Článek

Mazlení povoleno: Kontaktní Zoopark Zvole sbližuje lidi a zvířata

 
V hlavním městě se nachází několik zookoutků. V žádném z nich vám provozovatelé kvůli bezpečnosti nedovolí se se zvířaty setkat přímo tváří v tvář ve výběhu, nebo dokonce se zvířete dotknout. V okrese Praha-západ, ve vesnici Zvole, v kontaktním zooparku je sahání na zvířata povolené. Pomazlit se tu můžete například s pumou nebo hadem. Nevěříte?
01.08.2016 06:40 |

podobné články

Podobné články

Předvolební debata v ČRo pro obyvatele obce Zvole u Prahy. Takto vypadala

 
Poslední speciál Radiožurnálu před volbami se odehrál v obci Zvole u Prahy. Debatu moderoval redaktor Jan Pokorný. Zájem o místní politiku dokumentoval moderátor hojnou účastí návštěvníků. Celá diskuse se zabývala konkrétními místními problémy, od stavby polyfunkčního domu přes vybudování chodníků či vydávání místních novin. Ve Zvoli kandidují tři subjekty, a to hnutí Jdeme dál, Zvole 2022 a Zvole spolu.
09.10.2014 19:11 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pokorný (127 článků)

Petice za zachování a podporu Kontaktního Zooparku v obci Zvole

 
My, níže podepsaní, prostřednictvím této petice chceme podpořit Kontaktní Zoopark ve Zvoli v jeho dalším fungování do budoucna.
11.09.2017 16:50 |

podobné články

POTVRZENO: Psi vylučují při mazlení s pánem hormon lásky

 
Chovatelé psů ani na vteřinu nepochybují o tom, že je jejich štěkající a kňučící kamarádi milují. Není žádným překvapením, že se lidem v mozku při mazlení se psi vylučuje hormon lásky oxytocin. Látka, která posiluje sociální pouto a blízkost mezi lidmi, se však netvoří v mozku jen lidem. Psi ho produkují při mazlení a hře se svými lidskými kamarády také.
20.03.2015 08:55 |

podobné články

Jednodenní kontaktní čočky pro letní období

 
Kontaktní čočky se díky strmému propadu cen v posledních několika letech staly velmi populární pomůckou korekce zraku. V letním období to platí dvojnásob, obzvláště pro sportovní i jiné letní aktivity. Odborníci doporučují jako nejzdravější typ jednodenní kontaktní čočky, protože se na jejich povrchu nestihnou vytvořit žádné usazeniny, které se stávají podhoubím pro bakterie. Každý pár jednodenních čoček se na konci dne jednoduše vyhodí. O čočky není potřeba se jakkoli starat.
10.06.2013 09:00 |

podobné články

Příběhy pejsků z útulků: Toša miluje zábavu a mazlení!

 
Kříženka ridžbeka Toša rozdává kolem sebe jen radost. Miluje lidi, hry a mazlení. Na pána, který bude její lásku opětovat, čeká v děčínském útulku.
26.09.2011 05:20 |

podobné články

Muži chtějí mazlení a objímání častěji než ženy

 
Muži dávno nejsou těmi, kteří se po sexu odvalí na bok a netouží po hlazení a mazlení.
07.11.2011 18:00 |

podobné články

Mazlení a hlazení za peníze. Žena má tisíce zájemců denně

 
Američanka chce změnit svět k lepšímu. Otevřela si proto obchod, kde prodává svým zákazníkům mazlení, hlazení nebo vískání.
22.11.2014 09:00 |

podobné články

Klokani utekli z německého zooparku. Únikovou cestu jim vyhrabali divočák a liška

 
Na místo zvané Hochwildschutzpark Hunsrück se běžně jezdí za divokou zvěří a výjimečně vybaveným akváriem. Jenže zoopark ležící západně od Frankfurtu řeší pořádný problém. Ze svého výběhu totiž utekli tři klokani. Klokanům podle vedení zoo k útěku dopomohla divoká zvířata. Informoval o tom Huffington Post.
14.08.2012 13:35 |

podobné články

Komentátor Práva: Když je o vás známo, že stahujete kalhoty před brodem, vrátí se vám to

 
Lubomír Zaorálek, stínový ministr zahraničních věcí ČSSD, řekl v ČT zhruba to, že co si mohou dovolit Spojené státy, si nemůže dovolit Česká republika. Použil k tomu citát „Co je povoleno bohovi, není povoleno volovi“. Alexandr Mitrofanov si v komentáři v Právu všímá právě tohoto postoje a upozorňuje nejen na pozměněný citát v ČT.
01.06.2013 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2417 článků)

ŠOKUJÍCÍ FOTOGRAFIE: Hororové zoo v Jemenu: Zvířata se tam žerou navzájem, aby přežila!

