Článek
Podobné články

Bývalá hospodyně Bartošové naléhá: Iveto, umíráš! Jdi se, prosím, okamžitě léčit!

 
Byly doby, kdy hospodyně Ivety Bartošové  (47) a chůva jejího syna Artura Zlata Golda Dvořáková nemohla svou bývalou kamarádku ani cítit. Ta ji totiž veřejně pošpinila natolik, že se její dlouholetá zaměstnankyně rozhodla v odvetě zveřejnit pravdu o jejím alkoholismu v knížce Iveto, sbohem. Nyní se ukazuje, že ve všem měla pravdu. „Už jsem jí odpustila, je to dávno zapomenuté. Když ji ale vidím, v jakém je stavu, bojím se, že umře. Iveto, prosím, jdi se okamžitě léčit!“ naléhá Golda.
20.07.2013 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6694 článků)

Nemocný Noid dostal od Bučkové nůž na krk: Jdi se léčit nebo končíme

 
Rocker Václav Bárta  (30) přestal pít alkohol a zakázal si cigarety. Už žádné desítky panáků a dvě krabičky za večer. Dnes už pije jen mléčné koktejly a místo cigaret cucá lízátka. Se svými zlozvyky ale neskončil jen tak. "Bolel mě žaludek, kocoviny jsou v mém věku čím dál horší. Asi jsem měl náběh na vředy," přiznal nám sympaťák Noid. Jenže i když si stanovil diagnózu sám, nepříjemnému kolečku vyšetření, které by mohlo odhalit daleko vážnější nemoc, přesto neujde. "Buď půjde k doktorovi, nebo si ho nikdy nevezmu a ještě se s ním rozejdu," svěřila se prý jeho přítelkyně Eliška Bučková  (22) kamarádkám.
15.09.2011 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Bárta (1138 článků) , Eliška Bučková (996 článků)

Fotbalista Messi se oženil se svou dlouholetou partnerkou

 
Argentinský fotbalista Lionel Messi (30) se oženil se svou dlouholetou partnerkou Antonellou Roccuzzovou (29). Obřadu v Messiho rodném městě Rosario se zúčastnila řada dalších fotbalových hvězd, mimo jiné španělský fotbalista Gerard Piqué, který dorazil i se svou partnerkou, kolumbijskou zpěvačkou Shakirou.
01.07.2017 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Lionel Messi (394 článků) , Gerard Piqué (33 článků)

Milenka Jesseho Jamese si nevidí do pusy

 
Potetovaná modelka a striptérka Michelle „Bombshell“ McGee, která proslula jako milenka Jesseho Jamese (manžel Sandry Bullock), si nevidí do pusy. Sandře Bullock vzkázala, že by jí měla za onu nevěru poděkovat! Modelka a striptérka Michelle „Bombshell“ McGee, která proslula zejména aférkou, v níž figurovala jako milenka manžela Sandry Bullock, předvedla svoji inteligenci v jedné z talkshow. [...]
02.06.2010 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Sandra Bullock (266 článků)

Vyhodili mě z práce a rodina se mnou nemluví, říká Kutcherova milenka

 
Sara Lealová brala zveřejnění svého poměru s hercem Ashtonem Kutcherem za dobrý způsob, jak se zviditelnit a vydělat nějaké peníze. Místo toho ji ale vyhodili z práce a rodina se za ni stydí. Další články k tématu: Demi Moore potvrdila rozvod s Ashtonem Kutcherem Milenka Kutchera poprvé o jeho úletu: Byl dobrý a nepoužil kondom Milenka Kutchera chce za svůj příběh miliony, herec sex popírá
13.12.2011 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Demi Moore (570 článků) , Ashton Kutcher (441 článků)

