Článek

Města mohou přijít o milióny kvůli čachrům s potrubím

 
Těžkou hlavu mají v posledních měsících starostové hned několika moravských měst, ve kterých výstavbu obecních kanalizací provázely podezřelé záměny potrubí a dalšího materiálu. Jak Právo zjistilo, policie již uzavřela vyšetřování například v Kostelci na Hané či v Klimkovicích.
27.07.2015 21:10 |

podobné články

Podobné články

Budějovice mohou kvůli důchoďáku přijít o miliony

 
Jihočeská metropole může přijít o miliony korun. A to by pro rozpočet krajského města mohla být znatelná rána do rozpočtu. Nad Českými Budějovicemi tak visí hrozba ztráty části evropské. Konkrétně se jedná o chyby v administrativě projektu rekonstrukce domova pro seniory.
29.08.2012 16:45 |

podobné články

Asi 70.000 Pražanů je bez vody kvůli havárii na potrubí

 
Asi 70.000 Pražanů je bez vody kvůli havárii na potrubí v Praze 4. Postiženo je celkem šest oblastí - Budějovická, Pankrác, Nusle, Michle, Kačerov a Vyšehrad. Dnes to řekl mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Ondřej Pokorný. Firma se nyní snaží obejít oblast s poškozeným potrubím a zásobit lidi v zasažené lokalitě z jiného pásma. Kromě toho již vyslala na místo v podstatě veškeré cisterny s vodou. PVK zásobuje vodou více než 1,4 milionu obyvatel Prahy i blízkého okolí. 
06.05.2013 17:25 |

podobné články

Česko mrhá vodou za osm miliard korun. Ztrácí se v popraskaném potrubí

 
V Česku během jediného roku proteče vodovodním potrubím téměř šest set milionů kubíků pitné vody. A notná část se jí ztratí kvůli dírám a netěsnostem, podle aktuálních dat ministerstva životního prostředí jde o vodu v přepočtu až za osm miliard korun. Češi tak i proto platí za vodu čím dál víc, přestože s ní šetří, všimla si pondělní MF Dnes.
05.12.2016 11:30 |

podobné články

Drábkův muž jde do vězení: Hrozí mu 6 let! Kvůli zakázce za 2,4 miliardy?

 
Z ministerstva ho odvedli v poutech. Vladimír Šiška, náměstek a pravá ruka ministra Drábka, skončil ve vězení. Soud na něj dnes uvalil vazbu kvůli obavám, že by mohl ovlivňovat svědky. Hrozí mu až 6 let za mřížemi. Podle ČSSD kvůli čachrům kolem tendrů za dva a půl miliardy.
03.10.2012 12:45 |

podobné články

Nadsazené ceny solární energie: Předražený proud kvůli podvodu?

 
Kvůli čemu platíme stále víc za elektřinu? Zřejměi kvůli čachrům bývalých pracovníků Energetického regulačního úřadu (ERÚ).
05.02.2013 12:06 |

podobné články

Rathova parta si řekla o úplatek 24 milionů, tvrdí korunní svědkyně

 
Narozdíl od ostatních se rozhodla mluvit, doufá totiž v mírnější trest. Podnikatelka Ivana Salačová, obviněná společně s bývalým hejtmanem Rathem ze zmanipulování zakázek, prozradila, jak mělo k čachrům s penězi docházet. A že v krabicích od vína byly skutečně miliony - konkrétně 14 z celkových 24 milionů, o které si Rathova parta řekla.
26.03.2013 10:55 |

podobné články

Firma, která vydělává na Opencard, odkryla majitele. K průhlednosti to nepovede

 
Opencard se zatím pořád nedaří získat důvěru Pražanů. Přitom úsilí hlavního města, aby se projekt zbavil nelichotivých přídomků, které si vysloužil, nebere konce. Všechny kroky jsou ale zatím jen na efekt, nic neřeší. Tím posledním je snaha společnosti Haguess, která městu Opencard dodává. Zažádala si totiž o zaknihování svých akcií. Podle vyjádření právníků je to ale jen další šance k čachrům.
01.02.2010 19:15 |

podobné články

Třímetrový hroznýš se toulal potrubím a vykukoval ze záchodů

 
Třímetrový hroznýš královský, který se údajně toulal záchodovými trubkami v Manchesteru pod blokem domů, byl po dvou měsících konečně chycen. Hroznýše, který dostal jméno Keith, pravděpodobně opustil jeho majitel, který byl vyhozen z bytu poté, co dlužil na nájmu 5500 liber (asi 153 tisíc korun).
23.09.2009 07:55 |

