Článek

MHMP: Rada schválila pojmenování nových ulic

 
Rada hl. m. Prahy dnes schválila tisk, kterým se pojmenovávají nové ulice v městských částech Praha 5, Praha 11, Praha 15, Praha 16, Praha 22, Praha – Újezd a Praha - Nedvězí.
19.07.2016 14:45 |

podobné články

Podobné články

Brno má Uličku Václava Havla, pojmenování schválili zastupitelé

 
Brno má Uličku Václava Havla, pojmenování dnes schválili zastupitelé města. Jméno po bývalém prezidentovi nese úzká ulice vedoucí od Divadla Husa na provázku k parku a katedrále na Petrově. Pojmenování původně navrhl umělecký šéf Husy na provázku Vladimír Morávek, radnice městské části Brno-střed uspořádala dvě ankety. První byla internetová a lidé se vyjádřili proti pojmenování uličky, ve druhé museli Brňané hlasovat osobně a vyšla pro pojmenování.
10.12.2013 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4806 článků) , Vladimír Morávek (38 článků) , Václav Morávek (15 článků)

Do pražského místopisu přibylo sedm nových názvů ulic, jeden ubyl

 
Rada hl. m. Prahy schválila návrh na pojmenování deseti ulic na území Prahy, na přejmenování částí dvou ulic a na zrušení názvu ulice, která zanikla.
20.04.2011 09:05 |

podobné články

Praha má 7 nových ulic, jedno náměstí se zrušilo: Byla to jen křižovatka

 
Praha schválila jména 7 nových ulic a zároveň zrušila Aronovo náměstí. Přišlo se na to, že jde pouze o křižovatku a nikdo zde ani nebydlí. V Uhříněvsi například vznikla nová ulice, která nese jméno Slídová, a to podle nerostu, který se v místě vyskytuje. Změna názvu ulic se týká šesti městských částí. Výrazné změny však v metropoli nenastaly, většina ulic se jen prodloužila.
09.03.2016 15:00 |

podobné články

Vtípek se sexy Nikolou

 
Byl jeden manžel který nenáviděl kočku své ženy, a tak se rozhodl, že nejlepší bude, když se kočka "ztratí". Vzal jí do auta a odvezl 20 ulic od domu, tam jí vyložil z auta a spokojeně odjíždí domů. Když se vrátí, kočka pokojně sedí před dveřmi svého domu. Nervózní manžel zopakoval operaci, ale tentokrát jí odvezl 40 ulic od domova. Když se vrátí, kočka opět sedí spokojeně u dveří. To už manžela dopálilo, chytil kočku a vezl jí 10 ulic v pravo, dalších 15 ulic rovně a 12 ulic doleva a potom 35 ulic na sever, vyhodil kočku a říká:
11.11.2013 06:21 |

podobné články

Spolky budou moci žádat o dvojjazyčné názvy ulic, odklepla vláda

 
Spolky, které zastupují zájmy národnostní menšiny a působí na území obcí alespoň pět let, nejspíš budou moct nově požádat o dvojjazyčné pojmenování ulic. V Česku jsou nápisy s dvojjazyčnými názvy obcí hlavně ve Slezsku, kde žije významná polská menšina. České i polské názvy ulic jsou například v Českém Těšíně na Karvinsku.
09.04.2015 00:20 |

podobné články

Vilgus (Zelení): Do pojmenování veřejných prostranství v Praze 8 zapojíme občany

 
S ohledem na rozvoj developerské činnosti v naší městské části bude potřeba pojmenovat řadu nových prostranství. Vedení radnice by uvítalo, aby rozhodnutí o výběru vhodného místa bylo v rukou občanů. Ti by měli mít možnost se podílet na výběru pojmenování pro řadu nově vznikajících lokalit.
21.03.2015 14:50 |

podobné články

V Praze je 11 nových ulic, mezi nimi třeba Muchomůrková a Pýchavková

 
Pražští radní dnes schválili pojmenování 14 ulic na území hlavního města. Poštovní doručovatelé si budou muset nově zapamatovat například ulici Pýchavkovou nebo Muchomůrkovou. V tiskové zprávě to uvedl radní Lukáš Kaucký (ČSSD).
30.08.2011 19:35 |

podobné články

Praha: Audit Odboru městského investora MHMP provede Deloitte Czech Republic

 
Výběrové řízení na „Prověření skladby a posouzení činností Odboru městského investora MHMP" vyhrála společnost Deloitte Czech Republic. Úkolem auditu bude provést procesní, organizační, ekonomické a právní posouzení činnosti této městské organizace.
01.07.2011 11:40 |

podobné články

DPP: Tramvaj s polepem „Barevná Praha“ bude brázdit pražskými ulicemi

 
Ve třetím ročníku soutěže „Namalujte svou tramvaj“, kterou pořádal Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy (MHMP) zvítězil návrh s názvem „Barevná Praha“. Vytvořili jej studenti sekundy A pražského gymnázia Nad Alejí. Zástupci DPP a MHMP dnes na slavnostním vyhlášení spolu se studenty pokřtili vítěznou tramvaj. Vítězná třída se pak v rámci slavnostní jízdy poprvé projela touto polepenou tramvají T3.
10.10.2014 10:21 |

