Článek

Magický nov je tu! Černý Měsíc, druhé novoluní v jednom měsíci, co to pro nás znamená?

 
Magie dnešního novoluní nás opět nečekaně ovlivní, a to hned na několika rovinách. Emoce, sexualita, nový příval energie, to vše s sebou přinese černý Měsíc, již druhý nov v jednom měsíci.
30.09.2016 16:45 |

podobné články

Podobné články

Kalendář novů pro rok 2015: První novoluní přinese touhu po změnách a náhlé zvraty!

 
Nov čili novoluní je "fáze Měsíce":http://www.extra.cz/tema/faze-mesice, kdy je k Zemi obrácen neosvětlenou částí. Při novoluní jsou Měsíc a Slunce ve stejném "astrologickém znamení":http://www.extra.cz/tema/astrologicka-znameni *(Luna setrvává v jednom znamení cca 2 a půl dne, Slunce přibližně 30 dní)*.
18.01.2015 19:07 |

podobné články

Hliněný dům s novátorským přístupem

 
Zatímco počet energeticky úsporných novostaveb pomalu roste, rekonstrukcí se stejným záměrem je jako delfínů v Orlické přehradě. Není jednoduché dát domu kromě nové tváře a vnitřního designu i nové fyzikální vlastnosti tak, aby splňoval požadavky energetického certifikátu alespoň kategorie B. Dosáhnout takového vysokého energetického hodnocení není právě jednoduché, zejména s ohledem na řešení mnoha problémů. Je třeba sladit využití starších stavebních materiálů v kombinaci s novými, montáž nových konstrukcí, použití nestandardních technických systémů a obnovu původních instalačních rozvodů, aplikaci izolačních materiálů a jiné.
10.06.2012 23:05 |

podobné články

Úplněk krade spánek a zvyšuje sexuální touhu: Co z toho vyplývá? Tuhle neděli se sice nevyspíte, ale zato můžete promilovat celý den i noc!

 
Střídání měsíčních fází si lidé všímali odjakživa. První ze čtyř základních fází Měsíce je nov "*(novoluní)*":http://www.extra.cz/nuda-je-zakazana-dnesni-novoluni-ve-lvu-preje-zabave-vseho-druhu, poté přichází první čtvrt (Luna přibývá), zhruba na přelomu 14. a 15. dne úplněk a na závěr poslední čtvrt *(Luna ubývá)*.
14.11.2013 09:31 |

podobné články

Dnes je magické novoluní ve znamení Panny: Pomůže vám zhubnout či snáze otěhotnět!

 
NOVOLUNÍ neboli NOV je jednou ze čtyř fází Měsíce. Dnes je ideální den na nové projekty, nové začátky a splněná přání.
20.09.2017 17:05 |

podobné články

Nečekejte na úplněk, novoluní v Býku je také mocné: Nové zítřky se otevírají

 
O moci magického úplňku nikdo nepochybuje, ovšem síla novoluní je také veliká. Přestože nemá tajemnou energii, jeho síla je obrovská. V této fázi měsíce v novu nás však čekají nové začátky. Měsíc střídá své čtyři fáze a každá je pro nás velmi důležitá. Nalaďte se na změny!
15.05.2018 17:50 |

podobné články

Chcete ušetřit na bydlení?

 
Zodpovědné rozhodování o stavbě nového domova či o regeneraci staršího obydlí a přeměně v obydlí se zcela novými vlastnostmi a funkcemi by mělo být procesem, během něhož každý investor získá dostatek laicky podaných odborných informací, inspirací a podnětů, aby pro svou rodinu dokázal vybrat nejvhodnější typ bydlení. Pokud podle údajů a informací výrobce, na základě zkušeností a doporučení přátel a prodejců zodpovědně rozhodujeme o koupi auta, dovolené či nábytku, měli bychom mnohem zodpovědněji rozhodovat o výběru nového domova bez ohledu na to, zda půjde o bydlení v rodinném nebo bytovém domě.
20.02.2012 23:00 |

podobné články

Jak nepředražit rekonstrukci

 
Je obecně známo, že rekonstrukce stávajících rodinných domů představují proces neporovnatelně náročnější, než je výstavba domů nových. No ještě náročnější budou, chcete-li přestavbou dosáhnout nadstandardně vysoké energetické úspornosti stavby. Pokud nechcete sklouznout do průměrného katalogového designu, čeká vás v první řadě výběr architekta, který dá vašemu staršímu domu kromě nových stavebně-fyzikálních vlastností i zcela novou tvář. Nese-li váš starší dům konkrétní charakteristické znaky místní či regionální architektury a vy je chcete zachovat i v novém designu, bude muset k tomuto úkolu přistupovat mimořádně citlivě
04.06.2012 23:00 |

podobné články

Stavíme komín

 
Vývoj komínů a komínových systémů se nezastavil a podnětem k inovaci komínových těles jsou především zdroje tepla, tedy v tomto případě kondenzační kotle. Pokud dnes přemýšlíte o výměně komínu nebo jeho opravě, zřejmě je to proto, že chcete vyměnit i starý kotel za nový.
11.06.2012 23:05 |

podobné články

Jak správně využít sílu Měsíce k hubnutí?

 
Využijte Měsíc pro svoji krásu a zdraví! Měsíční fáze totiž neovlivňují pouze přírodu, ale intenzivně působí i na člověka. O úplňku se vyplatí držet půst, novoluní zase přeje novým začátkům. A protože novoluní je právě dnes, je ideální začít s hubnutím nebo se odhodlat a přestat kouřit.
14.05.2010 07:00 |

podobné články

Nový rok 2014: Přinášíme vám eXtra poselství do nového roku pro všechna astrologická znamení!

