Článek

Migranti házeli kamení a chtěli přes hranice. Makedonci odpověděli slzným plynem

 
Makedonská policie v neděli použila slzný plyn proti stovkám migrantů, kteří se do země pokusili proniknout z Řecka. Řekové už ráno varovali, že by se v provizorním uprchlickém táboře Idomeni mohly odehrát nepokoje. Objevily se v něm totiž letáky vyzývající k pochodu na hranici, informovala agentura DPA.
10.04.2016 12:15 |

podobné články

Podobné články

Slovinská policie zasáhla proti uprchlíkům slzným plynem

 
Slovinská pořádková policie zasáhla v pátek večer slzným plynem proti asi 500 migrantům, kteří se pokusili proniknout do země přes hranice z Chorvatska. Informovaly o tom dnes agentury AFP a AP.
19.09.2015 06:41 |

podobné články

Migranti železnými tyčemi a kamením prorazili hranici. Čekal je slzný plyn

 
Několik stovek migrantů v pondělí povalilo plot u řecko-makedonského hraničního přechodu Idomeni-Gevgelija ve snaze prodrat se do Makedonie. Jako beranidlo běženci použili železné tyče, na pořádkové síly házeli také kamení. Makedonská policie proti nim zasáhla slzným plynem.
29.02.2016 12:20 |

podobné články

Turecká policie rozehnala protivládní demonstranty slzným plynem a vodními děly

 
Turecká policie se dnes střetla s demonstranty, kteří se i přes zákaz úřadů chtěli dostat na Taksimské náměstí v Istanbulu. Policisté zasáhli proti stovkám protestujících vodními děly a slzným plynem. Právě na Taksimském náměstí loni odstartovaly masové protivládní protesty. 
01.05.2014 11:35 |

podobné články

Policie zakročila v Aténách proti demonstrantům slzným plynem

 
Policie v Aténách slzným plynem rozehnala desítky maskovaných mladých demonstrantů. Tisíce lidí v Řecku stávkují kvůli vládním úsporám.
29.06.2010 14:55 |

podobné články

Útok slzným plynem na Plzeňsku: Oslepnout měla i Verešová!

 
Nepříjemnou situaci si prožili návštěvníci klubu Střelnice v Klatovech, kam neznámý útočník vhodil náboj se slzným plynem. Na akci do klubu však byla pozvána i modelka Andrea Verešová a jen zpoždění jí zachránilo od ztráty zraku!
21.09.2010 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrea Verešová (1170 článků)

Policie rozehnala protestující studenty vodními děly a slzným plynem

 
Vodními děly a slzným plynem rozehnala ve čtvrtek večer chilská policie studenty protestující v ulicích hlavního města za reformu školství a vzdělávání zdarma ve státních školách. Policejní zásah následoval jen několik hodin poté, co selhaly rozhovory mezi vládou a zástupci protestujících studentů, napsala dnes agentura AP.
07.10.2011 08:20 |

podobné články

VIDEO: Děti v Keni bránily školní hřiště, policie je rozehnala slzným plynem

 
Keňská policie rozehnala v Nairobi slzným plynem demonstraci děti, které protestovaly proti prodeji školního hřiště soukromému developerovi. Několik dětí bylo zraněno a muselo být ošetřeno v nemocnici, informovala BBC.
19.01.2015 16:12 |

podobné články

Policie rozehnala extremisty ve Virginii slzným plynem. Po bitce o vlajku

 
Střet stovek bělošských extremistů a jejich odpůrců se odehrál v noci na sobotu v univerzitním areálu ve virginském Charlottesvillu. Vše začal spor o vlajku s konfederačním křížem, kterou kritici označují za symbol rasismu a otrokářství. Bitku rozehnala policie slzným plynem, uvedla agentura Reuters.
12.08.2017 10:35 |

podobné články

TO JSOU VÝROSTCI! Znudění školáci házeli z mostu kamení po autech!

 
Nedozírné následky na zdraví i životech řidičů a cestujících po dálnici mohlo mít nebezpečné chování dvou školáků z Jihlavska. V pátek v půl desáté večer házeli z dálničního mostu v Jihlavě-Pávově kamení na projíždějící vozidla, řekla v neděli agentuře Mediafax policejní mluvčí Dana Čírtková.
17.07.2011 16:20 |

podobné články

Drsná potyčka uprchlíků s policií: Migranti vzali do rukou kamení i zápalné lahve

 
Italská policie se ve čtvrtek ráno střetla se zhruba stovkou uprchlíků na římském náměstí Piazza Indipendenza. Uprchlíci na policisty házeli kamení a zápalné lahve a používali pepřový sprej. Policisté v helmách, s protiúderovými štíty a obušky proti nim nasadili vodní děla, napsal deník Corriere della Sera. Dvě osoby byly zatčeny. Lékaři bez hranic informovali, že ošetřili šest osob.
24.08.2017 12:45 |

podobné články

Uprchlíci prorazili plot na makedonské hranici. Hlásí se i první žhářské útoky!

