Článek

Meteorologové očekávají spíše chladné počasí, příští týden i vydatné srážky

 
Výhled počasí na následujících 30 dní slibuje podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) spíše podprůměrné teploty a naopak četnější srážky. Srážkově bohatý by měl být především příští týden.
09.01.2016 16:10 |

podobné články

Podobné články

Chladné dny pleti nesvědčí! Jak jí pomoci?

 
Chladné dny jsou pro vaší pokožku noční můrou. Počasí je stále studenější a my se chtě nechtě musíme smířit s mrazíky a teplotami držícími se rapidně pod nulou. Není žádným překvapením, že pokožka v zimě trpí, je vysušená a podrážděná. Naštěstí víme, jak můžete své pokožce pomoci chladné dny překonat, aby trpěla co možná nejméně! Nenechte si proto ujít následující řádky, které pro vás budou užitečnou radou i doporučením. Chladné dny si vyžadují změnu kosmetiky Jakmile nastane zima, je na místě pouvažovat o změně kosmetiky. Pozornost věnujte především mýdlům, která pokožku zbytečně vysušují, což v tomto období není to pravé ořechové. Raději dejte přes zimu přednost hydratačním sprchovým gelům, které pokožce dodají hydrataci a nebude tolik trpět. Chybu neuděláte ani tehdy, sáhnete-li po glycerinovém mýdlu. Myslete na ochranou vrstvu vaší pokožky Během zimy se ochranná vrstva vaší pleti obnovuje mnohem pomaleji, a proto je myslet na její častější doplňování. Ničemu neuškodíte používáním vyživujících krémů s ceramidy. Jestliže nejste zvyklá svou pokožku hydratovat, přes zimu se to naučte – ráno i večer pleť pořádně promažte. Pozor na peeling Chladné dny jsou náročné, pokud pleť zatížíte ještě hrubým peelingem, s největší pravděpodobností vám nepoděkuje. Peelingu se vyhýbat nemusíte – pravidelné obrušování staré kůže jí jedině prospěje. Ovšem v žádném případě to s ním nepřehánějte, neboť by ji mohl ještě více vysušit – a to by nebylo zrovna to nejlepší. Před použitím se raději ujistěte, že peeling, který chcete na pokožku nanést, je jemný a šetrný. Příspěvek Chladné dny pleti nesvědčí! Jak jí pomoci? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
06.12.2015 06:35 |

podobné články

Teplo, občas bouřky, očekávají meteorologové počasí další měsíc

 
Výhled počasí na následujících 30 dní předpokládá, že teplotně bude období průměrné, srážek bude spíše méně. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) očekává, že suché počasí budou kompenzovat pouze krátkodobé vydatné srážky.
13.06.2015 14:45 |

podobné články

POČASÍ: Předpověď na 21. července - PRŠÍ a PRŠÍ!

 
Ve čtvrtek meteorologové očekávají většinou oblačno, na většině míst s přeháňkami nebo deštěm. Na severovýchodě území mohou být srážky místy vydatné. V jihozápadní polovině území budou srážky postupně slábnout.
21.07.2011 05:15 |

podobné články

Vydatné sněžení na horách a ledovka v nížinách. Do Česka se vrací zima

 
Vydatné sněžení na horách a v nížinách déšť nebo mrznoucí srážky předpovídají meteorologové pro třetí únorový týden. Jarní teploty z posledních dnů vystřídá prudké ochlazení, kdy ranní teploty budou klesat až na minus čtyři stupně Celsia. Počasí v nadcházejícím týdnu dá zabrat především řidičům, kteří se budou potýkat nejen se sněžením, ale také s mrznoucími srážkami, ledovkou a náledím.
15.02.2016 12:55 |

podobné články

Česko zasáhnou vydatné srážky, na jihu hrozí povodně

 
Do Čech přijde ve čtvrtek večer od západu vydatný déšť, v pátek a v sobotu by se měly srážky rozšířit na území celé republiky. Meteorologové očekávají vzestup hladin řek.
05.08.2010 13:30 |

podobné články

Mrazivé počasí vydrží až do poloviny února, předpovídají meteorologové

 
Mrazivé počasí by mělo trvat až do poloviny února, předpovídají meteorologové Českého hydrometeorologického ústavu ve svém měsíčním výhledu počasí. Nejchladněji, s teplotami, které klesnou až na minus 17 °C, bude nadcházející týden. Na konci ledna a v prvních týdnech února by se mělo lehce oteplit, mrznout bude i nadále. Vydatně sněžit by mělo první únorový týden.
16.01.2016 15:20 |

podobné články

Deště zvedly hladiny řek na severu Moravy. Očekávají se další srážky

 
Vyšší objem srážek v posledních dnech zvedl hladiny řek na severovýchodní Moravě. Nejvyšší stupeň povodňové aktivity byl zaznamenán na Olši v Českém Těšíně, později hladina řeky klesla na druhý stupeň. Meteorologové očekávají další srážky, za problematické označují především Beskydy a Jeseníky. 
16.05.2014 10:40 |

