Článek

Ministerstvo financí nesouhlasí se závěry opozičního auditu TOP 09

 
Ministerstvo financí nesouhlasí se závěry tzv. opozičního auditu, který na dnešní tiskové konferenci prezentovala TOP 09.
25.02.2015 07:36 |

podobné články

Podobné články

Mazars: Revoluční evropská reforma auditu vstupuje dnes v účinnost

 
Evropskou unii čeká do dvou let revoluční změna v oblasti poskytování auditorských služeb. Dnešním dnem totiž vstupuje v účinnost směrnice Evropské komise o povinném auditu a nové nařízení týkající se auditu subjektů tzv. veřejného zájmu, která se v budoucnu zásadně dotkne auditu např. bank, pojišťoven či společností kótovaných na burzách.
16.06.2014 13:30 |

podobné články

TOP 09: Pokračujeme v Opozičním auditu

 
TOP 09 plní roli největší opoziční strany a zveřejňuje další část Opozičního auditu. Tentokrát se zaměřila na ministerstvo dopravy, průmyslu a obchodu, životního prostředí a zemědělství.
17.02.2015 20:05 |

podobné články

Franc (ČSSD): Výsledky auditů mě potešily

 
– Hned několik auditů a externích kontrol bylo zahájeno v letošním roce v ROP Severovýchod. Většina z nich stále probíhá. Poslední kontrola byla zahájena začátkem prosince, kdy se ministerstvo financí pustilo do přezkumu hospodaření programu za rok 2014. Jeden z auditů již byl ukončen a s jeho výsledky i průběhem dalších byli seznámeni členové Výboru Regionální rady Severovýchod na svém posledním letošním zasedání. To se uskutečnilo v prostorách Královéhradeckého kraje.
29.12.2014 19:21 |

podobné články

Evropská komise je prý znepokojena politizací auditu nemocnic v ČR

 
Evropskou komisi znepokojuje politizace auditu čerpání evropských dotací v českých nemocnicích. Českému rozhlasu (ČRo) to řekla mluvčí komise Shirin Wheelerová. Prověrku si podle ní komise vyžádala a poté projednala s českým Ministerstvem financí. Kvůli údajné neprůhlednosti kritizují audit šéfové nemocnic, postavil se za ně ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD). Ministr financí Andrej Babiš (ANO) pak ČSSD obvinil, že z auditu dělají politickou kauzu.
02.10.2014 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12432 článků) , Svatopluk Němeček (369 článků)

Ministr Chládek: TOP 09 by si měla namísto „opozičního auditu“ zamést před vlastním prahem

 
K opozičnímu auditu TOP 09 nemá smysl se příliš vyjadřovat.
10.02.2015 19:16 |

podobné články

Audit EU mimo jiné kritizuje i losovačky

 
Netransparentní výběr pomocí losování, diskriminační kritéria či neoprávněné vyloučení nejnižší nabídky zjistili loni podle zdrojů ČTK auditoři Evropské unie v Regionálním operačním programu Střední Čechy. Výsledky auditu dostala v minulých dnech česká strana, která by se k nim měla přibližně do 9. února vyjádřit. Praha už dříve sdělila Evropské komisi svůj postoj k pracovní verzi zprávy auditu; řídící orgán programu se závěry podle informací ČTK nesouhlasí.
15.01.2014 11:25 |

podobné články

EU si už všimla středočeských losovaček, a bude hůř

 
Netransparentní výběr pomocí losování, diskriminační kritéria či neoprávněné vyloučení nejnižší nabídky zjistili loni podle zdrojů auditoři Evropské unie v Regionálním operačním programu Střední Čechy. Výsledky auditu dostala v minulých dnech česká strana, která by se k nim měla přibližně do 9. února vyjádřit. Praha už dříve sdělila Evropské komisi svůj postoj k pracovní verzi zprávy auditu; řídící orgán programu se závěry podle informací nesouhlasí.  
15.01.2014 15:15 |

podobné články

Jste Babišovo kladivo na čarodějnice, vyjel Heger na ČT na ministerského náměstka

 
Dílčí závěry auditu Ministerstva financí, týkajícího se čerpání evropských dotací ve dvou desítkách českých nemocnic, vzbudily rozruch. Ředitelé nemocnic si společně s ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem stěžují na neprůhlednost prováděných kontrol, ministr financí Andrej Babiš argumentuje Evropskou komisí a kritiku odmítá. Problematika auditů se rovněž stala ústředním tématem úterních Událostí, komentářů.
30.09.2014 23:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12432 článků)

Zase ty eurodotace: Kalouskovo ministerstvo griluje Krajskou zdravotní

 
Využívání eurodotací na severozápadě Čech doprovázejí stále problémy. Podle auditu, který si u firmy Deloitte vyžádalo ministerstvo financí, chyboval úřad ROP Severozápad ve všech zkoumaných případech. Úřad výsledky auditu zpochybňuje. Ministerstvo financí navíc chce po Krajské zdravotní vrátit část dotace ve výši 176 milionů korun. Jako pokutu za předražený tendr na nákup přístrojů.
11.05.2012 22:55 |

podobné články

Jan Schneider si prostudoval plán Chovancova ministerstva k bezpečnosti země. A zde jsou jeho závěry

