Článek

Meteorologové: Hrozí sněhové jazyky!

 
Česko zasypává další příděl sněhu, během dneška by mělo připadnout v nížinách kolem pěti, na horách až 30 centimetrů. Meteorologové varují před sněhovými jazyky. Zásněžky, které mají zabránit navátí sněhu na silnice, často leží ladem.
12.01.2017 05:10 |

podobné články

Podobné články

Náledí a sněhové jazyky se budou tvořit po celém Česku, varují meteorologové

 
Od sobotního odpoledne až do neděle hrozí na území celého Česka tvorba ledovky a náledí. V sobotu před situací na silnicích varovali meteorologové. Na horách by měly být podle nich sněhové přeháňky, v polohách nad 600 metrů hrozí vznik sněhových jazyků, na horách i závějí. Jazyky se již od rána tvoří na řadě míst.
14.01.2012 11:30 |

podobné články

Meteorologové prodloužili výstrahu, sněhové jazyky budou až do pondělí

 
Sněhové jazyky se budou na českých horách tvořit až do pondělního večera. Uvedl to v neděli Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), který tak prodloužil svou sobotní výstrahu. Navíc místy připadne sníh, v Krkonoších a Jizerských horách až desítky centimetrů. Večer ústav oznámil, že přes severní a severovýchodní Čechy postupují od severozápadu silné sněhové přeháňky.
04.01.2015 20:47 |

podobné články

Meteorologové varují: Česko čeká silný vítr, hrozí i sněhové jazyky a laviny

 
Česko dnes večer zasáhne silný vítr, který v nárazech dosáhne 50 až 70 kilometrů v hodině, na horách až 90 kilometrů v hodině. Meteorologové varují i přes sněžením spojeným se sněhovými jazyky. V Krkonoších a Jeseníkách hrozí třetí stupeň lavinového nebezpečí.
07.02.2015 14:51 |

podobné články

Pozor! V noci bude sněžit. V celém Česku hrozí sněhové jazyky

 
Meteorologové varují před sílícím větrem, který může v noci na čtvrtek dosáhnout na horách v nárazech rychlosti až 110 kilometrů za hodinu. Začne také sněžit, a proto se do rána mohou tvořit sněhové jazyky, na horách závěje.
28.01.2015 12:27 |

podobné články

ŘÍTÍ SE PSÍ POČASÍ! Hrozný vichr, sněhové jazyky a klouzačky ze silnic

 
No to se máme na co těšit. Meteorologové vydali výstrahu před silným větrem, který bude dosahovat až 125 km/h, budou se tvořit sněhové jazyky a ze silnic se stane jedna velká klouzačka. Výstraha platí až do neděle.
30.01.2014 13:50 |

podobné články

Dopravu komplikuje silný vítr, tvoří se sněhové jazyky

 
Řidiči si dnes musí dát pozor na silný nárazový vítr, který v některých oblastech vytváří na silnicích sněhové jazyky. Hlavní tahy jsou mokré, ale na vedlejších je ve vyšších polohách zledovatělá vrstva ujetého sněhu. Meteorologové varují před mrznoucími srážkami a tvorbou ledovky.
31.01.2014 08:25 |

podobné články

Česko trápí sněhové jazyky, mlhy i smog. Na Šumavě bylo –28 °C

 
Mrznoucí mlha, zledovatělý sníh nebo sněhové jazyky. To vše v úterý ráno může potrápit řidiče na silnicích. Navíc v několika krajích i nadále platí buď smogová situace, nebo přímo regulace kvůli smogu. Například v Plzni bude magistrát kvůli vysokým hodnotám poletavého prachu v ovzduší zvažovat zavedení MHD zdarma. Navíc V Jihočeském kraji nad ránem opět silně mrzlo. Nejnižší hodnotu zaznamenali meteorologové na šumavské Rokytské slati, kde bylo téměř –28 °C.
24.01.2017 09:10 |

podobné články

Na horách bude sněžit a foukat. Pozor na sněhové jazyky, varují meteorologové

 
Od nedělního poledne se mohou v horských oblastech ČR místy tvořit sněhové jazyky, ojediněle i závěje. Na horách napadne do pondělního večera většinou deset až 25 centimetrů nového sněhu. Na návětří hor může na některých místech napadnout až 40 centimetrů, a to hlavně v Krušných horách a na Šumavě. Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
18.11.2017 11:45 |

podobné články

Uzavřená D5 kvůli nehodě kamionu, sněhové jazyky a námraza. Řidiči musí jezdit opatrně

 
Dálnice D5 je u hraničního přechodu Rozvadov ve směru na Prahu uzavřena. Kolem 8:00 tam havaroval kamion, podle serveru Dopravniinfo.cz je nehoda bez zranění. Sjízdnost je komplikovaná i na silnicích v Orlických horách, kde hrozí sněhové jazyky. Ve Zlínském kraji hrozí kvůli mrholení a nízkým teplotám namrzání vozovky. Na všech místech by měli být řidiči na pozoru.
03.03.2018 10:25 |

podobné články

Meteorologové varují: Dejte si pozor na sněhové jazyky!

