení se prý pojišťovnám nevyplácí

 
Vybrané pojistné z povinného ručení pojišťovnám i přes zdražení nestačí na pokrytí nákladů. Ztráty pojišťoven dosahují dvou miliard korun. Nejztrátovější jsou především pojistky tahačů návěsů a mladých řidičů.
03.11.2016 00:20 |

podobné články

Babiš: Cícer skončí v čele Finančního analytického útvaru, nahradí do Kazda

 
Ředitel Finančního analytického útvaru ministerstva financí Milan Cícer ve funkci končí, ministr financí Andrej Babiš (ANO) již má jeho nástupce. Cícer podle Babiše odchází na vlastní žádost, z rodinných důvodů požádal o přeložení do Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Babiš to dnes řekl v České televizi. Uvedl také, že by měla být obnovena finanční policie. Ředitel Finančního analytického útvaru (FAÚ) ministerstva financí Milan Cícer ve funkci končí, ministr financí Andrej Babiš (ANO) již má jeho nástupce. Měl by jím být Libor Kazda, bývalý vedoucí plzeňské expozitury protikorupční policie. Cícer podle Babiše odchází na vlastní žádost, z rodinných důvodů požádal o přeložení do Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Babiš to dnes řekl v Otázkách Václava Moravce České televize. Uvedl také, že by měla být obnovena finanční policie. Kazda dnes na dotaz ČTK textovou zprávou sdělil, že zatím nechce žádné skutečnosti komentovat. 
02.02.2014 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12413 článků)

Jak chránit osobní údaje při zveřejňování smluv uzavřených mezi zdravotními pojišťovnami a poskytovateli zdravotních služeb?

 
Novela zákona o veřejném zdravotním pojištění uložila mj. zdravotním pojišťovnám povinnost zveřejňovat smlouvy s poskytovateli zdravotních služeb týkající se poskytování a úhrady hrazených služeb, jakož i smlouvy s osobami, které mají oprávnění k distribuci léčivých přípravků podle zákona o léčivech. Tyto smlouvy musejí pojišťovny zveřejnit do 60 dní od jejich uzavření, přičemž však nesmějí být zveřejněny informace a údaje, které jsou předmětem ochrany podle jiných právních předpisů.
27.11.2015 14:31 |

podobné články

Štěpán Křeček: Oborová, Škoda a Revírní jsou nejzdravějšími zdravotními pojišťovnami

 
Každý člověk zaplatí zdravotním pojišťovnám v průměru 26 500 korun ročně. Celkem zdravotním pojištěním letos proteče 276,6 miliardy korun. Letos je systém zdravotního pojištění finančně vyrovnaný. Může to být naposled.
23.09.2017 13:40 |

podobné články

Nová Šumava pro osoby se zdravotním postižením

 
Správa NP a CHKO Šumava uzavřela memorandum s Národní radou osob se zdravotním postižením ČR. Na jejím základě se Šumava začne více zpřístupňovat i osobám se zdravotním postižením. Návštěvníci se zdravotním postižením se tak mohou těšit na nový areál lesních her pro nevidomé, mluvící stromy nebo knihu v Braillově písmu.
27.08.2013 10:30 |

podobné články

Ombudsmanka: Společnost zatím neumí vnímat potřeby lidí se zdravotním postižením

 
Na práva osob se zdravotním postižením se začalo poukazovat teprve na začátku devadesátých let a od té doby prošla naše společnost významnými změnami v přístupu k lidem se zdravotním postižením. Mnohem častěji jsou aktivně zapojeni do společnosti, studují, vykonávají běžná zaměstnání. Přesto se ukazuje, že stále nedokážeme vnímat jejich odlišné potřeby a nahlížíme na ně pohledem lidí bez postižení. To je důvodem, proč u nás lidé se zdravotním postižením stále čelí překážkám v každodenním životě, a to i v tak klíčových oblastech, jako je vzdělání, zaměstnanost nebo bydlení.
16.03.2017 16:55 |

podobné články

Analytici: Úspory by měl stát hledat hlavně ve výdajích

 
Analytici i podnikatelé se shodují v tom, že úspory by měl ministr financí hledat při přípravě státního rozpočtu na příští rok především ve výdajích. Zároveň přiznávají, že růstu některých daní se kvůli stavu veřejných financí nelze vyhnout.
16.06.2010 16:40 |

podobné články

Babiš a Ludvík si plácli: Za děti, důchodce a nezaměstnané zaplatí stát víc

 
Ministři financí a zdravotnictví se ve čtvrtek dohodli na zvýšení zdravotního pojištění za státní pojištěnce. V letech 2018 až 2020 přidá stát zdravotním pojišťovnám vždy 3,5 miliardy korun navíc. Informovala o tom Česká televize (ČT). O zvýšení státního příspěvku ještě musí rozhodnout vláda.
05.01.2017 21:15 |

podobné články

Proč změnil názor jindy zarputilý ministr financí Andrej Babiš

 
Poslanecká sněmovna se chystá projednávat novelu zákona o pojišťovnictví. Jeho součástí má být i kontroverzní pozměňovací návrh, takzvaný přílepek, na regulaci provizí. Ještě v únoru ale vláda novelu zmíněného zákona, jež šla na ruku velkým kamenným pojišťovnám a která se podle některých pozorovatelů zrodila v útrobách právního oddělení právě jedné velké pojišťovny, smetla ze stolu. Nedoporučilo ji totiž Ministerstvo financí. Důvodem bylo, že by provize pojišťovacích zprostředkovatelů neměly být regulovány, protože jde o soukromoprávní vztah. Dnes je ticho po pěšině a kontroverzní návrh bude zřejmě bez problémů schválen sněmovnou.
05.11.2015 08:06 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12413 článků)