Článek

Mexikem se znovu nesly podivné zvuky

 
Zvláštní dunivý zvuk zaznamenali nedávno obyvatelé mexického města Acatzingo. Vzdáleně připomínal hru na lesní roh. Obdobné zvuky už v Mexiku zazněly před třemi lety.
15.06.2015 06:15 |

podobné články

Podobné články

Tekoucí voda, šumění moře a déšť uklidňují. Maskují nebezpečné zvuky

 
Mozek člověka ještě stále neodvykl zvukům divočiny, a tak ho některé typicky přírodní tóny uklidňují a jiné naopak vyděsí a proberou i z nejhlubšího spánku. Mezi zvuky vyvolávající pocit bezpečí a klidu patří tekoucí voda, šumící moře či déšť. Tyto zvuky dokážou tlumit také silně excitační zvuky oznamující hrozbu a nebezpečí. To vysvětluje, proč lidé za zvuku moře či bublajícího potůčku rádi usínají.
21.01.2016 13:05 |

podobné články

Podívejte se, jak bydlí Bára Nesvadbová: Ve vile ji strašily podivné zvuky!

 
„Chvíli jsem si myslela, že tu straší,“ vzpomíná Bára Nesvadbová na dobu, kdy se s maminkou, malou dcerkou Bibianou a psem Garpem přistěhovali do Měchenic. „V noci se tu totiž ozývaly podivné zvuky – krůčky, šramot, sténání.“
06.09.2014 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Bára Nesvadbová (174 článků)

Před zřícením se z airbusu ozývaly podivné zvuky, na jeho palubě zahynulo 224 lidí

 
Záhada pádu ruského airbusu s 224 lidmi na palubě stále není vyšetřena. Podle amerického satelitu byla na Sinaji zachycena tepelná stopa, která může naznačovat, že byl stroj sestřelen. K zničení letadla se přihlásili teroristé z ISIS, odborníci však upozorňují, že jejich tvrzení nemusí být pravdivé. Z paluby se navíc ozývaly podivné zvuky.
03.11.2015 20:40 |

podobné články

Neznámé zvuky vycházející ze země zní celým světem

 
Loni v lednu se ve velkém množství objevovala videa zachycující nevysvětlitelné zvuky, které děsily lidi po celém světě. Odborníci tento jev nejčastěji označovali jako honbu za senzací, ale s jednoznačným vysvětlením nikdo nepřišel. Zvuky se objevovaly i nadále a nedávno jejich výskyt výrazně zesílil.
15.02.2013 06:25 |

podobné články

Fascinující video ukazuje, jak vlastně vznikají zvuky v hollywoodských velkofilmech

 
Pokud to ještě nevíte, zvuky kroků, mečů nebo funění koňů v hollywoodských velkofilmech nejsou zachycovány přímo na place při natáčení. Všechny zvuky vznikají až zpětně v jednom malém studiu. Jako například v SoundWorks, kde ukazují, jak vypadá jejich práce, a je to opravdu fascinující pohled.
07.07.2013 16:25 |

podobné články

Invaze z vesmíru?! Po světě jsou slyšet divné zvuky z nebe! Nikdo neví, co to je

 
Scéna jako z hororu! Strašidelné zvuky, které vychází z nebe a nemají jasný původ, se objevily hned na několika místech po celém světě. Znamená podivné hučení vesmírnou invazi?
09.09.2013 15:55 |

podobné články

Nevysvětlitelné zvuky vycházející ze Země opět nahánějí lidem hrůzu

 
Podivné zvuky, které se koncem roku 2011 ozývaly po celém světě, jsou téměř po dvou letech zpět. Tajemné hučení vycházející jakoby odnikud vyděsilo 29. srpna obyvatele kanadského Terrace. Někteří místní obyvatelé zvuk zachytili, informoval server cbc.ca.
10.09.2013 13:45 |

podobné články

HLASY Z PEKLA? Tajemné zvuky vystrašily Slováky! Co se stalo v Bratislavě?

 
Nedávno jsme na TN.cz psali o světovém fenoménu, kdy se najednou začnou ozývat na nebi podivné zvuky. Hlasy z pekla, jak se jim také někdy říká, se nyní ozvaly nad Bratislavou.
19.09.2013 16:20 |

podobné články

Letadlo do LA nouzově přistálo. Lidi vyděsily divné zvuky

 
Znepokojení cestující krátce po vzlétnutí ze Seattlu upozornili personál na podivné zvuky v podlaze.
14.04.2015 16:20 |

podobné články

Fotbalové mistrovství světa dnes začne zápasem JAR s Mexikem

 
Dlouhé čekání je u konce, v jihoafrickém Johannesburgu dnes začne fotbalové mistrovství světa. Maraton 64 zápasů otevře v 16:00 očekávaný souboj nažhavené domácí reprezentace s Mexikem. Ve skupině A se pak od 20:30 v Kapském Městě představí ještě Francie s Uruguayí. Přímé přenosy vysílá ČT4.
11.06.2010 11:40 |