 
Ministerstvo vnitra chystá zpracování obsáhlého auditu národní bezpečnosti, který se bude zabývat celou řadou oblastí a možných hrozeb. Zatím dostupné informace o chystaném auditu pro ParlamentníListy.cz analyzuje někdejší zpravodajec BIS, za minulého režimu signatář Charty 77, v současné době spolupracovník Lidových novin a České pozice a bezpečnostní analytik Jan Schneider.
05.02.2016 18:10 |

podobné články

Bém slíbil, že do Vánoc zveřejní informace z auditu opencard

 
Pražský primátor Pavel Bém (ODS) v nedělních Otázkách Václava Moravce na ČT přislíbil, že do Vánoc budou zveřejněny informace z auditu pražské karty opencard. Nejdřív je ale musí projednat rada města i zastupitelstvo, prohlásil Bém. Zároveň zpochybnil informace médií, podle nichž z auditu vyplývá, že projekt opencard stál asi 888 miliónů korun, příjmy z něj ale byly nulové.
29.11.2009 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (817 článků)

Češi upravovali výsledky auditů čerpání dotací, zní z EU

 
Čeští úředníci upravovali výsledky auditů čerpání dotací z Evropské unie na některé projekty, napsal Evropský účetní dvůr. Podle kontrolorů EU auditoři ČR systematicky upravují výsledky auditů tak, aby se v roční kontrolní zprávě snížil podíl chyb pod nebo na dvouprocentní hranici.
25.05.2012 09:25 |

podobné články

Kuba a Vitásková přijdou poslance informovat o auditu v ERÚ

 
Ministr průmyslu Martin Kuba (ODS) a předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková přijdou poslancům ze sněmovního hospodářského výboru vysvětlovat záležitosti kolem auditu v ERÚ. Na základě tohoto auditu podal úřad podnět státnímu zastupitelství kvůli podezření, že úředníci v minulosti špatně stanovovali výkupní ceny fotovoltaické elektřiny.
14.02.2013 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (394 článků)

Zvláštní nákup lékového ústavu. Ředitel si za statisíce pořídil rušičky odposlechů

 
Státní ústav pro kontrolu léčiv zaplatil instalaci a odpovídající nastavení rušiček odposlechů v kanceláři ředitele instituce. Vyšlo to na 300 tisíc korun a podle auditu společnosti Ernst&Young; šlo o nehospodárné nakládání s penězi. Podle všeho to navíc nebylo jediné nehospodárné počínání. Informace o výsledcích auditu přináší deník Insider. K výsledkům auditu se vyjádřil i bývalý ředitel SÚKL Martin Beneš, za jehož šéfování byly rušičky pořízeny.
02.11.2014 20:21 |

podobné články

Osobnosti: Martin Beneš (26 článků)

Energetický audit je nově povinností tisíce podnikatelů

 
Nová legislativa o hospodaření energií zavedla od 1. července řadu změn v oblasti povinného energetického auditu. Tato zákonná povinnost se nově týká celé řady podnikatelů. Zákon navíc stanovuje termín provedení auditu nejpozději do 5. prosince 2015. ČEZ Teplárenská přesto stále nabízí těm, kterých se povinnost zpracování energetického auditu týká, možnost jeho včasným zahájením vše zvládnout tak, jak to nařizují nová legislativní pravidla.
10.11.2015 11:25 |

podobné články

Ministr vnitra představí výsledky druhé etapy Auditu národní bezpečnosti

 
Dovolte nám, abychom vás pozvali na pracovní konferenci k Auditu národní bezpečnosti. V rámci konference představí předseda vlády Bohuslav Sobotka, ministr vnitra Milan Chovanec a předsedové pracovních týmů první výsledky a doporučená opatření 2. etapy Auditu, konkrétně kapitol:
25.09.2016 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků) , Milan Chovanec (1384 článků)

Ministerstvo práce zveřejní výsledky auditu o informačním systému

 
Ministerstvo práce se chystá dnes zveřejnit výsledky auditu, který se zaměřil na informační technologie. Zavádění nových systémů pro úřady práce před pár lety provázely provozní potíže i ostrá kritika. Podle informací MF Dnes zaplatilo ministerstvo za nové systémy 1,1 miliardy ročně, dvakrát více než předchozímu dodavateli. Okolnosti pořízení nových aplikací či financování začala už dřív prověřovat policie.
15.04.2014 06:10 |

podobné články

Ministerstvo financí odmítlo námitky Homolky proti výsledkům auditu

 
Ministerstvo zdravotnictví odmítlo všechny námitky Nemocnice Na Homolce proti výsledkům auditu, který zkoumal zakázky a hospodaření nemocnice. Výsledky kontroly označil ministr Svatopoluk Němeček (ČSSD) za závažné, uvedla MF Dnes. Podle deníku ministr v tomto týdnu zruší výběrové řízení na ředitele nemocnice, do něhož se přihlásil i současný ředitel Michal Šetlík.
15.09.2014 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Michal Němeček (8 článků) , Michal Němeček (8 článků)

Ministři hnutí ANO spouštějí hloubkové audity ve svých resortech

 
Ministerstva financí, pro místní rozvoj, dopravy, spravedlnosti, obrany a životního prostředí spouštějí v těchto dnech hloubkové audity v rámci svých resortů. Cílem je zjistit skutečný stav, v němž se jednotlivá ministerstva nacházejí. ?Řízení auditů resortů hnutí ANO koordinuje ministerstvo financí. To již rozeslalo mezi resorty „kuchařku“ (tzv. due diligence), jak mají při auditu postupovat.
22.02.2014 13:20 |

podobné články