Článek

Mezi Polskem a Německem to velice vážně doutná. Po ostré slovní přestřelce následuje...

 
Polský ministr zahraničí Witold Waszczykowski si předvolal na pondělní dopoledne německého velvyslance Rolfa Nikela kvůli "protipolským výrokům" německých politiků, kteří kritizují počínání nové konzervativní vlády ve Varšavě. Německé velvyslanectví ale dvoustranné napětí tlumí s tím, že nejde o předvolání jako formu obvyklého diplomatického protestu, nýbrž že Nikel dostal podle agentury DPA žádost o "partnerský rozhovor".
10.01.2016 16:16 |

podobné články

Podobné články

Vodička (ČSSD): Je na západ cesta dlouhá... Ale jdeme správným směrem

 
Čeští autoři, nezřídka i ekonomové, často srovnávají platy v České republice s Německem. To není logické. Proč zrovna s Německem? Protože je to naše sousední země? Ale pak se ale musíme srovnávat s Polskem a Slovenskem. A když s Německem, tak pouze s východním Německem.
17.07.2017 20:55 |

podobné články

Ve Vězeňské službě prý doutná další skandál

 
Na nový skandál, který doutná ve Vězeňské službě, upozorňují dnešní Lidové noviny. V kostce by se dal popsat asi takto: „Vyplaťte odstupné 160 tisíc korun a nehleďte při tom na zákony,“ píše list s tím, že tak by se dal shrnout pokyn náměstka generálního ředitele Vězeňské služby Miroslava Honzíka směrem k jeho podřízeným.
16.05.2015 11:26 |

podobné články

Turecko a Německo jsou na ostří nože. Slovní přestřelky sílí

 
Turecku se nelíbil německý humor, Německo následně uznalo arménskou genocidu a od té chvíle jsou vztahy obou zemí na ostří nože. Turečtí politici osočují ty německé, ti vrací úder kde mohou a postupně se celá politika smazává v jedné velké slovní přestřelce, která však může mít nedozírné následky. Informuje Deutsche Welle.
09.06.2016 22:45 |

podobné články

Ostrá hádka mezi Vetchým a Hanušem! Sprostá slova a boj o pozici

 
Divácky oblíbený seriál Případy 1. oddělení se vrátí na obrazovky České televize a deník Aha! získal exkluzivně část scénáře. Hned v prvním díle dojde k ostré slovní přestřelce mezi Ondřejem Vetchým (52) a Miroslavem Hanušem (51).
15.12.2014 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Vetchý (229 článků) , Miroslav Hanuš (13 článků) , Miroslav Hanuš (13 článků)

Faltýnek v ČT znovu útočí na Němečka: Potrefená husa se vždycky ozve

 
V řadách koalice to dnes velmi vřelo, předseda poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslav Faltýnek dokonce po slovní přestřelce mezi svým šéfem Andrejem Babišem a ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem naznačil, že Němeček by nemusel ve funkci zůstat příliš dlouho. V pátečních Událostech, komentářích České televize podával Faltýnek svůj pohled na věc poté, co rozbroje v koalici hasil sám premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).
07.11.2014 22:56 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12390 článků) , Bohuslav Sobotka (9472 článků) , Jaroslav Němeček (14 článků)

Podle BIS mohou slovní útoky na islám radikalizovat umírněné muslimy

 
Bezpečnostní informační služba (BIS) loni v České republice zaznamenala široké spektrum kritických projevů k islámu, a to od umírněných vyjádření až po radikálnější slovní útoky. Uvedla to v dnes zveřejněné výroční zprávě za rok 2013. Zároveň varovala, že některé slovní útoky by mohly radikalizovat i doposud umírněné muslimy.
27.10.2014 12:45 |

podobné články

Kdo z vás si myslí, že cikáni kradou? Takto ostře zahájila lektorka besedu mezi studenty

 
REPORTÁŽ Napětí mezi většinovou společností a romskou menšinou doutná pod povrchem a občas vybuchne nějakým excesem. Zmírnit se ho snaží preventivní akcí Romský hlavolam mezi žáky a studenty základních a středních škol ředitelka o.p.s. Osvětové beseda Zuzana Labudová. Redaktor ParlamentníchListů.cz navštívil její páteční přednášku na Střední škole hospodářské a lesnické ve Frýdlantě.
06.06.2014 21:50 |

podobné články

Babišovo trucování probouzí rebely v ČSSD

 
V soc. dem. opět doutná rebelie. Slovní přestřelky Andreje Babiše a Bohuslava Sobotky kvůli náměstkům na ministerstvech mohou nového premiéra a šéfa ČSSD uvnitř vlastní strany oslabit.
25.01.2014 05:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12390 článků)

