Článek

Lužaičovi prchali před válkou v Jugoslávii: Na ulicích ležely i mrtvé děti

 
„Jsme uprchlíci, před 25 lety nám šlo o život. Domov jsme našli v Česke,“ říkají Snežana (65) a Dragomir (68) Lužaičovi. Měli dvě malé děti. Utíkali ze Sarajeva v tehdejší Jugoslávii, kde zuřila válka, umírali nevinní.
13.08.2017 14:55 |

podobné články

Podobné články

Jan, otec dvou dětí, se upálil před kostelem! Vedle těla ležely rozvodové papíry

 
Mladý manžel a otec dvou malých dětí se upálil před kostelem. Důvodem bylo pravděpodobně nešťastné manželství. Vedle ohořelého torza jeho těla ležely rozvodové dokumenty. Celá rodina byla hluboce věřící.
09.11.2013 17:41 |

podobné články

PANIKA V BRNĚ! Na silnici ležely VÁLEČKY S NÁVODEM K ODPÁLENÍ! Byla to jen REKLAMA!

 
Policejní manévry si ve středu v Brně vyžádal nález podezřelých válečků, které ležely uprostřed silnice. Okolí muselo být uzavřeno, vše prozkoumal pyrotechnik. Nakonec se ukázalo, že jde o reklamní předměty.
03.08.2011 12:05 |

podobné články

Záhada na slovenském Chopku: Na svahu ležely desítky mrtvých ptáků

 
Velice podivný úkaz, pro který zatím není jasné vysvětlení, šokoval obyvatele slovenských Tater. U stanice lanovky Luková ležely na sněhu desítky těl mrtvých ptáků. "Je tam červenka, kalužák, drozdi a další druhy,“ upřesnil smutnou zprávu přírodovědec Miroslav Saniga ze Slovenské akademie věd.
14.04.2013 07:45 |

podobné články

Záhadná smrt Moniky (†36) a Klárky (†8) v Egyptě: Mrtvé ležely na zemi!

 
Na hororové dovolené v Egyptě měl Petr najít svou manželku Moniku (†36) a dcerku Klárku (†8), které zemřely pravděpodobně na otravu, mrtvé nad ránem. Prý zemřely ve spánku. Podle vyšetřovatelů však nebyly v posteli, ale na zemi, informovala TV Nova.
02.08.2013 18:50 |

podobné články

Mezinárodní trestní tribunál pro bývalou Jugoslávii potvrdil doživotní tresty odsouzených za srebrenický masakr

 
Mezinárodní trestní tribunál pro bývalou Jugoslávii (ICTY) dnes v odvolacím řízení potvrdil doživotní tresty vězení, k nimž byli před pěti lety odsouzeni dva bývalí důstojníci bosenskosrbské armády (VRS) za masakr ve východobosenské enklávě Srebrenici. Zároveň potvrdil vinu zbývajících tří spoluobžalovaných a u dvou i dlouholeté tresty vězení, jednomu odnětí svobody o rok zkrátil.
30.01.2015 22:16 |

podobné články

Srbové žalují Chorvatsko u ICTY za válečnou genocidu

 
Srbsko podává u Mezinárodního trestního tribunálu pro bývalou Jugoslávii žalobu na Chorvatsko za genocidu během války v bývalé Jugoslávii. Oznámila to ve čtvrtek srbská vláda ve zvláštním komuniké.
31.12.2009 17:35 |

podobné články

Amerika rozbourává svět. Rozmlátili Jugoslávii, ukradli Kosovo, zabili nevinné. A teď Ukrajina, píše senátor Doubrava

 
Senátor KSČM Jaroslav Doubrava je pobouřen snahou Spojených států, které prý chtějí destabilizovat Evropu. Na svém Facebooku se opřel i do bývalého prezidenta Václava Havla, který podle něj tleskal humanitárnímu bombardování v bývalé Jugoslávii.
07.03.2014 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4667 článků) , Jaroslav Doubrava (209 článků)

