Článek

Macronovo hnutí má většinu, mnohým Francouzům byly volby fuk

 
Po nedělním, druhém kole voleb je jasné, že Národní shromáždění ovládnou centristé. Francouzský premiér Édouard Philippe v pondělí předloží demisi své vlády, jak vyžaduje tradice po parlamentních volbách. Ty ovšem poznamenala rekordní neúčast. 
19.06.2017 10:50 |

podobné články

Podobné články

Hnutí OBRODA je alternativa k mnohým zpronevěřeným politickým subjektům

 
Politické hnutí OBRODA, které vzniklo jako alternativa k mnohým zpronevěřeným politickým subjektům a bude fungovat pro občany, kteří mají zájem kandidovat ve svých obcích, avšak nechtějí si zadat s takzvanými zavedenými stranami, uspořádalo v sobotu 17. května své první oficiální setkání. Na Aktiv zakládajících členů Politického hnutí OBRODA měli přístup členové hnutí a akce se odehrála v areálu Výstaviště v Holešovicích v restauraci Pražan.
20.05.2014 09:00 |

podobné články

Američané vracejí Francouzům ukradeného Picassa

 
Americké úřady předaly Francouzům vzácný obraz malíře Pabla Picassa, který před 14 lety zmizel ze skladiště pařížského muzea a našel se v USA, v zásilce přepravní společnosti. Neznámý pachatel odeslal vzácný kubistický obraz v ceně 15 milionů dolarů (asi 360 milionů korun), do Spojených států jako vánoční dárek za 37 dolarů (asi 900 korun). 
14.08.2015 15:10 |

podobné články

Macronovo hnutí prý nemá s demokracií nic společného. Řadoví straníci se začínají bouřit

 
Tisíce stoupenců hnutí Republika v pohybu, které založil nedávno zvolený francouzský prezident Emmanuel Macron, se zlobí. Podle nich totiž není hnutí tak demokratické, jak si mysleli. Píše o tom server Echo24.cz.
09.07.2017 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (201 článků)

Fuk připomenou Chaos UK

 
Slavnou anglickou hardcore punkovou kapelu Chaos UK připomene v úterý vystoupení soubor Fuk. V nich hraje na kytaru Gabba, který v Chaos UK hrál od půlky osmdesátých let a podílel se na jejich extrémním hard core.
30.08.2010 13:06 |

podobné články

Tak si jdi, Petro. ČSSD hrozba odchodu Paroubkové nevzrušuje

 
Zdá se, že vrcholným členům ČSSD je vcelku fuk, že Petra Paroubková zvažuje odchod ze sociální demokracie. Někteří na dotaz ani neodpověděli. Exministru Milanu Urbanovi je to fuk a hejtman Michal Hašek hodlá její odchod respektovat.
07.02.2011 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Milan Urban (164 článků) , Petra Paroubková (490 článků) , Michal Hašek (2330 článků)

Veverky posílají na Babiše policii. To je mi fuk, odvětil Schwarzenberg

 
Věcem veřejným už došla trpělivost. Nelíbí se jim, že se do nich opakovaně naváží podnikatel Andrej Babiš. Kvůli jeho výrokům o straně prorostlé korupcí na něho dokonce podaly trestní oznámení. Miliardář tak zřejmě bude v následujícím období nejen v hledáčku médií, ale i policie. Véčkařskému vládnímu partnerovi, straně TOP 09, je ale spor mezi partají a Babišem jedno. "Je mi to fuk," prohlásil pro ParlamentníListy.cz doslova její šéf, Karel Schwarzenberg. To komunisté mají ve věci jasno: Véčka jsou podle nich podvodníci. Podle lidovců zase trestní oznámení podávají proto, že v Babišovi vidí konkurenci.
10.12.2011 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13021 článků) , Karel Schwarzenberg (3727 článků)

Komentátor Fendrych: Zeman trucuje. Lidé čekají na rozsudek, ale to je mu fuk

 
Komentátor Martin Fendrych se ve svém komentáři na serveru Aktuálně.cz zamyslel nad prezidentem Milošem Zemanem. Podle něj už zase trucuje. A to tím, že nemá čas na soudce. „Že lidé čekají na rozsudek, je mu fuk,“ podotkl Fendrych.
02.06.2018 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20911 článků)

Vítězné tažení mladičkého prezidenta. Macronovo hnutí míří k parlamentní většině

 
Hnutí centristického francouzského prezidenta Emmanuela Macrona Republika v pohybu (REM) zvítězilo v nedělním prvním kole parlamentních voleb se ziskem 28,21 procenta hlasů a společně se spojenci z centristické formace MoDem dosáhlo 32,32 procenta. Vyplývá to z konečných výsledků hlasování, které v pondělí nad ránem oznámila volební komise.
12.06.2017 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (201 článků)