 
Do zoo v Jemenu se na zvířata asi jen tak nepodíváte. To, co byste viděli, by se vám ani trochu nelíbilo. Zvířata tam trpí hladem, a aby přežila, uchýlila se ke kanibalismu. Všude se tak válí kusy těl a je vidět, že zvířata trpí.
22.02.2016 21:06 |

podobné články

Zbavte se brýlí, zkuste kontaktní čočky!

 
Podle posledních průzkumů je v České a Slovenské republice více než 7,5 milionu lidí, kteří potřebují zrak korigovat dioptriemi. Ale jen 4 % z nich používá kontaktní čočky. V západní Evropě je nosí 8 % a velmi oblíbené jsou v Americe a Japonsku (19 %).
11.06.2009 05:20 |

podobné články

Krutý lidský dotek: Za zábavnými fotkami z dovolené se skrývá utrpení zvířat

 
Projížďku na slonovi, mazlení s tygřími mláďaty, plavání s delfíny si už přes internet jen tak nekoupíte. Jeden z největších cestovatelských serverů TripAdvisor zrušil prodej vstupenek na stovky atrakcí, při nichž jsou divoká zvířata zneužívaná jen k pobavení lidí.
18.10.2016 11:20 |

podobné články

Rarita: Dvouhlavá želva maskotem zoo v Turecku!

 
Opravdovou raritou se může pochlubit jeden zoopark na východě Turecka.
14.12.2010 23:10 |

podobné články

Podkrušnohorský zoopark v Chomutově: Máme dvouhlavého hada

 
To jen tak neuvidíte! Had má dvě hlavy, čtyři oči, dva mozky, dvě tlamičky, dva jazyky, ale jen jedno trávicí ústrojí a jedno tělo. Užovku hladkou se dvěma hlavami přinesl do pokladny Podkrušnohorského zooparku v Chomutově 10. srpna člověk, který ji prý našel na Kadaňsku.
21.09.2012 14:15 |

podobné články

Masakr zvířat pokračuje! Další ZOO se chystá utratit zdravou žirafu!

 
Další dánská zoologická zahrada se údajně chystá utratit zdravou žirafu. Po zabití žirafího mláděte v kodaňské zoo by k usmrcení sedmiletého žirafího samce mohl přistoupit i jutský zoopark (Jyllands Park Zoo).
13.02.2014 14:10 |

podobné články

Tohle asi nebudou její štěňata: Fenka se ochotně ujala lvíčat a tygříka

 
Když jde o dobrou věc, nevraživost mezi živočišnými druhy zcela mizí. Zoopark Wildlife World v čínském městě Hangzhou je ukázkovým důkazem toho, že v případě nouze lze vytvořit rodinu i ze zvířat, která by k sobě cestu hledala jen těžko.
03.06.2014 06:05 |

podobné články

Oklahomou se prohnala silná tornáda, ze zooparku utekli medvědi

 
Americký stát Oklahoma zasáhla ve středu silná tornáda, poničila několik domů a automobilů. Hlášeno je nejméně 16 zraněných. Nejsilněji vichr zasáhl hlavní město Oklahoma City, kde s sebou přinesl i přívalové deště. Problémy ale řešil i zoopark u města Tuttle, odkud na krátkou chvíli utekli medvědi a údajně i tygři.
07.05.2015 13:50 |

podobné články

Faunapark ve Frýdku-Místku: Nadšenci se snaží obnovit 40 let zpustlou zeleň, radnice slíbila 400 tisíc

 
Frýdek-Místek věnuje 400 tisíc korun Spolku pro Faunapark, který chce v centru města obnovit zoopark. Ten tu byl do roku 1976, více než 40 let ale místo pustne!
26.02.2018 10:35 |

podobné články

Kontaktní čočky změní vidění i styl

 
Zlepšit vidění, ale také změnit styl a image člověka mohou moderní kontaktní čočky. Podle specialistů je jejich nošení považováno za součást úsilí o zdravý způsob života. Jsou praktické, hygienické a zároveň napravují oční vady. Využívají se také pro kosmetické přebarvení duhovky a mohou být nápadným až extravagantním módním doplňkem.
07.07.2009 06:35 |

podobné články