Článek

Mastník (SLK): Na lži Zuzany Kocumové a jejích kolegů jsme si na kraji už zvykli. Začneme je číslovat

 
Kompletní obnovu silnic a mostů po povodni v roce 2010 a vyjednání finančních prostředků v částce 443 mil. Kč na jejich opravu. Investice do rekonstrukcí krajských silnic ve výši 3,9 mld. Kč, včetně získaných dotací, od roku 2013 do současnosti. Zajištění dopravní obslužnosti Libereckého kraje na přechodné období a vyjednání nižší ceny dopravního výkonu a současně zlepšení kvality vozového parku, ale i vznik krajského dispečinku. To jsou příklady některých významných projektů a akcí z resortu dopravy, které jsme od roku 2013 pro obyvatele kraje zajistili. Vzhledem k tomu, že „změnařských“ lží je již příliš, pro jejich přehlednost jsme je začali číslovat.
15.04.2016 09:10 |

podobné články

Podobné články

ZpLK: Návrh KSČM na odvolání Kocumové nepodpoříme

 
KSČM opět navrhla odvolání krajské náměstkyně pro zdravotnictví Zuzany Kocumové. Tento bod chce na program jednání krajského zastupitelstva zařadit i klub SLK.
20.04.2014 15:00 |

podobné články

ČSSD: Výsledky práce Zuzany Kocumové jsou nedostatečné, jediným řešením je její odvolání

 
Klub krajských zastupitelů ČSSD svým hlasováním jednomyslně podpořil návrh na odvolání krajské radní pro zdravotnictví, Zuzany Kocumové, předložený zastupitelským klubem Starostů pro Liberecký kraj na listopadovém zasedání krajského zastupitelstva.
26.11.2014 08:46 |

podobné články

SLK: Zásadní je stabilita fungování Krajské nemocnice Liberec

 
Obvinění generálního ředitele Krajské nemocnice Liberec, a.s. (KNL) MUDr. Luďka Nečesaného bylo tématem poslední schůzky krajských zastupitelů hnutí Starostové pro Liberecký kraj (SLK) , předsednictva SLK a klubu předsednictva SLK a klubu Starostů v Liberci. Předsedkyně dozorčí rady KNL Lena Mlejnková informovala přítomné o mimořádném jednání dozorčí rady dne 27. 6. 2015.
17.07.2015 09:36 |

podobné články

Změna pro Liberecký kraj: S odvoláním Kocumové nesouhlasíme

 
Hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj, SLK) byl minulý týden policií obviněn pro podezření z přijetí úplatku a zneužití pravomocí úřední osoby, ale zítra na krajském zastupitelstvu má být na návrh klubu SLK odvolaná jeho statutární náměstkyně pro resort zdravotnictví Zuzana Kocumová (Změna pro Liberecký kraj, ZpLK). O svém odvolání se ale dozvěděla jen den předem, což je jasným porušením koaliční smlouvy.
24.11.2014 19:11 |

podobné články

Krach liberecké krajské koalice bez zavedených stran. Už stejně existuje koalice hájící zájmy klientelistických skupin, tvrdí Baxa ze Změny

 
Očekávané se stalo skutkem. Ve čtvrtek se definitivně rozpadla krajská koalice Starostů a Změny pro Liberecký kraj. Unikátní byla tím, že jako v jediném českém kraji zde nevládla žádná zavedená velká strana. Rozbuškou rozpadu bylo odvolání statutární náměstkyně pro zdravotnictví Zuzany Kocumové v listopadu loňského roku. Nejviditelnějším důvodem byly rozdílné názory na záležitosti týkající se zakázky na provozování autobusové dopravy. „Nelze nevidět, že v podstatných věcech na kraji už stejně dlouho existuje koalice jiná. Koalice zastupitelů napříč všemi stranami, včetně KSČM, hájící zájmy vlivných klientelistických skupin především okolo firmy Busline, ale nejen té,“ uvedl Jaromír Baxa ze Změny.
23.01.2015 10:22 |

podobné články

Změna pro Liberecký kraj: Jasné argumenty versus mlžení radního Mastníka

 
Změna pro Liberecký kraj reaguje na obvinění Zuzany Kocumové ze lží, jehož se jí dostalo od radního Mastníka, kterého chce Změna nechat odvolat:
18.04.2016 21:05 |

podobné články

Mercedes-Benz SLK 55 AMG – první jízdní video

 
Ostrá verze SLK v nabídce Mercedesu zatím chybí. Již však byla zveřejněna dvě videa, takže se s v ozem můžete seznámit trochu blíže. Do prodeje se nabroušené SLK dostane co nevidět s velkou V8 5.5 litru o výkonu přes 420 koní.
31.12.2011 10:20 |

podobné články

SLK: Změna nesestavila stabilní koalici - další pokus patří ANO 2011

 
Starostové pro Liberecký kraj (SLK) se včera (22.10.) odpoledne setkali se zástupci Změny pro Liberec. Změna Starostům sdělila, že se jí nepodařilo získat pro svůj koaliční projekt TOP 09 jako dalšího partnera a že jednání se SLK přerušuje.
23.10.2014 12:40 |

