Článek

Malínský (ČSSD): Dodatky k husovskému jubileu

 
V právě uplynulých dnech jsme byli svědky ne oslav, ale vzpomínek za kostnickou mučednickou vraždou jednoho z nejvýznamnějších Čechů našich dějin. Bylo dojemné sledovat tu vlnu dojetí a nostalgie, která si tak obětavě nechtěla zadat se současností a plně se soustředila na Husův život a fyzické utrpení, které byl nucen podstoupit při své nedobrovolné smrti.
15.07.2015 12:17 |

podobné články

Podobné články

Zeptali jsme se drátenice na politiky. A takhle to dopadlo

 
SERIÁL: MÁ ŘEMESLO ZLATÉ DNO? Politika v Česku, to je hodně moc smutná historka. Vydávají se nesmyslné zákony, dodatky k zákonům a dodatky k dodatkům. Obyčejný selský rozum chybí. Když vidí staré lidi, jak se snaží vyžít z důchodové almužny, je jí smutno. Drátenice Mirka Markusová přestože učňovské školství je v troskách, říká, že dobře dělané řemeslo zlaté dno má.
11.11.2012 12:50 |

podobné články

Mír není samozřejmostí, upozorňuje Malínský z ČSSD v den výročí konce války

 
Jiří Malínský (ČSSD) připomíná, co se dělo na českém území koncem války. Povstání proti nacistickým okupantům dopadlo v zásadě úspěšně a snad minimem obětí, ale ono minimum ve skutečnosti znamená tisíce mrtvých a raněných. Svou roli v povstání sehrála i tehdejší sociální demokracie. Ani dnes ale nesmíme zapomínat na to, že mír není a nikdy nebyl samozřejmostí.
08.05.2014 08:50 |

podobné články

Mladá Boleslav: Primátor poblahopřál historiku Herčíkovi k jubileu

 
Primátor Raduan Nwelati dnes na radnici přivítal známého historika a také někdejšího starostu Mladé Boleslavi Karla Herčíka u příležitosti jeho zítřejších 75. narozenin. Při tomto neformálním a příjemném setkání svému hostovi poblahopřál k životnímu jubileu a předal mu také květiny a dárkový koš.
08.03.2011 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Raduan Nwelati (43 článků)

Vláda ČR blahopřála Siru Nicholasi Wintonovi k životnímu jubileu

 
Kabinet premiéra Bohuslava Sobotky na svém dnešním jednání rozhodl, že zašle blahopřejný dopis Siru Nicholasi Wintonovi k úctyhodnému životnímu jubileu 105 let.
12.05.2014 20:20 |

podobné články

Sobotka: ať vláda měří stejným metrem i ODS

 
Revidovat dodatky ve smlouvě s firmou Kapsch, omezit zahraniční cesty vlády, parlamentu a prezidenta a připravit novelu zákona o zadávání veřejných zakázek jsou podle prvního místopředsedy ČSSD Bohuslava Sobotky způsoby, jimiž by kabinet mohl v roce 2010 snížit deficit státního rozpočtu. Podle něj by se měla vláda zaměřit i na návrhy ODS, které snižují příjmy. Řekl to v rozhovoru pro Právo.
19.12.2009 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (8240 článků)

O Zemanově rozhovoru pro PL.cz píše britská BBC i ruský TASS. Dodatky k hlavě státu se ale liší

 
Velikonoční rozhovor prezidenta Miloše Zemana zaregistrovali ve Velké Británii i v Rusku. Výtah z něj uveřejnila britská BBC a ruská tisková agentura TASS, která Zemana označuje za odpůrce západních sankcí proti Rusku. Ruská agentura také připomíná, že si Zeman za své postoje k Rusku vysloužil kritiku, a to jak od premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), tak podle TASS od hlavního pravicového opozičního předáka Miroslava Kalouska (TOP 09). BBC zase připomíná prezidentovy názory, ve kterých se mnohdy rozchází s českou vládou.
05.04.2015 22:16 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (5962 článků) , Miloš Zeman (16418 článků)

Dienstbier: Šimáček skončil kvůli chybám v hospodaření i neochotě ke změnám

 
Ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD) v úterý zdůvodnil odvolání ředitele Agentury pro sociální začleňování Martina Šimáčka nezákonně uzavřenými dodatky ke smlouvám i neoprávněně podepsanou zakázkou za pět miliónů korun. I přes pochybení hodnotí ministr činnost agentury „v zásadě pozitivně”.
21.04.2015 15:11 |

podobné články

Malínský (ČSSD) k poslednímu rozloučení s Miladou Bartošovou, blízkou spolupracovnicí ministryně

 
e středu 25. listopadu zesnula po dlouhé těžké nemoci ve věku nedožitých 90 let významná členka ústředního odborného zázemí ČSSD Milada Bartošová. Dlouholetá členka ústřední sociální komise byla blízkou spolupracovnicí zejména svého druhého manžela zesnulého doc. Ing. Miroslava Hiršla CSc. a prof. Ing. Martina Potůčka, CSc. MSc. (předsedů ústřední odborné sociální komise), PhDr. Vladimíra Špidly (bývalého premiéra a ministra práce a sociálních věcí, člena Evropské komise, v současnosti vedoucí poradců premiéra Bohuslava Sobotky), Ing. Zdeňka Škromacha (bývalého místopředsedy vlády a ministra práce a sociálních věcí, v současnosti místopředseda Senátu PČR) a současné ministryně práce a sociálních věcí Mgr. Michaely Marksové.
06.12.2015 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (239 článků)

Václav Vydra: Raději nebudu hrát! Televizní stávka herců?

