Článek

Malby talentovaného umělce jsou jako živé, vyskakují z papíru

 
Kšiltovka, kterou se člověku chce zvednout ze stolu, nebo třeba perfektní kulatá díra v papíře. To jsou jen dva příklady olejomaleb 35letého Stefana Pabsta, které vypadají, jako kdyby měly každou chvíli vyskočit z papíru. Vše je to ale jen iluze.
15.05.2015 12:37 |

podobné články

Podobné články

Hyperrealistické kresby talentovaného umělce vyskakují do prostoru

 
Rozlitá káva, plastové kelímky nebo třeba malé kotě – to je jen malý výběr z díla singapurského umělce Ivana Hoo, který se zabývá hyperrealistickými kresbami. Kromě toho, že na první pohled často vypadají jako fotografie, navíc objekty na jeho kresbách působí trojrozměrně.
20.11.2014 15:21 |

podobné články

Geniální Korejec maluje portréty, které nerozeznáte od fotky

 
Po "Kim Jung Giovi":http://www.extra.cz/neuveritelne-schopnosti-jihokorejskeho-umelce-jeho-talent-mu-budete-zavidet tu máme dalšího vysoce talentovaného umělce z Jižní Koreje. Jmenuje se Joongwon Charles Jeong a jeho obrazy jsou natolik detailní a realistické, že si je na první pohled drtivá většina lidí splete s fotografiemi. Teprve při bližším průzkumu vyjde najevo, že se ve skutečnosti jedná o "obyčejné" malby.
07.08.2013 08:35 |

podobné články

Antipetice Týdnů občanského neklidu

 
Občané, řada umělců v čele s Bartoškou a Dykem Vás vyzvala k týdnu neklidu, bojkotujte tuto výzvu tím, že budete bojkotovat tyto umělce. Umělec se vždy připojuje k něčemu z čeho má sám společenský, finanční či jiný osobní profit.. proto každý z Vás máte více možností jak se k bojkotu připojit: Můžete odstřihnout umělce od příjmů - nekupovat DVD a CD a stahovat je z Internetu, poškozovat umělce a jejich vydavatele... a nebo tyto umělce a díla na kterých se podíleli bojkotovat, nevyhledávat, odmítat. Nechodit na koncerty, filmy a do divadel. Odmítat díla i samotné umělce. Každý z nás představuje obrovský vliv - nejen voličský hlas, ale i kupní sílu ekonomiky.
15.11.2016 07:35 |

podobné články

Maďarští nacionalisté si vyskakují. Chtějí rušit historické hranice a Benešovy dekrety

 
Maďarské nacionalistické hnutí Jobbik uspělo v eurovolbách. A už si vyskakují s požadavky na změny historických dokumentů.
14.06.2009 11:50 |

podobné články

VIDEO: Svatební róby z toaletního papíru ušetří náklady

 
Potřebujete ušetřit peníze za veselku? Pořiďte si svatební šaty z toaletního papíru. Podle amerických designérů vám stačí několik rolí, páska, lepidlo, jehla a nit. Další články k tématu: VIDEO: Vdávat se můžete i v toaletním papíru Kouzlo se dá vydupat i z ruličky od toaletního papíru. V Paříži to umějí
28.06.2012 13:10 |

podobné články

10 fascinujících portrétů vytvořených z fotografií pořízených Hubbleovým teleskopem

 
Fantastické! Tak by se daly ve stručnosti charakterizovat obrázky z dílny počítačového inženýra a "talentovaného umělce":http://www.extra.cz/neuveritelne-schopnosti-jihokorejskeho-umelce-jeho-talent-mu-budete-zavidet Sergia Albiaca z Barcelony.
20.08.2013 07:50 |

podobné články

Umělec klame lidský zrak, jeho obrazy vyskakují z papíru

 
Nizozemský malíř Ramon Bruin se dlouho věnoval technice airbrush, ale před dvěma lety začal kreslit obrázky, při kterých využívá anamorfózy. To znamená, že kresby vypadají z určitého úhlu trojrozměrně. Obdivuhodné je, že u většiny svých prací si vystačí s obyčejnou tužkou.
25.10.2012 12:35 |

podobné články

Japonci vymysleli zařízení na výrobu domácího toaletního papíru

 
Japonská společnost Oriental vyrábí stroj, který přímo na pracovišti přemění vyřazený papír v papír toaletní. Rozstříhá, rozdrtí, s vodou promíchá 40 stránek nepotřebného papíru formátu A4, směs vysuší a vylisuje a za půl hodiny nabídne roličku kvalitního toaletního papíru, informoval britský list The Daily Telegraph.
02.02.2010 09:05 |

podobné články

Recyklování papíru je jen módní záležitost, přírodu vůbec nešetří, říká odborník

 
Stále více společností se prezentuje faktem, že podporuje ochranu přírody využíváním recyklovaného papíru. Ve skutečnosti je však proklamovaná ekologičnost znovu zpracovaného papíru pouhou chimérou. Nejenže proces recyklace není ekologický. Pro životní prostředí je dokonce vysoce neohleduplný.
03.10.2013 11:40 |

