Článek

Manželé ztroskotali na neobydleném ostrově! Po týdnu je našli...

 
Už si mysleli, že je s nimi amen, ale záchrana nakonec dorazila.
28.08.2016 05:05 |

podobné články

Podobné články

SOS! Manžele našli po týdnu pátrání na neobydleném tichomořském ostrově

 
Už si mysleli, že je s nimi amen, ale záchrana nakonec dorazila. Manželé Linus a Sabina Jackovi ztroskotali na opuštěném tichomořském ostrově. Pátrání po týdnu vypadalo již bezvýsledně, ale nakonec se je podařilo najít. Na pláži totiž do písku napsali SOS.
27.08.2016 15:45 |

podobné články

Na pustém ostrově vyroste veřejná toaleta!

 
Na neobydleném skotském ostrově Handa vyrostou veřejné toalety. Záchod bude stát 50.000 liber (téměř 1,5 milionu korun). Informovala o tom dnes BBC s odvoláním na skotský spolek ochránců přírody Scottish Wildlife Trust.
13.03.2012 07:37 |

podobné články

Hrůzný nález v Třinci. V torzu vyhořelého domu našli dva mrtvé

 
Dva muže bez známek života našli hasiči ve čtvrtek odpoledne v neobydleném domě určeném k demolici v Těšínské ulici v Třinci. V domě se scházeli bezdomovci, sdělil agentuře Mediafax mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.
08.12.2011 17:25 |

podobné články

OBROVSKÝ VÝBUCH SOPKY zakryl slunce, připomíná atomový hřib

 
Na neobydleném indonéském ostrově explodovala obří sopka. Velkolepá exploze zvedla neuvěřitelných dvacet kilometrů vysoký oblak prachu, který zakryl i svítící slunce.
02.06.2014 16:55 |

podobné články

Čínské letiště duchů: Letadlo z něj nevzlétlo už několik let

 
V roce 2008 Číňané s velkou pompou otevřeli zcela nově zrekonstruované letiště ve městě Čchan-chaj, nacházející se na neobydleném ostrově blízko severovýchodního čínského pobřeží. Rekonstrukce čínské úřady stála asi šest milionů dolarů (152 milionů korun) a ty slibovaly, že do roku 2010 zde bude ročně odbaveno 40 tisíc cestujících a v letošním roce to dokonce mělo být až 70 tisíc. Letiště je ale opuštěné a o tisícovkách cestujících si mohou čínské úřady leda tak nechat zdát. 
08.05.2015 16:45 |

podobné články

Trosečníky zachránil nápis z listů na pláži

 
Tři muže, kteří ztroskotali na mikronéském ostrově Fanadik, zachránil nápis „HELP“ (Pomoc) vytvořený na pláži z palmových listů. Všimla si ho posádka letadla, jež po trosečnících pátralo.
10.04.2016 12:30 |

podobné články

Američané zachránili trosečníky. O pomoc si zavolali palmovým listím

 
Tři muži uvázli na neobydleném ostrově v Tichém oceánu. Po třech dnech je zachránilo americké námořnictvo. Vojákům se je podařilo lokalizovat, protože vytvořili z palmových listů velký nápis HELP (Pomoc).
10.04.2016 19:10 |

podobné články

Chybička norské stíhačky: Omylem začala střílet, dokonce na vlastní vojáky

 
Norská stíhačka F-16, která se účastnila vojenského cvičení, omylem střílela na pozorovací věž své vlastní armády. Důstojníkům, kteří v ní právě sloužili, se ale nic nestalo. O incidentu, který se stal před necelými dvěma týdny na neobydleném ostrově Tarva na západě země, v neděli informovala sama norská armáda.
24.04.2016 16:40 |

podobné články

Filmové premiéry: Standup show a Doctor ze studia Marvel

 
Dramatický osud českého horolezce a jeho druhů, standup show známých komiků, partička outsiderů křižující Ameriku, sourozenci zanecháni na neobydleném arktickém ostrově, cesta karavanem napříč Francií, důležité životní rozhodnutí, světoznámý neurochirurg z dílny studia Marvel a civilizovaný právník měnící se v nevypočitatelného zabijáka. 41. týden tohoto roku přináší 8 filmových premiér, dokument o setkání Alfreda Hitchcocka s Françoisem Truffautem a trojici snímků z chorvatské produkce.
26.10.2016 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Alfred Hitchcock (91 článků) , François Truffaut (5 článků)

Michal David: Přitahuju katastrofy!