 
Meteorologové varují před sněhovými jazyky, které se mohou vyskytnout v horských oblastech od nedělního poledne až do pondělního večera. Na horách by mělo napadnout až 25 centimetrů sněhu. Na Šumavě a v Krušných horách má dokonce napadnout 40 centimetrů.
18.11.2017 16:25 |

podobné články

V sobotu napadne v Čechách až 15 cm sněhu, hrozí sněhové jazyky

 
V sobotu napadne v Čechách místy až 15 centimetrů sněhu, mohou se tvořit sněhové jazyky. Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) může sněžit až do neděle, denní teploty nepřekročí nulu. Sníh se v současnosti vyskytuje spíš jen na horách.
04.03.2010 11:55 |

podobné články

Řidiči si musí dát pozor na závěje a sněhové jazyky

 
Povětrnostní podmínky a déšť se sněhem dělaly v úterý po ránu problémy řidičům v Česku. Na mnohých místech sníh padal i po celou noc. Silničáři po celou dobu vozovky upravovali, přesto se někde tvoří závěje a sněhové jazyky. Kvůli mokrému těžkému sněhu navíc hrozí polomy.
16.03.2010 09:25 |

podobné články

Na silnicích hrozí sněhové jazyky a závěje

 
Vlivem silného větru se na horských cestách v Královéhradeckém kraji dnes tvořily místy sněhové jazyky, na cestách v Krkonoších a Orlických horách leží také uježděná vrstva sněhu.
08.12.2011 12:30 |

podobné články

POČASÍ: Přehled míst, kde hrozí sněhové jazyky a ledovka!

 
Od páteční noci do soboty se budou tvořit sněhové jazyky, varuje ve čtvrtek Český hydrometeorologický ústav. Varování platí pro Jihočeský, Karlovarský, Královéhradecký, Liberecký, Moravskoslezský, Olomoucký, Plzeňský a Ústecký kraj.
29.12.2011 11:45 |

podobné články

Na jihu Čech se tvoří sněhové jazyky, hrozí závěje

 
AKTUALIZOVÁNO. Sněhové jazyky, ve vyšších polohách náledí a v horských oblastech i závěje mohou dnes řidičům zkomplikovat jízdu v Jihočeském kraji. Na Strakonicku, Prachaticku a na Šumavě vane místy nárazový vítr. Silnice jsou sjízdné, jízda však podle silničářů vyžaduje zvýšenou opatrnost.
07.01.2012 09:00 |

podobné články

Silnice budou klouzat, na horách hrozí sněhové jazyky

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pátek na základě upřesnění předpovědi varoval před tvorbou náledí. Ve vyšších polohách se rovněž mohou tvořit sněhové jazyky. Výstražná informace platí pro celé území od pátečního dopoledne do sobotního dopoledne.
20.01.2012 11:40 |

podobné články

Na silnicích se tvoří sněhové jazyky, v Krušných horách jsou i závěje

 
Mrazivé počasí v České republice komplikuje dopravu. Ve vyšších polohách se mohou až do nedělního večera tvořit sněhové jazyky. Krušné hory se potýkají se závějemi. A ve zbytku republiky podle aktuálních informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) hrozí řidičům i chodcům náledí nebo zmrazky.
14.01.2017 11:45 |

podobné články

Meteorologové upozorňují na silný vítr a závěje

 
Meteorologové upozornili, že od čtvrtka bude na našem území zesilovat vítr, který bude v pátek na horách dosahovat v nárazech rychlosti až 90 kilometrů v hodině. Na sněhové pokrývce se proto mohou tvořit sněhové jazyky či závěje. Po sobotním uklidnění vítr znovu zesílí v neděli.
04.02.2015 15:40 |

podobné články

VAROVÁNÍ: Hrozí sněhové jazyky a vítr. MAPA

 
Meteorologové varují před sněhovými jazyky, v sobotu napadne v Čechách až 15 centimetrů sněhu.
05.03.2010 11:40 |

podobné články