podobné články

MHMP: Nová výzva v Operačním programu Praha – pól růstu ČR

 
Odbor evropských fondů MHMP vyhlašuje 11. 5. 2016. další výzvu k předkládání žádostí o podporu do Operačního programu Praha - pól růstu ČR v rámci prioritní osy 4. Vzdělání a vzdělanost a podpora zaměstnanosti. Výzva č. 19 se týká navýšení kapacity předškolního vzdělávání a zařízení pro poskytování péče o děti do 3 let a jejím účelem je rozšířit potenciál zaměstnanosti rodičů s malými dětmi, navýšit kapacitu cenově dostupných zařízení péče o děti do zahájení povinné školní docházky a zajištění rovného přístupu ke vzdělávání.
11.05.2016 15:40 |

podobné články

Petice: Interpelace pro obnovu Mariánského sloupu

 
Interpelace občanů pro obnovu Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí proti zmatečnému usnesení Zastupitelstva MHMP odebrat souhlas MHMP
10.11.2017 15:15 |

podobné články

Klaus nebyl na otevírání Havlova letiště. Pamatujme si to, varuje Fenič

 
Nepřítomnost prezidenta Václava Klause na ceremoniálu k pojmenování letiště po jeho předchůdci Václavu Havlovi zaskočila některé hosty, někteří to přímo kritizovali. Nejostřeji se vyjádřil autor myšlenky pojmenování režisér Fero Fenič. Například ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) by očekával, že na akci tohoto typu hlava státu pozvání přijme. Klaus se omluvil, důvod neuvedl, podle hradního webu žádný oficiální program nemá.
05.10.2012 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4806 článků) , Václav Klaus (9025 článků) , Alexandr Vondra (1124 článků) , Fero Fenič (61 článků)

Piráti: Tady je Jelínkovo? Odmítáme názvy ulic podle příbuzných exstarosty

 
Žatecké zastupitelstvo schválilo třinácti hlasy na svém jednání 25. 3. 2015 pojmenování dosud bezejmenných ulic na Flóře podle blízkých ex-starosty Ing. Aleše Jelínka. Učinili tak nejen navzdory odborným stanoviskům historiků, kteří v roce 2013 nedoporučili pojmenovat ulice po relativně neznámých lidech, ale také navzdory svému předchozímu jednání. V době, kdy na radnici Aleš Jelínek seděl jako starosta, mnozí z těch, kteří nyní pro Robovu ulici a ulici Ladislava Škvrny zvedli ruku, proti Jelínkovu návrhu protestovali. A konečně – pro návrh hlasoval i sám Aleš Jelínek, který se nachází v jasném střetu zájmů.
28.03.2015 19:06 |

podobné články

Archivář bojuje proti „ruským” názvům ulic v Karlových varech. Zatím neúspěšně

 
Archivář Petr Cais se snaží dlouhodobě prosadit změnu názvů některých ulic a náměstí v Karlových varech. Tvrdí, že ulic v Karlových Varech, které se jmenují po ruských městech a osobnostech, je výrazně více než těch, které nesou názvy jiných světových metropolí, a považuje to za ostudu města. Jeho návrh, aby se město zabývalo změnou názvů ulic, ale dnes městští zastupitelé odmítli.
20.01.2015 12:27 |

podobné články

Brno: Nové ulice v Bystrci, Jundrově a Přízřenicích

 
Názvy nových ulici v katastrálních územích Bystrc, Jundrov a Přízřenice schválila Rada města Brna na své schůzi 8. června 2011. Definitivní pojmenování ještě bude projednávat Zastupitelstvo města Brna.
09.06.2011 15:00 |

podobné články

Rada pro výzkum je kompletní, vláda schválila devět nových členů

 
Vláda ve středu pozdě večer schválila jmenování devíti nových členů do Rady pro výzkum, vývoj a inovace. Rada je tak kompletní, sedmnáctičlenná. Její první zasedání je naplánováno na 16. září. V tiskové zprávě o tom informoval Úřad vlády.
11.09.2014 11:26 |

podobné články

Nové chemické prvky mají jména - flerovium a livermorium

 
Vědci oficiálně navrhli pojmenování dvou nových chemických prvků, které se v periodické tabulce skrývají pod protonovými čísly 114 a 116. Názvy flerovium a livermorium teď bude ze všech úhlů posuzovat Mezinárodní unie pro čistou a aplikovanou chemii (IUPAC), která by měla do pěti měsíců oznámit, zda s pojmenováním nových přírůstků v periodické tabulce souhlasí.
04.12.2011 13:20 |

podobné články

ČT schválila do výroby 189 nových pořadů. Točit začali Prušinovský, Krobot, Bajgar či Smyczek

 
Programová rada České televize schválila od konce loňského roku do poloviny letošního října do výroby 189 nových programových projektů – u 35 schválených projektů šlo o koprodukce distribučních filmů, zbylých 154 jsou televizní pořady. Z celkového počtu je
31.10.2012 11:45 |

podobné články

ČT letos schválila téměř dvě stě nových projektů

 
Programová rada České televize schválila do výroby za letošní rok bezmála dvě stovky nových programových projektů. Na dnešním setkání s novináři představil generální ředitel Petr Dvořák společně s autory a tvůrci sedm vybraných novinek, které Česká televize v současnosti připravuje nebo natáčí a které jsou už plně výsledkem letos zřízených tvůrčích producentských skupin.
31.10.2012 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (557 článků) , Petr Dvořák (552 článků)