Článek

Manželé ztroskotali na neobydleném ostrově! Po týdnu je našli...

 
Už si mysleli, že je s nimi amen, ale záchrana nakonec dorazila.
28.08.2016 05:05 |

podobné články

Podobné články

SOS! Manžele našli po týdnu pátrání na neobydleném tichomořském ostrově

 
Už si mysleli, že je s nimi amen, ale záchrana nakonec dorazila. Manželé Linus a Sabina Jackovi ztroskotali na opuštěném tichomořském ostrově. Pátrání po týdnu vypadalo již bezvýsledně, ale nakonec se je podařilo najít. Na pláži totiž do písku napsali SOS.
27.08.2016 15:45 |

podobné články

Na pustém ostrově vyroste veřejná toaleta!

 
Na neobydleném skotském ostrově Handa vyrostou veřejné toalety. Záchod bude stát 50.000 liber (téměř 1,5 milionu korun). Informovala o tom dnes BBC s odvoláním na skotský spolek ochránců přírody Scottish Wildlife Trust.
13.03.2012 07:37 |

podobné články

Hrůzný nález v Třinci. V torzu vyhořelého domu našli dva mrtvé

 
Dva muže bez známek života našli hasiči ve čtvrtek odpoledne v neobydleném domě určeném k demolici v Těšínské ulici v Třinci. V domě se scházeli bezdomovci, sdělil agentuře Mediafax mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.
08.12.2011 17:25 |

podobné články

OBROVSKÝ VÝBUCH SOPKY zakryl slunce, připomíná atomový hřib

 
Na neobydleném indonéském ostrově explodovala obří sopka. Velkolepá exploze zvedla neuvěřitelných dvacet kilometrů vysoký oblak prachu, který zakryl i svítící slunce.
02.06.2014 16:55 |

podobné články

Čínské letiště duchů: Letadlo z něj nevzlétlo už několik let

 
V roce 2008 Číňané s velkou pompou otevřeli zcela nově zrekonstruované letiště ve městě Čchan-chaj, nacházející se na neobydleném ostrově blízko severovýchodního čínského pobřeží. Rekonstrukce čínské úřady stála asi šest milionů dolarů (152 milionů korun) a ty slibovaly, že do roku 2010 zde bude ročně odbaveno 40 tisíc cestujících a v letošním roce to dokonce mělo být až 70 tisíc. Letiště je ale opuštěné a o tisícovkách cestujících si mohou čínské úřady leda tak nechat zdát. 
08.05.2015 16:45 |

podobné články

Američané zachránili trosečníky. O pomoc si zavolali palmovým listím

 
Tři muži uvázli na neobydleném ostrově v Tichém oceánu. Po třech dnech je zachránilo americké námořnictvo. Vojákům se je podařilo lokalizovat, protože vytvořili z palmových listů velký nápis HELP (Pomoc).
10.04.2016 19:10 |

podobné články

Chybička norské stíhačky: Omylem začala střílet, dokonce na vlastní vojáky

 
Norská stíhačka F-16, která se účastnila vojenského cvičení, omylem střílela na pozorovací věž své vlastní armády. Důstojníkům, kteří v ní právě sloužili, se ale nic nestalo. O incidentu, který se stal před necelými dvěma týdny na neobydleném ostrově Tarva na západě země, v neděli informovala sama norská armáda.
24.04.2016 16:40 |

podobné články

Filmové premiéry: Standup show a Doctor ze studia Marvel

 
Dramatický osud českého horolezce a jeho druhů, standup show známých komiků, partička outsiderů křižující Ameriku, sourozenci zanecháni na neobydleném arktickém ostrově, cesta karavanem napříč Francií, důležité životní rozhodnutí, světoznámý neurochirurg z dílny studia Marvel a civilizovaný právník měnící se v nevypočitatelného zabijáka. 41. týden tohoto roku přináší 8 filmových premiér, dokument o setkání Alfreda Hitchcocka s Françoisem Truffautem a trojici snímků z chorvatské produkce.
26.10.2016 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Alfred Hitchcock (91 článků) , François Truffaut (5 článků)

Trosečníky zachránil nápis z listů na pláži

 
Tři muže, kteří ztroskotali na mikronéském ostrově Fanadik, zachránil nápis „HELP“ (Pomoc) vytvořený na pláži z palmových listů. Všimla si ho posádka letadla, jež po trosečnících pátralo.
10.04.2016 12:30 |

podobné články

Na 'ostrově šimpanzů' zbyl jediný. Místní i ochránci ho chtějí zachránit

 
Na ostrově šimpanzů v Pobřeží slonoviny žila dvacetičlenná skupina šimpanzů, které vědci dříve používali pro lékařské výzkumy. Po tom, co mu záhadně zahynuli všichni jeho "kolegové", zbyl na ostrově už jen jeden - Penso. Místní a ochránci přírody bojují o to, aby mohl Penso na ostrově zůstat a vznikla zde rezervace pro šimpanzy.
15.11.2017 17:05 |

podobné články

Zloděje v opuštěném domě přistihli kladenští policisté při krádeži měděných trubek