 
Vendula Auš Svobodová (37) s Michalem Davidem (49) ztroskotali na Maledivách. Přiletět z exotické dovolené měli už v neděli, tajfun jim ale návrat překazil.
19.11.2009 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Michal David (1249 článků) , Vendula Svobodová (796 článků)

Lupiči nešikové: Poprvé bylo zavřeno, podruhé je zatkli

 
Neznalost otevírací doby vyhlédnuté německé banky se stala osudnou dvěma českým mužům (21 a 29 let) z Chebu, kteří si patrně na příhraniční peněžní ústav v bavorském Schirndingu dělali zálusk. Policie je měla na mušce už od středy, kdy se pokusili banku přepadnout, ale tehdy ztroskotali na uzamčeném vchodu. Když se oba pokusili o totéž další den, spadla klec.
23.01.2011 16:05 |

podobné články

Rybáři ztroskotali a museli přežít den v mrazivé vodě

 
Šťastný konec měla nehoda dvou mladíků u pobřeží Aljašky. Jejich osmimetrovou loď převrátila vlna a oni museli přežít více než den v chladné vodě. Speciální obleky pro přežití v ledové vodě odnesly vlny, a tak oba kamarády nakonec zachránila plastová přepravka na ryby.
15.09.2012 20:10 |

podobné články

Sourozenci ztroskotali v Karibiku, za záchranou plavali 14 hodin

 
Čtrnáct hodin museli v Karibském moři plavat američtí sourozenci Dan a Kate Suskiovi, než se dostali na břeh ostrova Svatá Lucie. Vyrazili rybařit, ale loď, kterou si pronajali, se potopila.
26.04.2013 12:25 |

podobné články

Zloděje v opuštěném domě přistihli kladenští policisté při krádeži měděných trubek

 
Čtyřiatřicetiletý muž byl policejní hlídkou zadržen v neobydleném domě, když kradl měděné trubky.
03.04.2014 01:35 |

podobné články

Přišel český osel a vytvořil stát. Sarajevský list píše o Jedličkově Liberlandu

 
"Hledáte Liberland? A to jste ze Sarajeva přijeli až sem? Jako byste v Bosně neměli dost vlastních starostí s novými státy a rozpadem země," reagují hosté kavárny v městečku Kneževi Vinogradi na severovýchodě Chorvatska. V článku o pátrání po nedávno vyhlášeném státě ležícím na neobydleném chorvatsko-srbském pomezí o tom píše sarajevský list Dnevni Anaz.
26.04.2015 09:46 |

podobné články

Přišel osel z Čech a založil stát. Novináři byli v Jedličkově Liberlandu, chytla je policie... A je to podle nich trochu jinak

 
"Hledáte Liberland? A to jste ze Sarajeva přijeli až sem? Jako byste v Bosně neměli dost vlastních starostí s novými státy a rozpadem země," reagují hosté kavárny v městečku Kneževi Vinogradi na severovýchodě Chorvatska. V článku o pátrání po nedávno vyhlášeném státě ležícím na neobydleném chorvatsko-srbském pomezí o tom píše sarajevský list Dnevni Anaz.
26.04.2015 10:21 |

podobné články

Ruský Progress se úspěšně připojil k ISS, kosmonauti dostali kyslík i pomeranče

 
Ruské nákladní lodi Progess se podařilo úspěšně připojit k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS), posádce přivezla 2,5 tuny zásob. Udělala tak "práci" za své dva předchůdce, kteří po cestě ztroskotali.
05.07.2015 12:51 |

podobné články

V Bruselu vládne korupce maskovaná líbivými slovy, píše exdiplomat Bašta

 
Když vznikl Sovětský svaz, do jeho čela se postavili nikým nevolení lidé, kteří se rozhodli, že k obrazu svému předělají lidi z různých kultur a národů tak,. aby nakonec tvořili jednotný celek. Zkoušeli to celá desetiletí a nakonec ztroskotali. Připomíná vám to něco? Někdejší velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta popisuje paralely mezi SSSR a EU. Rozdíl mezi nimi vidí jen v potocích krve v Sovětském svazu. Ty v EU přece jen nenajdeme.
03.07.2016 06:55 |

podobné články

Mimozemská planeta ve virtuální realitě: Ve Farpoint můžete střílet sci-fi puškou vlastníma rukama

 
Největší výhodou virtuální reality je, že se při jejím používání hráči mohou ocitnout v nových světech. To je i případ nové střílečky pro PlayStation VR zvané Farpoint. V ní se podíváte na neznámou pouštní planetu, na které jste v roli bezejmenného pilota a brzy i střelce ztroskotali po vtažení do červí díry poblíž Jupiteru. K tomu, abyste přežili nápor nepřátel, vám poslouží i nová periferie zvaná Zaměřovací ovladač PlayStation, která nesimuluje nic jiného než zbraň.
31.05.2017 19:40 |

podobné články