Článek

Metrologové ve Strakonicích pomáhají s revizemi techniky i jiným útvarům

 
Ve strakonické posádce zdaleka neslouží jen vojáci, kteří obsluhují protiletadlové raketové systémy, nýbrž i řada jiných specialistů. U zdejšího střediska metrologie a technického dozoru proběhlo tento týden místní šetření, na jehož základě získá oprávnění provádět revize tlakových nádob na přepravu plynů. Strakonickým vojákům to ušetří spoustu času i peněz.
25.10.2015 21:16 |

podobné články

Podobné články

Miliarda korun za tři měsíce, lékový ústav ušetřil revizemi úhrad

 
Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) v úterý oznámil, že se podařilo ušetřit miliardu korun. Šéf ústavu Zdeněk Blahuta to uvedl s tím, že úspor se podařilo dosáhnout revizemi cen a úhrad z veřejného zdravotního pojištění.
10.06.2014 14:50 |

podobné články

STŮJ, NEBO STŘELÍM: To už policisté možná říkat nebudou! DOCHÁZÍ JIM MUNICE!

 
Pravděpodobně vůbec poprvé v novodobé historii hrozí, že policisté nebudou mít čím střílet. Speciálním republikovým útvarům a také útvarům v krajích totiž docházejí, podle idnes.cz, zásoby nejvíce používaných nábojů. A dodávka nových na příští rok je zatím v nedohlednu.
27.07.2011 20:35 |

podobné články

Skupina ČEZ je generálním partnerem Týdne vědy a techniky 2012

 
Týden vědy a techniky je nejrozsáhlejším vědeckým festivalem v České republice. Letos se koná již 12. ročník. Energetická společnost ČEZ je tradičním partnerem Akademie věd ČR při Týdnu vědy a techniky, neboť popularizaci vědy a techniky považuje za klíčovou při podpoře zájmu mládeže o technické obory.
01.11.2012 09:25 |

podobné články

Přepadl čerpací stanici ve Strakonicích a zmizel!

 
Policie hledá pachatele loupežného přepadení benzinové čerpací stanice ve Strakonicích. Neznámý muž přistoupil v sobotu ráno za prodejní pult benzinky při výpadovce na Klatovy a násilím donutil obsluhu k otevření pokladny.
07.06.2009 15:45 |

podobné články

Policie už zná totožnost utopené ženy ve Strakonicích

 
Policisté už znají totožnost ženy, která se ve čtvrtek odpoledne utopila v řece Otavě ve Strakonicích. Jednalo se o osmdesátiletou místní chatařku.
19.06.2009 21:30 |

podobné články

Ve Strakonicích se převrátil raft se šesti lidmi, jeden asi utonul

 
Na Otavě ve Strakonicích se v úterý převrátil raft se šesti lidmi. Hasiči pět z nich vylovili, po jednom muži stále pátrají. Tři z vodáků jsou v nemocnici. Jejich stav není znám.
07.07.2009 14:05 |

podobné články

Převrácený kamion zablokoval dopravu ve Strakonicích

 
Přímo pod železničním viaduktem ve Strakonicích, pod kterým vede hlavní silniční tah Praha-Strážný a České Budějovice-Klatovy, havaroval krátce před 10. hodinou kamion.
20.05.2010 12:25 |

podobné články

Neznámý zloděj ukradl ve Strakonicích včelstva za 20 tisíc korun

 
Včelstva, nástavce k úlům a desítky kilogramů medu si odnesl neznámý zloděj ve Strakonicích.
30.06.2010 10:50 |

podobné články

Ve Strakonicích začala výstava kočárků a kolébek

 
Muzeum středního Pootaví dnes ve výstavních prostorách hradu ve Strakonicích otevřelo výstavu kočárků, kterou připravila sběratelka Miloslava Šormová. Lidé mohou obdivovat také historické kočárky i nadýchané peřinky z atlasu a hedvábí.
17.09.2010 13:10 |

podobné články

Ve Strakonicích začíná 20. bluegrass Jamboree

 
Italský hudebník Beppe Gambetta a americký bluegrassový kytarista Dan Crary budou největší hvězdy 20. ročníku festivalu bluegrass a country hudby Jamboree, který v pátek začne ve Strakonicích.
27.05.2011 08:35 |

