Článek

Maleček (SOL): Při současných technických možnostech by on-line přenos zastupitelstva měl být samozřejmostí

 
Z nadcházejícího zasedání Zastupitelstva MČ Brno-sever je možné poprvé sledovat on-line videopřenos: Po zářijovém zasedání Zastupitelstva městské části Brno-sever, které bylo zkušebně přenášeno zvukem a obrazovým výstupem z hlasovacího zařízení, budou moci zájemci říjnové zasedání sledovat včetně dění v sále.
15.10.2015 14:16 |

podobné články

Podobné články

VIDEO Never Sol běží s vlky. Zvládne to i za hranicemi

 
Podívejte se na nové video zpěvačky Sáry Vondráškové aka Never Sol k písni Run with Wolwes z alba Under Quiet, které vyjde i v zahraničí.
10.06.2014 16:55 |

podobné články

VIDEO Never Sol běží s vlky. Zvládne to i za hranicemi

 
Podívejte se na nové video zpěvačky Sáry Vondráškové aka Never Sol k písni Run with Wolwes z alba Under Quiet, které vyjde i v zahraničí.
10.06.2014 16:55 |

podobné články

Jihočeský kraj se podílí na spotech, které podporují technické vzdělávání

 
Zatraktivnění technických profesí, informovanost žáků základních škol o technických oborech, motivace ke studiu na technických školách, zlepšení nevyváženého poměru na trhu práce a zlepšení orientace v problematice volby povolání.
26.01.2016 20:36 |

podobné články

Dojde ke zrušení "pétépáckých" svazů. Většina z jejich členů je už příliš stará

 
Svazy sdružující bývalé příslušníky Pomocných technických praporů, známé jako "pétépáci", ukončí svou činnost. Důvodem je vysoký věk jejich členů. O rozpuštění organizace ke konci roku dnes rozhodli delegáti Českého svazu Pomocných technických praporů - Vojenských táborů nucených prací. Ke stejnému kroku se chystají i moravskoslezská organizace i sám Svaz Pomocných technických praporů - Vojenských táborů nucených prací (Svaz PTP).
27.09.2016 13:55 |

podobné články

Zabiják podprsenka: Navodí infarktový stav

 
Podprsenku oblékají ženy s naprostou samozřejmostí. A samozřejmostí by měla být i nabídka pro každý typ postavy. Bohužel není, stejně jako řada nositelek netuší kolik zdravotních komplikací může tento kousek negližé způsobit.
30.06.2010 11:55 |

podobné články

On-line přenosy ze zastupitelstev nabízí jen čtyři pražské části

 
Pouze čtyři pražské městské části a magistrát poskytují občanům on-line přenosy z jednání svých zastupitelstev. Většina radnic zveřejňuje jen přepisy jednání a argumentuje tím, že zastupitelstva jsou veřejně přístupná, takže každý, kdo má zájem, se jich může zúčastnit. Podle občanských sdružení ale lidé většinou nemají čas trávit den na zastupitelstvu, internet jim přenos informací zjednodušuje.
09.02.2013 16:15 |

podobné články

Kandidát na hejtmana: V Jihomoravském kraji budíme mezi ostatními politickými subjekty respekt

 
Jak prozradil lídr koalice Starostové pro jižní Moravu Martin Maleček (Sdružení občanů Lesné) naší redakci, už byl několikrát kontaktován zástupci hlavních politických uskupení. „Věřím, že se s námi při volebních úvahách počítá.“ Kde vidí největší rezervy a výzvy kraje? Typické je pro jižní Moravu zejména zemědělství a vinařství. „Naším cílem je iniciovat ve spolupráci s ministerstvem zemědělství úlevy pro menší zemědělské podniky a farmáře, aby mohli alespoň částečně konkurovat sousedním zemím“. Co dalšího navrhují?
11.09.2016 14:15 |

podobné články

Topkař zasadil ránu do vlastních řad a přiznal chyby ministrů TOP 09

 
Karlovarský zastupitel a zároveň šéf městské organizace TOP 09 Roman Maleček v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz prozradil, že zdaleka ne vše, co se ve vládě a centrále TOP 09 upeče, členové strany v regionech schvalují. Proti některým rozhodnutím ministerstev, která tato strana řídí, dokonce tvrdě bojují.
18.05.2013 20:25 |

podobné články

Topkař: Lidé si neváží nabité svobody. Neměli by zapomenout na dobu před 1989

 
ROZHOVOR Ředitel sportovního areálu KV Arena Roman Maleček se stal poněkud překvapivým lídrem TOP 09 v Karlovarském kraji, když až na třetí místo kandidátky odsunul dosavadního zástupce kraje v parlamentu Rudolfa Chlada. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz hovořil o tom, proč se vrací do politiky a zda se obává úspěchu komunistů v nadcházejících volbách.
21.09.2013 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Rudolf Chlad (19 článků)

Topkař: Lidé si neváží nabyté svobody. Neměli by zapomenout na dobu před rokem 1989

