Článek

Marianne Faithfull vystoupí v Divadle Archa

 
V rámci evropského turné se ve čtvrtek v pražském Divadle Archa představí známá britská zpěvačka Marianne Faithfull. Koncert začíná ve dvacet hodin.
29.10.2015 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Marianne Faithfull (3 články)
Podobné články

The National vystoupí v pražském Divadle Archa

 
V pražském Divadle Archa se ve středu od 20 hodin představí americká indierocková skupina The National. Přijede v rámci svého evropského turné k loňskému albu High Violet, jež je páté v její kariéře. Podle pořadatelů je pravděpodobné, že koncert bude vyprodaný. Posledních několik vstupenek je k dispozici v pokladně Divadla Archa.
17.08.2011 11:05 |

podobné články

Můj milenec zabil Jima Morrisona, říká Marianne Faithfull

 
Legendární zpěvačka a herečka vydává nové album Give My Love to London s hudbou od NIcka Cavea, Rogera Waterse a Anny Calvi. Na své drogové excesy vzpomínala v rozhovoru pro časopis Mojo.
06.08.2014 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Marianne Faithfull (3 články) , Roger Waters (45 článků) , Jim Morrison (18 článků)

Marianne Faithfull: „Vím, kdo zavinil smrt Jima Morrisona“

 
Bývalá přítelkyně Micka Jaggera tvrdí, že zná okolnosti smrti Jima Morrisona. Vymýšlí si nebo mluví pravdu?
08.08.2014 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Marianne Faithfull (3 články) , Mick Jagger (237 článků) , Jim Morrison (18 článků)

V červenci vystoupí Lou Reed v pražském divadle Archa

 
Kytarista a zpěvák Lou Reed vystoupí v Praze 4. července v rámci turné From VU To Lulu. V divadle archa zahraje legendární hudebník skladby od dob svého působení v kapele Velvet Underground až po loňské album Lulu, které loni natočil se skupinou Metallica. Informovala o tom Zdena Selingerová z pořádající společnosti 10:15 Promotion.
21.02.2012 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Lou Reed (39 článků)

Suzanne Vega vystoupí v červenci v pražském Divadle Archa

 
Americká písničkářka Suzanne Vega vystoupí 22. července v pražském Divadle Archa v triu s kytaristou Gerrym Leonardem a Dougiem Yowellem na bicí. Vega se do České republiky vrací pravidelně, naposledy zde vystoupila v roce 2012 na závěr svého evropského turné, informovala Pavlína Svatoňová.
24.06.2014 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Suzanne Vega (23 článků)

V divadle Ponec začal festival Tanec Praha s netradiční improvizací

 
V Divadle Ponec, na domovské scéně festivalu Tanec Praha, byl v pondělí večer zahájen 24. ročník měsíčního tanečního maratónu. V Hudebním divadle v Karlíně, v Divadle Archa, na Nové scéně Národního divadla a v Divadle Ponec uvidíme zajímavé i provokující soubory a choreografy ze Švýcarska, Belgie, Švédska, Německa, Nizozemska, Velké Británie, ale i Japonska.
06.06.2012 10:50 |

podobné články

Teroristé jsou fanatici, kriminálníci a monstra. Syrský pas položili vedle atentátníka schválně, aby ještě přiživili nenávist. Hovoří francouzská novinářka s českou zkušeností

 
ROZHOVOR Teroristé z Islámského státu chtějí v lidech živit nenávist. To, že nechali syrský pas vedle člověka, co útočil na stadion v Paříži, bylo cílené. Tak hovoří novinářka Anne Dastakian z francouzského časopisu Marianne. Jeho název pochází od alegorické postavy, jež zosobňuje Francouzskou republiku. Dastakian se narodila třináctého listopadu, v den, kdy hlavním městem Francie Paříží otřásla další vlna teroristických útoků. Přestože časopis Marianne vychází v pátek, jeho speciální číslo vyšlo i v pondělí po teroristickém vraždění. Nápis na titulu zněl: „Budeme stát stále vzpřímeně!“
20.11.2015 12:16 |

podobné články

Osobnosti: Anne Anne (73 článků)

Archu rozezní japonský šamisen

 
Tento týden dvakrát vystoupí v pražském divadle Archa hráč na japonský strunný drnkací nástroj šamisen Hiromicu Agacuma. Ve středu 2. června se představí v duu s pianistou Satru Šinojou, které vystupuje pod názvem Aga-Shio. V sobotu 5. června vystoupí v divadle s muzikanty, jež v Praze potkají.
02.06.2010 16:00 |

podobné články

Bluesman John Mayall v pražském Divadle Archa

 
V divadelním prostředí pražské Archy vystoupí 16. února bluesman John Mayall. Pro britského hudebníka a zpěváka hrajícího na klávesy a foukací harmoniku to bude první koncert z evropského turné konaného při příležitosti jeho osmdesátin. V Praze se uskuteční pod názvem Trutnoff in Archa, informoval Martin Věchet.
03.12.2013 13:30 |

podobné články

Osobnosti: John Mayall (8 článků)