Partyšové pomáhá z krize Slávik, sraz si dali ve Vídni

 
Gábině Partyšové v posledních týdnech do smíchu nebylo. Mediální smršť, kterou spustila údajně těhotná milenka jejího muže, ji prý srazila na kolena. Přesto se snaží pracovat a dělat věci, z nichž se může radovat. Jednou takovou bylo i společné focení s Jaro Slávikem ve Vídni. Další články k tématu: Ať se Gábina stará sama o sebe, vzkazuje Partyšové milenka jejího muže Manžel Partyšové byl zřejmě nevěrný. Čekám dítě, tvrdí jeho milenka Partyšová na Floridě prokládá relax přípravou na roli v Bídnících VIDEO: Partyšová ukázala na party pozadí, Švandová pochválila manžela Partyšová a Ochotská oblékly šaty z jedné kolekce, které sluší víc?
24.08.2012 00:50 |

podobné články

Útok na Patrasovou: Slováčkova milenka jí namalovala lejno na hlavě!

 
Milenka Lucie Gelemová (33) se zřejmě netají svojí nenávistí k manželce jejího milého Felixe Slováčka (72) Dádě Patrasové (59). Jak jinak si vysvětlit její zvláštní obraz, kde namalovala Dádě na hlavě lejno. Co jí tím zhrzená milenka asi chtěla říct?
05.03.2016 19:31 |

podobné články

Osobnosti: Dáda Patrasová (967 článků) , Felix Slováček (941 článků)

Medik radí - 9. díl - Základy anatomie - Srdce

 
Srdíčko? Jak vypadá z čeho se skládá a jak vlastně funguje? Vydrží hodně? Nebo je křehoučké? Dozvíte se dál. Jen chci uvést, že zde uvádím opravdu základy, srovnatelné se střední školou. Pokud někdo má zájem o medicínu, jen pojmů k srdci je v anatomii asi 500 a embryonální vývoj a fyzikální proudění krve zde úplně vynechávám. Srdce(cor) je orgán vážící pouhých 300 gramů. Dokáže mimo jiné za klidových podmínek přečerpávát každou minutu pět litrů krve. Jistě bychom si svého srdce více vážili a snažili se předejít jeho onemocnění, kdybychom věděli, co tento nevelký orgán (váží pouhé 0,3 kg ) dokáže. Stavba Srdce se skládá ze dvou síňí a dvou komor. Levá síň(atrium dextrum) do které vstupuje dolní a horní dutá žíla(vena cava inferior a superior).Krev dále putuje přes trojcípou chlopeň(valva atrioventricularis dextra) do pravé komory(ventriculus dexter). Zde je vypuzována nahoru přes poloměsíčitou chlopeň(valva trunci pulmonalis) do plicních tepen a dále do plic. Z plic krev (už okysličená) putuje 4 plicními žílami(venae pulmonales sinistrae et dextrae) do levé síňě(atrium sinistrum) a déle přes dvojcípou chlopeň(valva atrioventricularis sinistra) do levé, mnohem mohutnější a silnější, levé komory(ventriculus sinister) a z té pře chlopeň aortální je rozváděna do celého těla tepnami a žílami se zas vrací do srdce. Srdce jako orgán vyživují tzv. koronární tepny. Jsou dvě arteria coronaria dextra et sinistra, které mají plno dalších větvení. Pokud se jediná ucpe a nedojde k opravě(bypass-přemostění šťepem z nohy nebo coronární angioplastika), člověk umírá. Srdce je mezi plícemi uloženo v osrdečníku(perikard),který pomocí epikardů naléhá na myokard(srdeční svalovinu) FCE Srdce za klidových podmínek přečerpává každou minutu 5 litrů krve ze žil do tepen, přičemž vypuzované krvi uděluje tlak potřebný k překonání odporu, který tepny kladou proudící krvi. Při tělesné práci se však srdeční výkon výrazně zvyšuje. Srdce musí za těchto podmínek přečerpat, a to pod ještě větším tlakem, 20, 30 i více litrů krve za minutu, aby se tkáním dostalo potřebné množství kyslíku a živin. To ovšem dovede jen zdravé srdce. Je-li srdce nemocné, odpoví na zvyšující se tělesnou zátěž varovnou bolestí. Ale i zdravé srdce je třeba na opakovanou zátěž přivykat, například pravidelným cvičením. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
26.08.2009 08:50 |

