Článek

Malý krok pro člověka, velký skok pro lidstvo: Od Armstrongových slov uplynulo už 46 let

 
Nejslavnější vesmírná mise v dějinách lidstva. Od přistání Apolla 11 na Měsíci uběhlo už neuvěřitelných 46 let.
20.07.2015 06:25 |

podobné články

Podobné články

Jak zařídit malý byt

 
Jak zařídit malý byt – to je otázka, nad kterou stále častěji přemýšlí nejen lidé žijící v panelových domech, ale i ti, jejichž bydlení nedosahuje po rozměrové stránce kdovíjakých čísel. Bydlet v malém bytě vyžaduje hodně ústupků, přemýšlení a plánování – především pak při jeho zařizování. Jestliže ani vám nebylo přáno a nežijete zrovna v prostorné haciendě, pak jistě oceníte obsah následujících řádků. Prostřednictvím dnešního článku vám prozradíme, jak zařídit malý byt tak, abyste se v něm cítili příjemně i pohodlně. Uvidíte, že nedostatek centimetrů pro vás již nebude takovou noční můrou! Jak zařídit malý byt v několika krocích Zařizování malého bytu se může na první pohled jevit jako nadlidský úkol – přeci jen u toho musíte hodně přemýšlet a to nejen nad výběrem vhodných barev, ale i nábytku a dalšího vybavení. Pojďme se společně podívat, jak zařídit malý byt v několika jednoduchých krocích. Krok první: správná volba nábytku Co se nábytku týče, musíte být v malém bytě hodně obezřetní. Pokud si dokážete vybrat správně, můžete chytře vyřešit daný prostor a ještě si své hnízdečko příjemně zútulnit. Ve svém vlastním zájmu zapomeňte na obrovskou sedací soupravu, která sice působí dominantně a nabízí spoustu místa k posezení, ale do malého bytu se nehodí a navíc je zbytečná. Sázkou na jistotu je nábytek s více funkcemi a především dostatečným množstvím úložných prostorů, které vám zaručeně přijde vhod. Krok druhý: myslete na vhodné barvy U malých bytů je rovněž velmi důležité myslet na správnou volbu barev, které zde mají jednu z hlavních rolí. Obecně platí, že čím menší prostory, tím světlejší barvy byste měli volit. Světlé odstíny mají schopnost opticky rozšířit daný prostor, dodat mu na vzdušnosti a lehkosti – a právě to potřebujete. Kdo by se přeci jen nechtěl vzdávat oblíbeného tmavšího odstínu, ten by se měl spokojit pouze s jednou stěnou... Čtěte více Příspěvek Jak zařídit malý byt pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
16.03.2016 01:05 |

podobné články

Největší lež Ameriky všech dob? Na měsíci ve skutečnosti nepřistáli, důkazy jsou na videu!

 
Je to malý krok pro člověka, ale velký skok pro lidstvo. Památná slova Neila Armstronga poté, co modul Apollo 11 doletěl na povrch měsíce, jsou notricky známá. Je ale možné, že celé přistání NASA na měsíci bylo jen dobře nafingované divadlo pro televizní kamery!
19.03.2018 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Neil Armstrong (36 článků) , Neil Armstrong (27 článků)

Neil Armstrong (†82): Navždy prvním na Měsíci!

 
„Je to malý krok pro člověka, ale obrovský skok pro lidstvo,“ řekl Neil Armstrong 21. července 1969, když jako první pozemšťan vstoupil na povrch Měsíce. V sobotu jeho srdce dobilo, ale i kdyby se po Měsíci prošel milion astronautů, Armstrong bude navždy ten první!
27.08.2012 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Neil Armstrong (36 článků) , Neil Armstrong (27 článků)

Pánové, uvažujete o společné domácnosti se ženou? Těchhle 10 nástrah vás čeká!

