Článek

MF: Zadlužování brzdíme, ale neškrtíme přitom ekonomiku

 
Reakce Kateřiny Vaidišové z odd. Vnějších vztahů a komunikace na komentář Davida Marka „Rozpočet 2016 je promarněná příležitost a projedená budoucnost“ pro idnes.cz
25.12.2015 15:50 |

podobné články

Podobné články

Nejen zadlužování, ale i nevěra vás může finančně položit

 
Nejen špatné zacházení s penězi a zadlužování, ale i nevěra jednoho z partnerů ohrožuje finanční situaci českých domácností. Ve čtvrtek o tom prostřednictvím výsledků svého průzkumu informovala jedna z tuzemských bank.
10.08.2012 10:00 |

podobné články

Jablonský: Brzdíme euforii, Albánci budou venku silnější

 
Krajní obránce Jablonce si výsledek prvního zápasu druhého předkola Evropské ligy pochvaluje, ale nechce ho přeceňovat.
14.07.2011 22:35 |

podobné články

Poslanci podpořili ústavu proti zadlužování, opozice chce změny

 
Sněmovna dnes podpořila v úvodním kole projednávání návrhu finanční ústavy, která zavádí omezení pro zadlužování státu. Protože jde o ústavní předlohu, koalice se o její podobě musí dohodnout s opozicí. Opozice ale žádá ve vládním návrhu změny a volá po prováděcím zákonu. ČSSD neúspěšně navrhovala přerušení projednávání finanční ústavy do jeho předložení a KSČM dokonce přepracování předlohy. Nyní návrh míří do rozpočtového výboru.
06.02.2013 13:45 |

podobné články

Poslanci přerušili jednání o finanční ústavě proti zadlužování

 
Poslanci dnes večer přerušili projednávání finanční ústavy proti zadlužování státu. Závěrečné hlasování čeká předlohu ve sněmovně patrně příští týden. Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) ji v dnešním nedokončeném druhém čtení označil kvůli postoji ČSSD za mrtvou. Sociální demokraté s předlohou nesouhlasí. Vládní koalice ale potřebuje k jejímu přijetí třípětinovou většinu, tedy i opoziční hlasy.
11.06.2013 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6372 článků)

Exekuce se státu úplně vymkly z rukou. Vypráví muž, který učí občany hospodařit

 
ROZHOVOR Zadlužování českých občanů a domácností se stejně jako zadlužení českého státu zvyšuje. Rychlost nárůstu zadlužování i předlužování pak ohrožuje nejen jednotlivce, ale i stát. Negativní dopady se promítají do ekonomiky, do nezaměstnanosti, do sociální oblasti, do rodin a často mají vliv i na předčasnou úmrtnost včetně extrémů, například typu vraždy novorozence. Co s tím?
12.09.2014 20:40 |

podobné články

Zadlužování Česka má zabránit zákon. Finanční ústava to ale nakonec není

 
Pravidla pro rozpočtovou odpovědnost proti nadměrnému zadlužování Česka budou nejspíš v běžném zákoně. Sněmovna jej dnes na rozdíl od finanční ústavy hlasy koalice schválila. Předloha stanoví, že pokud zadlužení veřejných rozpočtů překročí 55 procent hrubého domácího produktu, vláda a další úřady budou muset přijmout nápravná opatření. Plnění fiskálních pravidel bude podle normy hodnotit nová rozpočtová rada.
19.10.2016 12:00 |

podobné články

Poslanci neschválili finanční ústavu proti zadlužování

 
Opatření proti nadměrnému zadlužování státu bude upravovat jen běžný zákon. Poslanci finanční ústavu, která měla strop zadlužení určovat, neschválili. Protože šlo o ústavní zákon, byla zapotřebí třípětinová většina, sociální demokraté pro něj ale nehlasovali.
19.10.2016 14:15 |

podobné články

Starosta Chodova: Kredit, který měla naše země v 90. letech, v poslední době ztrácí

 
Je mi smutno z toho, že po 25 letech v České republice nemáme jasné a stabilní právní prostředí. Zákony lidi spíše šikanují, než ochraňují. Připadá mi, že jsme se dostali, když ne do slepé uličky, tak minimálně hodně brzdíme. Tak okomentoval uplynulé čtvrtstoletí Patrik Pizinger (HNHRM). Jako starosta by se chtěl zasadit především o to, aby se stal Chodov městem s rozšířenou působností, které občané budou vnímat jako bezpečné a moderní město. Jaké jsou jeho další plány? A jaké hlavní změny zamýšlí radnice v letošním roce?
17.01.2015 13:32 |

podobné články

Dienstbier se vysmál Babišovi: Když má pocit, že brzdíme jeho úžasné zákony, ať je píše líp