podobné články

Thajský premiér dal demonstrantů do pondělí čas k usmíření

 
Thajský premiér Apchisit Vedžadžíva naléhá na protivládní demonstranty, aby mu v pondělí dali jasnou odpověď na jeho návrh na usmíření.
09.05.2010 13:35 |

podobné články

Massa dostal od Ferrari úkol. Musí pomoci Alonsovi v boji o titul

 
Stáj F1 Ferrari naléhá na brazilského pilota Felipeho Massu, aby v posledních čtyřech závodech mistrovství světa pomohl stájovému kolegovi Fernandu Alonsovi získat titul.
01.10.2010 14:45 |

podobné články

Ministr školství Dobeš naléhá na ČSTV, aby přistoupilo ke změnám v Sazce

 
Ministr školství Josef Dobeš (VV) ostře zkritizoval vedení Českého svazu tělesné výchovy (ČSTV), které je prý kolem situace zadlužené Sazky velmi pasivní.
11.01.2011 13:35 |

podobné články

Když žena říká ne, muž slyší ano

 
A naléhá na ni sexuálně. Kalifornský psycholog Michael Motley odhalil, proč k tomuto fenoménu dochází.
07.02.2011 08:30 |

podobné články

OSN hubuje Česko. Mimo jiné i kvůli segregaci Romů

 
Česká republika je nečinná v oblasti ochrany práv dětí, soudí Výbor pro práva dítěte OSN. Naléhá proto na vládu, aby restruktualizovala celý systém péče o dítě. Tak by mělo být např. zamezeno segregaci romských dětí.
22.06.2011 15:20 |

podobné články

Klaus naléhá: Chci garanci, že nemusíme zavádět euro

 
Prezident Václav Klaus by rád pro Česko vymohl trvalou výjimku z povinnosti zavést euro. Vláda se toho prý bojí. Svůj postoj k jednotné evropské měně vysvětloval v úterý českým velvyslancům.
31.08.2011 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9026 článků)

Nenechte se ochočit Klausem, naléhá Halík na biskupy

 
Projev prezidenta Václava Klause na letošní svatováclavské pouti vyvolal vzrušené reakce v katolické církvi. Prezident ve své řeči vybídl církev k tomu, aby bojovala proti sociálnímu státu, protože podle něj ničí individuální tvořivost.
30.09.2011 04:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9026 článků)

Potřebuji miliardu, jinak za klid ve věznicích neručím, naléhá Pospíšil

 
Českému vězeňství hrozí kolaps a nelze vyloučit nepokoje. Vězeňské službě totiž docházejí peníze, a pokud jí vláda nenavýší rozpočet o miliardu, nebude podle ministerstva spravedlnosti vězeňská služba schopna plnit své úkoly.
30.05.2012 05:15 |

podobné články

Změňme kriminální odklánění peněz, naléhá Wagnerová

 
Eliška Wagnerová, bývalá místopředsedkyně Ústavního soudu a brněnská senátorská kandidátka Strany zelených, je zneklidněna současným vývojem na politické scéně. Sepsala tedy otevřené prohlášení, ve kterém občany vyzývá ke společné změně politiky.
15.07.2012 16:20 |

podobné články

Pusťte Pussy Riot, naléhá McCartney

 
Někdejší člen britské kapely Beatles Paul McCartney dopisem vyzval ruské soudy, aby propustily vězněné členky punkové skupiny Pussy Riot Mariji Aljochinovou a Naděždou Tolokonnikovovou. Soud v Bereznikách na Urale dnes posuzuje žádost Aljochinové o podmíněné propuštění z vězení. Aljochinová se řízení účastnit nemohla, proto na protest zahájila hladovku. 
23.05.2013 14:10 |

podobné články