Článek

Milan Steigerwald: Anna Karenina je v rockovém stylu

 
Ve středu 25. listopadu v 19 hodin bude v RockOpeře Praha v Holešovicích uvedena v premiéře nová česká verze rockové opery Anna Karenina. Jejími autory jsou Pavla Forest a Milan Steigerwald.
23.11.2015 16:51 |

podobné články

Osobnosti: Pavla Forest (9 článků)
Podobné články

Keira Knightleyová bude Anna Karenina

 
Britská filmová herečka Keira Knightleyová (Piráti z Karibiku, Pýcha a předsudek) bude podle informací BBC hrát hlavní roli v novém filmu podle klasického ruského románu Anna Karenina.
12.09.2011 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Keira Knightley (181 článků)

Keira Knightley je nová Anna Karenina, role jí sedne

 
Herečka Keira Knightley si ve svých šestadvaceti letech střihne těžkou roli, Křehká kráska si zahraje hlavní roli ve filmu Anna Karenina, inspirovaným slavným ruským románem od Lva Nikolajeviče Tolstoje.
27.01.2012 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Keira Knightley (181 článků)

Anna Karenina v podání Keiry Knightley: Herečka je smyslnost sama

 
Herečka Keira Knightley (26) natáčí nový film inspirovaný ruským románem Anna Karenina. Ve snímku hraje hlavní hrdinku. A v dobových šatech je skutečně smyslná.
28.02.2012 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Keira Knightley (181 článků)

Nová DVD: Anna Karenina, Hobit: Neočekávaná cesta a Planeta oceánů

 
Do další z řady adaptací slavného románu Anna Karenina se pustil scenárista Tom Stoppard a režisér Joe Wright. Po slavné trilogii Pán Prstenů natočil režisér Peter Jackson další hobití trilogii, jejíž první díl má název Hobit: Neočekávaná cesta. Film režisérů Yanna Arthus-Bertranda, Michaela Pitiota a týmu podmořských kameramanů ze všech koutů světa má název Planeta oceánů.
09.04.2013 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Peter Jackson (57 článků) , Joe Wright (3 články) , Tom Stoppard (11 článků) , Tom Stoppard (5 článků) , Joe Wright (2 články) , Yann Arthus-Bertrand (1 článek)

Rocková opera Anna Karenina poprvé ve středu

 
RockOperu Praha čeká premiéra nové rockové opery Anna Karenina z dílny Milana Steigerwalda a Pavly Forest. Stane se tak 25. listopadu v 19 hodin v holešovické divadelní aréně.
22.11.2015 13:21 |

podobné články

Osobnosti: Pavla Forest (9 článků)

Proč Vondrovu kauzu nikdo racionálně nevyšetří ? Steigerwald odpovídá

 
Komentátor Mladé fronty Dnes (MfD) Karel Steigerwald tvrdí, že ministr financí Miroslav Kalousek kauzu Vondra a ProMoPro pod koberec nezametete. Ministr obrany Alexandr Vondra se sice málo kál, neposypal si hlavu, ale úhrnem je koaliční program reforem větší hodnota než Vondra sám. Co asi tak Kalousek připraví? Steigerwald míní, že v pondělí, či v úterý se můžeme dočkat dalšího pohledu na věc.
28.03.2011 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Steigerwald (101 článků) , Alexandr Vondra (1124 článků) , Miroslav Kalousek (6372 článků)

Steigerwald shrnuje chování Kalouska: Může za to staré Rakousko

 
Chyťte si Kalouska a dejte mu facku. Před zákonem si rovni možná jsme, před fackou ne. Kalousek je mnohem víc než já. On mi facku dá, já jemu nesmím, ostře hodnotí ve svém článku Karel Steigerwald chování ministra financí Miroslava Kalouska. V komentáři Mladé fronty Dnes ale Steigerwald cupuje nejen strážce státní kasy, pouští se i do hodnocení celé politické scény. Je to jako za starého Rakouska, míní k tomu komentátor.
27.09.2011 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Steigerwald (101 článků) , Miroslav Kalousek (6372 článků)

Steigerwald: Zeman je nekulturní a nízký, promlouvá k výčepu. Klvaňa: Přeji Američanům za prezidenta Donalda Trumpa, aby se styděli jako my

