Článek

Mexická policie objevila šedesát tajných hrobů s obětmi drogových kartelů

 
Mexická policie při pátrání po 43 studentech objevila za deset měsíců asi šedesát tajných hrobů se 129 těly. Mezi nimi ovšem nebyly ostatky studentů, kteří zmizeli loni v září a kteří byli nejspíš zavražděni. Informoval o tom úřad mexického generálního prokurátora. 
27.07.2015 08:20 |

podobné články

Podobné články

Mexická policie zatkla významného člena drogového kartelu Sinaloa

 
Mexická policie v neděli zadržela vysokého představitele drogového kartelu Sinaloa, který údajně osobně řídil činnost kartelu v mexických státech Durango a Chihuahua. Při jiné nedělní operaci policisté podle agentury AP objevili v opuštěném nákladním automobilu na hranici mezi státy Tamaulipas a Veracruz na východě země třináct mrtvých těl. Okolnosti masakru nasvědčují tomu, že smrt obětí byla výsledkem soupeření dvou drogových kartelů.
26.12.2011 09:00 |

podobné články

V Mexiku byl zadržen jeden z drogových bossů kartelu Zetas

 
Mexická armáda zajala vysokého představitele drogového kartelu Zetas, který byl údajně osobně zodpovědný za srpnovou vraždu 52 lidí ve městě Monterrey. Podle agentury AP členové kartelu bezprostředně po zatčení napadli vojenskou hlídku a pokusili se vězně osvobodit a rozpoutali několikahodinovou přestřelku, nakonec ale byli odraženi.
13.10.2011 19:10 |

podobné články

Policie dopadla šéfa drogového kartelu: „Král Mindas“ vypral ročně přes 7 miliard

 
Mexická policie zatkla ve městě Oaxaca na jihu Mexika údajného finančního šéfa mocného drogového kartelu Sinaloa Juana Manuela Álvareze Inzunzu. Oznámila to v neděli mexická policie. Álvarez Inzunza je viněn z toho, že pro kartel zajišťoval praní špinavých peněz v zahraničí.
28.03.2016 07:20 |

podobné články

Mexická policie zatkla zakladatele drogového kartelu

 
Mexická policie zadržela Jesúse Aguilara, jednoho ze zakladatelů a šéfů drogového kartelu Los Zetas. V úterý o tom informovala agentura AFP.
05.07.2011 07:55 |

podobné články

Válka gangů v Mexiku pokračuje: 14 zohavených těl v dodávce u supermarketu

 
V dodávce zaparkované před supermarketem v mexické metropoli se našlo dalších 14 zohavených těl. Ležel u nich výhrůžný vzkaz, který byl určen pro jeden z drogových kartelů. Mexická média uvedla, že části lidských těl patřily deseti mužům a čtyřem ženám, zatímco vzkaz byl určen kartelu Záliv. Případ vyšetřuje policie.
24.06.2012 10:15 |

podobné články

Mexická policie nalezla na "pohřebišti" drogových kartelů 38 těl

 
Už 38 těl nalezla mexická policie v jámách v zemi severně od města Monterrey. Vyšetřovatelé podezírají drogové kartely, informuje v pátek server televize FoxNews.
24.07.2010 12:05 |

podobné články

Mexická drogová mafie zavěsila na most čtyři bezhlavá těla

 
Mexická policie nalezla u města Cuernavaca v mexickém státě Morelos čtyři bezhlavá a zohavená těla zavěšená na mostě se zastrašujícím vzkazem od jednoho z drogových kartelů. V pondělí o tom informuje BBC.
23.08.2010 09:11 |

podobné články

Samopaly ze zlata: zbraně drogových dealerů jsou pořádně ujeté

 
Mexická armáda před pár týdny zadržela zbraně, které patří gangu Valencia – jednomu z nejděsivějších drogových kartelů na světě.
10.05.2010 00:35 |

podobné články

Nejhledanější drogový boss v Mexiku je za mřížemi: Šéfa kartelu Templářští rytíři zadrželi bez jediného výstřelu

 
Mexická policie zadržela šéfa vlivného drogového kartelu Templářští rytíři Servanda Gómeze. Muž přezdívaný kvůli své někdejší profesi La Tuta (Učitel) byl jedním z nejhledanějších zločinců v zemi. Podle policie byl zadržen bez jediného výstřelu.
27.02.2015 14:45 |

podobné články

Policie dopadla drogového bosse, šéfa z kartelu Jalisco Nueva Generación

 
Mexická policie zadržela finančního šéfa mocného drogového kartelu Jalisco Nueva Generación Antonia Osegueru Cervantese (57). Jde o druhého nejmocnějšího muže zločinného syndikátu a bratra šéfa organizace Nemesia Oseguery, řečeného el Mencho, informovala v pátek agentura DPA.
05.12.2015 09:55 |

podobné články

Vojáci našli hromadný hrob 72 obětí drogových válek

 
Mexická armáda objevila na severu země při hranicích se Spojenými státy mrtvá těla 72 lidí. Jde zřejmě o oběti drogových válek.
25.08.2010 10:30 |

podobné články

ÚOHS: Předseda Rafaj potvrdil rozhodnutí o kartelu stavebních firem, mírně však snížil sankce

