Článek

Meteorologové varují před velmi vysokými teplotami

 
Meteorologové ve čtvrtek varovali před velmi vysokými teplotami. Ty by v sobotu měly šplhat až k 37 stupňům Celsia. Na jihovýchodě republiky roste též riziko vzniku požárů.
16.07.2015 11:55 |

podobné články

Podobné články

Bouřky se přestěhují na Moravu a ještě zesílí, varují meteorologové

 
Meteorologové v pátek doplnili a upřesnili výstrahu před bouřkami a velmi vysokými teplotami. Zatímco v Čechách by horka měla pominout v průběhu pátečního večera, na Moravě a ve Slezsku prodloužil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varování před vysokými teplotami až do noci ze soboty na neděli. O víkendu se postupně výrazně ochladí.
26.08.2011 11:50 |

podobné články

Meteorologové varují před tropickými vedry, teplotní rekordy padaly už dnes

 
Dosavadní charakter letního počasí nabízel z pohledu meteorologů převážně četné srážky a pouze poskrovnu dní s vysokými teplotami. Závěr srpna však přinesl nečekaný zvrat a dočkáme se i tropických teplot. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal v pondělí varování před vysokými teplotami. Výstražná informace platí od úterý do odvolání pro celou Českou republiku. Navečer sčítali meteorologové mnohé teplotní rekordy.
22.08.2011 19:25 |

podobné články

Do Čech se zítra přiženou silné bouřky, varují meteorologové

 
Meteorologové v úterý znovu varovali před silnými bouřkami a vysokými teplotami. Bouřky by se mohly v Čechách objevovat od středečního odpoledne do čtvrtečního rána. Výstraha před vysokými teplotami platí pro celou republiku až do středečního večera.
21.07.2015 13:46 |

podobné články

Meteorologové varují před silnými bouřkami, zasáhnou tři kraje

 
Meteorologové varují před velmi silnými bouřkami, které od dnešních 17:00 hrozí v Jihočeském, Pardubickém kraji a na Vysočině. Výstraha, kterou zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), platí do pátečních 06:00. Meteorologové vydali také výstrahu před velmi vysokými teplotami. Platí pro Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj od 12:00 do dnešního večera.
08.08.2013 18:40 |

podobné články

Meteorologové varují před vysokými teplotami a bouřkami

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) doplnil v pondělí výstrahu před velmi vysokými teplotami a přidal i varování před bouřkami. Ty mohou být doplněny i přívalovými srážkami a krupobitím.
31.08.2015 12:40 |

podobné články

BUDE KRÁSNĚ! Meteorologové varují před TROPICKÝMI TEPLOTAMI!

 
Před vysokými teplotami, které překročí tropickou třicítku, varují meteorologové. Výstraha platí od 23. srpna od 12.00 pro celé území Česka, uvádí v neděli na svých stránkách Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
21.08.2011 11:05 |

podobné články

Nastanou tropy, varují meteorologové, ač neví, proč až nyní

 
Dosavadní charakter letního počasí nabízel z pohledu meteorologů převážně četné srážky a pouze poskrovnu dní s vysokými teplotami. Závěr srpna však přinesl nečekaný zvrat a dočkáme se i tropických teplot. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal v pondělí varování před vysokými teplotami. Výstražná informace platí od úterý do odvolání pro celou Českou republiku.
22.08.2011 15:15 |

podobné články

Meteorologové varovali před vysokými teplotami

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varoval před vysokými teplotami, které budou panovat minimálně do čtvrtka na většině území České republiky. Výstraha platí pro všechny kraje do čtvrtečního večera.
17.06.2013 11:00 |

podobné články

Extrémní vedra má na svědomí vzduch proudící z Alžírska

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal v pátek výstrahu před vysokými teplotami. Víkendová předpověď slibuje teploty blížící se v maximech až 40 stupňům Celsia. Varování před extrémně vysokými teplotami platí pro celou ČR vyjma Vysočiny, Karlovarského, Královéhradeckého a Pardubického kraje, kde meteorologové zvolili nižší stupeň varování.
26.07.2013 11:55 |