Amerika rozbourává svět. Rozmlátila Jugoslávii, ukradla Kosovo, zabila nevinné. A teď Ukrajina, píše senátor Doubrava

 
Senátor za Severočechy.cz Jaroslav Doubrava je pobouřen snahou Spojených států, které prý chtějí destabilizovat Evropu. Na svém Facebooku se opřel i do bývalého prezidenta Václava Havla, který podle něj tleskal humanitárnímu bombardování v bývalé Jugoslávii.
07.03.2014 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4667 článků) , Jaroslav Doubrava (209 článků)

Současná krize začala už v Jugoslávii. Bývalý policejní prezident kritizuje Západ

 
Někdejší policejní prezident Stanislav Novotný promluvil rok poté o masakru v Uherském Brodě. V Interview ČT24 konstatoval, že se i v této kauze ukázalo, jak zásadní je důvěra občanů v policii. Když si lidé myslí, že se policie dost nestará o jejich bezpečnost, je to problém. Velmi kritický byl také k dění na mezinárodní scéně. Zavzpomínal dokonce i na devadesátá léta minulého století a Jugoslávii.
25.02.2016 19:30 |

podobné články

Katastrofa, kdybyste to viděli. Český bojovník o současnosti naší armády. A také o Kosovu a Jugoslávii, ale to je už vážně silné

 
O současném (ne)bojeschopném stavu naší armády, konfliktu v bývalé Jugoslávii a akutní potřebě zavedení branné výchovy hovořil v Městské knihovně v Domažlicích na besedě bývalý příslušník zahraničních misí, současný bezpečnostní expert a odborník na individuální obranu a ochranu Waldemar Janeček. To, že už se jeho působení v ozbrojených složkách chýlí k závěru, jej přivedlo k velmi otevřeným a pro mnohé šokujícím závěrům.
25.04.2016 04:55 |

podobné články

Řekové hráli fotbal s uťatými hlavami a taky jsme to zvládli, píše publicista

 
Publicista Ivan Motýl připomněl českým občanům, že Československo přijalo po druhé světové válce tisíce řeckých běženců, kteří prchali před občanskou válkou ve své zemi. Přitom šlo o lidi, kteří v boji byli schopni useknout hlavu nepříteli a zahrát si s ní fotbal. A přece jsme je přijali a pomohli jim. Totéž bychom měli udělat se Syřany.
31.08.2015 22:01 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (748 článků)

Ministryně skončila pro 0,2 promile. Alkohol utnul dráhu muslimky a uprchlice

 
Byla úplně nejmladší ministryní v historii Švédska a celou politickou kariéru měla před sebou. Pak ovšem po vypití dvou sklenek vína sedla za volant a zkontrolovala ji policie. Aida Hadžialičová (29) se rozhodla okamžitě rezignovat na svou funkci a svého činu lituje. Podívejte se na život vystudované právničky, která začínala úplně od nuly. Její rodina totiž do Švédska utekla před válkou v Jugoslávii, když jí bylo 5 let. Hadžialičová se navíc hlásí k muslimskému vyznání, které přitom pití alkoholu zapovídá.
13.08.2016 16:50 |

podobné články

Masakr! Teroristé vystříleli nákupní centrum, na zemi ležely mrtvé děti

 
Při ozbrojeném přepadení nákupního střediska v keňské metropoli Nairobi dnes zemřelo nejméně 30 lidí, šest desítek dalších utrpělo vážná zranění.
21.09.2013 19:45 |

podobné články

Devadesáté roky krvavé a bez příkras

 
Černá hra (Argo, překlad Robert Pilch, 456 stran, 398 Kč) je název románu slovenského prozaika Jozefa Kariky (1979), nelítostného pohledu na devadesáté roky v bývalém Československu, na Slovensku, ale i v občanskou válkou rozedrané Jugoslávii.
25.05.2016 13:10 |

podobné články

Boje v ulicích Varnsdorfu! Stříleli na policisty!