podobné články

Čechomor zahájí turné ve Strakonicích

 
Kapela Čechomor zahájí své letní turné k úspěšné nové desce Místečko, která se již několik týdnů drží na předních příčkách nejprodávanějších tuzemských alb, 18. srpna ve Strakonicích. Další vystoupení v rámci Kooperativa Tour 2011 se do 2. září uskuteční v Buchlovicích, Litomyšli, Jihlavě, Praze a Rožnově pod Radhoštěm, informovala za kapelu Martina Viskupová.
10.08.2011 09:20 |

podobné články

Do babyboxu ve Strakonicích odložila matka zdravého chlapce

 
Šest dní staré dítě našli v pátek po poledni zdravotníci v babyboxu v areálu nemocnice ve Strakonicích. Jde o první miminko ve schránce umístěné v areálu nemocnice. Miminko bylo zdravé a čistě oblečené.
07.10.2011 16:10 |

podobné články

Ve Strakonicích začalo evropské setkání dudáků

 
Vzpomínkovým pořadem Vivat festival! dnes ve Strakonicích začalo 20. evropské setkání dudáků. Sjelo se na něj přes 1200 účinkujících ze 17 zemí. Ve městě spolu s tanečníky, zpěváky a dalšími hudebníky pobudou do neděle. Posluchači si hru na dudy mohou vychutnat v podání asi 50 sólistů, ale také v monstrózních skladbách Francouzů, Skotů či Bulharů, při kterých dudy rozezvučí najednou kolem tří desítek hráčů, řekl šéf programové rady festivalu Josef Krček.
22.08.2012 20:45 |

podobné články

Dělníci se sešli ve Strakonicích. Přilákal je nedávný incident ve městě

 
Předvolební mítink měla v sobotu odpoledne ve Strakonicích Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS). Jak ale přiznali jak sami členové, tak i dohlížející policisté, plamenné projevy, ani program místní moc nenadchly. Někteří z příznivců dokonce přijeli odjinud, aby zde vůbec někdo byl.
22.09.2012 18:55 |

podobné články

Úchyl ve Strakonicích: Svlékal se a onanoval před školačkami

 
Muž, který se svlékal u základních škol a při tom onanoval, děsil malé dívky ve Strakonicích. Policisté ho nyní díky městským kamerám a častým hlídkováním u škol vypátrali.
17.04.2013 15:40 |

podobné články

Apokalypsa ve Strakonicích: Kroupy, vyplavené sklepy, zničené cesty a zatopená auta

 
Počasí se sice na většině území tváří velmi letně, ve Strakonicích a okolí ale včera zažili hotovou apokalypsu. Lokální záplava s kroupami všechny místní obyvatele zaskočila.
22.04.2014 11:25 |

podobné články

Policisté ve Strakonicích vytáhli z řeky mrtvolu

 
Policisté vytáhli dnes dopoledne z Otavy ve Strakonicích utonulého muže. Zatím není jasné, za jakých okolností zemřel.
16.09.2017 18:30 |

podobné články

Armádní elektrotechnici se připravovali ve Strakonicích na zkoušky odbornosti

 
Pět desítek příslušníků z několika vojenských útvarů a zařízení Armády ČR se v posádce 25. protiletadlového raketového pluku ve Strakonicích připravovalo na zkoušky odborné způsobilosti v elektrotechnice. Ty se konají již příští měsíc a jejich úspěšné absolvování je podmínkou k tomu, aby se vojáci mohli nadále věnovat své profesi.
13.03.2018 22:25 |

podobné články

Politická policie? Šlachtovy ad hoc týmy děsí politiky

 
Útvar pro odhalování organizovaného zločinu čelí stále hlasitější kritice, že na pokyn elitních státních zástupců "leze do zelí" jiným útvarům. Především policejní inspekci a protikorupční policii. Uvnitř jeho struktury přitom neexistuje žádný odbor, který by měl případy, jako byla kauza Nagyová, operace Vidkun nebo nejnovější zatýkání protikorupčních detektivů, v popisu práce. Ředitel Robert Šlachta to obchází zakládáním ad hoc týmů, které stojí zcela mimo řádnou strukturu ÚOOZ.
19.05.2016 12:50 |

podobné články