Článek

Malířské trio v Galerii Mariánská

 
Výstava Malířské trio představí od 18. března v českobudějovické Galerii Mariánská tvorbu Romana Franty, Vojty Horálka a Michala MICLa Novotného na velkoformátových plátnech.
15.03.2016 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Michal Novotný (44 článků) , Roman Novotný (10 článků) , Michal Novotný (41 článků)
Podobné články

Tři originální cesty

 
Výstava Malířské trio, kterou lze vidět do 12. června v českobudějovické Galerii Mariánská, prezentuje díla Romana Franty, Vojty Horálka a Michala MICLA Novotného. Spojuje je oddanost malířskému řemeslu, jinak jsou jejich estetické cesty odlišné.
08.04.2016 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Michal Novotný (44 článků) , Roman Novotný (10 článků) , Michal Novotný (41 článků)

Sloužil tam Havel, Hašek i Šrámek: Slavná Mariánská kasárna obsadil Božský Dalí

 
Rekonstrukcí za 82 milionů prošla zdevastovaná Mariánská kasárna v centru Českých Budějovic. Slavná budova, v níž vojákoval Šrámek, Hašek i Havel, se po letech konečně otevřela veřejnosti.
06.09.2015 15:40 |

podobné články

Jihomoravský kraj: V Hustopečích vznikne krajské Malířské centrum

 
V areálu Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Hustopeče vznikne Malířské centrum. První krok k tomuto cíli představuje schválení investičního záměru projektové dokumentace krajskou radou 2. června 2016.
04.06.2016 13:15 |

podobné články

Holki jsou už kompletně matkami, porodila i Nikola Šobichová

 
Dívčí trio Holki by se po čtvrtku mohlo symbolicky přejmenovat na trio "Matki". Po Radaně Labajové, jež je matkou už tři roky, a Kateřině Brzobohaté, která rodila minulý pátek, se miminka dočkala i Nikola Šobichová. Narodila se jí dcera. Další články k tématu: Brzobohatá ze skupiny Holki porodila o měsíc dřív dceru Anabel Dívčí trio Holki se promění v lehké děvy, natočí klip o hříchu Poznáváte ji? Radana ze skupiny Holki se nemění ani v mateřství
19.10.2012 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Mareš (2721 článků) , Jan Kraus (909 článků) , Katka Brzobohatá (17 článků) , Nikola Šobichová (12 článků) , Radana Labajová (23 článků) , Petra Faltýnová (681 článků)

Bálková své totalitní vize posouvá dál

 
Výstava, kterou připravila výtvarnice Barbora Bálková v českobudějovické Galerii Mariánská ve spolupráci s kurátorkou Blankou Chocholovou, umělecky ztvárňuje formy utrpení v našem světě. Expozice Odvrácená strana ráje potrvá do 31. května.
04.03.2016 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Barbora Bálková (4 články)

Nesplněné přání exprezidenta: »Opravte moje kasárna!«

 
Velké přání zesnulého exprezidenta Václava Havla (†75) zůstalo nesplněné. Přál si totiž, aby byla opravena Mariánská kasárna v Českých Budějovicích, kde na konci 50. let sloužil na vojně stejně jako autor dobrého vojáka Švejka Jaroslav Hašek.
21.12.2011 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4228 článků) , Jaroslav Hašek (83 článků) , Jaroslav Hašek (83 článků)

Pavel Bém staví v chráněné zóně v Jizerkách. Přes kyperskou firmu

 
Mariánská hora. Malebná paseka na samotě nad Josefovým Dolem. Na místě se silným géniem loci jizerskohorských pasekářů stojí na první pohled téměř opuštěné čtyři robustní boudy. Tedy až do září stály. Jednu z nich, starou hájenku, zbourali stavbaři a vyrůstá tu luxusní dřevěný skeletový dům. Nestaví tu nikdo místní nebo lufťák z jizerskohorských měst, ale kyperská společnost Levandres. Tak zní oficiální verze. Ta neoficiální je, že si na stroze obývané samotě staví horskou boudu bývalý pražský primátor Pavel Bém.
24.11.2015 18:11 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (801 článků)

Knížák průvodcem v Národní galerii

 
Ve čtvrtek v podvečer se generální ředitel Národní galerie Milan Knížák objevil v roli průvodce na výstavě Monet–Warhol, která ve Veletržním paláci v Praze představuje malířské poklady z vídeňské Albertiny. Jako průvodce ředitel NG nikomu nevnucoval svoje estetické názory, dovedl být zábavný, a pokud dával rady, nebylo v tom žádné mentorství.
29.11.2010 13:45 |

podobné články

Naše nejúspěšnější mladá modelka má další kšeft snů: Takhle jí to sekne téměř nahé v obří sklence

 
Mladá malířka a nejúspěšnější česká modelka nové generace je bezesporu Hana Jiříčková. O její malířské tvorbě a talentu informují mnohá zahraniční média, jako je např. francouzský časopis Vogue. Hana je jeho oblíbenou modelkou. A ukázky její tvorby vedle jejích sexy fotek uvidíte v naší galerii.
05.07.2014 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Hana Jiříčková (16 článků)