podobné články

Bouřky vystřídá vydatný déšť a hrozba povodní, varovali meteorologové

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve středu rozšířil svou výstrahu před bouřkami. V souvislosti s přechodem fronty očekávají meteorologové v průběhu čtvrtka i vydatné srážky, které mohou zvednout hladiny řek. Povodňová pohotovost je vyhlášena pro Ústecký a Liberecký kraj.
29.05.2013 12:30 |

podobné články

Na východě republiky naprší až 90 milimetrů, varují meteorologové

 
Ve druhé polovině týdne očekávají meteorologové na východě republiky velmi vydatné srážky. V Beskydech, Jeseníkách a v oblasti Novohradských hor může od středy od soboty spadnout až 90 milimetrů srážek, varuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
12.05.2014 12:15 |

podobné články

Vydatně pršet už bude pouze na Šumavě, upřesňují meteorologové

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v úterý před polednem zmírnil výstrahu před dalšími silnými dešti. Výraznější srážky již meteorologové očekávají pouze v oblasti Šumavy a Novohradských hor. Stupně povodňové aktivity se podle nich mohou vyskytovat jen tam, případně v oblasti Brd.
22.07.2014 09:10 |

podobné články

Čechy a Vysočinu zasype sníh, varují meteorologové

 
V souvislosti s přechodem okluzní fronty, která bude od západu postupovat přes Českou republiku, očekávají meteorologové vydatné srážky. V Čechách může napadnout kolem 10 centimetrů sněhu, na horách pak v úhrnech zhruba 20 centimetrů, očekává Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
26.01.2015 11:32 |

podobné články

Příští týden překročí teploty 30 °C. Do konce prázdnin se ochladí

 
Sobota přeje těm, co rádi chytají bronz na sluníčku. I příští týden budou teploty stále ještě šplhat nad 30 stupňů. Hlavně zpočátku. V jeho průběhu se však opět objeví rozdíly mezi teplotami na západní a východní polovině území. Zatímco v Praze se očekávají na druhou půlku týdne srážky a pokles teplot, na Moravě přijde ochlazení pozvolněji. Do konce srpna se postupně v celém Česku ochladí, budou se ale dál střídat horké a chladné dny.
05.08.2017 15:25 |

podobné články

Přichází babí léto, bude jasno, teploty do 15 stupňů a chladné noci

 
Po převážně pošmourném září přinese konec měsíce počasí typické pro babí léto. Meteorologové až do konce příštího týdne očekávají jasnou oblohu, občas mlhy a denní teploty mezi 12 a 15 stupni. Noci už ale budou velmi chladné, v mrazových kotlinách může spadnout rtuť k deseti stupňům pod nulou. Na horách také může sněžit.
26.09.2013 16:25 |

podobné články

Srážky v Čechách ustanou, déšť se přesune na Moravu

 
Vydatné srážky, které trápily většinu českých krajů, se přesunou na Moravu, zejména do Beskyd, kam se blíží bouřky a vydatné deště z Polska. V úterý tam může spadnout až 100 mm srážek a hladiny tamních řek se začnou zvedat, sdělil mluvčí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) Petr Dvořák. V Jeseníkách může spadnout až 30 milimetrů. V Čechách bude pršet málo, v noci a pak také v úterý jen do pěti milimetrů. Nebezpečí záplav na řadě míst však trvá.
03.06.2013 23:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (558 článků) , Petr Dvořák (553 článků)

Na Česko se ženou srážky, sněžení na horách má být vydatné

 
Česko se musí připravit na vydatné srážky, které budou ve vyšších polohách sněhové. Na území republiky je začátkem týdne přinese tlaková níže postupující ze západního Středomoří, upozornil v sobotu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
27.02.2016 12:15 |

podobné články

Teplé počasí pokazí déšť

 
Nejteplejšího počasí si lidé užijí příští týden, zbytek prázdnin pak bude teplotně spíše průměrný. Meteorologové navíc očekávají, že druhá půlka prázdnin bude srážkově nadnormální, nejvíce bude pršet na přelomu července a srpna. Plyne to z měsíčního výhledu počasí zveřejněného v sobotu Českým hydrometeorologickým ústavem.
26.07.2014 15:00 |

podobné články

Meteorologové očekávají déšť a vzestup hladiny na horní Vltavě

 
Meteorologové dnes očekávají déšť a následný vzestup hladiny v povodí horní Vltavy. Na jihočeských řekách Černé, Malši a horním toku Lužnice předpokládají dosažení prvního povodňového stupně. Prvního stupně dosáhne zřejmě odpoledne i Vltava v Praze. V místech zasažených povodněmi naopak očekávají postupný pokles hladin, na třetím povodňovém stupni zatím zůstává jen dolní Klabava v Nové Huti na Rokycansku, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
29.05.2014 10:55 |

podobné články

Meteorologové: Příští čtyři týdny bude chladno a bude spíše pršet

 
Následující čtyři týdny budou teplotně spíše podprůměrné, meteorologové očekávají také více srážek. Nejteplejší a nejsušší má být poslední týden v září. Na svých webových stránkách o tom informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 
14.09.2013 18:40 |

podobné články

POČASÍ: Teploty kolem nuly a mrznoucí srážky

 
V úterý bude zataženo až oblačno, ojediněle se v Čechách objeví slabé sněžení nebo mrznoucí srážky, které meteorologové očekávají v polohách pod 700 metrů.
15.02.2011 06:25 |

podobné články