 
Ministr pro lidská práva a předseda Legislativní rady vlády Jiří Dienstbier (ČSSD) byl hostem pondělní Kauzy dne Rádia Impuls. Zúčtoval s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) a okomentoval nadcházející sjezd ČSSD. Vyjádřil se také ke střelbě v Uherském Brodu. Nevidí prý důvod, aby u sebe lidé nosili zbraň.
02.03.2015 18:46 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12393 článků)

Tajemník Prouza znovu píše soukromě premiérovi. Nahlédněte pod pokličku fungování EU

 
V další várce náhledů do soukromé pošty předsedy vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD) se můžeme přesvědčit, jak jsou vybíráni kandidáti do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Premiér se např. dozvídá, že jeden z možných uchazečů v minulosti pracoval pro ODS. Ke slovu se také znovu dostává tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza s uprchlíky. Řecko a Itálie nám prý mohou vyčítat, že brzdíme přesídlování uprchlíků.
10.01.2016 20:36 |

podobné články

Paroubek se dalšího zadlužování státu v době krize neobává

 
Šéf ČSSD Jiří Paroubek se neobává dalšího zadlužování Česka v době krize. Odkázal na to, že řada vyspělejších zemí má vyšší podíl veřejného dluhu na HDP. Pravicové politiky obvinil, že státním dluhem straší. ČSSD má také jasno, kdo může za současný stav státních financí. Tvrdí, že konkurenční ODS.
19.08.2009 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3426 článků)

Paroubkův návrh na zamezení zadlužování je úsměvný, řekl Janota

 
Proslov předsedy ČSSD Jiřího Paroubka, v němž požadoval písemnou dohodu mezi stranami na zamezení zadlužování ČR, byl podle ministra financí Eduarda Janoty "úsměvný".
16.02.2010 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3426 článků) , Jan Fischer (1743 článků) , Eduard Janota (204 článků)

Paroubek odmítl Nečasovu výzvu k debatě o zadlužování státu

 
Předseda ČSSD odmítl výzvu volebního lídra ODS Petra Nečase na uspořádání diskuze k tématu zadlužování státu a hrozby státního bankrotu.
13.05.2010 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

Průzkum: Zadlužování země je podle 91 procent Čechů nebezpečné

 
Podle květnového výzkumu společnosti Ipsos Tambor považuje 91 procent populace zadlužování Česka za reálné nebezpečí.
15.05.2010 18:40 |

podobné články

Důchodová reforma je na startu, zadlužování se přibrzdí

 
Zastavení zadlužování, zvýšení konkurenceschopnosti země a důchodová reforma jsou první kroky, do kterých se pustí nová vláda, řekl ve středu premiér Petr Nečas (ODS).
30.06.2010 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

SPOZ: Pane premiére, zabraňte dalšímu bezdůvodnému zadlužování ČD

 
SPOZ žádá premiéra Petra Nečase, aby zabránil dalším pokusům o zbytečné zadlužování Českých Drah, které je dle nás způsobeno zákulisními boji, nikoliv snahou o zlepšení služeb ČD pro obyvatele České republiky. ...
13.10.2011 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

Lidé nevěří, že vláda sníží tempo zadlužování státu

 
Lidé si nemyslí, že se kabinetu pod vedením premiéra Petra Nečase (ODS) podaří výrazně snížit tempo zadlužování České republiky. Oproti loňskému roku, kdy tomu věřilo 44 procent veřejnosti, nyní tento názor zastává podle průzkumu agentury STEM pouze 21 procent veřejnosti.
30.12.2011 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků)

Era: Finance českých domácnotí ohrožuje zadlužování i nevěra

 
České domácnosti mají stále značné rezervy v rozumném zacházení s financemi. Více než třetina z nich je v přímém ohrožení dluhové pasti. Nejčastějšími důvody nevyrovnaného hospodaření jsou přílišné zadlužování, držení úspor na nevhodných finančních produktech a překvapivě také nevěra jednoho z partnerů. Vyplývá to z průzkumu Ery.
09.08.2012 15:25 |

podobné články

Ekonom Mach o tlaku na další zadlužování a loutkových ministrech Nečasovy vlády

 
Mezinárodní instituce na nás tlačí, abychom se víc zadlužovali a mohli tak ČR ovládat. Tak se nedávno vyslovil novinář Erik Best. Podle šéfa Strany svobodných občanů Petra Macha je to příliš přehnané vidění světa. Mach však míní, že na zadlužování státu mají určitě zájem velké penzijní fondy.
19.08.2012 18:35 |

podobné články