Článek

Magazín fDi Intelligence zařadil Prahu do TOP 25 evropských regionů budoucnosti

 
Z hlediska potenciálu lidských zdrojů je Praha dokonce třetí mezi evropskými metropolemi.
16.04.2016 21:25 |

podobné články

Podobné články

Zákazníci GTS Czech si rozšířili znalosti o Big data a Business intelligence

 
Telekomunikační operátor a poskytovatel ICT služeb a datových center GTS Czech (GTS) uspořádal včera společně se svým partnerem Infinity seminář na téma Big data a Business intelligence s podtitulem „Co ještě o své firmě a zákaznících nevíte“.
05.09.2013 11:10 |

podobné články

Primátor Macura: Ostrava stále zůstává atraktivním cílem pro investory

 
Město Ostrava patří do TOP 10 investorsky nejatraktivnějších středně velkých měst Evropy. Shodli se na tom nezávislí hodnotitelé v rámci srovnání evropských měst a regionů z hlediska jejich atraktivity pro přímé zahraniční investice „European Cities and Regions of the Future 2016/2017", které 15. února zveřejnil britský časopis fDi Magazine.
27.02.2016 17:05 |

podobné články

Nejperspektivnější region pro investory? Pardubický kraj

 
Nejlepší ve východní Evropě, region budoucnosti 2014/2015. Certifikát s tímto označením Pardubického kraje jako nejatraktivějšího regionu pro investory předal dnes hejtmanovi Martinu Netolickému ředitel pardubické pobočky CzechInvestu Michal Svoboda v sále Rady Pardubického kraje. Přidal k němu i diplom za třetí místo v kategorii Strategie podpory přímých zahraničních investic. Zástupci CzechInvestu přebírali ocenění minulý týden v Cannes od odborného časopisu fDi Magazine z mediální skupiny Financial Times.
19.03.2014 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Martin Michal (314 článků)

Životní styl jako Brno: Prestižní britský magazín ho vybral jako šesté nejlepší mezi středními městy v Evropě

 
Město Brno se znovu objevilo mezi nejlepšími v hodnocení prestižního britského ekonomického magazínu fDi vydávaného The Financial Times. V konkurenci téměř 500 měst a regionů bodovalo hned ve dvou kategoriích.
14.02.2018 15:40 |

podobné články

Nejlepším městem pro zahraniční investice je Londýn

 
Městem budoucnosti podle hodnocení časopisu FDi Magazine zohledňujícího atraktivitu pro přímé zahraniční investice se stal Londýn. Praha se mezi dvacet pět nejlépe hodnocených evropských měst nedostala.
28.03.2010 03:20 |

podobné články

Zdechovský (KDU-ČSL): Pardubický kraj je zemí zaslíbenou

 
Pardubický kraj byl v roce 2012 vyhodnocen v analýze časopisu fDi, spadajícího do skupiny Financial Times jako jednu z nejperspektivnějších oblastí Evropy. V konkurenci 253 měst a 110 regionů obsadil skvělé 3. místo v kategorii přímých zahraničních investic.
07.03.2014 14:45 |

podobné články

Investory nejvíc přitahuje Londýn, následuje Paříž a Moskva

 
Městem budoucnosti podle hodnocení časopisu FDi Magazine zohledňujícího atraktivitu pro přímé zahraniční investice se stal Londýn. Česká metropole se mezi dvacet pět nejlépe hodnocených evropských měst nedostala.
28.03.2010 15:05 |

podobné články

Nejlépe bylo za Gottwalda, lidé táhli za jeden provaz. Pak přišli Klaus s Dlouhým. Byli jsme v kraji, kde se nikdo netěší na zítřek

 
ČESKÉ HOSPODÁŘSTVÍ Hornictví na Karvinsku – snaha o udržení těžby i nová místa v montovnách. Měli bychom rozvíjet to, co umíme, není důvod těžký průmysl zatracovat, říká vládní zmocněnec Jiří Cienciala. Velký otazník se vznáší nad budoucností Karvinska, regionu, který proslul hornictvím a svébytným nářečím „po našymu“. Hrdost na hornické povolání vystřídal strach z budoucnosti. Sociální výhody a výdobytky, kterým se těšili horníci před roku 1989, berou postupně za své. Doly tvoří významný segment ekonomiky regionu a už více než dvě století přinášejí obživu značné části obyvatel. Nyní čelí společnost OKD insolvenci, u níž není jasné, jaké výsledky přinese. Lidé mají obavy nejen z budoucnosti, ale bojí se také o situaci hovořit. Respondenti z řad současných i bývalých pracovníků OKD, se kterými Parlamentní listy hovořily, trvají na zachování anonymity. Společným jmenovatelem jsou vztek a strach.
31.05.2016 11:40 |

podobné články

Boty budoucnosti se stanou skutečností! Nike slibuje, že v roce 2015 uvede samozavazující se obuv z filmu Návrat do budoucnosti

