Článek

Mezi nejlepšími gymnázii bodoval u státních maturit PORG

 
Centrum pro zjišťování výsledků ve vzdělávání (CERMAT) zveřejnilo agregovaná data o výsledcích jarního kola státní maturity. Ačkoliv nejde o data vypovídající o kvalitě výuky, lze je interpretovat jako srovnání například pro zájemce o studium.
01.09.2015 17:41 |

podobné články

Podobné články

Václav Klaus mladší opouští PORG. Mecenáši Romanovi chtěl vrátit všechny sponzorské dary

 
Ředitel Prvního obnoveného reálného gymnázia (PORG) Václav Klaus mladší v pátek rezignoval na post ředitele školy a opouští ji. Uvedl to v pátek server Týden.cz. PORG patří mezi špičková gymnázia v zemi a Klaus ho opouští po 15 letech. Odchází kvůli sporům s hlavním mecenášem a předsedou Správní rady PORG Martinem Romanem, bývalým šéfem ČEZ.
17.01.2014 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9029 článků) , Martin Roman (282 článků)

VÝSLEDKY MATURIT: Nejlepší je Klausův gympl!

 
Nejúspěšnějším gymnáziem v zemi se podle výsledků státních maturit stalo pražské První obnovené reálné gymnázium (PORG) Václava Klause ml. Ve čtvrtek to uvedl ministr školství Josef Dobeš (VV) s tím, že mezi desítkou nejlepších gymnázií se umístilo šest z hlavního města.
23.06.2011 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9029 článků)

Tendr na přípravu státních maturit byl podle ÚOHS transparentní

 
Antimonopolní úřad (ÚOHS) rozhodl, že veřejná zakázka na přípravu státních maturit v hodnotě téměř 300 miliónů korun, kterou v únoru vyhrála společnost Logica Czech Republic, byla transparentní a v souladu se zákonem. Dnes o tom informoval Ondřej Gabriel z ministerstva školství. Stížnost na tendr podal senátor Marcel Chládek (ČSSD), který přípravu státních maturit dlouhodobě kritizuje.
22.06.2010 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Marcel Chládek (609 článků)

Chládek (ČSSD): Středočeský kraj pošle Dobešovi fakturu za maturity

 
Na středních školách tento týden začala ministrem Dobešem prosazená verze státních maturit. Prozatimní informace ze škol však naznačují, že "ostrá" verze státních maturit je jen pouhou generálkou číslo II. Tomu nasvědčuje i tvrzení ministerstva školství, že se už dnes chystá na příští rok změna státních maturit prakticky od základu.
05.05.2011 10:05 |

podobné články

Ministerstvo zveřejnilo kompletní znění státních maturit

 
Ministerstvo školství ve středu oficiálně zveřejnilo všechny testy použité při státních maturitách. Kompletní znění otázek včetně správného řešení je k dispozici na webu novamaturita.cz. Řada testů ale unikla na internet již dříve. Centrum pro přípravu maturit Cermat původně znění státních maturit s odkazem na ochranu autorských práv vůbec zveřejnit nechtělo.
29.06.2011 13:55 |

podobné články

Nejlépe státní maturity zvládlo Klausovo PORG

 
Nejúspěšnějším gymnáziem v prvním ročníku státních maturit bylo První obnovené reálné gymnázium (PORG), kterému šéfuje Václav Klaus mladší. V rámci středních odborných škol "zvítězila" pražská Střední škola - Waldorfské lyceum.
23.06.2011 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9029 článků)

Krize v PORG: Svéhlavý miliardář vs. majetnický Klaus. Co stojí podle rodičů za sporem?

 
O skupině prestižních škol PORG se mluví více, než kdy předtím. A to kvůli sporu Václava Klause mladšího a miliardáře Martina Romana, který Klause označil za majetnického. Bývalý ředitel Klaus se prý stále více cítil jako majitel PORGu. V pozadí celého sporu je však podle rodičů údajně ještě něco jiného - zásadní spory o to, jakým směrem by se měl PORG ubírat. Martin Roman totiž má svou vizi. A patrně i způsoby, jak ji prosadit.
21.01.2014 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9029 článků) , Martin Roman (282 článků)

Mladý Klaus žije v minulém století, tvrdí zakladatel PORG. Část žáků přesto nechce Romana!

 
Pokrok nezastavíš. V duchu tohohle hesla komentuje současné spory na PORG jeho zakladatel Ondřej Šteffl. Přiklání se spíš na stranu miliardáře Martina Romana, který škole před časem daroval 100 milionů a zasloužil se o její rozvoj. O Klausovi mladším pak Šteffl tvrdí: Žije v minulém století. Část studentů na PORG se však přesto postavila proti mecenáši Romanovi. A atmosféra na škole dál houstne.
22.01.2014 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (282 článků)

Byznys zvaný PORG! Štědrý dar mecenáše Romana i miliony z Ruska

 
Miliardář Martin Roman je hlavním mecenášem prestižní školy PORG. Daroval jí před lety údajně 100 milionů. Jenže ono je to s těmi penězi trochu jinak. Přímo do školy doputovalo údajně 28 milionů, zbytek skončil na kontě Nadace Martina a Lenky Romanových... Od Romanova vstupu do PORG se však ve škole přece jen miliony točí. Jak na kolotoči. 40 milionů dostala škola od rusko-české firmy. "Na oplátku" za zakázky od ČEZu?
23.01.2014 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (282 článků)

Klaus mladší: Co dělá po konci v PORG? Vábí ho z východu!

