Článek

Mánes patří automobilovým veteránům na plátně i těm skutečným

 
Téměř stovka velkoformátových maleb automobilových veteránů a několik reálných modelů jsou k vidění v pražské výstavní síni Mánes. Výstava nazvaná Benzínové opojení představuje tvorbu malíře Václava Zapadlíka, který se na realistické ztvárnění historických automobilů specializuje a má sběratele po celém světě.
13.04.2016 11:50 |

podobné články

Podobné články

Harry Metcalfe v dílně Pagani Automobili

 
Harry Metcalfe je nejen automobilovým novinářem a zakladatelem patrně nejslavnějšího auto časopisu na světě. Je také skutečným automobilovým odborníkem přes sportovní a řidiřská auta. Sám má velmi vkusně obsazenou garáž, ve které nechybí ani Pagani Zonda. S panem Horaciem se moc dobře zná a v jeho malé manufaktuře v Modeně už začíná být téměř jako doma. Sebemenší novinku u tohoto výrobce si nenechá ujít a okamžitě vždy sedá na letadlo do Itálie, aby viděl vše na vlastní oči. Tady je jedno z dalších skvělých evo videí a další z Harryho návštěv u Pagani. Harry si k této příležitosti nechal narůst delší vlas, všimli jste si? :)
29.06.2012 21:00 |

podobné články

Od závodních videoher ke skutečným závodům

 
Polyphony Digital a Sony uspořádali speciální akci, ve které hráči závodních her soupeřili, aby se stali skutečným automobilovým závodníkem.
22.04.2010 15:00 |

podobné články

Mánes hostí prodejní veletrh a festival Prague Photo

 
Fotografie jako vyhledávaný umělecký artefakt je centrem pozornosti na prodejním veletrhu Prague Photo, který se koná ve výstavní síni Mánes do 4. dubna. Paralelně s ním začala i na dvanácti místech v metropoli přehlídka kurátorských projektů (některé trvají do 10. května).
01.04.2010 12:45 |

podobné články

Galerie Mánes se otevře Prague Photo Festivalu

 
Dvě stě třicet autorů bude od 5. do 10. dubna prezentovat své fotografie v pražské Výstavní síni Mánes v rámci čtvrtého ročníku Prague Photo Festivalu 2011. Součástí exhibice budou přednášky, setkání s autory a autogramiády.
21.03.2011 16:25 |

podobné články

Mánes znovu otevřel. Jeho správu dál obestírá mlha

 
Pražskou výstavní síň Mánes otevřela po dvouleté rekonstrukci. Spravuje ji Nadaci českého výtvarného umění, která byla před časem terčem protestu umělců a nejasnosti kolem jejího vedení nezmizely.
28.05.2014 16:11 |

podobné články

Mánes znovu otevřel. Jeho správu dál obestírá mlha

 
Pražskou výstavní síň Mánes otevřela po dvouleté rekonstrukci. Spravuje ji Nadaci českého výtvarného umění, která byla před časem terčem protestu umělců a nejasnosti kolem jejího vedení nezmizely.
28.05.2014 16:11 |

podobné články

„Striptýzová hudba“ pro sochy. Orchestr jednoho muže rozparádil Mánes

 
Hudba pro sochy? Ano, v Praze to je možné. Jde o novinku venkovní výstavy Sculpture line. Hudební doprovod si tak ve středu poslechla plastová chobotnice ležící na Vltavě a spolu s ní desítky lidí, kteří přišli do galerie Mánes na koncert umělce, který si říká Circus Ponorka.
20.07.2017 15:05 |

podobné články

Vltava se zabarvila do ruda: Mánes krvácí, začíná smrdět, hlásají ti, kteří jsou za čin zodpovědní

 
Zvláštní úkaz se objevil v pondělí v podvečer na řece Vltavě v okolí Masarykova nábřeží. Řeka se zde zabarvila do ruda a šokovala občany. Podle všeho se jedná o červené barvivo, které do řeky vylili vandalové. Čin spáchali na protest proti komerčnímu využití budovy galerie Mánes.
14.08.2017 21:15 |

podobné články

O'Neal pokračuje v kariéře,přidal se k dalším veteránům v Bostonu

 
Hvězdný basketbalista Shaquille O'Neal posílil v NBA Boston Celtics, kam přestoupil jako volný hráč z Clevelandu. Osmatřicetiletý pivot se tak přidal k dalším veteránům v Bostonu a pokusí se splnit si sen o svém pátém titulu.
05.08.2010 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Shaquille O'Neal (8 článků)

