Článek

Matušovská (KSČM): Co vy na to?

 
Na posledním jednání Poslanecké sněmovny jsme ve třetím čtení měli schválit vládní novelu zákona o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon). Většinově jsme však podpořili vrácení zákona do druhého čtení.
02.10.2016 06:35 |

podobné články

Podobné články

Matušovská (KSČM): Modernizace pardubického letiště dokončena

 
Vyjádření poslankyně Parlamentu ČR za KSČM a zastupitelky Pardubického kraje Květy Matušovské k modernizaci Letiště Pardubice.
20.08.2012 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Květa Matušovská (5 článků)

Poslankyně napsala manželovi práci na VŠ

 
Nejspíš si ani neuvědomila, že těch pár řádek může jejímu manželovi udělat problémy a jí ostudu. Poslankyně Květa Matušovská (KSČM, 26) se na internetu pochlubila, že za svého muže Matěje (28) napsala před pár dny práci do školy.
18.01.2011 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Květa Matušovská (5 článků)

Matušovská (KSČM): Pardubická krajská nemocnice ve ztrátě

 
Vyjádření poslankyně Parlamentu ČR a zastupitelky města Pardubice Květy Matušovské k situaci v Pardubické krajské nemocnici.
29.07.2011 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Květa Matušovská (5 článků)

Matušovská (KSČM): Vyřeší situaci noví „krizoví“ manažeři?

 
Vyjádření poslankyně PČR a zastupitelky Pardubického kraje Květy Matušovské k personálním změnám ve vedení nemocnic v kraji
14.02.2012 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Květa Matušovská (5 článků)

Matušovská (KSČM): Do České Třebové míří významný investor

 
Rozsáhlý logistický projekt na vybudování kontejnerového překladiště se realizuje v České Třebové. Investor Metrans si malé východočeské město vybral díky tamnímu významnému železničnímu uzlu na strategickém koridoru do Brna a Ostravy.
15.04.2012 12:40 |

podobné články

Matušovská (KSČM): Nové pojetí dálniční sítě?

 
S novým nápadem přišlo v minulých týdnech ministerstvo dopravy. Návrh počítá s převedením vybraných úseků rychlostních komunikací do vyšší kategorie „dálnice“.
23.08.2012 20:20 |

podobné články

Matušovská (KSČM): Český stát si ztížil cestu ke svému nerostnému bohatství

 
Po tom, co námi kritizovaná malá novela horního zákona prošla koncem září Poslaneckou sněmovnou, jsme doufali, že nám ji Senát vrátí, bohužel se tak nestalo. Minulý týden prošla malá novela horního zákona Senátem a teď míří k prezidentovi. Koalici šlo především o zrušení vyvlastňovacích paragrafů z horního zákona a tím o naplnění dohody z koaliční smlouvy.
01.11.2012 15:00 |

podobné články

Matušovská (KSČM): Nové vedení krajů konečně řeší „zpackanou“ dopravní obslužnost

 
V pondělí 12. 11. 2012 byl valnou hromadou společnosti OREDO (Organizátor regionální dopravy), odvolán dlouholetý ředitel Vladimír Záleský.
14.11.2012 06:55 |

podobné články

Matušovská (KSČM): Prezidentovo veto horního zákona má opodstatnění

 
K mému překvapení pan prezident Klaus vetoval novelu horního zákona.
20.11.2012 21:50 |

podobné články

Matušovská (KSČM): Náš program se týká každodenních potřeb

 
Začal nový školní rok, a když jsem slyšela ty sumy za nákup věcí nejen pro prvňáčky, jímala mě hrůza. Myslím si, že právě teď je čas, abychom si uvědomili, kam se naše společnost dostala »díky« pravicovým vládám.
02.10.2013 22:15 |

podobné články

Matušovská (KSČM): Dočerpáme peníze z operačního programu doprava?