Vrah z Toulouse je mrtev! Zemřel na chodníku po přestřelce

 
Vrah z Toulouse, Mohammad Merah, je mrtev. Zemřel při těžké přestřelce s policií. Zároveň byli zraněni tři policisté, z toho jeden vážně.
22.03.2012 11:00 |

podobné články

Dva mrtví při přestřelce u kanceláře řeckých neonacistů

 
Dva lidé dnes zahynuli při přestřelce na západním předměstí řecké metropole Atén. Incident, při kterém další osoba utrpěla vážné zranění, se odehrál u kanceláře neonacistické strany Zlatý úsvit. S odvoláním na řeckou policii o tom informovaly agentury AFP a DPA.
03.11.2013 15:56 |

podobné články

Zeman Babišovi vyprášil kožich za Sýrii a Rusko. Premiér odcházel rozrušený, šíří se informace. A nejen to

 
Mezi premiérem v demisi Andrejem Babišem (ANO) a prezidentem Milošem Zemanem už není nebe bez mraků. Podle serveru Neovlivní.cz mezi nimi dokonce doutná nový spor, kdy například Zeman Babišovi během nedělní schůzky velmi ostře vyčetl, že jej vláda obchází.
18.04.2018 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12390 článků) , Miloš Zeman (20444 článků)

VIDEO: V hádce fanoušků dostala žena kopanec do hlavy

 
Ženu ani květinou neuhodíš. Tak tímto heslem se na baseballu určitě neřídil příznivce New Yorku Yankees při hádce s fanynkou Bostonu Red Sox. Muž v ostré slovní přestřelce opilých fanoušků ženu nejprve polil pivem a následně ji kopnul do hlavy. Z tvrdého střetu žena kupodivu vyvázla bez vážnějšího zranění.
30.04.2012 19:00 |

podobné články

Ligový fotbalista (†20) zemřel při přestřelce mezi policií a zloději

 
Argentinský fotbalista Lautaro Bugatto z prvoligového klubu Banfield zemřel v Buenos Aires na průstřel plic, který utrpěl v neděli ráno při přestřelce mezi policií a zloději.
06.05.2012 20:20 |

podobné články

Hořící auta a mrtvoly v ulicích: Při přestřelce policistů a gangsterů zemřely desítky lidí

 
Při pohledu na hrůzné fotografie tuhne krev v žilách. Mrtvá těla ležící v ulicích mezi ohořelými auty v Mexiku jsou to, co zbylo po násilné přestřelce mezi policisty a drogovým gangem. O život přišlo 43 lidí! Tento útok nebyl ojedinělý a nedá se bohužel vyloučit, že ani nebyl poslední.
23.05.2015 10:40 |

podobné články

Vás mám brát vážně, pane Hollande? Věří vám čtyři procenta lidí a stejně už odcházíte, setřela prezidenta polská premiérka

 
Donald Tusk obhájil pozici předsedy Rady Evropy, která bývá nesprávně označována za prezidentskou funkci EU. Tusk získal podporu všech zemí, vyjma svého domovského Polska. Současná vláda strany Právo a spravedlnost zuří, že její opoziční sok získal tak významnou pozici. Mezi Polskem a Francií začali létat slovní granáty.
11.03.2017 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Tusk (139 článků)

ISIS zaútočil na Izrael: Došlo k první přestřelce, zapojilo se i letectvo

 
V sobotu došlo k první přímé konfrontaci mezi vojáky Izraele a bojovníky radikální organizace Islámský stát (IS). Po krátké přestřelce na zemi incident ukončilo izraelské letectvo. O události informoval server Jediot Achronot.
27.11.2016 20:25 |

podobné články

EXKLUZIVNĚ! Exmanžel Erbové Bahenský se zastal Řepky: Co si myslí o Vlaďce?

 
Válka, která se momentálně odehrává mezi Vlaďkou Erbovou (36) a Tomášem Řepkou (43), nenechala chladným exmanžela bývalé playmate Zdeňka Bahenského (31). Poté, co se dočetl o slovní přestřelce mezi fotbalovým bouřlivákem a modelkou, zastal se Řepky se slovy, že za ním stojí! Podle všeho totiž prožil něco podobného jako on a sám se s Erbovou ještě soudí!
08.11.2017 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Řepka (1007 článků)

Ukrajinci přijeli do Polska hrát ragby. A takto "hezky" je přivítali

 
Poláci jsou po historických zkušenostech velmi ostražití k počínání Ruska. Tytéž historické zkušenosti ale budí vášně i mezi Polskem a Ukrajinou. Bylo to dobře patrné i na ragbyovém zápase mezi Polskem a Ukrajinou v Lublinu. Polští fanoušci vyvěsili transparenty s osobou podobnou Stěpanu Banderovi, poukázali na jeho zločiny a ukrajinské město Lvov označili za polské.
10.05.2015 20:51 |

podobné články

V rukách Krnáčové nic nefunguje, jen samochvála, udeřil Kalouskův politik

 
Pražský politik Tomáš Jílek (TOP 09) ostře zkritizoval primátorku Adrianu Krnáčovou. Na hlavní město je uvalena exekuce, problém Opencard dál doutná, ale nejmocnější žena ve městě z Babišova hnutí ANO se tváří, že se nic neděje. To je nepřijatelné.
18.01.2016 20:31 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (655 článků)