 
Pamatujete si na tu speciální Nike "obuv":http://www.extra.cz/tema/boty z filmu Návrat do budoucnosti? Pokud ne, hezky si ji můžete připomenout na "tomto videu":http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v;=liI1E_ZZV5w. Marty McFly do nich prostě jenom strčil nohy a boty se samy pěkně zavázaly. Automaticky, přesně, jak by se v "budoucnosti":http://www.extra.cz/tema/budoucnost mělo dít. A společnost Nike slibuje, že přesně takové boty v roce 2015, kdy se Návrat do budoucnosti odehrává, uvedou na trh!
20.02.2014 16:05 |

podobné články

Pražské TOP 09 a ČSSD mají návrh dohody – 500 dní pro Prahu

 
Vyjednavači ČSSD v pátek dostali od svých protějšků z TOP 09 návrh dohody. Jmenuje se 500 dní pro Prahu, má tři strany a nastiňuje rozložení sil na magistrátu do konce volebního období na podzim 2014. Prahu by podle očekávání řídila menšinová rada TOP 09, již by ČSSD pomohla zvolit. TOP 09 musí ještě vybrat primátora. Mělo by se to stát v pondělí a jsou dva kandidáti - pověřený primátor Tomáš Hudeček a šéf zastupitelů TOP 09 Jiří Vávra.
14.06.2013 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (655 článků)

Zahraniční investice klesly v roce 2009 ve světě o 39 procent

 
Příliv přímých zahraničních investic (FDI) se loni v celém světě snížil o 39 procent a udržel se jen těsně nad hranicí jednoho bilionu dolarů (asi 18,1 bilionu Kč). Uvedla to dnes zpráva Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD).
20.01.2010 16:31 |

podobné články

Memorandum Zastupitelstva města Kroměříže k situaci ve zdravotnictví regionu

 
Zastupitelstvo města Kroměříže vyjadřuje uznání a poděkování zaměstnancům Kroměřížské nemocnice a.s. za práci, kterou vykonávají ve prospěch občanů Kroměříže a celého regionu. Zastupitelstvo města Kroměříže považuje Kroměřížskou nemocnici a.s. za klíčovou infrastrukturu regionu poskytující zdravotní péči. Zastupitelstvo města Kroměříže konstatuje, že spektrum odborností poskytujících zdravotní péči v Kroměřížské nemocnici a. s. odpovídá dlouhodobým potřebám kroměřížského regionu.
17.02.2018 06:35 |

podobné články

Gazdík rozjede časopis pro Zlínsko. Radniční noviny prý nedávají prostor

 
Hnutí STAN a TOP 09 kritizují podobu oficiálního měsíčníku Okno do kraje, který vydává Zlínský kraj. Magazín podle nich slouží jen k prezentaci koaličních stran, opomíjí problematické záležitosti regionu a prakticky v něm nedostávají prostor opoziční strany, řekli ve středu novinářům zástupci STAN a TOP 09. Rozhodli se proto vydávat vlastní krajský magazín nazvaný Umyté okno do kraje. Ve vedení Zlínského kraje je koalice složená z ČSSD, ODS a lidovců.
15.03.2012 10:32 |

podobné články

Divadlo evropských regionů v Hradci Králové v plném nasazení

 
Smutek sluší možná Elektře, ne ale těžce zkoušenému mezinárodnímu festivalu Divadlo evropských regionů, jehož patnáctý ročník začal Hradci Králové v neděli a potrvá v Klicpereově divadle, v Besedě, v Draku, ale i v parcích a na náměstích až do konce června.
24.06.2009 08:05 |

podobné články

V slzavém údolí Divadla evropských regionů

 
Věru že nejpropršenější ročník hradeckého patnáctého Divadla evropských regionů s posledním červnovým dnem skončil. A jak už jsou účastníci jubilejního ročníku zvyklí - opět změnou programu. Místo Bornovy inscenace Borgesonova, Longova a Singerova Souborného díla Williama Shakespeara ve 120 minutách Divadla v Dlouhé (jeden z hlavních aktérů Miroslav Táborský si zlomil nohu) přijelo Divadlo Bez zábradlí s Heřmánkovou verzí Terasy Jeana-Claude Carriéra.
01.07.2009 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Táborský (64 článků)

Divadlo evropských regionů posedmnácté

 
Invenční Shekespearovou Marnou lásky snahou režiséra Braňo Mazúcha v podání jednoho z pořadatelů přehlídky - Klicperova divadla - začíná v úterý dopoledne sedmnáctý ročník hradeckého Divadla evropských regionů (21. až 30. června).
21.06.2011 09:05 |

podobné články

Festival Divadlo evropských regionů v Hradci Králové. Bývalo, na co už není

 
Dvacátý ročník mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů v Hradci Králové skončil s posledním červnem.
02.07.2014 15:30 |

podobné články

Britský deník zařadil Colours of Ostrava mezi nejlepší letní festivaly. Ocenil využití bývalého dolu

 
The Guardian zařadil Colours of Ostrava mezi Top 10 letních hudebních festivalů roku 2016. Festival se uskuteční od 12. do 17. července v prostorách Dolu Hlubina a v multifunkční aule Gong. Deník v hodnocení poukázal na využití bývalého průmyslového areálu, pestrou hudební nabídku i doplňkový program.
05.04.2016 17:05 |

podobné články

Koalici v Praze 9 vytvořila vítězná ODS s TOP 09 a Pro Prahu

 
Koalici v Praze 9 vytvořila vítězná ODS s TOP 09 a Pro Prahu. Koalice o tom ČTK informovala v tiskové zprávě. Společně mají její strany 23 zastupitelů ze 33. Zastupitelé dnes odpoledne starostou zvolili Jana Jarolíma (ODS), který byl ve funkci i dosud. Volby vyhrála ODS s 12 mandáty následovaná TOP 09 s osmi. Třetí ČSSD má šest zastupitelů, Trojkoalice a Pro Prahu tři a Svobodní jednoho.
06.11.2014 18:30 |

podobné články