Miliónové granty vojenským veteránům zatím k získání práce příliš nepomohly

 
Dlouhé roky zavíralo ministerstvo obrany oči před tím, že váleční veteráni mají po odchodu z armády problémy se vrátit do normálního života a najít si v civilu novou práci. Teprve minulý rok obrana slavnostně slíbila, že pomůže 1500 veteránům, kterým se nedaří nastartovat civilní život. Na projekt vyčlenila pět miliónů korun a dalších 25 získala z evropských fondů, ty vysoutěžila personální agentura Cepac-Morava.
09.07.2012 04:35 |

podobné články

Svoboda není samozřejmost, musí se o ni bojovat, poděkoval Zeman veteránům

 
Prezident Miloš Zeman, který se v pátek zúčastní oslav 70. výročí vylodění spojenců v Normandii, před odletem do Francie poděkoval veteránům 2. světové války. Zdůraznil rovněž význam svobody a připomněl, že je nezbytné o ni bojovat.
06.06.2014 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20908 článků)

Princ Harry dá po 10 letech armádě vale. Bude se věnovat veteránům

 
Britský princ Harry v červnu po deseti letech služby opustí britskou armádu. Jeho poslední misí bude dubnové působení v Austrálii. Do budoucna se chce věnovat zraněným veteránům.
17.03.2015 10:10 |

podobné články

V muzeu se předávaly medaile válečným veteránům

 
V letošním roce si připomínáme 70. výročí vítězství nad fašismem a ukončení druhé světové války. Při této příležitosti Generální konzulát Ruské federace v Karlových Varech spolu s Ústeckým krajem a městem Ústí nad Labem dnes předal vyznamenání a pamětní listy několika válečným veteránům, kteří žijí v Ústeckém kraji. Slavnostní předání ocenění se uskutečnilo v prostorách ústeckého muzea.
01.05.2015 10:01 |

podobné články

Překvapení plzeňské vojenské přehlídky: Veteránům přijel vzdát hold i hollywoodský herec!

 
Slavnostní přehlídka Convoy of Liberty k příležitosti 70 let od osvobození Plzně měla i jednoho velmi nečekaného hosta. Obdivovat techniku a vzdát hold americkým veteránům přijel i hollywoodský herec a hvězda válečného filmu Černý jestřáb sestřelen!
03.05.2015 18:05 |

podobné články

Budoucnost pro novodobé válečné veterány: Opraváři techniky či ostraha domů

 
Ministerstvo obrany chce nabízet novodobým válečným veteránům rekvalifikace pro práce u resortních státních podniků. Vojáci, které armáda vyslala do zahraničních misí, by tak mohli pracovat třeba jako opraváři vojenské techniky. Ministerstvo také spustilo web s nabídkami firem, které poskytují veteránům slevy na své výrobky a služby.
11.11.2015 13:35 |

podobné články

Vánoční melodie nejen válečným veteránům zahrály soubor Ondráš i armádní hudba

 
Ve čtvrtek 17. prosince se ve vojenském kostele sv. Jana Nepomuckého v Praze uskutečnil vánoční koncert Vojenského uměleckého souboru Ondráš věnovaný válečným veteránům. O týden dříve zase hrála k Vánocům Ústřední hudba AČR, která naplnila kostel Církve čs. husitské v Praze – Dejvicích.
19.12.2015 18:11 |

podobné články

Dnes se koná benefiční hokejové utkání věnované novodobým válečným veteránům

 
V neděli 3. ledna 2016 v 13.00 hodin se na mobilním kluzišti v Brně za Lužánkami uskuteční extraligové hokejové utkání mezi HC Kometa Brno a HC Škoda Plzeň, které bude věnováno novodobým válečným veteránům.
03.01.2016 10:51 |

podobné články

Děkujeme vám. Plzeňané se poklonili veteránům z USA a z Belgie

 
Zhruba 400 lidí dnes přišlo poděkovat třinácti americkým a belgickým veteránům, kteří letos přijeli do Plzně na 71. oslavy osvobození města. Desítky věnců a květin pak položili k loni odhalenému pomníku generála Pattona pod Velkým divadlem. Americký veterán Earl Ingram ze 2. pěší divize, která osvobodila nejvíce měst a obcí na západě Čech, popřál Plzeňanům dobré zdraví, dobrý život, prosperitu a svobodu navždy. Zprávu přinesla ČTK.
06.05.2016 19:30 |

podobné články

O nové využití bunkru z 50. let v centru Prahy se postaral nadační fond, který pomáhá veteránům

 
Nadační fond REGI Base, který pomáhá nejen novodobým válečným veteránům, ale i vojákům, policistům nebo hasičům, pro ně letos plánuje otevřít nové komunitní centrum v prostorách bunkru z 50. let v Praze. Místo bude sloužit nejen pro účely společenských setkání těch, kteří sloužili za Českou republiku, ale i pro konání přednášek a školení pro veřejnost.
26.05.2016 16:10 |

podobné články