podobné články

Česko zasáhnou prudké bouřky, varují meteorologové

 
Meteorologové varují, že od úterního dopoledne až do středečního večera hrozí na celém území České republiky silné bouřky. Pro východ území platí i pro středu výstraha před vysokými teplotami.
21.08.2012 11:05 |

podobné články

Velmi silné bouřky doprovodí krupobití, lijáky i vítr, varují meteorologové

 
Meteorologové v neděli upřesnili výstrahu před vysokými teplotami a bouřkami. Velmi silné bouřky hrozí v odpoledních hodinách a večer zejména na východě Čech, na Moravě a ve Slezsku. Mohou být doprovázeny přívalovými dešti, krupobitím a ojediněle rovněž nárazovým větrem o rychlosti až 90 kilometrů v hodině.
19.07.2015 10:46 |

podobné články

VIDEO: Bude až 35 stupňů! Meteorologové varují před přehřátím a požáry

 
Meteorologové vydali výstrahu před vysokými teplotami. V platnosti je pro celé území České republiky od zítřejšího poledne do středečních 19 hodin.
07.06.2014 12:35 |

podobné články

Vedra budou ještě větší, varují meteorologové a čekají bouřky

 
Meteorologové zvýšili varování před vysokými teplotami. Na jihu a jihozápadě Čech se ve čtvrtek může teplota dostat až k 34 stupňům Celsia, pro Plzeňský a Jihočeský kraj proto došlo ke zvýšení stupně nebezpečí z nízkého na vysoký. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
18.06.2013 10:50 |

podobné články

Pozor, peklo nekončí! Teploty budou atakovat 40, varují meteorologové

 
Vedro, které k nám proudí ze Sahary, nepoleví. Naopak! Teploty se už šplhají ke 40 stupňům! Horka se bohužel nezbavíme až do čtvrtečního večera. Meteorologové zvýšili ve většině českých krajů stupeň nebezpečí u výstrahy před vysokými teplotami z nízkého na vysoký.
19.06.2013 12:05 |

podobné články

Východ republiky v sobotu potrápí bouřky, varují meteorologové

 
Meteorologové v pátek opět doplnili výstrahu před vysokými teplotami. Na východě a jihovýchodě Moravy mohou teploty v pátek a v sobotu stoupat až na 29 až 33 stupňů Celsia, které mohou v sobotu doplňovat bouřky. Ojediněle mohou být provázeny i přívalovými srážkami.
24.07.2015 13:40 |

podobné články

Ozónová vrstva zeslábne, pozor na UV záření, varují meteorologové

 
V souvislosti s tropickými teplotami, které mají dorazit v příštích dnech, varují meteorologové před UV zářením. Hodnota UV indexu je podle nich nyní velmi vysoká kvůli zeslabené ozónové vrstvě. Ultrafialové záření přitom přispívá ke vzniku kožních nádorů.
30.06.2015 15:45 |

podobné články

Česko: Meteorologové varují před velmi vysokými teplotami

 
Teplota vzduchu bude na celém území Česka dnes odpoledne dosahovat 30 až 36 stupňů Celsia, varoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
12.07.2010 12:05 |

podobné články

O víkendu bude až 35 stupňů, varují meteorologové

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pátek varoval před velmi vysokými teplotami, které budou překračovat 31 stupňů Celsia. Výstraha platí od pátku přes celý víkend. Na východě republiky budou tropické teploty panovat ještě v pondělí.
18.07.2014 11:40 |

podobné články

Meteorologové varovali před vlnou veder, bude až 34 stupňů

 
Meteorologové vydali v úterý varování před vysokými teplotami, které od středy do pátku zasáhnou ČR. Nejteplejším dnem by měl být čtvrtek, kdy teploty mohou vystoupat až na 34 stupňů Celsia. Výstražnou informaci vydal Český hydrometeorologický ústav.
21.07.2009 10:15 |

podobné články