 
Nad slovníkem českého prezidenta Miloše Zemana se ve svých komentářích zamýšleli novinář a publicista Karel Steigerwald a vysokoškolský pedagog Tomáš Klvaňa. Ani jeden z nich našeho nejvyššího ústavního činitele nešetří. Steigerwald hovoří o primitivismu a hulvátství, Klvaňa o buranství a ostudě.
17.08.2015 08:36 |

podobné články

Osobnosti: Karel Steigerwald (101 článků) , Donald Trump (3641 článků) , Miloš Zeman (20443 článků)

Tibetští mniši tu nic zlého necítili, říká Milan Steigerwald z Rock Opery Praha

 
V metropoli vznikla nová scéna Rock Opera Praha. Její šéf, hudebník Milan Steigerwald, řekl v rozhovoru s Právem, že i když se o prostoru bývalých jatek říká, že je prokletý, pozvaní tibetští mniši v divadle žádnou špatnou energii necítili.
27.03.2012 14:48 |

podobné články

Obrazy do každé domácnosti

 
Hezké a útulné bydlení, kde se cítíme pohodově, patří k základním prioritám většiny z nás. Důležité je i prostředí, kde se nemovitost nachází. Pokud je to jen trochu možné snažíme se zúhlednit již přístupovou cestu k domu, bytu. Stejně důležité je i celkové vybavení interiéru. Vše se odvíjí od podlahy, která hraje při zařizování nemalou roli, až po nábytek a další interiérové dekorace. Než začneme vybavovat domácnost, je důležité si promyslet, jaký styl zvolíme. Jelikož od toho se dále odvíjí i nákup dalších doplňků. Doplňky do domácnosti Jednou z oblíbených dekorací, jsou obrazy. Ty se dnes nabízí v nepřeberném množství různých stylů. Navíc jsou ve srovnání s policemi a vitrínami mnohem praktičtější. U obrazů bohatě stačí otřít rám, kdežto při utírání prachu na policích musíme sundat všechen obsah, který čistíme také. Nákup obrazů podle stylu Výběr obrazů se dnes dá doladit do jakéhokoliv stylu. Dnešní nabídka přeje jak historickým tak moderním stylům včetně možnosti originálního rámování. Obrazy lidská obydlí zdobí již od nepaměti a rozhodně se jedná o součást vybavení, která by neměla chybět v žádné domácnosti. Na světlé stěně vynikne obraz s tmavým podkladem a opačně na tmavé zdi obraz světlý. Pozor si dejte na přímé denní světlo, které by obraz mohlo poškodit. Jeho krásu naopak můžete podpořit šikovně umístěnou zářivkou, která jej ozáří. Správné osvětlení Lustr mnoho lidí při začátku zařizování neřeší, což se může ukázat, jako fatální chyba. Tento nepostradatelný interiérový doplněk neslouží pouze k osvětlení, ale může být dominantou místností. Jestliže předem víme, že budeme interiér zařizovat v duchu retro nakoupíme v tomto stylu i lustry. Avšak mnohdy se i více stylů hezky doplňuje. Ke stylu retro může skvěle ladit i moderní či vintage lustr a další doplňky. Ideální je sepsat si předem seznam věcí, které chceme nakoupit a zkusit si je vedle sebe představit. V jiném případě by vybavení mohlo působit chaoticky.     Příspěvek Obrazy do každé domácnosti pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
26.09.2015 09:35 |

podobné články

Michal David krade písničky, tvrdí producent Steigerwald

 
Michal David (51) si půjčuje melodie jiných autorů. Tvrdí to skladatel a producent Milan Steigerwald (51). Konkrétně by se mělo jednat o píseň z jeho tvorby. „Tuhle mi David ukradl,“ řekl na představení rockové opery Oidipus vyprodanému sálu. Potom nechal kytaristu zahrát část písně.
06.02.2012 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Michal David (1290 článků)