 
Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj rozhodl dne 8.2.2016 o rozkladech proti prvostupňovému rozhodnutí ve věci tzv. stavebního kartelu. Věcně bylo prvoinstanční rozhodnutí potvrzeno, nicméně předseda ÚOHS snížil pokuty pro jednotlivé účastníky kartelu.
09.02.2016 12:36 |

podobné články

Osobnosti: Petr Rafaj (181 článků)

Stopoval lidi, aby je popravili. Zpověď exsnipera ve službách drogového kartelu

 
Popsal praktiky drogových kartelů, které své muže verbují mezi vojáky. „Je to pro ně výhodné,“ říká a dodává: „Už máme výcvik a oni s námi nemají žádnou práci.“ Bývalý armádní specialista sdílel svůj životní příběh s novináři deníku The Guardian. Rozhodl se, že neuvede své pravé jméno a reportéři ho oslovovali jeho přezdívkou Delfino. Je nástrojem boží vůle, míní odstřelovač. A prozradil, jak stopoval lidi, aby je nakonec kartel popravil.
11.02.2018 09:45 |

podobné články

Mexická policie zatkla narkobarona Valdeze

 
Mexická federální policie v pondělí zatkla vysoce postaveného člena jednoho z drogových gangů Edgara Valdeze známého jako "La Barbie", potvrdila kancelář mexického státního žalobce. Na Valdeze je v USA vypsána odměna.
31.08.2010 04:40 |

podobné články

Zatkli šéfa velkého drogového kartelu: Sadistický Mexičan si libuje v utrpení!

 
Válka s drogovými kartely v Mexiku pokračuje. Mexická armáda si však připsala velký úspěch. Dopadla drogového bosse Treviña Moralese alias Z-40, násilnického šéfa obávaného kartelu Zetas, který má na svědomí brutální vraždy, zohavování obětí, obchody s drogami i lidmi. V době zadržení měl velký drogový šéf v autě 2 miliony dolarů a osm zbraní.
16.07.2013 08:35 |

podobné články

Mexická armáda zlikvidovala 27 členů drogového kartelu

 
Při ozbrojeném střetu u hranic se Spojenými státy zabili mexičtí vojáci 27 ozbrojenců, kteří patřili k jednomu z drogových gangů. Informovala o tom v pátek televize BBC.
03.09.2010 13:35 |

podobné články

Mexická policie dopadla vrahy 18 lidí

 
Mexická policie dopadla vrahy, kteří 2. září v protidrogovém středisku v mexickém městě Ciudad Juárez zabili 18 lidí. Podezírá je, že mají na svědomí i další zločiny s celkem 45 oběťmi.
25.09.2009 23:15 |

podobné články

V Mexiku pátrali po studentech: Místo nich našli hrob 129 lidí

 
Při pátrání po 43 zmizelých studentech mexická policie za posledních deset měsíců objevila ve státě Guerrero nejméně 60 tajných hrobů a v nich 129 těl. Oznámil to úřad mexického generálního prokurátora. Žádné z ostatků ale nepatří studentům z města Iguala, kteří zmizeli loni 26. září a nejspíš byli zavražděni.
27.07.2015 07:20 |

podobné články

Michael Jackson si kupoval léky přes tajné emailové účty

 
Zesnulý zpěvák Michael Jackson spravoval dvě utajené emailové adresy, které používal, aby si koupil předepsané léky. Podle Britain´s Daily Mirror, policie nedávno objevila dva účty na Google Gmailu a AOL, které patřily Králi popu. „Emailové účty mohly obsahovat důležité důkazy týkající se smrti Michaela a také léků, které pravidelně užíval,“ sdělil zdroj bulváru. „Nejenom, že recepty mohl získávat přes různé doktory, ale spekuluje se o tom, že si je mohl nakupovat z nelegálních webů nebo od drogových kartelů. Policie také zjistila soukromé telefonní číslo, které Jackson používal. Detektivové o výjimečně používaném čísle zpěváka nevěděli do doby, než vyzpovídali na 35 svědků, kteří se pohybovali v Jacksonově blízkosti. Již se prokázalo, že smrt způsobila nevhodná kombinace léků. Zřejmě bude obviněn zpěvákův osobní lékař.
27.08.2009 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Michael Jackson (1626 článků) , Michael Jackson (603 článků) , Michael Jackson (603 článků)