Článek

Lüpertz vytváří vitráže pro Bamberk

 
Třiasedmdesátiletý malíř a sochař Markus Lüpertz vytváří pro středověký kostel sv. Alžběty v Bamberku sklomalby, které by měly být podle německého časopisu Art nainstalovány v chrámu přibližně za čtvrt roku.
24.03.2015 13:26 |

podobné články

Podobné články

V Bonnu vystavuje liberecký rodák, postmodernista Mark Lüpertz

 
Kunst und Ausstellungshalle v Bonnu připravila velkou výstavu malíře Marka Lüpertze, který patří ke klasikům německé postmoderny. Pro nás je výtvarná bilance zajímavá i tím, že společně s Jiřím Georgem Dokoupilem a Milanem Kuncem patří mezi nejznámější ze současných německých výtvarníků, kteří mají české kořeny.
11.11.2009 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Marek (311 článků) , Jiří Marek (311 článků)

TAHLE Vláda chtěla šetřit! Flek pro Peake bude stát miliony

 
Na počátku svého funkčního období mluvila vláda o šetření. Slibovala zrušení zbytečných ministerstev. Teď další místa na vládě vytváří. Kvůli výboru pro boj s korupcí vytváří 13 nových míst.
08.07.2011 11:00 |

podobné články

Internet v česku vytváří 3,2 procenta HDP

 
Internetová ekonomika vytváří 2,7 až 3,2 procenta českého HDP. Internet se promítá i v dalších odvětvích v odhadované výši až 9,5 procenta HDP, což představuje přes 360 miliard Kč. Vyplývá to z loňské studie poradenské společnosti EEIP pro Sdružení pro internetovou reklamu (SPIR).
04.02.2014 12:35 |

podobné články

Umělkyně vytváří na lidských tělech děsivé iluze

 
Číňanka Hikaru Čuo uchvacuje svět svými hyperrealistickými malbami, které vytváří na lidské kůži. K tomuto neobvyklému způsobu tvorby se přitom dostala náhodou. Doma neměla nic, na co by mohla malovat, rozhodla se proto pro vlastní ruku.
24.08.2014 13:55 |

podobné články

Jakub Petruška: Zlato versus dluh aneb Velká hospodářská krize versus rok 2016

 
Aktuální vývoj světové ekonomiky není zas až tak růžový, jak se na první pohled zdá. O americkém hospodářství slýcháme vesměs jen pozitivní informace – že je v dobré kondici, vytváří se nová pracovní místa apod. Fed opět hlásá, že přikročí ke zvýšení úrokových sazeb, a to možná několikrát, nicméně neustále tento krok oddaluje a odhodlal se k tomu zatím jen jednou po téměř deseti letech. Pokud by tedy bylo všechno tak růžové a pozitivní, proč Fed sazby nezvýšil dříve nebo tak nečiní pravidelně? Není to náhodou jen jakýsi zastírací manévr? A nejde jen o ekonomiku Spojených států – ohniska špatného vývoje a krizí jsou rozeseta po celém světě. Přeshraniční nepokoje, napětí v řadě zemí, kroky velkých světových bank... To vše vytváří živnou půdu pro propuknutí něčeho velkého. Světu, balancujícímu nad propastí, tak reálně hrozí nová globální krize.
16.09.2016 07:40 |

podobné články

Nové BMW vytváří vlastní třídu

 
Značka BMW se snaží chytat víc a víc zákazníků. Už jí nestačí nabízet luxusní auta, ale už vytváří i taková, která prostě nikam nejde zařadit.
31.05.2009 08:55 |

podobné články

Pozor na slunění! Lékaři varují: Sluneční záření může ovlivnit účinek léků

 
Sluneční záření může ovlivnit účinek některých léků, varují lékaři. V kombinaci s těmito léky nebo chemikáliemi vytváří UV záření v kůži látky, které ji poškodí nebo vyvolají nežádoucí imunitní reakci. Takové reakce se nazývají fototoxické nebo fotoalergické. Při některých chorobách si tělo tyto látky dokonce vytváří samo, například při porfyrii, vzácné poruše metabolismu červených krvinek.
31.08.2010 06:33 |

podobné články

Hušák uměle vytváří miliardové závazky Sazky, obává se PPF

 
Skupina PPF se obává, že šéf loterijní společnosti Sazka Aleš Hušák uměle vytváří obrovskou pohledávku v řádu miliard korun, aby prosadil zástupce spřátelené firmy do věřitelského výboru společnosti.
29.03.2011 19:15 |

podobné články

Závislost na internetu vytváří podobné změny v mozku jako alkohol

 
Návyk na internet zřejmě vytváří v lidském mozku podobné změny jako závislost na alkoholu nebo kokainu či hašiši. Podařilo se to prokázat díky výzkumu čínských vědců, kteří skenovali mozek lidí diagnostikovaných s psychickou poruchou způsobenou závislostí na internetu. Jak dnes napsal britský list The Independent, výsledek tohoto výzkumu by mohl pomoci při terapii poruch chování a sociálních problémů lidí, kteří tráví mnoho času u počítače.
12.01.2012 09:45 |

podobné články

Umělkyně vytváří dokonalé obrazy pouze pomocí svých prstů

 
Americká umělkyně Judith Braunová dokazuje, že k vytvoření dokonalého díla nejsou potřeba štětce ani další nástroje. Své obrazy totiž vytváří pouze pomocí prstů, které namáčí v uhelném prachu. Nejedná se přitom o malé obrazy, ale o velkoformátové kresby, jejichž tvorba často trvá i několik dní.
19.11.2012 20:40 |

podobné články

Palec nahoru: Designérka vytváří stylové protézy horních i dolních končetin. Co na ně říkáte?