podobné články

MS zahájeno! V prvním utkání remizovala JAR s Mexikem 1:1

 
ZDE si můžete přečíst online reportáž z úvodního zápasu mistrovství světa ve fotbale v Jižní Africe. V něm se utkal domácí tým s Mexikem. Po dramatickém průběhu se oba týmy rozešly na stadionu Soccer City v Johannesburgu po remíze 1:1.
11.06.2010 15:05 |

podobné články

USA posilují hlídky na hranicích s Mexikem, bojí se drogových gangů

 
Američané v neděli utěsňují hranici s Mexikem - začali podél ní rozmisťovat vojenské posily. Píše to webový portál deníku Houston Chronicle.
01.08.2010 17:40 |

podobné články

Z tropické bouře Beatriz je HURIKÁN! Zesílila nad Mexikem

 
Tropická bouře Beatriz zesílila nad Mexikem na hurikán první kategorie a ohrožuje turistické oblasti a přístavní města. V úterý o tom informovala agentura Reuters.
21.06.2011 09:20 |

podobné články

Copa América: Chile vyhrálo nad Mexikem, Uruguay remizovala s Peru

 
Fotbalový turnaj Copa América měl v noci na úterý na programu dva zápasy ve skupině C. Fotbalisté Chile vyhráli nad Mexikem 2:1 a Uruguay hrála s Peru nerozhodně 1:1.
05.07.2011 09:20 |

podobné články

Nad Mexikem se objevilo fascinující hořící UFO

 
Snímek zachycuje nad Mexikem letící záhadný objekt, který je následován dvěma ohnivými stopami. S největší pravděpodobností se jedná o meteor nebo o vysoko letící letadlo, zatím však nebyla oficiálně potvrzena ani jedna verze.
07.07.2011 12:30 |

podobné články

10 a dost. Brazilští fotbalisté poprvé od loňského srpna nevyhráli, na MS ztratili body s Mexikem

 
Dlouhá série výher je u konce a pro brazilské fotbalisty to nepřišlo zrovna ve vhodnou chvíli. Na světovém šampionátu na domácí půdě před více než 60 000 diváky remizovali s Mexikem 0:0 a na stvrzení svého postupu do osmifinále musejí čekat do závěrečného kola základních skupin. Nepříliš přesvědčivě působila i favorizovaná Belgie, která otáčela duel s outsiderem z Alžírska na poslední chvíli.
18.06.2014 00:05 |

podobné články

Legendární Pelé nestihl zápas Brazílie s Mexikem. Uvízl v zácpě…

 
Kvůli nekonečným zácpám v ulicích brazilských měst mají leckdy fanoušci problém stihnout zápasy mistrovství světa. A v koloně je úplně jedno, jestli jde o 'řadového' diváka, nebo o fotbalovou legendu. Pocítila to i největší z nich, Brazilec Pelé. Ten před včerejším duelem svých následovníků s Mexikem uvízl v koloně a musel si pro první poločas vystačit s přenosem v rádiu.
18.06.2014 08:40 |

podobné články

"Zlá matka Merkelová", tajnosti s TTIP, USA poučují Evropu, přitom mají zadrátované hranice s Mexikem... Promlouvá europoslankyně Konečná

 
ROZHOVOR Severoatlantická aliance se koncentruje na východní hranici a vyvolává duchy studené války, řeší problém, který nexistuje, a ty, jež způsobila, nechává stranou,“ říká europoslankyně Kateřina Konečná. Ta moc nechápe, jak může prezident Obama chválit německou kancléřku za migrační politiku, když USA mají samy velmi přísně střeženou a navíc kompletně zadrátovanou hranici s Mexikem. K situaci na Ukrajině pak konstatuje: „Jak chcete změnit zemi, která má problémy s korupcí a nezávislým soudnictvím, přes kterou dochází i k obchodu se zbraněmi a de facto ji stále řídí ti samí oligarchové? Ukrajina nesplňuje podmínky pro bezvízový styk a už vůbec ne pro vstup do EU.“
29.04.2016 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Konečná (242 článků)

Jestli nezaplatíte, tak ani nejezděte, vzkázal Trump před návštěvou prezidentovi Mexika. Ten jej poslechl a zůstane doma

 
Napětí mezi Spojenými státy a Mexikem eskaluje. 45. prezident USA Donald Trump vzkázal na sociální síti Twitter svému mexickému protějšku, ať radši nejezdí do Washingtonu, pokud Mexiko nezaplatí zeď na hranici s Mexikem. A Enrique Peňa Nieto práskl dveřmi.
26.01.2017 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (3851 článků)