Článek

Mincím a bankovkám brzy odzvoní. Kdy v Česku skončí?

 
Norsko a Švédsko se hotovosti chtějí zbavit zhruba za 5 let. Postupně se k nim navíc přidávají i další země. Česko jde ale ráznými kroky proti proudu. Zatímco mincí a bankovek ve zmíněných zemích ubývá, v české kotlině je jich stále víc. Platební karty jsou ale i tak konkurencí – průměrně má každý Čech jednu a obvykle s ní platí nákup za zhruba 800 korun.
25.10.2015 05:05 |

podobné články

Podobné články

Budeme mít prázdné peněženky? Švédská banka chce zavést digitální měnu!

 
Pokrok nelze zastavit a vypadá to, že už za pár let by mohlo bankovkám i mincím odzvonit. Aspoň to plánuje švédská banka, která chce zavést digitální ekronu. Zatím pouze jako doplněk k mincím a papírovým penězům, ale za pár let by mohly peníze z našich peněženek zmizet nadobro.
16.11.2016 20:05 |

podobné články

Známkám a mincím už odzvonilo: Tento muž má ve sbírce přes pět tisíc podprsenek

 
Časy, kdy se ženy lákaly na sbírky motýlů a k rodinnému dědictví patřily kolekce nejrůznějších archivních materiálů, jsou nenávratně pryč. Obor sběratelství totiž prošel výrazným pokrokem.
28.04.2014 22:05 |

podobné články

Billboardům u dálnic brzy odzvoní. Provozovatelé chtějí Česko žalovat

 
Pět let od přijetí přelomové novely zmizí v září od dálnic a silnic I. třídy na tři tisíce billboardů. Provozovatelé poutačů budou prý zákaz respektovat, řada z nich se ale chce s Českem soudit o ušlý zisk. Na úterním setkání s novináři to řekl prezident Svazu provozovatelů venkovní reklamy Marek Pavlas. V Česku je podle odhadů celkem 25 tisíc reklamních poutačů, většina ve městech.
25.07.2017 17:20 |

podobné články

Skot roztrhal a spláchl "falešné" bankovky. Pak zjistil, že byly pravé

 
Obchodník, jenž si přeje zůstat anonymní, byl jedním z řady lidí, kteří podlehli omylu a domnívali se, že se jim do rukou dostaly falešné bankovky. K nedorozumění došlo na ostrovech západního skotského pobřeží. Na ostrově Isle of Lewis začali zaměstnanci banky nedůvěřovat desetilibrovým i dvacetilibrovým bankovkám a vypuklo policejní vyšetřování.
16.06.2011 13:20 |

podobné články

Rolnice a hutník: Stovka ze socialistického Československa patří k nejhezčím bankovkám světa

 
Socialismus v Československu toho moc dobrého nepřinesl, ale přece! Stokorunová bankovka z roku 1961 byla ve Velké Británii označena za jedno z šesti nejhezčích papírových platidel světa. To je ale pocta!
01.06.2015 16:45 |

podobné články

VYNÁLEZ: běžky bez mazání! Prkýnka vznikala 15 let

 
Obyčejným běžkám možná brzy odzvoní.
11.01.2011 19:50 |

podobné články

Kožušník (ODS): Věřím, že si Kubánci svými klíči brzy odzvoní konec komunismu

 
Europoslanec za ODS a člen frakce Evropských konzervativců a reformistů Edvard Kožušník osobně přijel podpořit opozici kubánského režimu.
01.03.2011 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Edvard Kožušník (73 článků)

Video: Google auto, které se řídí samo, testuje slepý muž!

 
Vášnivým řidičům brzy odzvoní, technologie samořídícího auta jde mílovými kroky kupředu a Google už začíná otřásat běžnou představou o tom, jak má vypadat řízení vozu.
05.05.2013 21:55 |

podobné články

Nevěstince budou do 30 let plné robotů!