 
Designérka Sophie de Oliveira Barata se specializuje na zvláštní oblast umění. Vytváří protézy končetin, které působí jako opravdická umělecká díla nebo trendy doplňky, chcete-li.
19.05.2013 14:45 |

podobné články

Téměř slepý důchodce se na stará kolena naučil pracovat s PC. Podívejte, jaké na něm vytváří neuvěřitelné obrazy!

 
Nikdy není pozdě. To dokazuje příběh Hala Laska (97), válečného veterána, který v důsledku genetické poruchy a hlavně také vysokého věku přišel téměř úplně o zrak. Přesto se ale už ve svých osmdesáti letech pustil do moderních technologií, a nejenže s nimi umí zacházet jako profík, on dokonce na počítači vytváří umělecká díla.
29.07.2013 23:10 |

podobné články

Šéfpodnikatel varuje: Za Bakalovým OKD tiká časovaná bomba. Ohrozí region!

 
Skutečně schopný podnikatel si v době, kdy jeho podniky vytváří zisky, nechává něco na horší časy a vytváří si takzvaný rezervní fond. To řekl k problémům kolem nerentabilní těžby černého uhlí, která povede k propouštění tisíců horníků z Dolu Paskov na Frýdecko-Místecku, prezident Miloš Zeman. Naznačil tak, že zodpovědnost za osud dolu a jeho zaměstnanců nenese stát, ale firma a její vlastníci. Co na tato slova říkají sami podnikatelé? Připravili se v dobrých dobách na zlé časy?
21.09.2013 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20911 článků)

Pardubická pobočka firmy Foxconn vytváří dle Němců nedůstojné pracovní podmínky

 
Tchajwanská firma Foxconn vytváří nedůstojné pracovní podmínky i ve své pardubické pobočce. Píše o tom na svém serveru německá stanice Deutsche Welle na základě rozhovoru s reportérem německého počítačového magazínu c't Christianem Wölbertem. Dodavatel elektroniky, který montuje počítače či chytré telefony, se už před třemi roky dostal pod palbu kritiky kvůli údajně otrocké práci v jeho asijských továrnách. 
03.10.2013 11:40 |

podobné články

Zeman odmítá ruskou intervenci na Ukrajině: Vytváří hluboký příkop

 
Prezident Miloš Zeman odmítá ruskou vojenskou intervenci na Ukrajině. Domnívá se totiž, že vytváří hluboký příkop, který nejde zasypat.
01.03.2014 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20911 článků)

En.dru: Hlasem a pusou lze utvořit skutečnou hudbu

 
En.dru, vlastním jménem Ondřej Havlík, se na hudební scéně prezentuje beatboxověvokálně pěveckou improvizací s použitím takzvaného loopstation. Tento přístroj vytváří smyčky ze zvuků, které En.dru na pódiu vytváří výhradně prostřednictvím hlasu a úst, a umožňuje je donekonečna opakovat.
02.03.2014 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Havlík (13 článků)

Ruská fotografka vytváří naprosto epické snímky. Jsou jako z pohádky!

 
Ruská fotografka, žijící v Moskvě, vytváří série snímků, ve kterých "věrohodně reprodukuje scény":http://www.extra.cz/zeny-ktere-porazily-rakovinu-prsu-ukazaly-svou-silu-a-krasu-v-serii-fotografii-to-budete-koukat ze starých pohádek a legend.
12.11.2014 09:11 |

podobné články

Tato doba vytváří feťáky. Eurospratci zotročují své rodiče. Slavný hokejový trenér hovoří z vlastní zkušenosti

 
Někdejší kouč Jaromíra Jágra Marian Jelínek má za to, že žijeme ve zvláštní době, kdy děti zotročují rodiče. „Tato doba vytváří cílové feťáky,“ tvrdí dokonce.
16.12.2016 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Jágr (2499 článků) , Marian Jelínek (19 článků)

Tato doba vytváří cílové feťáky. Eurospratci zotročují své rodiče. Slavný hokejový trenér hovoří z vlastní zkušenosti

 
Někdejší kouč Jaromíra Jágra Marian Jelínek má za to, že žijeme ve zvláštní době, kdy děti zotročují rodiče. „Tato doba vytváří cílové feťáky,“ tvrdí dokonce.
16.12.2016 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Jágr (2499 článků) , Marian Jelínek (19 článků)