Článek

Mánek (ODS): Takovou novelu zákona si Šumava nezaslouží

 
Vláda 13. května 2015 schválila návrh novely zákona o ochraně přírody a krajiny z dílny ministerstva životního prostředí a již brzy ji projedná poslanecká sněmovna.
11.06.2015 17:46 |

podobné články

Podobné články

Vyznamenaný Mánek: Ministr Brabec urazil mne i prezidenta Zemana

 
Někdejší ředitel Národního parku Šumava se důrazně ohradil proti tvrzení ministra pro životní prostředí Richarda Brabce (ANO). Ten, potom co Mánek dostal vyznamenání z rukou prezidenta republiky, prohlásil, že Mánka nepovažuje ani tak za odborníka, jako píše za člověka, který v národním parku porušoval zákon, za což byl také odvolán. Za to si prý rozhodně státní vyznamenání nezaslouží. Mánek ale brání sebe i prezidenta.
06.11.2015 10:01 |

podobné články

Osobnosti: Richard Zeman (7 článků)

Vyznamenaný Mánek: Ministr Brabec urazil mě i prezidenta Zemana

 
Někdejší ředitel Národního parku Šumava se důrazně ohradil proti tvrzení ministra pro životní prostředí Richarda Brabce (ANO). Ten potom, co Mánek dostal vyznamenání z rukou prezidenta republiky, prohlásil, že Mánka nepovažuje ani tak za odborníka jako píše za člověka, který v národním parku porušoval zákon, za což byl také odvolán. Za to si prý rozhodně státní vyznamenání nezaslouží. Mánek ale brání sebe i prezidenta.
06.11.2015 10:06 |

podobné články

Osobnosti: Richard Zeman (7 článků)

Za ODS bude do Senátu kandidovat exšéf parku Šumava Mánek

 
Bývalý ředitel Národního parku Šumava Jiří Mánek, kterého nedávno z funkce odvolal ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO), bude v Jihočeském kraji kandidovat do Senátu za ODS. Právu to potvrdil zdroj z ODS i lidé z Mánkova okolí.
10.06.2014 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (331 článků)

Chalupa: Novým ředitelem Národního parku Šumava bude Mánek

 
Novým ředitelem národního parku Šumava bude od července dosavadní náměstek Jiří Mánek. Upozornil na to Český rozhlas s odkazem na oznámení ministra životního prostředí Tomáše Chalupa.
28.06.2012 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Chalupa (365 článků) , Jiří Chalupa (45 článků)

Šumava zažívá jeden z nejbohatších roků v existenci Správy NP a CHKO Šumava

 
Národní park Šumava prožívá ekonomicky velmi úspěšný rok. Díky zodpovědnému hospodaření Správy NP a CHKO Šumava a mnoha získaným grantům „proudí“ na Šumavu desítky milionů korun. V letošním roce se podařilo připravit a rozjet desítky grantových projektů. Další desítky projektů má Správa NP a CHKO Šumava v zásobníku – vše v celkové hodnotě 654 milionů korun. Což je suverénně nejvíc ve více než 22 letých dějinách Správy NP a CHKO Šumava.
16.10.2013 19:50 |

podobné články

Mánek (ODS) projel na kole celý senátní obvod

 
Jiří Mánek, bývalý ředitel Národního parku Šumava a nynější kandidát do Senátu ujel poslední týden v srpnu spolu s desítkami sympatizantů 300 kilometrů na kole v obvodu, kde kandiduje. Od září začíná již jednou navštívené obce znovu objíždět. Lidem nabídne k zakousnutí raritu – zákusek v podobě kůrovcového požerku, ale také kůrovcovou dvanáctku ze strakonického pivovaru Dudák.
10.09.2014 15:01 |

podobné články

Zahradník (ODS): Jiří Mánek si medaili zaslouží

 
Večer 28. října převzal z rukou prezidenta republiky medaili Za zásluhy bývalý ředitel správy Národního parku Šumava Jiří Mánek.
31.10.2015 12:11 |

podobné články

Mánek: Pokud jsem zvládl pomáhat Šumavě, tak bych zvládl pomáhat i senátnímu obvodu ve kterém žiji

 
Jiří Mánek bývalý ředitel Správy NP a CHKO Šumava bude kandidovat do Senátu
11.06.2014 16:10 |

podobné články

Ministr Brabec se ohlédl za státním svátkem: Porušíte zákon a dostanete vyznamenání

 
Šéf rezortu životního prostředí Richard Brabec (ANO) byl velmi překvapen, když viděl, že státní vyznamenání dostane také někdejší ředitel Národního parku Šumava Jiří Mánek. Ten v předvolební kampani podporoval prezidenta Miloše Zemana a dlouhodobě se s ním shoduje v názoru, jak postupovat proti kůrovci v národním parku – pilou. Brabec však připomíná, že Mánek porušil zákon.
30.10.2015 06:51 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20461 článků) , Richard Brabec (331 článků)

