Článek

Máme dopis volyňských Čechů, který posílají Zemanovi. Podívejte se

 
Ve čtvrtek odpoledne předali zástupci volyňských Čechů v pořadí již třetí dopis prezidentu republiky Miloši Zemanovi, informuje ParlamentníListy.cz publicista Josef Brož. Pod dopisem je podepsána čtyřicítka lidí. Vládě ani ministrům nepíší. Prezident se jich totiž jako jediný zastal.
11.09.2015 10:04 |

podobné články

Podobné články

Hamáček: Vláda je připravena řešit situaci volyňských Čechů

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) je připraven pověřit ministry vnitra a zahraničí, aby řešili situaci volyňských Čechů na Ukrajině, ohrožované eskalací konfliktu s Ruskem. Po dnešním setkání s předsedkyní Spolku volyňských Čechů v Žitomirské oblasti Emou Snidevyčovou to novinářům řekl předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček (ČSSD).
19.03.2014 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (8214 článků) , Jan Hamáček (447 článků)

Jsme připraveni řešit situaci volyňských Čechů na Ukrajině, ujišťuje Hamáček

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) je připraven pověřit ministry vnitra a zahraničí, aby řešili situaci volyňských Čechů na Ukrajině, ohrožované eskalací konfliktu s Ruskem. Po středečním setkání s předsedkyní Spolku volyňských Čechů v Žitomirské oblasti Emou Snidevyčovou to novinářům řekl předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček (ČSSD). Ministerstvo vnitra potvrdilo, že je volyňským Čechům připraveno pomoci, pokud se ocitnou v ohrožení.
19.03.2014 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (8214 článků) , Jan Hamáček (447 článků)

Česko na Ukrajině prověří situaci volyňských Čechů

 
Ministerstvo zahraničí vyšle na Ukrajinu misi, aby prověřila situaci a potřeby tamních volyňských Čechů, z nichž se část chce vrátit do České republiky. ČTK to dnes s odvoláním na premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) sdělil mluvčí vlády Martin Ayrer. Kabinet dal již dříve najevo ochotu českým krajanům na Ukrajině pomoci. Přímo na místo má vyrazit zmocněnec Ministerstva zahraničí pro krajany Karel Kühnl.
20.03.2014 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (8214 článků) , Martin Sobotka (187 článků)

Zaorálek vyslal českého zmocněnce z Kyjeva, aby vyzvěděl situaci volyňských Čechů

 
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek přiblížil další postup v řešení situace volyňských Čechů na Ukrajině. Tuto sobotu za minoritou vyrazí zástupce českého zastupitelského úřadu v Kyjevě, a to v doprovodu dvou policistů. Na Ukrajinu se také chystá zmocněnec ministerstva zahraničí pro krajany Karel Kühnl. 
21.03.2014 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (1934 článků)

Zaorálek letí na Ukrajinu zjišťovat situaci tamní české komunity

 
Český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek dnes letí na Ukrajinu, aby navštívil českou krajanskou komunitu na západě země a seznámil se s její situací. V březnu požádalo český stát o pomoc s návratem do původní vlasti 40 rodin volyňských Čechů, kteří se obávají ukrajinsko-ruského konfliktu. Vláda tehdy k repatriaci neviděla bezprostřední důvod, minulý týden ale snahu volyňských Čechů podpořil prezident Miloš Zeman.
17.09.2014 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (1934 článků) , Miloš Zeman (16389 článků)

Možnost většího přemístění volyňských Čechů má prověřit vnitro

 
Ministerstvo vnitra by mělo prověřit, zda je reálná nějaká rozsáhlejší akce na přemístění volyňských Čechů z Ukrajiny do České republiky. Domluvili se na tom dnes prezident Miloš Zeman a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Zaorálek to řekl České televizi. Schůzka následovala po předání další žádosti krajanů z Ukrajiny prezidentovi, v níž žádají o pomoc s přesídlením do ČR.
03.10.2014 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (1934 článků) , Miloš Zeman (16389 článků)

Zeman chce, aby otázku volyňských Čechů řešil Chovanec

 
Prezident Miloš Zeman předá ministrovi vnitra Milanu Chovancovi (ČSSD) seznam 232 volyňských Čechů, kteří žádají o repatriaci do ČR. Požádá ho také, aby jejich žádosti pomohl. Na tiskové konferenci to v pondělí uvedl mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.
06.10.2014 12:11 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (16389 článků)

Ať si Zeman dá pozor na ústa. Je to trapné. Kníže, Filip, Kalousek i Okamura k novému a žhavému konfliktu naší politiky

 
Prezident Miloš Zeman podporuje návrat volyňských Čechů do vlasti, kteří ho požádali v tomto směru o pomoc. V sobotu navíc vyjádřil v souvislosti s možným přesídlením volyňských Čechů pochyby nad prací ambasadora na Ukrajině Ivana Počucha. Co o celé kauze soudí ostatní politici?
07.10.2014 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (16389 článků)

Krvavý Zaorálkův podvod, při kterém umíraly děti. A média tomu ještě tleskají, nechápe Petr Hájek

 
Šéfredaktor internetového „kontrarevolučního magazínu“ Protiproud Petr Hájek se zamýšlí nad případem volyňských Čechů. Dochází k tomu, že děti volyňských Čechů nechal ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) raději zabít „kyjevskými pučisty, než by nesplnil zadání vůdců protiruského tažení“.
08.10.2014 18:51 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (1934 článků)