Anna K. o rakovině prsu: Být na místě Angeliny Jolie, neváhala bych

 
Zpěvačka Anna K. má za sebou boj s rakovinou prsu. Od té doby se snaží dostat do povědomí žen nutnost prevence. Na celém světě pro ni udělala nejvíc Angelina Jolie, která si nechala preventivně odstranit obě prsní žlázy. Řada lidí ji za to zatracuje, ale česká zpěvačka považuje její čin za hrdinský. Další články k tématu: Angelina Jolie si nechala preventivně odstranit obě prsa Operace jako prevence. Kdy zvolit odstranění prsu jako Angelina Jolie V čem měla Angelina Jolie smůlu. Vše o genu, který s sebou nese rakovinu DOKUMENT: Byla to má volba pro zdraví, píše pro NY Times Angelina Jolie Hvězdy, které bojovaly s rakovinou prsu: Anna K., Navrátilová i Minogue „Vydržet, nebrečet, bojovat!“ radí fanouškům zpěvačka Anna K. Tuhle zkušenost bych si odpustila, říká o boji s rakovinou Anna K.
28.05.2009 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Angelina Jolie (2045 článků)

Sexy Gunčíková odmítá vylézt na pódium: Bojí se, že ji diváci napadnou!

 
Finalistka Česko Slovenské SuperStar Gabriela Gunčíková (19) se rozhodla skoncovat s popovou kariérou a chce se prosadit v drsnějším rockovém žánru. Kvůli své umělecké minulosti ale neplánuje vystoupení na žádném rockovém festivalu, protože se bojí útoku ze strany fanoušků!
27.05.2013 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Gabriela Gunčíková (269 článků)

Steigerwald v komentáři: Odboráři jsou horší než pravicoví magoři

 
Myslí si, že jejich síla je demonstrace a stávka. Že něco vypnou, zhasnou, nedovezou a občany si berou do zajetí. Jednou bude vláda stávkovat proti nim - tak varuje ve svém komentáři v pondělní MfD Karel Steigerwald. Upozorňuje na to, že odbory dnes slouží ČSSD, protože komunismus už vyšel z módy. Komentář věnuje sobotní demonstraci odborářů na Václavském náměstí v Praze, při níž byl vyjadřován protest proti reformě důchodového, penzijního a zdravotního systému.
23.05.2011 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Steigerwald (101 článků)

Odbory se radši kryjí masami, zlobí se komentátor Steigerwald

 
V souvislosti s plánovanými čtvrtečními protesty mluví koaliční politici stále častěji o legislativním ošetření stávky. Pomohl by však takový krok něčemu? Karel Steigerwald, známý komentátor MF Dnes, míní, že nikoli.
14.06.2011 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Steigerwald (101 článků)

Steigerwald píše: Jídlo jako politika aneb osm politických pamlsků

 
Francouzi se točí kolem jídla víc než česká politika. Ale jídlo politice prospívá. To tvrdí komentátor Mladé fronty Dnes Karel Steigerwald. Podle něj lze totiž chody jídla ala France použít i na postupné vývoje české politiky.
15.07.2011 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Karel Steigerwald (101 článků)

S Řeckem má Klaus pravdu, komentuje Steigerwald

 
Komentátor MF DNES Karel Steigerwald s věnuje novým výrokům prezidenta Václava Klause. Jeho kritika Řecka je podle něj věcná poznámka – a pravda, přestože ji Řekové slyšet nechtějí. Zato chválu Věcí veřejných nechápe.
03.09.2011 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků) , Karel Steigerwald (101 článků)

Paroubka ztráta moci připravila o úsudek, míní komentátor Steigerwald

 
Jiří Paroubek, politik proslulý svým populismem a neschopností spolupracovat, neunesl svou politickou prohru a nadále baží po ztracené moci. Tak si vysvětluje krok expředsedy ČSSD, který v pátek opustil sociální demokraty s cílem reinkarnace prvorepublikových národních socialistů, komentátor MF Dnes Karel Steigerwald. „Je to příklad, jak moc připravuje lidi o rozum. Poškozuje jejich duši, cit, úsudek,“ píše novinář.
08.10.2011 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3426 článků) , Karel Steigerwald (101 článků)

Demisí Kocourkova aféra nekončí, píše Steigerwald

 
Martin Kocourek podal po svém tiskovém prohlášení demisi. Tím tato kauza ovšem nekončí. Možná právě naopak. „Čeká ho druhý krok - orgány činné v trestním řízení. Abdikace je gesto politické, po něm musí přijít objasnění, vyšetření, osvobození či rozsudek...“ píše Karel Steigerwald v komentáři na serveru iDNES.cz
10.11.2011 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Karel Steigerwald (101 článků) , Karel Kocourek (6 článků)