Článek

Majitel RegioJetu zažaloval dráhy kvůli údajné státní podpoře

 
Majitel soukromé společnosti RegioJet Radim Jančura zažaloval České dráhy kvůli údajné nedovolené státní podpoře. Požaduje, aby dopravce státu vrátil sedm miliard korun. O tuto částku byl údajně nadhodnocen majetek, takzvaná mrtvá dopravní cesta, kterou v roce 2008 převedly ČD na státní Správu železniční dopravní cesty (SŽDC) za celkových 12 miliard korun.
14.04.2015 20:51 |

podobné články

Osobnosti: Radim Jančura (235 článků)
Podobné články

Ze znásilnění opakovaně obviněný Bill Cosby zažaloval ženu, která tvrdí, že ji herec zneužil

 
Herec Bill Cosby zažaloval Andreu Constand a její právníky. Zaměstnankyně Temple University podala svědectví proti slavnému komikovi, v němž ho obvinila, že ji omámil léky a znásilnil. Státní zástupce Pensylvánie uznal, že má dost důkazů a hvězdu zažaloval. Hercův právní tým teď Constand zažaloval za křivé obvinění a poškození dobré pověsti.
19.02.2016 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Bill Cosby (79 článků)

Přetlak na kolejích: České dráhy jdou do boje s RegioJetem

 
České dráhy se odvolaly k Drážnímu úřadu kvůli přidělení dopravní kapacity na trase Praha–Brno konkurenčnímu RegioJetu. ČTK to dnes řekl mluvčí ČD Petr Šťáhlavský. O přidělení kapacity třem párům spojů RegioJetu rozhodl na konci listopadu správce kolejí, Správa železniční dopravní cesty (SŽDC). Firma patřící podnikateli Radimu Jančurovi na trati do Brna a Bratislavy jezdí od 11. prosince.
28.12.2016 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Radim Jančura (235 článků)

Dobeš odmítl nabídku RegioJetu, na rychlíky chce vypsat soutěže

 
Ministr dopravy Pavel Dobeš odmítl nabídku soukromého dopravce RegioJet na převzetí rychlíkové dopravy na trati Praha-Brno-Břeclav. Na dnešním setkání s novináři to uvedl majitel RegioJetu Radim Jančura.
11.10.2011 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Radim Jančura (235 článků) , Pavel Dobeš (510 článků)

Nechutné: Bill Cosby podal protižalobu na ženu, kterou znásilnil!

 
Herec Bill Cosby zažaloval Andreu Constand a její právníky. Zaměstnankyně Temple University podala svědectví proti slavnému komikovi, v němž ho obvinila, že ji omámil léky a znásilnil. Státní zástupce Pensylvánie naznal, že má dost důkazů a hvězdu zažaloval. Jeho právní tým teď Constand zažaloval za křivé obvinění a poškození dobré pověsti.
22.02.2016 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Bill Cosby (79 článků)

LEO Express opět odvezl cestující RegioJetu

 
Kvůli technické poruše dnes nevyjel polední spoj Regiojetu z Ostravy do Prahy. LEO Express okamžitě zareagoval a díky zdvojené vlakové jednotce odvezl navíc zdarma 197 zákazníků svého konkurenta.
22.03.2013 18:30 |

podobné články

Válka mezi Jančurou a ČD o rakouské vagony pokračuje. Podnikatel vznesl závažné obvinění

 
Majitel železničního dopravce RegioJet Radim Jančura, jehož firmu přeplatily České dráhy při nákupu vagonů z Rakouska, označil konečnou kupní cenu vozů za nevýhodnou. Další peníze podle něj ČD zaplatí za úpravy vagonů. Podle státního dopravce naopak žádné zásadní investice do pořizovaných vozů nejsou nutné a většina z nich půjde rovnou do provozu. Dráhy 50 vagonů získaly za 14,4 milionu eur (398 milionů Kč), nabídka RegioJetu se podle Jančury zastavila na 13 milionech eur.
21.12.2014 19:51 |

podobné články

Osobnosti: Radim Jančura (235 článků)

RegioJet je fungující projekt. To ČD by měly počítat s propadem tržeb

 
V úterních Hospodářských novinách se objevila zpráva týkající se společnosti RegioJet. Ředitel Českých drah Petr Žaluda prohlásil, že se soukromá společnost dostane do krachu. ČD totiž snížilo ceny na trase Praha - Ostrava, kde jezdí vozy RegioJetu, až o třicet procent. Obchodní ředitel RegioJetu Jiří Schmidt se ale ostře ohradil.
04.10.2011 13:10 |

podobné články

VIDEO: Černého pasažéra nekompromisně vyrazil z vlaku. Stevard RegioJetu rozdělil národ!