 
"Soužití muže a ženy je malý krok pro lidstvo":http://www.extra.cz/7-duvodu-proc-je-cerstva-zamilovanost-extremne-nebezpecny-stav, ale velký krok pro člověka!
30.10.2014 20:40 |

podobné články

Došlápne si policie i na ty nejvyšší politiky, ptá se komentátor

 
Případ Davida Ratha je možná malým krokem pro policii, ale velkým skokem pro lidstvo. Myslí si to alespoň komentátor MF Dnes Martin Komárek, který doufá, že policie bude ve své chvályhodné činnosti pokračovat a zaměří se i na politiky v patrech nejvyšších. Rathova kauza totiž možná představuje malý krok pro policii, ale velký skok pro tuto zemi.
23.05.2012 12:20 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4401 článků) , David Martin (90 článků)

Komárek (ANO): Malý krok pro lidstvo, ale velký skok pro norky a lišky

 
Projev na 57. schůzi Poslanecké sněmovny dne 7. 6. 2017 k návrhu zákona na ochranu zvířat proti týrání
07.06.2017 12:55 |

podobné články

Láďa Hruška zanechal svou DNA na Měsíci, naše redakce byla u toho!

 
Malý dotek pro člověka, obrovský skok pro lidstvo!
08.11.2013 12:36 |

podobné články

Síla raketových motorů málem vzala s sebou do kosmu i zvíře: Malý krok pro člověka, ale...Velký skok pro žábu!

 
Když NASA zveřejnila fotografie ze startu sondy Ladee na Měsíc, mysleli si všichni, že si z nich americká vesmírná agentura vystřelila. Na jednom snímku totiž vedle rakety letí i žába. Nejde ale o žádný vtip, obojživelník se startu skutečně zúčastnil.
14.09.2013 12:05 |

podobné články

10 věcí, které musí Sobotka udělat! Jinak nebude mít vládu

 
KOMENTÁŘ: Je to malý krok pro člověka, ale velký skok pro Bohuslava Sobotku. Po 17 letech ve Sněmovně se Bohuslav Sobotka dočkal své velké šance. Od prezidenta Miloše Zemana získal pověření k jednání o sestavení vlády a Sobotka je tak blízko premiérského křesla.
22.11.2013 05:07 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9488 článků) , Miloš Zeman (20974 článků)

Malý krok pro lidstvo, ale velký krok pro Gagu! Úlet století: Zpěvačka předvedla první létající šaty na světě

 
To, že je "Lady Gaga (27)":http://www.extra.cz/zivotopis/lady-gaga-zpevacka jednou z nejkontroverznějších hvězd, je známé, ale nemysleli jsme si, že kromě svých ulítlých oblečků z masa či peří vymyslí ještě něco o level bláznivějšího.
11.11.2013 13:56 |

podobné články

Osobnosti: Lady Gaga (1288 článků)

Lady Gaga už má fakt dost: Do Paříže přišla v převleku za vánoční hvězdu a obtěžovala ostatní svým kostýmem

 
"Americká hudební hvězda Lady Gaga (28)":http://www.extra.cz/tema/lady-gaga-zpevacka je místo svého zpěvu naživo (což by jako zpěvačka měla umět) proslulá svými kostýmy a tím, že například na pódium "přiletí převlečená za vrtulník":http://www.extra.cz/maly-krok-pro-lidstvo-ale-velky-krok-pro-gagu-ulet-stoleti-zpevacka-predvedla-prvni-letajici-saty-na-svete, pak "ze sebe udělá housenku":http://www.extra.cz/nevylihnuta-kukla-na-prochazce-lady-gaga-mela-narozeniny-tak-se-prevlekla-za-hmyz, "vánoční stromek i s ozdobami":http://www.extra.cz/tohle-je-revoluce-lady-gaga-nosi-vanocni-stromecek-na-hlave-i-s-koulemi nebo "nábytek z Ikey":http://www.extra.cz/5-dukazu-ze-lady-gaga-pri-navrhovani-svych-kostymu-kopiruje-ikeu.
25.11.2014 13:51 |

podobné články

Osobnosti: Lady Gaga (1288 článků)

V Praze se dnes uskutečnil skok do vody vybízející k ochraně řek

 
Na náplavce u Palackého mostu se dnes uskutečnil společný symbolický skok do Vltavy. Akce nazvaná Big jump má upozornit na nutnost chránit řeky a vracet k nim a do nich život. Do vltavské vody potom skočilo celkem sedm lidí. Skok pořádala nezisková organizace Koalice pro řeky, záštitu nad akcí převzal kajakář a olympionik Vavřinec Hradilek.
12.07.2015 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Vavřinec Hradilek (63 článků)

Nejstarší paragán Česka (79): Skok ze 4000 metrů!