 
ROZHOVOR Ředitel sportovního areálu KV Arena Roman Maleček se stal poněkud překvapivým lídrem TOP 09 v Karlovarském kraji, když až na třetí místo kandidátky odsunul dosavadního zástupce kraje v Parlamentu Rudolfa Chlada. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz hovořil o tom, proč se vrací do politiky a zda se obává úspěchu komunistů v nadcházejících volbách.
21.09.2013 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Rudolf Chlad (19 článků)

Maleček (STAN): Ořezání byrokracie a průhledné rozdělování krajských peněz jsou pro nás důležitá témata

 
Starostové pro jižní Moravu (kandidátní listina číslo 23) zahájili na náměstí Svobody v Brně svou předvolební kampaň. Jedním z cílů hnutí je průhledné a spravedlivé rozdělování krajských peněz bez korupce obcím, městům, privátnímu i neziskovému sektoru, a proto byla kampaň zahájena happeningem s názvem Melouny spravedlivě.
02.09.2016 19:10 |

podobné články

Mír není samozřejmostí, upozorňuje Malínský z ČSSD v den výročí konce války

 
Jiří Malínský (ČSSD) připomíná, co se dělo na českém území koncem války. Povstání proti nacistickým okupantům dopadlo v zásadě úspěšně a snad minimem obětí, ale ono minimum ve skutečnosti znamená tisíce mrtvých a raněných. Svou roli v povstání sehrála i tehdejší sociální demokracie. Ani dnes ale nesmíme zapomínat na to, že mír není a nikdy nebyl samozřejmostí.
08.05.2014 08:50 |

podobné články

Hudebník a kandidát ODS Kalousek: Opencard mám, zda je předražená, nevím

 
Hostem on-line chatu na Novinkách byl v pondělí od 11 hodin hudebník a kandidát ODS do pražského zastupitelstva Jan Kalousek. Ten je volebním lídrem občanských demokratů v 1. a 6. městské části. K jeho prioritám v práci v zastupitelstvu patří změny v oblasti kultury a cestovního ruchu, dopravy a životního prostředí. Rezervy vidí také v možnostech použití často kritizované čipové karty Opencard.
16.08.2010 09:50 |

podobné články

Nejvyšší správní soud: Technické normy ve stavebnictví musí být poskytnuty bezplatně

 
V Nejvyšším správním soudem projednávané věci stěžovatel podle zákona o svobodném přístupu k informacím žádal po Úřadu pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví poskytnutí úplného znění technických norem ve stavebnictví, které mají být podle stavebního zákona bezplatně a veřejně přístupné. Úřad jeho žádost odmítl s tím, že rozšiřování a rozmnožování českých technických norem podléhá úplatě. Rozhodnutí úřadu potvrdilo Ministerstvo průmyslu a obchodu, následnou žalobu Městský soud v Praze zamítl.
29.05.2015 08:41 |

podobné články

BIVŠ a ČSSZ: Studenti i klienti si mohou zjistit informace on-line. Jako v bance

 
Informační technologie mají lidem usnadnit život. Nezávisle na tom, zda se jedná o školu, banku nebo státní organizaci. Samozřejmostí dneška jsou tak osobní informace on-line, ke kterým se lze dostat díky bezpečné elektronické komunikaci. Na vysoké škole třeba k výsledkům zkoušek, v České správě sociálního zabezpečení (ČSSZ) k informacím o dobách sociálního pojištění, které jsou důležité v souvislosti s důchodem.
07.08.2014 12:40 |

podobné články

Všechny školy na jedno kliknutí! Pro středoškoláky i vysokoškoláky!

 
Co studovat? A najdu si pak práci? Tak tahle uvažují desetitisíce budoucích studentů a vysokoškoláků. Přitom řešení je jednoduché. Radu a kompletní přehled nabídky škol nabízejí hned dva velké weby. Na jednom místě totiž nabízejí ucelené informace o možnostech vzdělávání a hlavně o možnostech uplatnění v oboru.
09.11.2011 13:45 |

podobné články

Dvořák jednal o možnostech spolupráce mezi ČT a BBC

 
Generální ředitel České televize Petr Dvořák jednal se zástupcem BBC o možnostech spolupráce. Dvořák tak pokračuje v avizovaných změnách v televizi.
02.02.2012 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (494 článků) , Petr Dvořák (489 článků)

Onkomaják i v roce 2015 vyjíždí pomáhat onkologicky nemocným

 
Spolek Onkomaják, který už šest let pomáhá onkologicky nemocným pacientům, vyjíždí i v roce 2015 s projektem Střevotour do českých a moravských měst. Projekt se zaměřuje především na poskytování informací o možnostech léčby rakoviny tlustého střeva a konečníku, ale ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví ČR i nadále pokračuje v informování občanů o možnostech včasného záchytu tohoto onemocnění.
20.03.2015 12:36 |

podobné články

Agentura pro sociální začleňování školila zástupce obcí o možnostech operačního programu Zaměstnanost

 
V pondělí se na Úřadu vlády uskutečnil vzdělávací seminář pro obce zařazené do Koordinovaného přístupu k sociálně vyloučeným lokalitám (KPSVL) o možnostech využití Operačního programu Zaměstnanost pro jejich potřeby v oblasti sociálního začleňování.
11.02.2016 07:35 |

podobné články