Článek

Malínský (ČSSD): Historia Arcana české levice

 
K osudům prvorepublikového socialistického bloku během krizového desetiletí (1938 – 1948)
01.09.2016 05:40 |

podobné články

Podobné články

Historia Crux ve Final Fantasy XIII-2

 
K Final Fantasy XIII-2 je chrleno celkem mnoho videí a ne každé stojí za vaši pozornost. Ale když přijde na Historia Crux, tedy systém nově představeného cestování časem, nejde nezpozornět. Zatím víme, že navštívíte různé časové úseky na stejných lokacích, takže budete moci využívat přirozeného časového proudu (co je teď zničené může být v minulosti v pořádku)....
19.01.2012 15:50 |

podobné články

Mír není samozřejmostí, upozorňuje Malínský z ČSSD v den výročí konce války

 
Jiří Malínský (ČSSD) připomíná, co se dělo na českém území koncem války. Povstání proti nacistickým okupantům dopadlo v zásadě úspěšně a snad minimem obětí, ale ono minimum ve skutečnosti znamená tisíce mrtvých a raněných. Svou roli v povstání sehrála i tehdejší sociální demokracie. Ani dnes ale nesmíme zapomínat na to, že mír není a nikdy nebyl samozřejmostí.
08.05.2014 08:50 |

podobné články

Jandák (ČSSD): HISTORIA MAGISTRA VITAE?

 
Ve středu 12. dubna vláda schválila návrh na vypsání výběrového řízení na opravu historické budovy Národního muzea. Hurá, chtělo by se zvolat. Konečně, řeklo by se méně pateticky. Až teď? Zeptal by se pragmatický pesimista.
16.04.2013 08:20 |

podobné články

Sobotka šel k Zemanovi zvesela. Integraci levice ale odmítl

 
Marie Benešová či Zdeněk Škromach (oba ČSSD) propagují myšlenku sjednocení nekomunistické levice před volbami tak, aby vznikl silný politický blok, který ve volbách získá tolik hlasů, že se při sestavování vlády nebude třeba opírat ani o podporu komunistů, ani o pomoc pravicových stran. Dva nejvýše postavení muži ČSSD předseda Bohuslav Sobotka a statutární místopředseda Michal Hašek však koncept sjednocené levice jednoznačně odmítli. Informuje o tom server iDnes.cz
06.02.2013 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (561 článků) , Bohuslav Sobotka (8238 článků) , Michal Hašek (2258 článků) , Marie Benešová (239 článků)

Gajdůšková: Noc nekřišťálová neboli Historia magistra vitae

 
Připomínáme si v těchto dnech jednu tragickou událost, která se týkala i části našeho území. Devátého listopadu 1938 nacisté zinscenovali v celém Německu, včetně toho, čemu říkali Sudetenlad, násilný útok na židovské spoluobčany. Noc prý křišťálová. Jako křišťál se opravdu rozsypaly rozbité výlohy. Původně „oslavné“ nacistické označení v nás dnes vzbuzuje hrůzu – právem.
09.11.2013 16:01 |

podobné články

Publicistka: Proč se solidárně angažovat pro zemi, kterou považujeme za zaostalou...

 
Vždycky se uvádělo, že „historia magistra vitae“. Znalost dějin měla umožnit pochopení současné společnosti. Publicistka Věra Tydlitátová to ovšem chápe opačně. Díky současným událostem, zejména na Ukrajině, konečně chápe naše dějiny. Napsala to na serveru Prvnízprávy.cz.
14.03.2014 15:50 |

podobné články

Poslanci přerušili mimořádnou schůzi, levice chce hlasovat o mateřské

 
Poslanci přerušili mimořádnou schůzi Sněmovny, která byla na popud ČSSD zahájena v úterý. Levice chtěla totiž dostat na její program původně neschválené body. Podle ODS to ale neumožňuje jednací řád, proto levice přistoupila na přerušení schůze a zahájení běžné lednové, jejíž pořad měnit lze.
12.02.2010 09:25 |

podobné články

Bohuslave, Bohuslave... Premiér Sobotka vysekl poklonu těm, kteří jezdí pomáhat uprchlíkům. To je budoucnost levice, řekl. A toto nastalo

 
Zcela ztotožněn s názorem premiéra Sobotky o tom, že budoucí lídři levice vzejdou z těch, kteří dnes pomáhají uprchlíkům, není známý sociální demokrat Stanislav Křeček. „Dost dobře nechápu nadšení levicových politiků nad přílivem migrantů a nadšení nad těmi, kteří jim pomáhají,“ uvedl. V rozporu vidí střet tradičnější a nové levice. „Obávám se, že nové levici podstatná část voličů ČSSD nerozumí,“ prozradil ParlamentnimListům.cz.
26.01.2016 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (214 článků) , Bohuslav Sobotka (8238 článků)

