Článek

Michal Pavlíček zahraje Bacha a Mahlera se symfonickým orchestrem

 
Lákavou možnost slyšet jednoho z nejlepších kytaristů naší doby Michala Pavlíčka se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu nabízí koncert v pražském Obecním domě 20. dubna.
16.04.2015 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Michal Pavlíček (51 článků)
Podobné články

Lyrická kytara Jeffa Becka si skvěle rozumí se symfonickým orchestrem

 
Hledačské, intimní a v každém případě vytříbené album nabízí kytarista Jeff Beck po několikaleté pauze. CD Emotion & Commotion je výsledkem práce se symfonickým orchestrem a mladými objevy z rockových a popových vod, jako je např. fenomenální 24letá baskytaristka Tal Wilkenfeldová a její vrstevnice, zpěvačka Joss Stoneová.
19.04.2010 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Joss Stone (29 článků) , Jeff Beck (16 článků) , Beck Beck (101 článků)

Miro Žbirka oslaví šedesátiny v O2 Aréně se symfonickým orchestrem

 
Skladatel, zpěvák a kytarista Miro Žbirka oslaví ve čtvrtek 8. listopadu šedesáté narozeniny. Jako dárek sobě i svým fanouškům se rozhodl odehrát mimořádný koncert v pražské O2 Aréně se symfonickým orchestrem a mnoha hosty.
11.04.2012 09:45 |

podobné články

Olympiku je padesát, oslaví to se symfonickým orchestrem

 
Skupina Olympic se na přelomu roku dožije padesáti let. Oslaví to na turné po velkých halách s Českým národním symfonickým orchestrem, které vyvrcholí 1. prosince v pražské O2 Aréně.
17.05.2012 16:35 |

podobné články

Tohle není vtip. Rytmus bude vystupovat se symfonickým orchestrem

 
Rytmus alias Patrik Vrtbovský (40) se odhodlal k velkému kroku. Naplánoval si koncert se symfonickým orchestrem!
06.08.2017 20:30 |

podobné články

Pražské jaro: Maďaři ve středu uvedou budapešťskou verzi Mahlera

 
Na festivalu Pražské jaro ve středu vystoupí Maďarská národní filharmonie, která patří k nejuznávanějším evropským symfonickým orchestrům. Pražskému publiku přednese v Obecním domě původní, takzvanou budapešťskou verzi První symfonie Gustava Mahlera nazývanou Titan.
02.06.2010 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Gustav Mahler (18 článků)

Hvězda metropolitní opery se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu uvede Mahlera

 
Na abonentním večeru SOČRu z řady „Když klasika je vášní“ vás v pondělí 9. ledna čeká setkání s rakouským barytonistou světového jména Markusem Werbou, jehož zná publikum nejvěhlasnějších operních domů. Zároveň se jedná o velice žádaného koncertního pěvce. Své umění předvede v Mahlerově cyklu Písně o mrtvých dětech.
03.01.2017 16:20 |

podobné články

Vyhodit premiéra bez vlády? Legenda ústavního práva profesor Pavlíček dělá jasno

 
ROZHOVOR Uznávaný odborník na ústavní právo profesor Václav Pavlíček nesouhlasí s tím, že by mohla být přijata jen demise premiéra, ale ne celé vlády. „Tady se dostávám do rozporu s panem prezidentem, ale nemohu říci nic jiného, než co říkám stále. Vláda je založena na tom, že ministři musí mít pro setrvání ve své funkci důvěru premiéra. Ten podle Ústavy navrhuje prezidentovi jak jmenování členů vlády, tak jejich odvolání. Bez daného premiéra nemůže ta vláda fungovat,“ vysvětlil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz profesor Pavlíček.
05.05.2017 10:30 |

podobné články

Na Vysočině vrcholí oslavy výročí narození Gustava Mahlera

 
V Kalištích u Humpolce, rodné obci světoznámého skladatele a dirigenta Gustava Mahlera si lidé v pondělí odpoledne a večer rozsáhlým kulturním programem připomenou 150. výročí hudebníkova narození. Akce vyvrcholí galakoncertem pod širým nebem, jejž budou přenášet mezinárodní televizní sítě. Oslav se zúčastní i prezident Václav Klaus.
07.07.2010 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9102 článků) , Gustav Mahler (18 článků)

Jihlava: Milíčův dům Přemysla Pittra v Domě Gustava Mahlera

 
Slavnostním oficiálním zahájením 8. 3. 2011 bude v Domě Gustava Mahlera na Znojemské ulici č. 4 za účasti ředitelky Pedagogického muzea J. A. Komenského v Praze PhDr. Markéty Pánkové otevřena výstava s názvem „Milíčův dům Přemysla Pittra - příklad česko–německo–židovského soužití“.
07.03.2011 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Gustav Mahler (18 článků)

Jihlava: Park Gustava Mahlera je Stavbou Vysočiny

 
Jihlavský Park Gustava Mahlera získal titul Prestižní stavba Vysočiny 2010.
10.06.2011 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Gustav Mahler (18 článků)

Soutěžte s Bleskem Křížovkami o DVD Lidice a Fimfárum!