Šumava bude více sloužit tělesně postiženým

 
Ředitel Správy Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava Jiří Mánek a předseda Národní rady osob se zdravotním postižením ČR Václav Krása zde podepíší průlomové memorandum o vzájemné spolupráci. Díky této spolupráci se Šumava ještě více otevře osobám se zdravotním postižením. O konkrétních projektech a akcích, které Správa šumavského parku pro osoby se zdravotním postižením připraví, budeme novináře informovat přímo na tiskové konferenci, která bude následovat po podpisu memoranda.
20.08.2013 17:20 |

podobné články

Mánek (ODS): Bludný kruhový objezd Šumava zůstává

 
Ti co přijeli, můžeme nazvat přátelé soužití člověka s přírodou v podmínkách trilaterální Šumavy. Seminář uspořádal Svaz obcí NP Šumava a jedno z projednávaných témat byla také příprava novely Zákona o ochraně přírody, kterou v hrubých konturách představil náměstek ministra životního prostředí.
25.01.2015 11:47 |

podobné články

Ředitel Národního parku Šumava Stráský končí. Nahradí ho náměstek

 
Jan Stráský končí k 1. červenci ve funkci ředitele Správy Národního parku Šumava. Ve funkci ho střídá jeho dosavadní náměstek Jiří Mánek. Potvrdil to ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS).
28.06.2012 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Chalupa (365 článků) , Jiří Chalupa (45 článků)

Stráského nástupce chce pokračovat v kácení na Šumavě

 
Jiří Mánek, náměstek ředitele NP Šumava, který je rovněž členem ODS, se stane novým ředitelem Správy NP Šumava. Odchází totiž dosavadní ředitel, ale také dávný ministr a premiér Jan Stráský. Ten byl do funkce ředitele šumavského parku jmenován jen dočasně.
02.07.2012 13:00 |

podobné články

Stráského v Národním parku Šumava vystřídá jeho podřízený

 
Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa ve čtvrtek ve Vimperku potvrdil výměnu na postu ředitele Národního parku Šumava. Jan Stráský končí, nahradí ho jeho dosavadní náměstek Jiří Mánek.
28.06.2012 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Chalupa (365 článků) , Jiří Chalupa (45 článků)

Šumava možná nebude národním parkem. Změní to pravidla ochrany

 
Šumava bude pravděpodobně vyškrtnuta z prestižního seznamu národních parků. Nový ředitel Jiří Mánek totiž prohlásil, že park hodlá přeřadit z II. kategorie na této stupnici o několik příček níž.
30.07.2012 22:40 |

podobné články

Předchozí vedení NP Šumava prý zbytečně utratilo 11 milionů korun

 
Bývalé vedení šumavského národního parku podle auditu vynaložilo zbytečně a neúčelně 11 milionů korun. Problémy prý představovaly hlavně projekty restaurace Březník, návrat chladnokrevného koně na Šumavu a některé nevýhodné nájmy. Novináře o tom v pondělí informovali zástupci současného vedení NP Šumava, které vede organizaci od 1. května letošního roku. Bývalý ředitel parku Jiří Mánek tvrdí, že v řadě případů se jednalo o projekty, u nichž bylo dopředu známo, že nebudou mít návratnost.
04.08.2014 18:46 |

podobné články

Drsná odpověď Gábině Koukalové: Český biatlon si takovou špínu nezaslouží

 
Gabriela Koukalová (28) a její manžel Petr Koukal (32) se rozhodli, že v nové knize budou mluvit nejen o společném sexu a anorexii, ale také o zákulisí českého biatlonu. Gábina popisuje, co všechno bylo špatně. Hlavní trenér Ondřej Rybář vzkazuje, že český biatlon si takovou špínu nezaslouží.
13.04.2018 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Koukal (120 článků) , Petr Koukal (120 článků) , Gabriela Koukalová (266 článků)

Martan (SPO): Ministr Brabec popírá 51 % bezzásahového území v NP Šumava jako fakt

 
Stokrát jsme slyšeli od ministra životního prostředí Richarda Brabce jeho sliby o tom, že přijetím novely zákona č. 114/1992, Sb. o ochraně přírody a krajiny se zvýší bezzásahové území v Národním parku Šumava na max. 26 % jeho rozlohy. Tím klamal veřejnost a hlavně poslance a některé senátory - a vyplatilo se mu to - ti mu uvěřili a novelu schválili. Rozloha bezzásahových zón byla již zvýšena na 51 % rozlohy NP Šumava.
07.08.2017 07:30 |

podobné články

Správa CHKO Šumava tento rok slaví 50 let

 
Správa Chráněné krajinné oblasti Šumava letos oslaví 50 let své existence. K tomuto významnému výročí vydala Správa NP a CHKO Šumava novou knihu. Jejím autorem je současný vedoucí CHKO Pavel Hubený. Správa CHKO Šumava se chce v následujících letech více zaměřit na ochranu perlorodky.
21.10.2013 11:20 |

podobné články