 
Nový rok vnímá mnoho lidí jako nový začátek, 1. ledna 2014 k tomu nastává "novoluní":http://www.extra.cz/tema/novoluni, jež počátek něčeho nového a jakousi vnitřní přeměnu přímo symbolizuje.
31.12.2013 07:05 |

podobné články

VIDEO: Havlovo letiště mě nezajímá! David Černý parodoval Klause

 
Výtvarník David Černý si při přejmenování ruzyňského letiště na Letiště Václava Havla neodpustil malou parodii. Na mušku si vzal prezidenta Václava Klause, který se z akce omluvil, přestože prý neměl žádný oficiální program. Další články k tématu: Ruzyně je už minulostí. Vítejte na Letišti Václava Havla Sport je směšný jako moje červená bestie, říká David Černý Výtvarník David Černý musí natočit videoomluvu Knížákovi V Poznani mají 3D digitální sochu Golema. Autorem je David Černý David Černý věnuje politikům fontánu z penisů Před 23 lety neslavil Václav Havel, ale Ferdinand Vaněk v Rudém právu Fenič: Havlovo letiště je tečkou, teď nás čeká Klausův tržní mechanismus
05.10.2012 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4854 článků) , Václav Klaus (9098 článků) , David Černý (250 článků) , Václav Černý (54 článků)

Modrý úplněk na fotkách: Magický měsíc uhranul čtenáře Blesk.cz i fotografy z různých koutů Země

 
Magický modrý měsíc vyšel na oblohu z pátku na sobotu a lidé vyrazili s foťáky do ulic, aby si tento jedinečný útvar zvěčnili. Nejen čtenáři Blesk.cz, ale lidé z různých koutů planety zuřivě fotili tuhle nebeskou podívanou. A tady jsou výsledky.
01.08.2015 13:15 |

podobné články

Volkswagen Touareg v novém, chce diktovat budoucnost SUV

 
Volkswagen ve světové premiéře představil zcela novou generaci modelu Touareg. Nový Touareg je podle výrobce technicky nejvyspělejší Volkswagen od založení značky. Inovovanou řadu motorů, která slibuje o téměř 20 % hospodárnější provoz, doplňuje celá škála nových asistenčních a bezpečnostních systémů.
22.02.2010 15:40 |

podobné články

Švédská novinka ve vytápění

 
Nové materiály s nekonvenčním způsobem myšlení přinášejí do oblasti teplovodního podlahového vytápění nové možnosti a velkou úsporu provozních nákladů.
06.09.2012 00:00 |

podobné články

RECENZE: Přímočará Marta Kubišová. Do kin vstupuje dokument Olgy Sommerové Magický hlas rebelky

 
Nový dokumentární film režisérky Olgy Sommerové Magický hlas rebelky měl premiéru na filmovém festivalu v Karlových Varech. Získal tam Cenu diváků deníku Právo, což znamená, že oslovil lidi napříč generacemi. Ve čtvrtek vstoupil do kin. Se stejnou ambicí.
18.07.2014 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Marta Kubišová (399 článků) , Olga Sommerová (107 článků)

Matka počala při modrém Měsíci a stalo se něco příšerného! 7 věcí, kterým se vyhněte

 
Pomalu, ale jistě se blíží chvíle, kdy se na obloze zjeví magický modrý Měsíc. Jedná se o druhý úplněk, který můžeme spatřit na obloze v jednom a tom samém měsíci, což není vůbec obvyklé. Pojďme se podívat na sedm důležitých věcí, na které byste si měli dát pozor!
20.01.2018 17:05 |

podobné články

Zemřel bývalý bubeník skupiny Tublatanka Juraj Černý. Bylo mu 54 let

 
Ve věku 54 let zemřel slovenský hudebník Juraj Černý, zakládající člen skupiny Tublatanka, která byla kdysi populární v Československu. Informovala o tom slovenská televize TA3. Černý kapelu opustil začátkem 90. let, nyní hrál na bicí ve skupině Slobodná Európa. Černý žil v Maďarsku, kde se v noci na dnešek podrobil operaci střev. "Jsem z té zprávy zdrcený. Ďuro byl velmi dobrý kamarád, byl velmi talentovaný a vlastně ani nepotřeboval cvičit," vzpomněl na svého kolegu z Tublatanky její lídr Martin Ďurinda. Černý se narodil 10. července 1961 v Bratislavě. Vystudoval režii na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě.
26.02.2016 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Juraj Černý (8 článků) , Martin Černý (70 článků)

Magický modrý Měsíc už klepe na dveře. Co se vám může stát?

 
Takzvaný modrý Měsíc je velmi vzácný. Mějte na paměti, že toto už je druhý úplněk, který můžeme spatřit na obloze v jednom a tom samém měsíci. Vliv Měsíce může někdy způsobovat i nespavost nebo špatnou náladu, tak si nezapomeňte koupit čokoládu, až budete poslední den v lednu koukat na oblohu.
20.01.2018 07:05 |

podobné články

Změny v Divácké ceně: Menzelovy vlaky předběhl Magický hlas rebelky

 
Diváckou cenu ve středu ovládl snímek dokumentaristky Olgy Sommerové Magický hlas rebelky, který odsunul Ostře sledované vlaky Jiřího Menzela na druhé místo.
09.07.2014 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Olga Sommerová (107 článků)