podobné články

Vosecký (SLK): Nelze sedět na více židlích zároveň

 
Senátor Jiří Vosecký (SLK) se objevil na posledním místě kandidátky do podzimních krajských voleb, chce tak vyjádřit svou podporu Starostům pro Liberecký kraj i samotnému hejtmanovi Martinu Půtovi. Kandidátka SLK pro krajské volby byla zveřejněna ve středu 30. března.
31.03.2016 21:45 |

podobné články

Dušek (ČSSD): Kocumová se drží funkce zuby nehty

 
Dlouhodobé útoky krajské radní pro zdravotnictví Zuzany Kocumové na ředitele a další zaměstnance Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje (ZZS LK), chybějící koncepce zdravotní péče nebo neúnosně dlouhá doba zpracovávání a předložení návrhu strategie rozvoje zdravotnictví v Libereckém kraji.
29.08.2013 19:20 |

podobné články

Mastník (SLK): Dobrý příklad spolupráce dvou investorů najdete v Mimoni

 
Liberecký kraj zahájil další z řady oprav silnic financovaných z prostředků Státního fondu dopravní infrastruktury. Tento týden začaly stavební práce na silnici II/268 na nám. 1. máje v Mimoni, která se nachází v historické části města.
07.08.2015 08:41 |

podobné články

Mastník (SLK): Rozhodnutí antimonopolního úřadu vrací desetiletou zakázku na dopravce o krok zpět

 
Liberecký kraj obdržel Rozhodnutí předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) týkající se veřejné zakázky „Výběr dopravců pro uzavření smluv o veřejných službách v přepravě cestujících ve veřejné linkové osobní dopravě k zabezpečení stanoveného rozsahu dopravní obslužnosti Libereckého kraje pro období od roku 2014 do roku 2024“.
13.10.2015 10:21 |

podobné články

Mastník (SLK): Bezpečnost dětí v dopravě je pro nás velkým tématem již řadu let

 
Liberecký kraj se v příštím roce opět zaměří na dopravní prevenci u dětí i motorkářů.
28.12.2015 19:31 |

podobné články

Mastník (SLK): Liberecký kraj se věnuje zvýšení bezpečnosti na silnicích podle ročního plánu. Stop smrtelným nehodám

 
Rada kraje na svém letošním 1. zasedání také schválila Roční plán činností BESIP Libereckého kraje 2016. Na základě tohoto plánu je prováděna veškerá činnost v oblasti prevence bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích na území Libereckého kraje.
16.01.2016 11:40 |

podobné články

Mastník (SLK): Liberecký kraj bude i letos kontrolovat hmotnost kamionů

 
Nízkorychlostní kontrolní vážení nákladních vozidel bude Liberecký kraj provádět i v letošním roce. Rada kraje tím stejně jako vloni pověřila společnost Centrum služeb pro silniční dopravu (CSPSD), aby zajistila v souladu se zákonem o pozemních komunikacích, v součinnosti s Policií České republiky nebo celními úřady, nízkorychlostní kontrolní vážení na silnicích I., II. a III. třídy na území Libereckého kraje.
17.01.2016 21:56 |

podobné články

Spory o zakázku na zajištění dopravy v Libereckém kraji nekončí

 
Spory okolo zakázky na zajištění autobusové dopravy v Libereckém kraji nekončí. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) dal sice kraji zapravdu, dopravci se však proti rozhodnutí odvolali. Zpochybňují typ a formu veřejné soutěže na dvouletou zakázku a dokonce i transparentnost rozhodování krajského zastupitelstva, řekl dnes ČTK radní pro dopravu Vladimír Mastník (Starostové pro Liberecký kraj). Za námitkami stojí dopravci skupiny ICOM transport, kteří neuspěli.
01.04.2015 16:51 |

podobné články

Marek (SLK): Přeje si vůbec Změna rozvoj Liberce?

 
Zastupitelé města Liberce dostali při prosincovém jednání zastupitelstva na stůl dopis s razítkem odesílací pošty v Hodkovicích nad Mohelkou od anonyma, který je varoval před mužem s krycím jménem „Čmelák“. Údajně je pověřen úkolem jakýchsi Středočechů, aby degradoval Liberec a pomohl tak kraji obklopujícímu Prahu. Spolu s kolegy z klubu SLK jsme se tomu zasmáli a dopis odložili.
23.12.2015 22:40 |

podobné články

Hanba, že se nestydí! Jak za komunistů. Občané včera viděli vyhrocený rozklad krajské vlády

 
REPORTÁŽ Jedno z nejbouřlivějších jednání libereckého krajského zastupitelstva v jeho historii se konalo v úterý 24. listopadu. Bylo první po šokujícím obvinění hejtmana Martina Půty (Starostové) z přijetí statisícového úplatku. Protože ale politika u nás nemá příliš logiku, více se řešilo odvolání neposlušné náměstkyně Zuzany Kocumové - nejoblíbenější liberecké političky, která v nedávných komunálních volbách získala nejvíce preferenčních hlasů.
26.11.2014 08:16 |

podobné články

Kocumová (ZpLK): Proč nevěřím hejtmanovi

 
Komentář Zuzany Kocumové k jejímu odvolání a k tomu, proč nevěří Martinu Půtovi.
25.12.2014 12:46 |

podobné články