 
LIDICE: Příběh Lidic, je příběhem obyčejných lidí, kteří se absurdní shodou náhod připletli do cesty dějinám. Podle scénáře Zdeňka Mahlera, nabízí pohled na tragický osud Lidic za 2. světové války z neobvyklé perspektivy. Přibližuje osudy obyvatel Lidic skrz mezilidské vztahy, a to zejména lásku, která stojí na začátku celého příběhu. Jde o velkofi lm plný emocí, který poukazuje na to, jak zdánlivé maličkosti mohou změnit chod dějin a způsobit tragédii. FIMFÁRUM DO TŘETICE VŠEHO DOBRÉHO: Tři nové pohádky, tři režiséři, tři výtvarníci a jeden – jedinečný – Jan Werich   Příběh Lidic, je příběhem obyčejných lidí, kteří se absurdní shodou náhod připletli do cesty dějinám. Podle scénáře Zdeňka Mahlera, nabízí pohled na tragický osud Lidic za 2. světové války z neobvyklé perspektivy. Přibližuje osudy obyvatel Lidic skrz mezilidské vztahy, a to zejména lásku, která stojí na začátku celého příběhu. Jde o velkofi lm plný emocí, který poukazuje na to, jak zdánlivé maličkosti mohou změnit chod dějin a způsobit tragédii. Fimfárum do třetice všeho dobrého: Tři nové pohádky, tři režiséři, tři výtvarníci a jeden – jedinečný – Jan Werich
02.11.2011 00:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Werich (83 článků)

Pohřeb Zdeňka Mahlera (†89): Kačer se loučil vsedě!

 
Rodina, přátelé a známí zesnulého Zdeňka Mahlera (†89) v pátek ráno zcela zaplnili krematorium v Motole. Smuteční řeč pronesl Jan Kačer (81). Na proslov si musel raději sednout.
24.03.2018 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kačer (102 článků)

To jste ještě neviděli: Idol mnoha žen Michal David se nám předvedl jen v trenkách

 
Hitmaker Michal David  (52) si splnil sen a vyrazil na turné se symfonickým orchestrem. V pražské Smetanově síni měl plno. I když třeba písně Nonstop nebo Diskopříběh zněly za zvuku houslí netradičně, diváci, včetně mnoha známých tváří, byli nadšeni.
18.11.2012 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Michal David (1298 článků)

Hudba ví, co je smrt i co je štěstí, říká Michal Pavlíček

 
Michal Pavlíček vydal na sklonku roku trojalbum Srdeční záležitosti a v rozhovoru rozebírá své osobní životní zvraty, bilancování i hudbu pro Václava Havla.
10.01.2011 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4857 článků) , Michal Pavlíček (51 článků)

Michal Pavlíček: Nikdo nehraje jako Jeff Beck

 
„Jeff Beck je jen jeden, je to jedna z nejúžasnějších kytarových osobností, nikdo jiný nedokáže hrát jako Jeff Beck,“ shodují se naši přední kytaristé Michal Pavlíček a Radim Hladík. 23. června proběhne první pražský koncert tohoto osminásobného držitele Grammy.
25.05.2011 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Jeff Beck (16 článků) , Michal Pavlíček (51 článků) , Beck Beck (101 článků)

Michal Pavlíček: Zásadní v mém životě jsou Pražský výběr a Stromboli

 
Stromboli, legendární česká skupina z osmdesátých let, vystoupí 4. prosince letošního roku v pražské O2 areně. Půjde o jedinečný koncert, kterým si připomene třicet let od svého založení. Jejím duchovním otcem je skladatel a kytarista Michal Pavlíček (58), jinak též člen kapel Pražský výběr a BSP.
28.06.2014 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Michal Pavlíček (51 článků)

RECENZE: Müller, Pavlíček a Horáček natočili zdařilé album o internetu

 
Je k nevíře, že slovenský zpěvák Richard Müller a český kytarista a skladatel Michal Pavlíček spolu nikdy v minulosti nepracovali. Změnilo se to až díky novému albu Sociální síť, které vyšlo v pátek. Autorem jeho motivu a textů je Michal Horáček, jenž se už v minulosti s Müllerem umělecky několikrát spojil.
13.10.2015 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Richard Müller (347 článků) , Michal Horáček (767 článků) , Michal Pavlíček (51 článků) , Richard Müller (347 článků)

Michal Pavlíček oslaví šedesátiny na turné Stromboli Fiat Lux

 
Jeden z našich nejlepších kytaristů Michal Pavlíček oslaví své šedesátiny 14. února na turné skupiny Stromboli. Šňůra rockové legendy začíná 9. února ve Zlíně a skončí 9. března v Bratislavě.
03.02.2016 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Michal Pavlíček (51 článků)

Michal Pavlíček: Pomyslný vlak pořád jede, muzika mě stále baví

 
Již 14. února oslaví výborný český kytarista a skladatel Michal Pavlíček šedesáté narozeniny. O tři dny později se představí jako ústřední postava koncertu nazvaného Pět tuctů Čombeho, který se uskuteční v pražském Foru Karlín. Dorazí na něj i jeho hosté a ambicí je uspořádat příjemný hudební mejdan. Oslavami životního jubilea však pro Pavlíčka nic nekončí. 9. února začalo koncertní turné skupiny Stromboli, se spoluhráči chystá nové album Pražského výběru i velký prosincový koncert a je aktivní i jako autor scénické hudby.
13.02.2016 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Michal Pavlíček (51 článků)