 
Migranti, kteří byli uvězněni v Řecku, protože Makedonie před pár dny uzavřela hranice, dnes prorazili plot na řecko-makedonské hranici. Chtěli se tak dostat do Makedonie a následně do bohatších zemí Evropské unie. Policie zasáhla slzným plynem.
29.02.2016 15:40 |

podobné články

VIDEO: Makedonci nasadili proti imigrantům slzný plyn, nechtějí v zemi uprchlíky z Řecka

 
Tohle už je opravdu katastrofální situace. Na jedné straně barikády stojí zoufalí uprchlíci, kteří touží po lepším životě v Evropě. Na straně druhé stojí Makedonci, kteří střeží hranici svého státu. Kdo vyhrává? Násilí. A pak ti, kteří na migrační vlně vydělávají obrovské peníze.
21.08.2015 15:36 |

podobné články

Žena v rudém symbolem policejní brutality: Turkyni postříkali celou slzným sprejem

 
Její rudé šaty září na metry daleko, na krku má náhrdelník, přes rameno bílou tašku a v obličeji výraz plný hrůzy a bezmoci. Na tuto bezbrannou ženu by nevztáhl ruku žádný gentleman. Při tureckých nepokojích ji ale policista  postříkal omračujícím slzným plynem. A mířil přímo na hlavu.
05.06.2013 12:05 |

podobné články

Drama v Ostravě: Policie se střetla s extrémisty!

 
V Ostravě se střetla Policie ČR s členy DSSS při jejich pochodu k romské ubytovně. Policisté odpověděli na létající kameny slzným plynem!
27.09.2013 19:30 |

podobné články

Tisíce uprchlíků mrznou na hranicích, Řekové je nechtějí pustit do tábora

 
Tisíce uprchlíků musí mrznout na řecko-makedonských hranicích. Řekové je totiž nechtějí pustit do tábora, který byl pro tento případ vybudovaný. Ohled neberou ani na to, že jsou mezi nimi i malé děti. Podle spolku Pomáháme lidem na útěku navíc přes hranice pouštějí jen dvakrát za hodinu skupinky zhruba padesáti lidí. Vystát frontu navíc může být marné, Makedonci totiž zjišťují, ve kterém státě chtějí požádat běženci o azyl. Pokud to není Německo nebo Rakousko, musejí se migranti vrátit zpátky na řeckou stranu.
27.01.2016 05:15 |

podobné články

Hejtman Zimola: Máj by nás měl varovat

 
Májové, respektive prvomájové oslavy, se už desítky let tradičně nesou po celé Evropě v duchu střetů „levicových“ a „pravicových“ radikálů. Létá kamení a zápalné láhve, policisté na koních rozhání demonstranty vodními děly, obušky a slzným plynem. Na začátku léta se podobně dramatické scény přesunuly z máje na Máj, největší sídliště v Českých Budějovicích.
11.07.2013 18:35 |

podobné články

Rváči útočili na romskou ubytovnu: Slzný plyn proti kamení

 
Ostravské ulice se opět proměnily ve válečnou zónu. Dav demonstrantů z mítinku DSSS zamířil k nedaleké ubytovně. V jejích obyvatelích vidí zlo, které město sužuje – pouliční kriminalitu páchanou podle nich právě Romy. Zdivočelé radikály zahnali policisté slzným plynem a obušky.
29.09.2013 12:05 |

podobné články

V Kosovu se demonstruje proti politikům: Desítky zraněných mezi občany i policisty!

 
Desítky zraněných mezi demonstranty i policisty si vyžádal dnešní protivládní protest před sídlem vlády v metropoli Kosova Prištině. Stejně jako při sobotní demonstraci i dnes létalo vzduchem kamení, ale tentokrát i zápalné lahve, na což policie odpověděla především slzným plynem a vodními děly.
28.01.2015 07:26 |

podobné články

Aténami otřásly nepokoje, policie hnala výtržníky slzným plynem

 
Řecká policie použila v sobotu v centru Atén slzný plyn proti několika demonstrantům, kteří házeli kameny i zápalné lahve.
09.05.2009 22:50 |

podobné články