 
Spojení prestižní škola PORG a Václav Klaus mladší je minulostí. Co nyní dělá exprezidentův syn? Píše učebnici matematiky a uvažuje, co dál. O nabídky prý nouzi nemá. Lanaří ho čínská společnost, ale i Britové. Na PORG však tak úplně nezanevřel. Přihlásí tam prý syna Vojtěcha.
19.02.2014 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9029 článků)

Jihočeský kraj: V Táboře se sešli ředitelé gymnázií České republiky

 
Ve dnech 21. – 23. 3 2018 se v táborském hotelu Dvořák konala celostátní konference ředitelů gymnázií pořádaná Asociací ředitelů gymnázií. Hostitelskou školou bylo Gymnázium Pierra de Coubertina Tábor. Konference se zúčastnilo během těchto dní 173 ředitelů z celé republiky.
26.03.2018 19:35 |

podobné články

Odklad státních maturit ve Sněmovně neprošel, prý jde o přílepek

 
Odklad státních maturit o dva roky poslanci odmítli ve středu schválit. Poslanec Ivan Ohlídal (ČSSD) odklad přidal jako pozměňovací návrh k nesouvisejícímu kompetenčnímu zákonu. Sněmovna zákon přijala, ale bez části týkající se maturit. Někteří poslanci upozorňovali na to, že Ohlídalův pozměňovací návrh vykazuje znaky klasického "přílepku", tedy změny přidané do naprosto nesouvisejí normy.
17.06.2009 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ohlídal (13 článků)

Senátor ČSSD navhuje další odklad státních maturit

 
Senátor ČSSD Marcel Chládek chce v horní komoře navrhnout odklad státních maturit o tři až pět let. V souladu s návrhy strany má za to, že maturity jsou nepřipravené a neprůhledné. Strana přitom prosazovala spuštění maturit již v roce 2008. O svém návrhu chce Chládek jednat s dalšími senátory za ČSSD a má prý předběžné zprávy, že jej podpoří.
03.02.2010 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Marcel Chládek (609 článků)

Při generálce státních maturit neuspěla třetina studentů

 
Kolem státních maturit už se nadělalo mnoho povyku. Někdo je pro ně, někdo proti nim. A odpůrce teď v názorech na novou formu maturit určitě utvrdil i fakt, že třetina studentů neprošla říjnovou generálkou nové státní maturity. Nároky zkoušky se ale přesto zmírňovat nebudou. Alespoň tak se vyjádřil ministr školství Josef Dobeš (VV).
31.10.2010 15:20 |

podobné články

Státní maturity: Jak jsou na tom ve světě

 
V Rusku se při maturitách podvádí a ve  Velké Británii jsou zase příliš lehké. Různé podoby státních maturit nejsou prozatím ve světě běžné. I jinde ve světě se ale problém jak zajistit zajistit jednotnou úroveň středoškolských závěrečných zkoušek řeší a řada zemí o zavedení státních maturit usiluje. Asi největší zkušenosti mají ve Francii. Tam systém jednotných maturit zaváděl už Napoleon a studenti povinně maturují dokonce i z tělocviku.
07.11.2010 11:30 |

podobné články

Audit státních maturit ukázal na podezřelé zakázky

 
Audit státních maturit ukázal nesrovnalosti při zadávání veřejných zakázek a v hospodaření centra pro přípravu maturit CERMAT. Prověrku hospodaření v letech 2006 až 2010 si nechal udělat ministr školství Josef Dobeš (VV).
18.04.2011 18:10 |

podobné články

CERMAT možná skončí před soudem. Za zpackané maturity

 
Letošní státní maturity se možná dočkají soudní dohry. Řada rodičů studentů, kteří u státních maturit neuspěli, uvažuje o podaní žalob na Centrum pro přípravu státních maturit. Letošní rok totiž ukázal, že hodnocení písemných částí maturit provázela řada nejasností, které značně komplikují život řadě studentů.
19.06.2012 22:40 |

podobné články

Václav Klaus ml.: Žáky musíme více testovat

 
Ve čtvrtek ministerstvo školství zveřejnilo výsledky státních maturit. Testy neprošlo přes 17 000 studentů. Podle předpokladů zabodovala hlavně gymnázia, především ta pražská. O smyslu státních maturit a jejich dopadu hovořil ve studiu Událostí komentářů Václav Klaus mladší, ředitel Prvního reálného obnoveného gymnáziu, jehož studenti byli ve státních maturitách nejlepší v republice, a Karel Dvořák, předseda Sdružení učňovských zařízení, který vede střední odbornou školu v Plzni.
23.06.2011 23:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9029 článků) , Karel Dvořák (43 článků) , Karel Dvořák (43 článků) , Karel Dvořák (43 článků)

Ve státních maturitách bylo nejúspěšnější gymnázium Václava Klause ml.

 
Nejúspěšnějším gymnáziem v zemi je podle výsledků maturitní zkoušky První obnovené reálné gymnázium (PORG) Václava Klause mladšího. Informoval o tom zdroj obeznámený s výsledky státních maturit. Ze středních odborných škol vyšla z maturitních zkoušek nejlépe pražská Střední škola - Waldorfské lyceum.
23.06.2011 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9029 článků)