 
PRAHA (mac, kle) – Česká televize (ČT) začíná počítat každou korunu. Na honoráře teď sáhla i hercům, kteří pro ni natáčejí řadu fi lmů a seriálů! ČT totiž připravila dodatky hereckých smluv, ve kterých oproti dlouhodobě zavedenému dennímu honoráři zavádí tzv. půldny a tři čtvrtě dny. Samozřejmě za menší peníze! A herci se brání!
14.07.2009 02:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Vydra (183 článků) , Václav Vydra (183 článků) , Václav Vydra (183 článků)

V ČSA to vře: Vedení rezignuje, když piloti přijmou nižší platy!

 
Představenstvo ČSA ústy Radomíra Lašáka nabídlo rezignaci, podmínkou je podepsání dodatků ke smlouvám. Dodatky by se měly týkat snížení mezd pilotů o 30 procent, snížení mezd ostatních zaměstnanců o 15 procent a zmrazení vyplácení zaměstnaneckých benefitů!
26.08.2009 19:00 |

podobné články

Turci v referendu podpořili ústavní reformu, říkají odhady

 
Turečtí voliči v referendu podpořili ústavní reformu, jež povede ke změnám v soudní hierarchii a omezení pravomocí vlivné armády. Pro dodatky k ústavě, k nimž Turecko povzbuzovala také Evropská unie, se podle odhadů vyslovilo 60 procent hlasujících, uvedla televize NTV po sečtení 80 procent odevzdaných hlasů. Podobné údaje uvádí i televize CNN Turk.
12.09.2010 19:55 |

podobné články

Praha chce zveřejnit veškeré smlouvy k Blance

 
Podle občanskodemokratického primátora Bohuslava Svobody budou postupně uvolněny všechny smlouvy a jejich dodatky, které uzavřelo s Metrostavem na výstavbu tunelu.
14.02.2011 21:50 |

podobné články

Šéf VZP chce do konce týdne dodatky smluv o vypovězení IZIP

 
Ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Pavel Horák chce do konce tohoto týdne dojednat uzavření dodatků ke smlouvám se společností IZIP. Měly by umožnit k 30. červnu příštího roku s šestiměsíční lhůtou vypovědět smlouvy k projektu elektronických zdravotních knížek.
28.11.2011 20:25 |

podobné články

Vysloužil (VV): Řešení kauzy IZIP je stále v nedohlednu aneb vánoční překvapení se nekoná

 
Ani po dvou týdnech do chvíle, kdy ředitel VZP Pavel Horák slíbil, že budou uzavřeny dodatky smluv, které zaručí vypovězení smluv o projektu IZIP, tedy elektronických zdravotnických knížek, se nic neděje.
09.12.2011 16:20 |

podobné články

NKÚ: MPSV podcenilo změnu systému dávek, dodatky zvýšily jeho cenu

 
Ministerstvo práce a sociálních věcí podcenilo rizika změny systému pro výplatu sociálních dávek, zjistil Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Osm dodatků prováděcí smlouvy zvýšilo cenu systému z původně nasmlouvaných 435 milionů korun na dvě miliardy korun, vzrostla přitom zejména cena doprovodných služeb. O závěrech kontroly zaměřené na přínosy a náklady zřízení Úřadu práce ČR v dubnu 2011 dnes ČTK informovala mluvčí NKÚ Olga Málková. Reakci ministerstva ČTK zjišťuje.
09.09.2013 09:35 |

podobné články

Kohoutová: Nález NKÚ potvrdil, že jsem ministra Drábka kritizovala oprávněně

 
Nejvyšší kontrolní úřad potvrdil nestandardní chování exministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka (TOP 09) při spouštění nového počítačového systému pro výplatu sociálních dávek. Systém prodražily dlouho neveřejné, utajované dodatky, finální částka se dle odhadů NKÚ vyšplhala na 1,6 miliardy korun.
09.09.2013 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1069 článků)

Úřady práce musí mít nákladný systém zavedený Drábkem. Smlouvy nelze vypovědět

 
Podle ministra práce v demisi Františka Koníčka budou úřady práce muset nynější systémy pro vyplácení dávek používat až do konce roku 2015, i když je to nákladnější než dřívější systém. Smlouvu totiž není možné vypovědět. Koníček to řekl novinářům. Reagoval tak na zprávu Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ). Podle něj nový systém stojí proti původním předpokladům mnohem víc, prodražily ho dodatky ke smlouvě. Vládě chce tento týden předložit návrh dalšího postupu.
09.09.2013 17:40 |

podobné články

Bárta: Drábkovi došel med. Dodatky navýšily systém dávek o 1,5 miliardy

 
Včera vyšla tisková zpráva Nejvyššího kontrolního úřadu přinášející závažná zjištění. Osm ze strany MPSV podepsaných dodatků ke smlouvě na systém pro výplatu sociálních dávek navýšilo cenu o 1,5 miliardy korun.
10.09.2013 10:20 |

podobné články

Praha věděla o údajně neplatných smlouvách s Metrostavem už od září

 
Praha měla materiál ohledně údajně neplatných smluv s firmou Metrostav na stavbu tunelu Blanka k dispozici od září, uvedla ve čtvrtek ČTK na základě svých informací. Radní ale podle ní materiál projednali a zveřejnili až poté, co Metrostav ve středu oznámil přerušení stavby. Práce by se měly zastavit 7. prosince, neboť Praha dluží firmě přes dvě miliardy a chybí smluvní dodatky na vícepráce.
21.11.2013 13:07 |

podobné články