Archa nabídne underground

 
Přední tuzemské undergroundové skupiny v čele s Plastic People Of The Universe vystoupí v pátek v pražském Divadle Archa v rámci programu fenomén Underground.
03.09.2014 11:15 |

podobné články

Národní galerie zavírá, Archa i Karlín ruší představení kvůli povodni

 
Národní galerie zavřela Anežský klášter a Valdštejnskou jízdárnu. Pražské Divadlo Archa s ohledem na aktuální povodňovou situaci ruší v nadcházejících dnech svá představení. Po zkušenosti z ničivých záplav v roce 2002, které zasáhly tuto suterénní scénu fatálním způsobem, Archa vyklidila prostory velkého sálu a přilehlých míst, oznámila mluvčí Archy Pavlína Svatoňová.
03.06.2013 09:00 |

podobné články

The Cult zahrají v Divadle Archa

 
V pražském Divadle Archa se 10. 8. večer představí britská kapela The Cult. Proslula především v osmdesátých letech, kdy vyšla její nejzásadnější alba Dreamtime, Love, Electric nebo Sonic Temple. Ve své hudbě smísila prvky punku a gotického rocku, ovšem její zpěvák Ian Astbury v rozhovoru pro Právo hlásá, že skupina se v žádném případě nehodlá chlácholit tím, co bylo.
10.08.2010 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Ian Astbury (1 článek)

Electronic Beats poprvé v Divadle Archa

 
Festival Electronic Beats se letos bude konat poprvé v pražském Divadle Archa. Jeden z největších festivalů elektronického žánru v Praze zde 10. června přivítá skupiny Apparat Band, FM Belfast, Bonaparte a When Saints Go Machine, informovala za pořadatele Martina Reková.
27.04.2011 14:00 |

podobné články

Jan Burian oslaví své 60. narozeniny večírkem v Divadle Archa

 
Večírkem plným nových písní za účasti rodinných příslušníků a hostů oslaví 25. března v pražském Divadle Archa své 60. narozeniny Jan Burian. Na oslavě životního jubilea, písničkáře a spisovatele, která nese motto Nezahořknout, nezakysnout, nezatrpknout, nezesládnout!, se návštěvníci mohou těšit na Jiřího Buriana, Kyklos Galaktikos, Republic of Two a další gratulanty.
12.03.2012 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Burian (183 článků)

Nejvíc nominací na ceny kritiky má film Hořící keř

 
Nejvíc nominací na Ceny české filmové kritiky, které budou předány 25. ledna v pražském Divadle Archa, získal snímek režisérky Agnieszky Hollandové Hořící keř. Scénář dramatu o alarmujícím činu Jana Palacha, osudech jeho blízkých a počátcích normalizace v posrpnovém Československu napsal Štěpán Hulík. Jeho název zazní na finálovém večeru 25. ledna v pražském Divadle Archa desetkrát, dnes za organizátory informovala Uljana Donátová.
02.01.2014 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Agnieszka Holland (53 článků)

Glen Hansard se svými The Frames vystoupí v prosinci v Praze

 
Irská kapela The Frames s frontmanem Glenem Hansardem vystoupí 6. prosince v pražském Divadle Archa. Agenturu Mediafax o tom informoval Jiří Sedlák ze společnosti Arts Marketing.
11.09.2010 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Glen Hansard (48 článků)

Legenda Lou Reed vystoupí v pražské Arše

 
Legendární hudebník a kytarista Lou Reed vystoupí 4. 7. 2012 v pražském divadle Archa. Před vyprodaným divadlem zahraje skladby z dob svého působení v kapele Velvet Underground až po loňské album Lulu, které natočil se skupinou Metallica. Předskokankou mu bude kytaristka Allison Weissová.
04.07.2012 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Lou Reed (39 článků)

Glen Hansard vystoupí 5. září v Praze, představí nové album

 
Irský zpěvák, kytarista, písničkář a skladatel Glen Hansard vystoupí 5. září v pražském Divadle Archa, kde představí své nové sólové album Rhythm & Repose vydané letos v červnu. Na turné vyráží s kompletní sestavou The Frames. Překvapením pro diváky bude přítomnost dechové sekce, a pokud to situace dovolí, i smyčcového kvarteta, informoval za pořadatele informoval Jiří Sedlák.
21.08.2012 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Glen Hansard (48 článků)

Bittová vystoupí spolu s pianistou Możdżerem

 
Houslistka a zpěvačka Iva Bittová v neděli v pražském Divadle Archa vystoupí za doprovodu zahraničních hudebníků. Po jejím boku se představí polský jazzový pianista Leszek Możdżer, mladý slovenský trumpetista Oskar Török a maďarský saxofonista Mihály Dresch.
11.10.2012 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Iva Bittová (29 článků)