Začalo finále senátních voleb. Lidé potvrdí většinu levice

 
V Česku začalo finále senátních voleb. Lidé v něm potvrdí, že levice bude mít v horní komoře parlamentu nadále přinejmenším nadpoloviční většinu. Rozhodli o tom už minulý víkend v úvodním volebním kole. Stejně jako o tom, že ODS bude mít historicky nejnižší počet senátorů. Finále tak určí mimo jiné to, jak bude levice početná a zda Praha bude mít poprvé levicového senátora.
19.10.2012 14:25 |

podobné články

Jsou to fauly a podrazy levice. Pravičáci se pořádně rozjeli, neunikl ani Zeman

 
Podle všech dosavadních průzkumů veřejného mínění by měla mít levice v Poslanecké sněmovně po volbách pohodlnou většinu. ParlamentníListy.cz oslovily kandidáty subjektů, které samy sebe označují za pravicové, zda existuje ze strany levice nějaká lež či faul, které by je rozzlobily.
16.10.2013 04:50 |

podobné články

Ransdorf (KSČM): Jaromír Štětina v roli humoristy

 
Náš komunistožrout procitl a učinil objev: pravicové vlády prý nasekaly chyby, protože jim levice nedala vydechnout. Aktivitu levice bych nepřeceňoval, ale znamená to, pane senátore, že tlak levice donutil pravicové vlády k tomu, aby připustily a dokonce iniciovaly rozkrádání národního majetku?
23.10.2013 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Štětina (260 článků)

Šéfka evropské rudé levice, která ochází z NDR: O pádu Berlínské zdi, změně režimu i Husákovi a Havlovi

 
ROZHOVOR Přístup českých politiků k mezinárodním konfliktům mě štve. Také privatizace vašeho zdravotnictví šla nesporně proti zájmům občanů. Takto smýšlí radikálně levicová europoslankyně, šéfka frakce Evropská sjednocená levice a Severská zelená levice Gabriele Zimmer z německé strany Die Linke. Pro ParlamentníListy.cz hodnotí třeba i poslední tuzemské prezidenty anebo problémy na Ukrajině.
29.04.2014 13:27 |

podobné články

Osobnosti: Gabriele Zimmer (2 články)

Šéfka evropské rudé levice, která pochází z NDR: O pádu Berlínské zdi, změně režimu i Husákovi a Havlovi

 
ROZHOVOR Přístup českých politiků k mezinárodním konfliktům mě štve. Také privatizace vašeho zdravotnictví šla nesporně proti zájmům občanů. Takto smýšlí radikálně levicová europoslankyně, šéfka frakce Evropská sjednocená levice a Severská zelená levice Gabriele Zimmer z německé strany Die Linke. Pro ParlamentníListy.cz hodnotí třeba i poslední tuzemské prezidenty anebo problémy na Ukrajině.
29.04.2014 13:32 |

podobné články

Osobnosti: Gabriele Zimmer (2 články)

Evropská levice v předsmrtné křeči: Má nějakou naději na záchranu?

 
Za posledních několik desítek let na tom evropská levice ještě nebyla tak špatně jako nyní. Sociální demokraté letos utrpěli porážku ve Španělsku, Chorvatsku, Irsku a o ostatně i v českých senátních volbách. Pokud má levice přežít, musí výrazně přehodnotit svůj program a postoj k voličům.
03.11.2016 15:30 |

podobné články

Malínský (ČSSD): Zmařená příležitost (České století a skutečnost)

 
Ambiciózní projekt České televize České století, velmi pravděpodobně cílený nebo alespoň inspirovaný blížícím se stým výročím vzniku Československé republiky, stačil ve svém případném „startovacím“ roce dosáhnout zhruba na první třetinu daného časového záběru. Struktura a kvalita tohoto možného rozsáhlého projektu poněkud připomíná ad hoc strukturu jiného, již ukončeného díla, seriálu Vyprávěj. Autorům se nesporně podařilo mj. zásluhou soustavně provozované propagace vyvolat ve významné části veřejnosti – historickou obec v to čítaje – velká, až mimořádná očekávání.
07.01.2014 04:35 |

podobné články

Malínský (ČSSD): O české vědě

 
Ve svém včerejším vystoupení, citovaném serverem Aktuálně, premiér Rusnok uvedl, že jedno z hlavních center české vědy a výzkumu, AV ČR, má plýtvat údajně nadměrnými finančními prostředky a že by jeho rozbujelé struktuře prospěla redukce.
03.10.2013 17:15 |

podobné články

Malínský (ČSSD): České květnové povstání

 
Ve druhé polovině března 1945 se konečně začalo naplňovat to, oč usilovaly spojenecké letecké svazy a návazně spojenecká nadřízená velitelství a vlády – válečná ekonomika hitlerovského Německa se rozkládala a současně zesílila i rezistentní hnutí na okupovaných neněmeckých evropských územích. Česko, české země, na jehož území se nacházelo několik milionů Němců, nebylo výjimkou.
07.05.2014 22:35 |

podobné články

Malínský (ČSSD): České devatenácté století (1848–1918) a první odboj - historické kořeny

 
Zánik staročeské státnosti bělohorskou katastrofou (1620) a následným vestfálským mírem (1648) s tragickým intermezzem nezvládnutého obléhání Prahy Švédy v posledních měsících trvání soustavy více či méně lokálních konfliktů, známých jako třicetiletá válka (1618–1648), považovaná významnou částí historiků za „světovou“ válku evropského lidstva, měl pro českou historickou státnost (tzv. Země koruny české-svatováclavské) nedozírné následky.
17.07.2014 21:00 |

podobné články

Malínský (ČSSD): České devatenácté století (1848-1918) a první odboj

 
Situaci tehdejších vlastenců nejlépe charakterizuje příhoda, která se vztahuje ke konci předbřeznové éry. Die wlastenzer, jak se v tehdejší české „prager deutsch“ říkalo výstředním mladíkům s dlouhými vlasy, kteří o překot organizovali národní společenský a kulturní ruch té doby, byli tak nečetní, že existovalo zajímavé rčení.
05.08.2014 21:55 |

podobné články