Reverze spojuje dva protichůdné malířské světy

 
V pražské Nové galerii vystavují společně Vladimír Véla a Miroslav Polách. Zatímco první z nich začínal před patnácti lety jako realista, druhý tvořil zpočátku v rovině abstraktní.
01.12.2014 07:55 |

podobné články

Tata Boys a Ahn Trio vyprodali sál v New Yorku

 
Tata Boys totálně vyprodali sál České národní budovy v New Yorku, v noci ze středy na čtvrtek 21. května zde vystoupili spolu s korejsko-americkým triem sester Ahnových. S nezvyklým spojením alternativního rocku a klasické hudby se seznámilo české publikum už loni, kdy Tata Bojs a Ahn Trio absolvovali turné po českých a moravských městech.
22.05.2009 08:00 |

podobné články

Dívčí trio Holki se promění v lehké děvy, natočí klip o hříchu

 
Skupina Holki chystá návrat do světa showbyznysu. A bude to návrat poněkud nečekaný, trio dívek ve složení Radana Labajová, Nikola Šobichová a Kateřina Brzobohatá se rozhodlo odhodit stud a předvést svá sexy těla. "Kdo se nesvleče, ten už dneska nezaujme, nahota zkrátka prodává," míní všechny shodně. Další články k tématu: Poznáváte ji? Radana ze skupiny Holki se nemění ani v mateřství Klára nám nechybí, říkají zbylé tři členky skupiny Holki Radana Labajová ze skupiny Holki ukázala syna Teodora
04.01.2012 00:20 |

podobné články

Osobnosti: Katka Brzobohatá (17 článků) , Nikola Šobichová (12 článků) , Radana Labajová (23 článků)

Zima ještě nekončí. Do nepohody TRIO

 
Zima ještě neskončila a jaro nezačalo. Proti rozmarům počasí je třeba se dobře ochránit. Takové oblečení ve kterém není zima, ani horko, ale umí udržet tělesnou teplotu se jmenuje TRIO. Je to modelová řada funkčního ošacení obsahující několik fazon v různých barevných variantách a kombinacích střihově doplněných pružným materiálem Moira Stretch.
22.02.2012 07:15 |

podobné články

Trio Medeski, Martin, Wood se vrací do Prahy

 
Slavné americké trio Medeski Martin Wood vystoupí v pondělí v pražském klubu Meet Factory. Soubor patří k nejvýznamnějším skupinám v oblasti jazzu zamřeného na groovy. S triem pravidelně spolupracoval kytarista John Scofield.
19.04.2012 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Martin Wood (3 články) , John Wood (3 články)

ODS se zbavuje zrádců: Ze strany vyhodili trio Hrdlička, Florián, Úlehla

 
Pánové, spadla klec! Zradit kolegy a porušit koaliční dohodu se nedělá. A když ano, zrádci musí nést následky. ODS ze strany vyhodila trio Tomáš Hrdlička, Tomáš Úlehla a Jan Florián. Teď si chlapci můžou jít třeba na golf s pány z ČSSD.
09.08.2013 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hrdlička (92 článků) , Tomáš Úlehla (105 článků) , Tomáš Úlehla (104 článků) , Jan Florián (63 článků)

Na Colours míří John Butler Trio

 
Světoznámá australská kapela John Butler Trio je dalším jménem, které potvrdili pořadatelé letošního ročníku festivalu Colours of Ostrava. Kapela na festival přiveze své šesté album, které vyjde v únoru.
29.01.2014 15:11 |

podobné články

Osobnosti: John Butler (5 článků) , John Butler (5 článků)

John Butler Trio vystoupí na Colours of Ostrava a říkají: Hudba je šéf

 
Ve čtvrtek začne v Dolní oblasti Vítkovic hudební festival Colours of Ostrava. Až do neděle se na něm představí řada výrazných umělců a skupin. Bude mezi nimi i australské John Butler Trio, které vystoupí v neděli. Na otázky Práva odpověděl jeho zpěvák a kytarista John Butler.
16.07.2014 11:35 |

podobné články

Osobnosti: John Butler (5 článků) , John Butler (5 článků)

MPO: Program TRIO přinese miliardy na podporu výzkumu a vývoje

 
Vláda České republiky na svém dnešním jednání schválila nový program podpory průmyslového výzkumu s názvem TRIO, který bude realizován v letech 2016 – 2021. Program, který počítá pro výzkumníky a vývojáře s celkovou podporou až 3,7 miliardy korun, předložilo Ministerstvo průmyslu a obchodu.
25.05.2015 14:36 |

podobné články

Legendární Top Gear se vrací! Hvězdné trio opět spolu na obrazovce!

 
Fanoušci slavného motoristického pořadu mohou slavit! Ostře sledované trio se vrací s plnou parádou!
30.07.2015 16:20 |

podobné články