 
Vědci Ian Yeoman a Michelle Marsová tvrdí, že klasické prostituci brzy odzvoní. A tak vyhlášená amsterodamská čtvrť červených luceren bude jednou místem, kde nebudou znát pohlavní choroby a vykořisťování žen. Přesto bude stále plná nevěstinců. Jenže pracovat v nich budou místo lidí roboti.
31.05.2016 13:10 |

podobné články

Ministr Vondra: Prostředníkům v armádních zakázkách odzvoní

 
Poslanci ODS podpořili vládní návrh zákona o zahraničním ochodu s vojenským materiálem, který zásadně mění dosavadní postup při nákupu armádní techniky. Sněmovna dnes většinou koaličních hlasů schválila, že resorty obrany a vnitra budou nakupovat vybavení pro armádu a bezpečnostní sbory bez prostředníků.
21.06.2011 21:20 |

podobné články

Prezident vzal pero, a změnil nám život: 100 korun za den v nemocnici

 
Prezident Václav Klaus marodí, trápí ho angína. Aby jeho čas ale nepřišel vniveč, chopil se pera a podepsal zákony, které už prošly Sněmovnou i Senátem. Už je tak definitivní, že od příštího roku zaplatíme za den v nemocnici místo šedesáti korun rovnou stovku a připlatíme si třeba za nadstandardní zdravotnickou péči. A řidičům, kteří se rádi schovávají za »osobu blízkou«, také odzvoní. Podívejte se na souhrn všech změn...
30.09.2011 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků)

Konec uhlí v Evropě? Unie je pro, Poláci proti, Češi uprostřed

 
Spalování uhlí v Evropě možná odzvoní. Evropská unie chce vytěsnit uhlí jako zdroj elektřiny, potrvdil velvyslanec ČR pro energetickou bezpečnost Václav Bartuška.
10.03.2012 16:05 |

podobné články

Svátečním nákupům zřejmě odzvoní. Poslanci svedou závěrečný boj

 
Návrh skupiny senátorů na omezení prodejní doby v obchodních řetězcích o většině svátků jde ve sněmovně do finále. Poslanci ve středu poslali novelu do třetího čtení a poslední hlasování by mohlo proběhnout ještě v březnu. Zamítnout ji chce hospodářský výbor i někteří poslanci opoziční pravice a vládního hnutí ANO. Zelenou chce návrhu dát naopak Výbor pro sociální politiku.
02.03.2016 17:50 |

podobné články

Česká kancelář europarlamentu: Roaming v rámci Unie je od víkendu levnější

 
Poplatky za roaming jsou minulostí. Příplatky za hovory a používání internetu v jiných zemích EU se od víkendu snížily a od 15. června 2017 jim odzvoní nadobro. Krom nižších cen roamingu také vstoupila v platnost nová pravidla ohledně síťové neutrality.
02.05.2016 08:40 |

podobné články

Kancelář europarlamentu: Roaming v rámci Unie je od víkendu levnější

 
Poplatky za roaming jsou minulostí. Příplatky za hovory a používání internetu v jiných zemích EU se od víkendu snížily a od 15. června 2017 jim odzvoní nadobro. Krom nižších cen roamingu také vstoupila v platnost nová pravidla ohledně síťové neutrality.
02.05.2016 11:15 |

podobné články

Uprchlické „džungli“ odzvoní v pondělí umíráček. Tábor v Calais končí

 
Evakuace rozsáhlého uprchlického tábora v Calais na severu Francie začne v pondělí. Podle agentury AFP to v pátek oznámily francouzské úřady. Zrušení improvizovaného tábora do konce roku už v září oznámil francouzský prezident François Hollande. V táboře zvaném džungle žije kolem 8000 migrantů, kteří už se zřejmě smířili s jeho likvidací. Větší protesty či násilnosti se tak neočekávají.
21.10.2016 19:15 |

podobné články

Osobnosti: François Hollande (207 článků)

Na hypotéku si připravte víc peněz. Tvrdší pravidla jsou za dveřmi

 
Série změn čeká od 1. prosince na poskytovatele hypoték i na lidi, kteří si je berou. Nový úvěrový zákon bankám přinese víc papírování, žadatelé o půjčku budou pečlivěji prověřováni a odzvoní mikropůjčkám. S blížící se novinkou je tu ale řada otazníků, jak vlastně nový zákon ovlivní hypoteční trh. Získat hypotéku už ovšem nebude tak snadné.
20.11.2016 07:20 |

podobné články

Bývalý trenér Domenech brzy skončí na francouzském svazu

 
Trenér Raymond Domenech brzy skončí na Francouzském fotbalovém svazu (FFF), kde je i přes svůj konec na lavičce národního týmu stále zaměstnán. Podle médií by kouč měl dostat kompenzaci ve výši dvou milionů eur (zhruba 49,5 milionu korun).
02.09.2010 19:30 |

podobné články

Fejk ve funkci ombudsmana ČD brzy skončí

 
Někdejší ředitel pražské ZOO Petr Fejk zřejmě brzy skončí ve funkci ombudsmana Českých drah. V rozhovoru pro MF Dnes to potvrdil ministr dopravy Radek Šmerda.
21.06.2011 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Radek Petr (180 článků)