 
V době, kdy se na politické scéně nemluví o ničem jiném než o nové sněmovně, předčasných volbách a Rusnokově vládě, mi dovolte připomenout i jiné téma, které mě, jako bývalou členku podvýboru pro dopravu, velice tíží. Tím problémem je, zda dočerpáme peníze z operačního programu doprava.
13.10.2013 15:50 |

podobné články

Matušovská (KSČM): Náš program se týká každodenních potřeb

 
Začal nový školní rok, a když jsem slyšela ty sumy za nákup věcí nejen pro prvňáčky, jímala mě hrůza. Myslím si, že právě teď je čas, abychom si uvědomili, kam se naše společnost dostala »díky« pravicovým vládám.
14.10.2013 08:25 |

podobné články

Matušovská (KSČM): Nejít k volbám je to nejhorší, co bychom mohli udělat

 
Diskutuji se spoluobčany, objasňuji náš volební program, říkám, co budu dělat, budu –li znovu zvolena. Lidé jsou znechuceni, otráveni, mnozí nechtějí o politice ani slyšet.
16.10.2013 10:55 |

podobné články

Matušovská (KSČM): Situace na pracovním trhu v ČR není příznivá

 
Nezaměstnanost, propouštění a úbytek pracovních míst, to jsou hlavní témata Svitavska. Nejvyšší nezaměstnanost je však v oblasti Moravské Třebové.
28.11.2013 19:45 |

podobné články

Matušovská (KSČM): Zvýšit ochranu nalezišť a důsledně prosazovat národní zájmy

 
Těžební organizace stále více stupňují zájem o naše nerostné bohatství. Proto se domnívám, že je třeba zvýšit ochranu nalezišť a důsledně prosazovat národní zájmy při jejich dobývání.
17.09.2017 06:35 |

podobné články

Matušovská (KSČM): Jak je to s výběrem mýta?

 
V minulých týdnech jsme mohli v médiích zaznamenat zprávu, že firma Kapsch, která je od roku 2007 dodavatelem a provozovatelem mýtného systému tvrdí, že Ministerstvo dopravy ČR vypsalo soutěž o tendr na Mýtný systém v ČR z mnoha důvodů špatně. Z tohoto důvodu se o tendr začal zajímat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Ten vydal předběžné opatření v tendru na systém elektronického mýtného a Ministerstvo dopravy ČR nesmí s vítězem výběrového řízení podepsat smlouvu na dodávku a provozování v následujícím období. Podle harmonogramu, který máme k dispozici, by měl být znám vítěz tendru v srpnu roku 2018. ÚOHS chce nejprve zjistit, zda měli všichni uchazeči stejné podklady.
09.12.2017 06:35 |

podobné články

Vláda rozhodnutí o pozastavení činnosti KSČM odložila. O měsíc

 
Komunističtí politici si prozatím mohou oddychnout. Vláda totiž na měsíc přerušila debatu o možném podání návrhu na pozastavení činnosti Komunistické strany Čech a Moravy (KSČM). Ministerstvo vnitra pro dnešní jednání kabinetu dodalo posudky, které pozastavení činnosti KSČM nedoporučily. To ale počátkem týdne znepokojilo jak odborníky, tak i některé pravicové politiky. Poslanec z KSČM Jiří Dolejš odklad rozhodnutí vlády dnes zkritizoval. Paradoxně by to prý mohla dát pro nečinnost vlády k soudu sama KSČM, aby měla před volbami čistý stůl, řekl Dolejš ParlamentnímListům.cz.
23.11.2011 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dolejš (448 článků)

Víme, co by mohlo vážně ohrozit Filipa v čele KSČM a jak jsou rozdány karty. Přečtěte si o zajímavém zákulisí sjezdu strany

 
O víkendu 14. až 15. května 2016 se bude konat v Praze IX. sjezd KSČM. Na jeho programu budou volby předsedy a místopředsedů ÚV KSČM a také předsedů rozhodčí a revizní komise KSČM. Rozhodovat se má podle tiskového sdělení strany rovněž o programovém zaměření strany pro další období. ParlamentníListy.cz zjišťovaly uvnitř KSČM, jak vypadá situace ve straně a kdo má jaké šance být zvolen do vedení strany.
19.04.2016 15:05 |

podobné články