 
Čtyřiatřicetiletý muž byl policejní hlídkou zadržen v neobydleném domě, když kradl měděné trubky.
03.04.2014 01:35 |

podobné články

Přišel český osel a vytvořil stát. Sarajevský list píše o Jedličkově Liberlandu

 
"Hledáte Liberland? A to jste ze Sarajeva přijeli až sem? Jako byste v Bosně neměli dost vlastních starostí s novými státy a rozpadem země," reagují hosté kavárny v městečku Kneževi Vinogradi na severovýchodě Chorvatska. V článku o pátrání po nedávno vyhlášeném státě ležícím na neobydleném chorvatsko-srbském pomezí o tom píše sarajevský list Dnevni Anaz.
26.04.2015 09:46 |

podobné články

Přišel osel z Čech a založil stát. Novináři byli v Jedličkově Liberlandu, chytla je policie... A je to podle nich trochu jinak

 
"Hledáte Liberland? A to jste ze Sarajeva přijeli až sem? Jako byste v Bosně neměli dost vlastních starostí s novými státy a rozpadem země," reagují hosté kavárny v městečku Kneževi Vinogradi na severovýchodě Chorvatska. V článku o pátrání po nedávno vyhlášeném státě ležícím na neobydleném chorvatsko-srbském pomezí o tom píše sarajevský list Dnevni Anaz.
26.04.2015 10:21 |

podobné články

Squatteři po šesti dnech slezli ze střechy Šatovky. Dole je „přivítal“ policejní anton

 
Squatteři, kteří v pátek obsadili usedlost Šatovka s cílem vybudovat v neobydleném a chátrajícím stavení komunitní centrum, se šestý den rozhodli ze střechy slézt. Jeden ze squatterů budovu opustil už v pondělí ráno, protože chtěl jít do práce, další dva odešli v pondělí odpoledne. Všechny tři policie zadržela a obvinila z trestného činu neoprávněného zásahu do práva domu. Čtvrtý squatter slezl v úterý.
14.02.2018 12:50 |

podobné články

První vydání Shakespearových her našli na ostrově u Skotska

 
Na ostrově Bute u Skotska našli první vydání her Williama Shakespeara. Leželo nepovšimnuto 400 let v jednom šlechtickém domě.
08.04.2016 11:15 |

podobné články

PŘÍBĚH, ZE KTERÉHO MRAZÍ: Turisté našli na Fidži uříznutou hlavu!

 
Říkáte si, co by vás tak mohlo vyděsit na pohádkovém ostrově Fidži? A co třeba nalezená lidská hlava, kterou našli turisté na romantické procházce po ostrově? Z toho by vás rozhodně zamrazilo. Zajímá vás, komu hlava patřila?
06.07.2016 11:20 |

podobné články

Záhadná úmrtí turistů v thajském ráji: Elise (†30) našli mrtvou v džungli, je už sedmá za 3 roky

 
Třicetiletou belgickou turistku Elise Dallemagne našli v dubnu mrtvou na thajském ostrově Ko Tao. Podle policie spáchala sebevraždu, rodina je ale přesvědčena, že ji zavraždili. Za poslední tři roky na maličkatém ostrově za záhadných okolností zemřelo sedm cizinců a jedna turistka je už čtyři měsíce pohřešovaná.
10.07.2017 18:15 |

podobné články

Michal David: Přitahuju katastrofy!

 
Vendula Auš Svobodová (37) s Michalem Davidem (49) ztroskotali na Maledivách. Přiletět z exotické dovolené měli už v neděli, tajfun jim ale návrat překazil.
19.11.2009 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Michal David (1291 článků) , Vendula Svobodová (806 článků)

Lupiči nešikové: Poprvé bylo zavřeno, podruhé je zatkli

 
Neznalost otevírací doby vyhlédnuté německé banky se stala osudnou dvěma českým mužům (21 a 29 let) z Chebu, kteří si patrně na příhraniční peněžní ústav v bavorském Schirndingu dělali zálusk. Policie je měla na mušce už od středy, kdy se pokusili banku přepadnout, ale tehdy ztroskotali na uzamčeném vchodu. Když se oba pokusili o totéž další den, spadla klec.
23.01.2011 16:05 |

podobné články