Ministerstvo školství: Mistrovství světa motocyklů MotoGP se v Brně pojede i v příštích letech

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová dnes na brněnském Masarykově okruhu jednala s Carmelem Ezpeletou, výkonným ředitelem společnosti Dorna, promotéra závodů MotoGP.
16.08.2015 19:01 |

Abraham se po přechodu do MotoGP učí využít sílu motocyklu

Do zcela nové role se dostal Karel Abraham po přechodu do MotoGP, královské třídy mistrovství světa silničních motocyklů. V tomto týdnu si poprvé vyzkoušel při oficiálním testování ve Valencii nový motocykl Ducati.
12.11.2010 15:25 |

Osobnosti: Karel Abraham (343 článků)

Abraham chce smolné roky v Brně obrátit ve třídě MotoGP ve štěstí

Jednadvacetiletý český jezdec v seriálu MotoGP Karel Abraham touží obrátit předcházející smolnou sérii výsledků v závodech mistrovství světa silničních motocyklů na domácím Masarykově okruhu ve štěstí. Z šesti dosavadních brněnských startů pouze jednou závod dokončil: před čtyřmi lety skončil čtrnáctý. Loni mu dokonce po pádech v tréninku a otřesu mozku lékaři zakázali start.
11.08.2011 13:35 |

Motocyklový mistr světa Rossi testoval po zranění v Brně

Devítinásobný mistr světa Valentino Rosi dnes na Masarykově okruhu v Brně absolvoval soukromý test na superbikovém motocyklu Yamaha. Jednatřicetiletý Ital kroužil po trati 36 dnů poté, co se zranil při pádu v tréninku na domácí Grand Prix v Mugellu a zlomil si nohu. Test zvládl, ale zda se do mistrovství světa MotoGP vrátí již o víkendu na Sachsenringu, rozhodne až středeční lékařská kontrola.
13.07.2010 12:10 |

Osobnosti: Valentina (62 článků) , Valentino Rossi (63 článků)

Šok: Bývalý mistr světa Gibernau je bez práce, jeho tým opustil MotoGP

Tým Grupo Francisco Hernando, jehož barvy hájí španělský jezdec Sete Gibernau, opouští z důvodu celosvětové ekonomické krize seriál mistrovství světa silničních motocyklů ve třídě MotoGP.
13.07.2009 11:05 |

Osobnosti: Sete Gibernau (1 článek)

Abraham vyrovnal své maximum v MotoGP. Ve Valencii dojel sedmý

Karel Abraham zakončil sezonu mistrovství světa silničních motocyklů sedmým místem. Český jezdec tak vyrovnal ve Velké ceně Valencie své dosavadní maximum v šampionátu MotoGP. Vyhrál vicemistr světa Dani Pedrosa.
11.11.2012 15:40 |

Osobnosti: Dani Pedrosa (28 článků) , Karel Abraham (343 článků)

Adam (Úsvit): Hledejme cesty, jak pomoci konání MotoGP

Na hospodářském výboru jsem navrhl krizový bod jednání o hrozícím nepořádání Mistrovství světa MotoGP v Brně. Ve výboru jsme přijali usnesení, které žádá Ministerstvo školství o urychlené jednání a hledání cesty, jak takovéto akci pomoci, respektive takovýmto akcím obecně v dlouhodobém horizontu.
29.05.2014 11:41 |

Potvrzeno! Abraham opouští MotoGP

Český motocyklový jezdec Karel Abraham opouští mistrovství světa silničních motocyklů, v němž působil od roku 2005. Po pěti letech strávených v královské kubatuře MotoGP se svou kariéru pokusí restartovat ve světovém šampionátu superbiků.
09.11.2015 18:00 |

Lorenzo pojede v MotoGP popáté za sebou z pole position

Do Velké ceny USA silničních motocyklů třídy MotoGP odstartuje z prvního místa suverénní lídr šampionátu Jorge Lorenzo.
25.07.2010 09:50 |

Osobnosti: Jorge Lorenzo (51 článků)

MŠMT realizuje další kroky k zajištění MotoGP Brno

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy koná v souladu s usnesením vlády a v návaznosti na jednání s vedením společnosti Dorna Sports, Jihomoravského kraje a statutárního města Brna další kroky k zajištění pořádání mistrovství světa silničních motocyklů Grand Prix v Brně.
24.12.2015 10:15 |

Simoncelliho smrti nešlo zabránit, řekl šéf MotoGP přes bezpečnost

Předejít tragickým událostem podobným té, při níž v rámci závodu mistrovství světa silničních motocyklů v Malajsii zemřel Ital Marko Simoncelli, podle šéfa MotoGP přes bezpečnost Franca Uniciniho, nelze.
24.10.2011 18:50 |

Osobnosti: Marco Simoncelli (16 článků)

Španěl Lorenzo vynechá finále MotoGP ve Valencii

Španělský jezdec třídy MotoGP Jorge Lorenzo se nezúčastní posledního závodu mistrovství světa silničních motocyklů na domácím okruhu ve Valencii.
02.11.2011 17:25 |

Seznam výherců soutěže s MotoGP! Kdo vyhrál sadu pneumatik?