Ministerstvo zahraničí nechá vyšetřit údajnou pomluvu v kauze volyňských Čechů

 
Ministerstvo zahraničí podá v nejbližších dnech obvodnímu státnímu zastupitelství pro Prahu 1 podnět k prošetření, zda v kauze žádosti volyňských Čechů o repatriaci nebyl spáchán trestný čin pomluvy. Oznámilo to ministerstvo v tiskovém prohlášení. Podnět souvisí s tvrzením, že pracovníci ambasády v Kyjevě vytvářeli nátlak na krajany na Ukrajině, aby o svém přání přesunout se do Česka nemluvili. Generální inspekce ministerstva toto podezření ale nepotvrdila.
25.11.2014 13:06 |

podobné články

Tisk: Vnitro chystá repatriaci skupiny volyňských Čechů z Ukrajiny

 
Česká republika chystá přesídlení skupiny volyňských Čechů z Ukrajiny zpět do původní vlasti. Ministerstvo vnitra pracuje na plánu, jak do ČR v řádu týdnů dostat 30 až 50 lidí z donbaské oblasti na východě Ukrajiny, kde se bojuje a tamní území ovládají proruští separatisté. Napsaly to dnes Lidové noviny.
01.12.2014 06:11 |

podobné články

Do vlasti by se mohly vrátit desítky volyňských Čechů

 
Do Česka by se v nejbližších týdnech mělo vrátit až 50 volyňských Čechů z donbaského regionu na východě Ukrajiny. Plán na repatriaci krajanů žijících v oblastech ovládaných proruskými separatisty připravuje podle Lidových novin ministerstvo vnitra.
01.12.2014 11:32 |

podobné články

A další dopis expertů Zemanovi kvůli Banderovi. A hned odpověď

 
Odborníci na historii Ukrajiny napsali prezidentovi Miloši Zemanovi dopis, který je pokračováním jejich polemiky s hlavou státu ohledně ukrajinské historie. Dopis, který podepsalo osm ukrajinistů, zveřejnil dnes server Lidovky.cz. Ten připomíná, že Zemanovi trvalo více než čtyři měsíce, než odpověděl na srpnový otevřený dopis.
13.01.2015 13:42 |

podobné články

Čeští vojáci poslali z Afghánistánu dopis Zemanovi. Co vzkázali?

 
Čeští vojáci z afghánské základny Bagrám poslali prezidentovi Miloši Zemanovi otevřený dopis, v němž děkují za jeho podporu po tragickém úmrtí českých vojáků z minulého týdne. Dopis poslali po ministrovi Martinu Stropnickém, který Afghánistán navštívil.
19.07.2014 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Martin Zeman (216 článků)

Vojáci poslali Zemanovi dopis z Afghánistánu, děkují za podporu

 
Čeští vojáci z afghánské základny Bagrám poslali prezidentovi Miloši Zemanovi otevřený dopis. Děkují mu v něm za jeho podporu po tragickém úmrtí českých vojáků z minulého týdne. Na dopis se podepsali všichni, kteří ve strážní rotě v Afghánistánu působí, řekl ČTK kaplan jednotky Tomáš Mlýnek. Na základně také zřídili malé pietní místo se svíčkou, fotografiemi padlých a českou vlajkou.
18.07.2014 08:55 |

podobné články

Po Zemanovi dorazil podezřelý dopis i na vládu

 
Na úřad vlády dorazila podezřelá zásilka podobná té, která byla ve středu adresována prezidentu Miloši Zemanovi. V současné době ji prověřuje policie a hasiči. Dopis Zemanovi obsahoval mimo jiné podezřelý bílý prášek. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) informoval, že prášek byl neškodný.
25.09.2014 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1137 článků)

Zemanův paradox. Česká televize rozebírá příběh volyňských Čechů

 
Volyňští Češi z Ukrajiny žádají o přesídlení do Česka a prezident Miloš Zeman stojí na jejich straně. Přitom se někdejší krajané pokoušejí o cestu k nám především ze strachu z ruského prezidenta Vladimira Putina. A ten Zemanovi nevadí. V ruském jazyce dokonce vyzývá ke zrušení sankcí vůči Rusku a krizi na Ukrajině přirovnává toliko ke chřipce, shrnují Reportéři ČT.
06.10.2014 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (2649 článků) , Miloš Zeman (16389 článků)

Naštvaní handicapovaní občané začali psát dopisy Zemanovi

 
Další institucí, která je pobouřena prezidentovými výroky o handicapovaných dětech a jejich integraci je Národní rada osob se zdravotním postižením. Zástupci této organizace posílají Zemanovi oficiální dopis, v němž mu sdělují, že by neměl mluvit o věcech, kterým nerozumí a které nezná. Informaci přinesl server Aktuálně.cz.
15.01.2015 14:42 |

podobné články

Válečná veteránka Jiřina Jiráková dělala operační chirurgickou sestru na frontě

 
70 LET OD KONCE 2. SVĚTOVÉ VÁLKY První pomoc na operačních sálech vojákům z fronty poskytovala spolu s lékaři Jiřina Jiráková. Je dalším z volyňských Čechů a válečných veteránů, kteří se přihlásili k pomoci vlasti dobrovolně. Město Zdolbunov, ve kterém vyrůstala a v němž patřila ke třetí generaci tamních Čechů, bylo důležité svou polohou kvůli železničnímu uzlu. Vojáci, ranění, zásoby, zbraně, to vše jezdilo tudy.
08.05.2015 21:35 |

podobné články