 
Na internetu se objevilo bizarní video. Stevard RegioJetu v Pardubicích nekompromisně vyhodil z vlaku černého pasažéra ven na peron. Zřejmě opilý muž se bránil a chtěl se dostat zpět do vlaku. Stevard nyní rozdělil Česko.
29.03.2017 17:00 |

podobné články

Podnikatel Jančura si stěžoval na České dráhy u Evropské komise. Neuspěl

 
Majitel Student Agency a RegioJetu Radim Jančura neuspěl u Evropské komise (EK) se stížností proti Českým drahám. Evropská komise neměla dost informací, aby pokračovala v šetření, potvrdila Hospodářským novinám mluvčí Generálního ředitelství pro hospodářskou soutěž EK Olga Leszczynska-Varginová. Stížnost se týkala údajné nedovolené podpory státem vlastněných Českých drah (ČD).
04.06.2012 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Radim Jančura (235 článků)

Šťáva zažaloval Česko v USA a ve Velké Británi. Kvůli Diagu

 
Bývalý majitel firmy Diag Human Josef Štáva podle informací České televize zažaloval kvůli kauze Diag Human Českou republiku i v dalších státech. Například v USA a ve Velké Británii.
07.06.2011 16:35 |

podobné články

Jančura dodá Evropské komisi další informace, ta bude pokračovat v šetření ČD

 
Majitel firmy RegioJet Radim Jančura dodá Evropské komisi (EK) další potřebné informace, aby mohla pokračovat v prošetřování jeho stížnosti na České dráhy. Řekl to dnes mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj. Hospodářské noviny dnes informovaly o tom, že EK uzavřela šetření jeho stížnosti kvůli nedostatku informací.
04.06.2012 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Radim Jančura (235 článků)

Šíp: České dráhy budou muset zvednout kvalitu. Na koleje vyrazily první RegioJety

 
Na hlavní železniční trať spojující Ostravu s Prahou dnes poprvé vyjel spoj konkurující Českým drahám. Denně budou jezdit tři spoje RegioJetu každým směrem. Výhledově by trať mělo obsluhovat šest vlakových souprav a 18 spojů denně. "Ve vlaku je klimatizace, připojení na internet a stevardka tu rozdává kávu, vodu a noviny," popsal reportér Radiožurnálu. Dráhy budou nyní muset zvednout kvalitu, připomněl pak bývalý ředitel ČD Emanuel Šíp.
26.09.2011 10:25 |

podobné články

Komunistou z donucení: Andrej Babiš se doznal ke své minulosti, hádejte, kdo může za jeho vstup do strany?

 
Nemůžeme říct, že by si slovenský potravinový král, majitel Agrofertu, majitel Mladé Fronty a brzy majitel určitě i České televize a Českého rozhlasu 3 - Vltavy, majitel Hradu a majitel Zemana i s jeho Hradní stráží nevedl svou politickou kampaň odpovědně.
05.10.2013 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (11987 článků)

„S Mrázkem mě nespojujte.“ Langer zažaloval exministra Bublana za výrok

 
Bývalý ministr vnitra Ivan Langer (ODS) zažaloval svého předchůdce ve funkci Františka Bublana (za ČSSD). Vadí mu jeho údajné tvrzení, že se Langer stýkal s kontroverzním podnikatelem Františkem Mrázkem. Žalobou na ochranu osobnosti se domáhá omluvy a půlmilionového finančního zadostiučinění. Senátor Bublan tvrdí, že výrok, který publikovala Česká pozice, nikdy nepronesl. Spor začal ve středu řešit soud.
06.01.2016 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Langer (658 článků) , František Bublan (185 článků) , František Mrázek (133 článků)

Zažaloval Facebook kvůli počítačovému viru

 
Komunitní síť Facebook je už několik týdnů atakována počítačovými viry. Floridský knihovník kvůli jednomu z nich přišel dočasně o data, Facebook následně zažaloval.
27.05.2009 08:10 |

podobné články

LEO Express zažaloval České dráhy za predátorské ceny na trase Praha – Ostrava

 
Společnost LEO Express dnes podala k Městskému soudu v Praze žalobu na náhradu škody na České dráhy (ČD) kvůli zneužití dominantního postavení na trhu ve smyslu zákona o ochraně hospodářské soutěže. Protiprávního jednání se ČD dopouštějí na trase Praha – Ostrava pomocí uplatňování tzv. predátorských cen a jeho účelem je snaha vytlačit konkurenci z trhu.
04.07.2014 18:00 |

podobné články

Slovní přestřelka šéfů Českých drah a RegioJetu! Shodli se na jediném: Příští rok zdražíme!

 
Takový souboj o cestující na železnici tady ještě nebyl! Poté, co podnikatel Radim Jančura vyjel se svým žlutým RegioJetem na koleje mezi Prahou a Ostravou, se na trati začaly snažit i České dráhy. Cestující na tom vydělá, Jančura a šéf ČD Petr Žaluda se ale včera kvůli tomu do sebe pořádně pustili!
17.10.2011 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Radim Jančura (235 článků)

Vlaky RegioJet omezí od listopadu přepravu cestujících na vozíku

 
Železniční dopravce RegioJet ze skupiny Student Agency, který provozuje rychlíky mezi Prahou a Ostravskem, omezí od 1. listopadu dopravu cestujících se sníženou pohyblivostí, tedy vozíčkářů. Důvodem jsou zpoždění vlaků, která vznikají kvůli administrativním a technickým potížím, vyplývá z tiskové zprávy dopravce. Proti kroku RegioJetu se ohradil předseda Národní rady osob se zdravotním postižením ČR Václav Krása, považuje ho za diskriminační. České dráhy (ČD) i Leo Express službu vozíčkářům nabízejí dále. 
21.10.2013 14:25 |

podobné články

Lesbický pár zažaloval majitele penziónu, odmítl je ubytovat kvůli jejich orientaci

 
Majitel hotelu v anglickém Brightonu čelí obvinění dvou lesbických dívek, které tvrdí, že je odmítl ubytovat. Mladé slečny jsou přesvědčeny, že se tak stalo právě kvůli jejich sexuální orientaci. Majitel Nasser Dean to však odmítá, prý to udělal proto, že dívky byly hlasité a sprosté.
23.04.2011 08:00 |

podobné články