podobné články

Steam Greenlight aneb projekty, které zaujaly

 
Kdo sleduje nezávislé dění nejenom na Games.cz, ten jistojistě ví, co je to ten Greenlight, že? Že Valve zas trochu pootočila ventilem a parním potrubím se přihnala mračna nezávislých titulů. Že jsem to dostatečně nezdůraznil, takže ještě jednou: MRAČNA NEZÁVISLÝCH TITULŮ! Že se v nich dá přehrabovat do zblbnutí, že odpadnete a nevíte, čí jste. Že je tu výběr...
21.12.2010 12:30 |

podobné články

První česko-polský plynovod Stork dnes zahájí provoz

 
Premiéři České republiky a Polska Petr Nečas a Donald Tusk dnes v Chotěbuzi na Karvinsku zahájí provoz plynovodu Stork. Ten spojí plynárenské soustavy obou zemí. Zemní plyn bude moci proudit potrubím oběma směry.
14.09.2011 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9267 článků)

Podvody s potrubím provázejí štědře dotované stavby kanalizací

 
Výstavbu obecních kanalizací v Česku podle odborníků stále častěji provázejí podezřelé záměny potrubí a dalšího materiálu. Jak Právo zjistilo, Státní fond životního prostředí (SFŽP), který na tyto projekty uděluje mnohamiliónové dotace, prověřuje hned několik takovýchto případů.
03.12.2011 05:45 |

podobné články

Čachry s potrubím provázejí štědře dotované stavby kanalizací

 
Výstavbu obecních kanalizací v Česku podle odborníků stále častěji provázejí podezřelé záměny potrubí a dalšího materiálu. Jak Právo zjistilo, Státní fond životního prostředí (SFŽP), který na tyto projekty uděluje mnohamiliónové dotace, prověřuje hned několik takovýchto případů.
03.12.2011 12:20 |

podobné články

Slovensko dnes začalo dodávat plyn na Ukrajinu

 
Slovensko dnes zahájilo reversní dodávky plynu na Ukrajinu. Denně by potrubím mělo protéct více než dvacet milionů krychlových metrů plynu. Podle šéfa ukrajinského Naftogazu by zpětné dodávky mohly pokrýt až čtyřicet procent spotřeby plynu na Ukrajině.
02.09.2014 18:50 |

podobné články

VIDEO: Muž šel na záchod, do přirození se mu zakousla krajta

 
Nepříjemné překvapení čekalo na Thajce Attaporna Boonmakchuaye (38). Když seděl na záchodě, do přirození se mu zakousl třímetrový had, který prolezl vodovodním potrubím.
29.05.2016 10:20 |

podobné články

Jako v americkém filmu: Do prodejny se vloupal potrubím. Kanál měl plný lupu

 
Za každou cenu se chtěl zlodějíček (32) z Orlové dostat do prodejny smíšeného zboží. Využil příležitosti rekonstrukce a do objektu se vloupal skrz dálkové potrubí.
22.05.2018 14:10 |

podobné články

Policie zatkla francouzského exprezidenta Nicolase Sarkozyho: Kvůli čachrům s financemi

 
Francouzská policie zadržela Nicolase Sarkozyho. Kvůli nekalému financování jeho předvolební kampaně v roce 2007.
20.03.2018 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Nicolas Sarkozy (304 článků)

Nepřipoutaní mohou po nehodě přijít o statisíce

 
Lidé, kteří se nepřipoutají v autě bezpečnostním pásem, na to mohou v případě nehody doplatit nejen svým zdravím a někdy i životem, ale i výší pojistného plnění. Pojišťovny totiž mohou tento nešvar tvrdě postihnout a pojistné plnění výrazně krátit. V případě úmrtí mohou pozůstalí přijít až o statisíce korun.
10.10.2009 07:15 |

podobné články

Vraťte 417 miliónů, žádá Brusel ústeckou Krajskou zdravotní kvůli čachrům s dotací

 
Ústecká Krajská zdravotní, která sdružuje pět nemocnic patřících Ústeckému kraji, musí na základě rozhodnutí Evropské komise vrátit 417 miliónů korun, které dostala v roce 2008 jako dotaci na nákup zdravotnické techniky. Proti sankci se může ale ještě odvolat.
29.11.2011 12:20 |

podobné články

Erbová a Řepka: Zatajují bavoráka! Je napsaný na Vlaďčinu matku

 
Těhotná přítelkyně ženatého fotbalisty Tomáše Řepky (38), modelka Vlaďka Erbová (30), je zapletena do případu, který připomíná ostudnou kauzu exministra Martina Kocourka (ODS). Mnohé nasvědčuje tomu, že se kvůli rozvodovým čachrům pokusila před úřady zatajit vlastnictví luxusního vozu BMW.
02.03.2012 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Řepka (1021 článků) , Vlaďka Erbová (936 článků)