 
Skok s padákem? Žádný problém! Jindřich Starý (79) si s chutí užil adrenalinový zážitek, který dostal ke kulatinám. Jde zřejmě o nejstaršího Čecha, který takový skok absolvoval.
15.05.2017 12:55 |

podobné články

Havel: Pokud se lidstvo nevzpamatuje, civilizaci čeká katastrofa

 
Pokud lidstvo nezmění svůj přístup k tomu, co ho obklopuje, a nebude pokornější, vřítí se civilizace do katastrofy, je přesvědčen exprezident Václav Havel. Lidstvo se podle něj může vzpamatovat jen tehdy, "pokud se utká se svojí krátkozrakostí, tupým přesvědčením o své vševědoucnosti a nabobtnalou pýchou". Řekl to v neděli při slavnostním zahájení 14. ročníku mezinárodní konference Forum 2000.
10.10.2010 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4859 článků)

Roboti vyhnali lidstvo na Měsíc. Recenze geniální videohry NieR: Automata, kterou si vážně zahrajte

 
Na Zemi zaútočili mimozemšťané, kteří chtěli vyhladit veškeré lidstvo. Atak však neprovedli sami, ale vyslali roboty, aby udělali špinavou práci za ně. A téměř se jim to povedlo. Lidstvo bylo nuceno opustit povrch své rodné planety a pláchnout na Měsíc. Od té doby se snaží povrch vyčistit vysíláním jednotek androidů YoRHa. Jo, bez keců je tohle další japonský úlet. NieR: Automata je však zároveň jednou z nejlepších her roku.
15.05.2017 00:20 |

podobné články

Evropští vědci se zapsali do historie: Modul Philae přistál na kometě! Velký krok ve zkoumání vesmíru

 
Je to velký krok pro lidstvo. Vesmírný modul Philae dnes úspěšně přistál na povrchu 510 milionů kilometrů vzdálené komety Čurjumov-Gerasimenko. Hlášení o historickém úspěchu se objevilo i na Twitteru – v řadě jazyků včetně češtiny.
12.11.2014 19:05 |

podobné články

Za 100 let lidstvo vymře, tvrdí vědec

 
Australský mikrobiolog Frank Fenner varuje, že za pětaosmdesát let nebude planeta Země obyvatelnou a lidstvo vymře. Na světě už bude tolik osob a tak málo zdrojů i ekosystémů schopných samostatné obnovy, že se příroda rozhodne pro jednoduchý krok. Lidi vyhladí, aby se pak bez nich opět vzpamatovala a pokračovala s novými druhy.
22.06.2015 20:05 |

podobné články

Multimilionář Libor Malý naznačil, proč si většina z nás neuvědomuje, že lidstvo je v krizi: Jsme pod vlivem drog

 
ROZHOVOR Socialismus se neujal, protože skončil na kolektivní nezodpovědnosti lidí. A tak se hledá nové řešení. Jedno z nich nabízí i úspěšný podnikatel a buddhista Libor Malý. Spočívá v myšlence na ekonomiku daru a v podstatě věrně kopíruje tržní systém s jediným rozdílem – nelze na něm nijak vydělat. "Musíte hledat jiné motivy, proč v něm fungovat. Tím hlavním motivem je vyčistit si svědomí a pomaličku dojít takového toho obyčejného životního štěstí. Osobně věřím, že tohle je cesta do budoucnosti," říká Malý v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
28.01.2015 15:38 |

podobné články

Žaloudík (ČSSD): Malý krok pro člověka, velký krok pro zdravotnictví

 
Touto parafrází známého výroku amerického kosmonauta na Měsíci bez sebemenší ironie a s uznáním komentuji počin paní reportérky Lenky Petrášové pro MF Dnes, která jednoduchou metodou a přímo na místě sondovala kvalitu úklidu v několika českomoravských nemocnicích (MF Dnes 24.8.2012). Osm z deseti nemocničních záchodů při této kontrole kvality úklidu neuspělo.
26.08.2012 12:30 |

podobné články