 
Válkou v ulicích tří měst na severu Čech – Nového Boru, Varnsdorfu a Rumburku – skončily demonstrace, které svolala Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS). Maskovaní pravicoví extremisté na policisty nejen házeli kamení, ale i stříleli z plynové pistole!
11.09.2011 12:15 |

podobné články

Válka v ulicích Opavy skončila tragédií: Po derby zemřel fanoušek (†41)

 
Černým písmem se zapíše do dějin českého fotbalu utkání mezi SFC Opava a FC Baníkem Ostrava. Stovky policistů se potýkaly s válkou v ulicích. Zadrženo bylo 50 osob. V nemocnici skončilo 17 lidí. Zraněno bylo též 5 policistů a jeden policejní kůň. Jednoho fanouška (†41) zabil vlak.
19.03.2017 13:20 |

podobné články

Drama na Kamenci, pokračování: Bojovník za svobodu nebo 'obyčejný' zločinec?

 
DRUHÁ ČÁST. V pátek 28.října 1983 došlo v objektu vojenského útvaru v Chotusicích na Čáslavsku k přepadení strážných. Jednoho z nich pachatelé Marian Ježík (22) a František Lukacz (23) vážně zranili a do rukou se jim dostaly samopaly. Dva dny útočníci prchali, netušíc, že jejich identitu už vyšetřovatelé odhalili. V Přelouči přepadli a unesli ing. Válka i s jeho autem a odejeli do Ostravy, kde byl Lukacz vzápětí zadržen. Ježík s ostře nabitým samopalem pronásledovatelům unikl a zmizel někde v ulicích města.
27.05.2017 22:10 |

podobné články

Nadváha u dětí je problém

 
Nadváha u dětí představuje stále větší problém. V současné době nekontrolovatelnou rychlostí přibývá počet dětí s vyšší tělesnou hmotností, nežli kolik je doporučeno vzhledem k jejich věku či výšce. Podle výzkumů a statistik prováděných VZP dokonce nadváhou trpí každé třetí dítě. Rodiče často sami sobě, stejně pak i svému okolí, namlouvají, že jejich dítě v žádném případě není tlusté. A v případě, že už ratolest skutečně hraničí s obezitou, si tento problém odmítají přiznat. Nadváha u dětí by se ale neměla podceňovat, ani brát na lehkou váhu! Nadváha u dětí je trendem 21. století Zlé jazyky tvrdí, že obezita celkově představuje masivní trend současného století. Nadváha u dětí tak není nic, co by společnost překvapilo. Lékaři se shodují na tom, že počet dětských pacientů, jež mají problémy s váhou, neustále přibývá především kvůli současnému životnímu stylu, kdy maminky mění zdravá jídla za tučné fastfoody, protože jsou rychlejší a představují méně starostí. Nenechte dítko, aby si ničilo zdraví Odborníci jsou toho názoru, že dítě za svou nadváhu nemůže. Obezitu u malých dětí tak považují za selhání rodičů, kteří mají i v tomto ohledu za děti zodpovědnost. Nadváha u dětí je problémem nejen estetickým, kdy oplácané dítko rozhodně není roztomilé, ale pohled na něj působí spíše žalostně, ale i problémem z hlediska zdraví. Obezita s sebou přináší celou řadu různorodých zdravotních obtíží, kdy se i v útlém dětském věku mohou objevit nemoci cév, nemoci srdce, zažívací potíže, dermatologické potíže nebo třeba bolesti kyčlí a kloubů.   Příspěvek Nadváha u dětí je problém pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
20.11.2017 20:40 |

podobné články

HRŮZNÝ NÁLEZ v Brně! Na podlaze ležely mrtvé ženy

 
Strážníci objevili v bytě v centru Brna dvě rozkládající se mrtvoly. Podle informací policie jde o matku s dcerou.
01.02.2011 16:10 |

podobné články