Zde vám přinášíme první výherce v SMS soutěži s MotoGP, kterou stanice NOVA a NOVA Sport připravily k seriálu mistrovství světa silničních motocyklů.
03.05.2012 15:30 |

Pešek dojel při premiéře v MotoGP osmnáctý, Abraham upadl

Mistrovství světa silničních motocyklů má za sebou úvodní závod v Kataru. Na okruhu Losail obsadil v nejprestižnější třídě MotoGP Lukáš Pešek 18. místo, jeho český konkurent Karel Abraham v prvním kole spadl a závod nedokončil.
07.04.2013 23:05 |

Osobnosti: Lukáš Pešek (92 článků) , Karel Abraham (343 článků) , Karel Pešek (53 článků)

Lídr MS Lorenzo slavil v Brně sedmou výhru v sezoně MotoGP

Španěl Jorge Lorenzo na yamaze vyhrál v Brně závod královské motocyklové třídy MotoGP, vybojoval sedmé vítězství v sezoně a upevnil si vedení v mistrovství světa. Na druhém místě dnes skončil jeho krajan a hlavní pronásledovatel v průběžném pořadí Dani Pedrosa na hondě před Australanem Caseym Stonerem na ducati.
16.08.2010 18:00 |

Osobnosti: Dani Pedrosa (28 článků) , Casey Stoner (46 článků) , Jorge Lorenzo (51 článků)

Jihomoravští poslanci se spojili bez ohledu na politickou příslušnost. Kvůli Velké ceně

Zachraňme mistrovství světa motocyklů v Brně! To je spojující motiv, který dal dohromady jihomoravské poslance bez ohledu na politickou příslušnost. I když si v mnoha jiných otázkách vůbec nerozumí, v záchraně Grand Prix Brno a vlastně i Masarykova okruhu si všichni vzali za úkol přesvědčit své vlivné kolegy ve vládě, aby se našly potřebné finance pro zajištění nejen mistrovství světa motocyklů v roce 2012 ale i pro příští roky.
30.03.2011 15:00 |

Rossi v Brně: Noha se zlepšuje, ale stoprocentní to ještě není

Na svůj nejoblíbenější okruh v seriálu mistrovství světa silničních motocyklů dorazil závodník Valentino Rossi, který bude v neděli při Velké ceně České republiky v Brně obhajovat loňské prvenství ve třídě MotoGP.
12.08.2010 20:00 |

Osobnosti: Valentino Rossi (63 článků)

Českým jezdcům kvalifikace na GP v Brně nevyšla. Abraham dojel poslední, Kornfeil dvacátý

Dvojici pravidelných českých účastníků mistrovství světa silničních motocyklů Karlu Abrahamovi a Jakubu Kornfeilovi se příliš nevydařila kvalifikace na domácí Velkou cenu v Brně. Abraham obsadil v kategorii MotoGP poslední sedmnáctou pozici, Kornfeil byl ve stopětadvacítkách dvacátý.
13.08.2011 15:55 |

Osobnosti: Jakub Kornfeil (156 článků)

Čechům se kvalifikace v Brně nepovedla, nejlepší byl Kornfeil

Domácím jezdcům se příliš nevydařila kvalifikace na Velkou cenu České republiky silničních motocyklů v Brně. Jakub Kornfeil odstartuje ve třídě Moto3 v neděli do jedenáctého závodu mistrovství světa z třináctého místa, Karel Hanika byl sedmnáctý. V královské kategorii MotoGP skončil Karel Abraham také sedmnáctý.
16.08.2014 16:05 |

Osobnosti: Karel Abraham (343 článků) , Jakub Kornfeil (156 článků) , Karel Hanika (48 článků)

Motocykloví fanoušci si oddechli. Grand Prix se pojede v Brně i příští rok

Na Masarykově okruhu v Brně se v příští sezoně opět pojede MS silničních motocyklů, ale i šampionát superbiků či vytrvalostní závod Le Mans Series.
11.11.2011 13:50 |