Pekáček (Moravané): Vznik nového hnutí aneb Už se zase perou

 
Na internetu se množí informace o vzniku konkurenčního promoravského politického subjektu s názvem Moravské zemské hnutí. Pamětníci jistě zatrnou hrůzou a vybaví se jim vzpomínky na 90. léta, na roztříštěnost moravské politické scény a volby, při kterých šly proti sobě Hnutí za samosprávu Moravy a Slezska – Moravské národní sjednocené ( HSMS-MNSj) a Moravská národní strana – Hnutí slezkomoravského sjednocení ( MNS-HSMSj). Bude se snad znovu opakovat scénář z devadesátých let, kdy největším nepřítelem promoravských stran a hnutí si byly samy promoravské strany a hnutí? Čechisté a vůbec nepřátelé Moravy by byli jistě rádi a nic lepšího by si nemohli přát.
04.08.2017 21:55 |

podobné články

Francie: Co teď? Macronovo hnutí míří doprava

 
Neděle 7. května se pro Emmanuela Macrona stala dnem vítězství. Porazil svou soupeřku Marine Le Penovou v poměru 66,06 : 33,94 %. Před dosud nejmladším prezidentem v dějinách země stojí ale nemalý úkol: Jak sjednotit rozdělenou zemi?
08.05.2017 08:20 |

podobné články

Macronovo hnutí je infiltrováno islamisty, udeřil francouzský novinář. A to není vše, co napsal

 
Nad osobou francouzského prezidenta Emmanuela Macrona se ve svém textu zamýšlí francouzský novinář a spisovatel Yves Mamou. Píše o něm jako o „užitečném bezvěrci“.
16.07.2017 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (201 článků)

ANO v Praze zahájilo kampaň pro senátní a komunální volby

 
Vládní hnutí ANO zahájilo dnes na pražském náměstí Republiky kampaň pro podzimní senátní a komunální volby. Podle předsedy hnutí Andreje Babiše nejsou pro hnutí komunální volby klíčové, uspět chce hlavně na celostátní úrovni. Hnutí dá do voleb asi 24 milionů korun. Zahájení se zúčastnili kandidáti do pražského zastupitelstva a do pražských senátních obvodů.
01.09.2014 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13021 článků)

Macron porazil Le Penovou: Dobrá zpráva pro Česko i EU, míní Sobotka i Kalousek

 
S gratulacemi Emmanuelu Macronovi se v neděli večer nedlouho po osmé hodině roztrhl pytel i z České republiky. V prezidentském klání porazil Marine Le Penovou a mezi názory českých politiků převažují ty, které říkají, že Macronovo vítězství je pro ČR lepší. Objevují se však občas i výhrady proti Macronovi.
07.05.2017 22:05 |

podobné články

Paroubek: Macronovo velké vítězství?

 
Nový francouzský prezident E. Macron využil své mimořádné osobní popularity po svém zvolení, aby vstoupil do parlamentních voleb s novým volebním uskupením En Marche!, Republika na pochodu. Je to akt politického novátorství, který ukáže, jak nosná je stará myšlenka V. Havla i dalších o nepolitické politice.
12.06.2017 19:30 |

podobné články

Macronovo jednání přerušilo čůrání: Jeho pes zvedl nožičku a ulevil si do krbu

 
Ve Francii vzbudil velký zájem videozáznam schůze hlavy státu se spolupracovníky, na kterém je pes prezidenta Emmanuela Macrona, jak močí u krbu. Záběry zveřejnila v neděli večer v hlavním vysílacím čase i francouzská zpravodajská televize LCI.
23.10.2017 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (201 článků)

Senátní volby vyhrála ČSSD s deseti senátory. Vládní koalice bude mít většinu

 
Senátní volby letos opět vyhrála ČSSD. Získala deset senátorů, přičemž 23 míst obhajovala. KDU-ČSL získala pět senátorů a ANO čtyři. Vládní koalice tak bude mít v Senátu většinu 46 hlasů. ODS, hnutí Starostů a Strana zelených získali po dvou senátorech. Strana práv občanů a Strana soukromníků po jednom.
18.10.2014 15:55 |

podobné články

ČSSD by vyhrála volby, s komunisty by měla většinu

 
Sociální demokracie by s přehledem vyhrála volby a s komunisty by měla ve Sněmovně většinu. Vyplývá to z internetového průzkumu uskutečněného na přelomu února a března společností Sanep. Druhá by byla ODS těsně před TOP 09. Nejslabší stranou dolní komory by byly Věci veřejné se ziskem 8,3 procenta hlasů.
07.03.2011 14:15 |

podobné články

STEM: Jsou krajské volby důležité či ne?

 
Nejdůležitějšími volbami z pohledu veřejnosti jsou dlouhodobě volby komunální. Aktuálně se jim v míře důležitosti vyrovnaly volby prezidenta republiky. Dále lidé za důležité považují volby do Poslanecké sněmovny. Poněkud méně důležité jsou podle veřejného mínění krajské volby, jejichž hodnocení nezměnila ani skutečnost, že výzkum proběhl těsně po jejich skončení. Výrazně méně důležité jsou podle občanů volby do Senátu a do Evropského parlamentu.
04.11.2016 12:55 |

podobné články

Hlas lidu z povolební Ukrajiny: Západ nikdy nikomu nic nedá zadarmo. A ten Napoleon Porošenko se pořád předvádí v uniformě jak lampasák...

 
Důvěru vkládají Ukrajinci do prezidenta Porošenka i stávajícího premiéra Jaceňuka. Přesně to ukázaly nedávné parlamentní volby na Ukrajině, o jejichž legitimitě mnozí pochybují, zejména pak lidé z východu země. Ti údajně volby ve většině případech bojkotovali. Samozvaná vláda Doněcké republiky navíc vyhlásila volby vlastní, jejich výsledek však Kyjev zřejmě neuzná - situace se tak mnohým jeví jako bezvýchodná.
02.11.2014 05:40 |

podobné články