podobné články

V Římě objevili nejstarší malby apoštolů

 
Unikátní vyobrazení čtyř apoštolů Petra, Pavla, Ondřeje a Jana objevili italští archeologové v římských katakombách svaté Tekly. Fresky pocházejí z konce 4. století a podle expertů to jsou nejstarší malby tohoto typu. Oznámily to v úterý tiskové agentury DPA a AP s odvoláním na oficiální zdroje.
22.06.2010 19:25 |

podobné články

Neuvěřitelně titěrné malby na očních víčkách, které jsou inspirovány filmovými hity

 
Uměleckou maskérku Katie Alves už nebavilo fádní líčení a rozhodla se inspirovat tvorbou studia Walta Disneyho. Na oční víčka teď vytváří malby s motivy z Malé mořské víly, Lvího krále nebo depresivních filmů Tima Burtona.
06.06.2013 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Tim Burton (141 článků) , Walt Disney (82 článků)

Malby na iPhone – nový styl?

 
Vypadají jako malby stvořené pro velká plátna. Ale tyto dechberoucí výtvory vznikly někde úplně jinde, a sice na tříapůlpalcovém displeji...
18.06.2009 17:25 |

podobné články

O Neymara SE STRHNE BITKA. Talentovaného Brazilce chce pět klubů!

 
Pět evropských fotbalových klubů je ochotno zaplatit brazilskému Santosu za talentovaného útočníka Neymara požadovaných 45 milionů eur (přes jednu miliardu korun).
28.06.2011 18:20 |

podobné články

Smrt talentovaného ševce (1982): Boušková hrála s bolestí v srdci!

 
Tolik se na natáčení těšila. Nejen na svou velkou roli, ale také na kolegy a krásné prostředí zámku v Opočně. Jenže pár dní před filmováním Janě Bouškové (58) tragicky zemřel její manžel, herec Petr Svojtka (†36). Nastal rébus – co teď? Bude vůbec Jana po nečekané ztrátě milované osoby schopna hrát? Pojďte se s námi podívat na největší tajemství z natáčení filmu Smrt talentovaného ševce, který dnes od 9.45 h vysílá TV Nova.
09.09.2012 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Jana Boušková (78 článků) , Petr Svojtka (18 článků)

Smrt talentovaného ševce: Boušková hrála s bolestí v srdci!

 
Tolik se na natáčení těšila. Nejen na svou velkou roli, ale také na kolegy a krásné prostředí zámku v Opočně. Jenže pár dní před filmováním Janě Bouškové (58) tragicky zemřel její manžel, herec Petr Svojtka (†36). Nastal rébus – co teď? Bude vůbec Jana po nečekané ztrátě milované osoby schopna hrát? Pojďte se s námi podívat na největší tajemství z natáčení filmu Smrt talentovaného ševce, který dnes od 9.45 h vysílá TV Nova.
09.09.2012 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Jana Boušková (78 článků) , Petr Svojtka (18 článků)

Rumburk: V Loretě se pilně restaurují malby

 
Do původní krásy se v průběhu srpna vrací malby v ambitu Lorety v Rumburku. Restaurátorské práce probíhají v objektu Svatých schodů od roku 2008. Kompletně budou dokončeny v roce 2012, kdy dojde k znovuvysvěcení poutního místa. Obnovu rumburské Lorety ve výši 910 tis. Kč v roce 2011 podpořil také Ústecký kraj.
12.08.2011 13:25 |

podobné články

Oltáře ve Vyšším Brodě ukrývaly 500 let staré malby

 
Když památkáři rozebírali a vystěhovávali dva novogotické oltáře sv. Rocha a sv. Barbory z rekonstruovaného klášterního kostela Nanebevzetí Panny Marie ve Vyšším Brodě, odhalili na zadních stranách malby staré téměř 500 let.
15.11.2011 09:15 |

podobné články

Umělkyně maluje dokonalé obrazy pouze pomocí svých prstů

 
Americká umělkyně Judith Braunová dokazuje, že k vytvoření perfektní malby nejsou potřeba štětce ani další nástroje. Své obrazy totiž maluje pouze pomocí prstů, které namáčí v uhelném prachu. Nejedná se přitom o malé obrazy, ale o velkoformátové malby, jejichž tvorba často trvá i několik dní.
19.11.2012 19:20 |

podobné články

Extrémní umění na obrazech amerických měst: Neuvěříte, že tyto malby nejsou ve skutečnosti fotky

 
Britský umělec Nathan Walsh by byl dost dobrý industriální fotograf, tedy až na to, že jeho krásná zakoutí velkých měst nejsou fotky, ale hyperrealistické malby.
20.05.2013 16:05 |

podobné články